Poletni čas

Vse kar nas zanima na dopustih, potovanjih in drugih priložnostih

Moderator: Proteus

Poletni čas

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Mar 2015, 07:59

No najprej zares; preglejte svoje nastavitve foruma, da vam bo ura kazala pravilno.

Potem pa še malo bolj zares; Vas ura, ki je ponoči ukradena muči ?
Mene neizmerno. Včasih me ni, zdaj sem pa prav ubogi. In potem te taka stvar spravi k razmišljanju. Tole uro mi premikajo že pol življenja, pa se tega še vedno nisem navadil. Očitno je tole za telo res stresno. Saj vem, zakaj pa se zbujaš po uri in take,...bla bla... saj ti nebi bilo treba,...

Povsem odveč debate, človek ima pač življenje organizirano z uro. Ne gre drugače, tako pač je. In tole premikanje je za telo sigurno stresno.
No nekateri,... sam sem pred 20 leti bil med njimi, bodo rekli pa kaj potem, to se reši na hitro, pogledaš na uro in živiš dalje.

Mogoče res, ampak zakaj, /&%"(/&%(/()/, nam potem te ure ne vzamejo raje v ponedeljek med deveto in deveto ! Zakaj nam vedno ukradejo naš osebni čas in to takrat, ko spimo in smo najbolj nemočni,...
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 17067 krat
Prejel zahvalo: 9416 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

Re: Poletni čas

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 29 Mar 2015, 08:46

Jaz zaenkrat še nimam težav. Itak pa v vedno več državah ugotavljajo, da je to premikanje brez veze in ga ukinjajo. Mi smo pri tem pač tam, kjer povsod: sto let za kačami... Rusija je recimo letos prvič ostala na zimskem (pravem) času.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 680 krat
Prejel zahvalo: 807 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 165

OdgovorNapisal/-a ivor » 29 Mar 2015, 09:18

Sam gledam na to stvar malo drugače: zame je poletna ura prava, ker traja en mesec dlje in mi pušča več prostega časa vsak popoldan, ko se vrnem domov iz službe. Smatram, da mi pozimi, redno vsak dan, kradejo po eno uro življenja.
Moj zelo dober prijatelj :mrgreen: je že pred leti, na prejšnjem forumu, odprl anketo v zvezi s to tematiko. Izkazalo se je, da je večina razmišljala tako kot jaz.
Letos sem se poskusil vsaj malo prilagoditi zimskem računanju časa; nastavil sem si budilko nekoliko bolj zgodaj, ne za celo uro, ampak samo za pol, začel sem hoditi v službo pol ure prej in jo prav toliko prej zapuščati. To mi dopuščajo pravila službe. Z novo razporeditvijo časa sem (med drugim) prijatelju :mrgreen: iz prejšnjega foruma tako omogočil, da je dokončal star radio za cimabello. Trenutno sem v dvomih, ali bi s tako dobro navado (rana ura - zlata ura) nadaljeval tudi naprej.
P.S.: Slišal sem, da je 70% Nemcev proti premikanju ure. Glede na to, da v EU imajo prav oni vedno glavno besedo, sem si to razlagal kot dobro novico.
Imam problem za vsako rešitev. Imam problem za svako rješenje.
Uporabniški avatar
ivor

Kraj: Šmarje pri Jelšah
Zahvalil se je: 1342 krat
Prejel zahvalo: 1303 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Jule » 29 Mar 2015, 10:12

Premikanje ure je bilo smiselno včasih, saj so na ta način prihranili veliko voska za sveče. Danes to ni več to.

Meni bolj ustreza poletni čas, ker pozimi je tema prehitro in ne moreš zunaj popoldne nič narediti.

PS:. Moja ura na v sobi je sedaj spet točna in mi ni večm treba odštevati eno uro od prikazane :D
Jule

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 180 krat
Prejel zahvalo: 247 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a jankos » 29 Mar 2015, 11:00

Tudi jas imam raje poletni čas, saj mi je sploh pozimi dan prekratek. Raje vidim, da je zvečer dlje svetlo, za zjutraj mi ni toliko važno. Sem pa danes tak kot da bi imel mačka..bo treba par dni da se navadim.
jankos

Kraj: Ormož(okolica)/Maribor/Radlje ob Dravi(okolica)
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a kobranka » 29 Mar 2015, 11:48

Ne vem ali je zgolj naključje, zjutraj sem se zbudil s simptomi gripe, vendar me ni kuhalo, toraj me je nekdo pretepel ponoči.
kobranka

Zahvalil se je: 660 krat
Prejel zahvalo: 243 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a IgorK » 29 Mar 2015, 12:27

Tudi jaz si želim, da se ura ne bi več prestavljala. Pod pogojem, da ostane poletni čas.
IgorK

Kraj: Rače
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: s56rir
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a Jule » 29 Mar 2015, 12:50

kobranka je napisal/-a:Ne vem ali je zgolj naključje, zjutraj sem se zbudil s simptomi gripe, vendar me ni kuhalo, toraj me je nekdo pretepel ponoči.

Ja, med 2h in 3h ponoči ne ve noben nič kaj se je dogajalo :D
Jule

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 180 krat
Prejel zahvalo: 247 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a laurin » 29 Mar 2015, 22:34

To s premaknitvijo ure -ne časa- je totalno brez veze.
Če prej vstaneš greš prej spat- velja za javni sektor, za druge pa...
laurin

Zahvalil se je: 35 krat
Prejel zahvalo: 29 krat
Uporabnika povabil: koala33
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a javr » 30 Mar 2015, 05:36

skrb vzbujajoče je, da cela Evropa in cel preostali svet ve, da od premikanja ure ni nobene koristi (več), prej škoda, a ni moči, politične volje za spremembo. Kako se bomo dogovorili kaj bolj resnega, če se že to nismo sposobni.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 296 krat
Število neizkoriščenih povabil: 62

OdgovorNapisal/-a sundancer » 06 Jul 2018, 18:13

Se mi zdi, da dobivamo priložnost oddati svoj glas glede premikanja ure zimski/poletni cas. In to na nivoju EU.
Upam, da se to vprašanje dokončno reši.

vir novice o tem: https://live.finance.si/8936084

Vsebina novice:
Vas moti premikanje urinih kazalcev? Zdaj lahko glasujete za ukinitev

Evropsko komisijo zanima ali je potrebno pravila o premikanju urinih kazalcev na poletni in zimski čas spremeniti. S spletno anketo, ki jo lahko izpolnite do 16. avgusta, bo komisija ugotavljala ali je premikanje ure, zaradi uskladitve poletnega časa sploh potrebno. Spletna anketa je na voljo v vseh jezikih držav EU tukaj. (opozorilo: njihova spletna stran ima trenutno, morda zaradi velikega števila ljudi, ki želijo glasovati - težave)

Dvakrat letno se nam zgodi, da se zaradi premikanja urinih kazalcev odpravljamo v posteljo z mislijo, kako moramo spet nastaviti jutranjo budilko? Urine kazalce premaknemo v mesecu marcu in oktobru. Marca premaknemo kazalce za eno uro naprej, zato nam zmanjka dodatna ura za ponočevanje. Oktobra pa kazalce premaknemo za uro nazaj in pridobimo več minut za lepotno spanje. Komisija pa glede na odzive državljanov EU ugotavlja, da premiki niso ravno blagodejni za človeka, ravno nasprotno. Premiki naj bi povzročali negativne vplive na zdravje.

Z dolgoletno tradicijo premikov pa smo v EU pričeli že od 1980, želeli pa smo predvsem izkoristiti več prostega časa na dnevni svetlobi in prihraniti na energije. Komisija bo preučila zlasti dve možnosti, in sicer ohranitev sedanje ureditve in prekinitev spreminjanja časa, pri čemer bi se države same odločile za stalni poletni ali zimski čas.

Povezava do ankete v slovenskem jeziku: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20 ... anguage=SL
Dyslexic man walks into a bra.
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 344 krat
Prejel zahvalo: 440 krat
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 06 Jul 2018, 18:39

... in anketa je seveda še vedno nedosegljiva, kot od začetka (nastanka) novice.
...pri čemer bi se države same odločile za stalni poletni ali zimski čas

Če bo to odločeno bo po Evropi totalni kaos. Npr. pri potovanju iz Grčije v...Nizozemsko recimo boš moral miljonkrat uro nazaj..uro naprej...uro nazaj...uro naprej... :_banghead
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jul 2018, 19:04

Še vedno bolje, kot sedaj. Zdaj moramo pa vsi dvakrat na leto "potovati".

Ko sem šel iz Srbije v Romunijo in kasneje iz Bolgarije v Makedonijo, se mi je to zdelo kar nekako normalno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a sundancer » 06 Jul 2018, 19:28

Jaz sem normalno oddal svoj glas in tudi ta trenutek mi lepo odpre stran.
Dyslexic man walks into a bra.
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 344 krat
Prejel zahvalo: 440 krat
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jul 2018, 19:45

:_think
Imaš verjetno srečo.
unavi.png

Bom še poskušal, ker bi bil res vesel, če nebi to stalno premikali.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 06 Jul 2018, 20:03

Nima smisla. Anketa je itak samo "futr za narod", da naj bi mislili, da smo sami tako odločili. No, tudi izgovarjali se bodo nanjo, preveriti itak ne bo mogel nihče. Odločeno bo žal povsem na drugih merilih, ki nimajo prav ničesar skupnega z voljo ljudstva, tako kot vedno Kje sem že prebral: "če bi volitve kaj pomagale bi jih že davno prepovedali"...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jul 2018, 21:15

O šment, celo sami vedo, da je tako.
SERVERS.png
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 07 Jul 2018, 08:08

No, danes sicer začuda dela, ampak... :_think anketa z obveznim vpisom mojih osebnih podatkov? :tappingfoot ne bo šlo. Le zakaj hudiča rabijo moje ime, priimek in e naslov? Kakšno povezavo ima to z uvozom banan v afriko in prestavljanjem časa?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobranka » 09 Jul 2018, 14:26

Imaš še veliko drugih anketarskih portalov kjer moraš običajno ravno tako dati vsaj ime in email naslov. To običajno naredijo zato, ker te ob zaključku ankete obvestijo kakšen je bil izid in nekako se moraš identificirat čene bi ti lahko kar robotki izpolnjevali ankete. Verjetno je tudi mišljeno, da te kasneje lahko obvestijo na mail o novih anketah.

Drugo so pa anonimne ankete, te pa ne gre drugače delat kot v rokavicah s kulico na bel papir pa potem v zaboj.
kobranka

Zahvalil se je: 660 krat
Prejel zahvalo: 243 krat
Uporabnika povabil: MadMax

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Jul 2018, 20:23

glasujem za sončno uro, torej da je sonce ob 12:00 najvišje
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 296 krat
Število neizkoriščenih povabil: 62

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Jul 2018, 21:03

javr je napisal/-a:glasujem za sončno uro, torej da je sonce ob 12:00 najvišje
Tudi sam sem tega mnenja. Tudi naravno je tako, človek je zagotovo najbolj prilagojen temu ritmu.
Ampak potem bi tudi kosilo moralo biti ob 12-ih in ne ob 16-ih.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 10 Jul 2018, 01:14

Meni je pa vseeno :)
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK

OdgovorNapisal/-a polpol » 27 Dec 2022, 10:17

ivor je napisal/-a:Sam gledam na to stvar malo drugače: zame je poletna ura prava, ker traja en mesec dlje in mi pušča več prostega časa vsak popoldan, ko se vrnem domov iz službe. Smatram, da mi pozimi, redno vsak dan, kradejo po eno uro življenja.
Letos sem se poskusil vsaj malo prilagoditi zimskem računanju časa; nastavil sem si budilko nekoliko bolj zgodaj, ne za celo uro, ampak samo za pol, začel sem hoditi v službo pol ure prej in jo prav toliko prej zapuščati.

Kar zamisli si sedaj ko je normalni čas da bi moral vstat ENO URO PREJ, verjamem da ti takole kar ustreza - glede popoldan pozimi je pa itak v vsakem primeru hitro tema v teh dneh.
Jaz bi rekel naj OSTANE TAKO KOT JE POLETNI-ZIMSKI-ČAS-URA. Večina ki čivkajo da kaj ni ok to trenutno v zimskem času so tiho in sigurno nebi bili zato, da bi sedaj (November, December, Januar, Februar, Marec) MORALI VSATAJATI URO PREJ kot trenutno!
polpol

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 0

Vrni se na Potovanje, Trgovina, Geocaching, Kulinarika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov