Ebay težave

Vse kar nas zanima na dopustih, potovanjih in drugih priložnostih

Moderator: Proteus

Ebay težave

OdgovorNapisal/-a EL84 » 02 Dec 2018, 15:03

Ebay uporabljam že približno 10 let in zdelo se mi je, da so mi stvari kar precej jasne. Vedno sem kupoval od prodajalcev s 100% oceno, način plačila je bil navadno Paypal, na začetku pa tudi nakazilo. Pred približno enim mesecem sem se odločil za nakup novega instrumenta, prodajalec je bil iz Nemčije, ocena 100%, plačilo samo z nakazilom, cena z licitacijo. Denar sem nakazal, sedaj pa čakam in čakam, pošiljke pa ni. Prodajalec na moja vprašanja ne odgovarja. Zadevo sem prijavil na Ebay, vendar sem kot odgovor dobil samo pravilnik o zavarovanju plačil, po katerem sem za vse kriv sam. To je sicer res, res je pa tudi, da sem verjel, da imajo v Nemčiji red in ne moreš Ebay uporabljati za goljufanje ljudi.
Za konec priporočam vsem, da ste pri izbiri prodajalca previdni in uporabljate samo plačila za katera garantira Ebay.
EL84

Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Ebay težave

OdgovorNapisal/-a MadMax » 02 Dec 2018, 16:11

Sicer ti zdaj ne pomaga kaj dosti (morda bo pa komu drugemu), a prek ebay se plačuje samo s paypal, res izjemoma kaj drugače.

Ti sicer ne pišeš koliko in na kak način si plačal, a imam občutek, da te je prodajalec nategnil za kakšno WU nakazilo morda celo po dogovoru mimo ebaya...
Poleg same ocene je treba gledat še na število transakcij, ker ti ne pomaga dosti če je 3 cenene predmete prodal sosedom/žlahti da je dobil 100%, četrtega-dragega pa tebi.
Nemčija tudi že dolgo ni več pregovorno urejena, sploh ker so že nekaj časa polni modernega multikulturizma....
Sam kupujem tudi od prodajalcev s 97%, če gre za manjšo vrednost (recimo do 20eur) in se mi skoraj fučka ako ga za ta denar kreditiram 2 meseca. Moj rekord je bil 3 mesece jebe z 99,8%/10000+prodaj makaronarjem za dobrih 350eur, sem mu preklel vse po vrsti da bodo še njegovi pravnuki trpeli če je kaj na tem :oops:

Če te ni nategnil ravno na WU se pa menda da tudi prek banke rešit, nimam pa izkušenj iz prve roke glede tega.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 343 krat
Prejel zahvalo: 345 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Dec 2018, 18:18

Na e-bay je plačilo samo in samo z paypal. Vse ostalo je nateg. Če kdo tega ne upošteva, so posledice take kot so.
Lahko se sicer gre samo zato, da prodajalec pobegne od plačila provizije e-baya, kljub temu to nakazuje na njegovo naravo.

Proč od takih.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5879 krat
Prejel zahvalo: 3911 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a forpobi » 02 Dec 2018, 19:16

EL84 je napisal/-a:Zadevo sem prijavil na Ebay, vendar sem kot odgovor dobil samo pravilnik o zavarovanju plačil, po katerem sem za vse kriv sam.

A je možno videti ta njihov odgovor?
Kako si pa oddal prijavo? A si odprl "case"?
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 34 krat
Prejel zahvalo: 142 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a xfce » 02 Dec 2018, 19:26

To skoraj ne verjamem, če imaš dokazilo o plačilu velja tudi to. Obvezno moraš odpreti case, da nisi dobil izdelka. Ti imaš dokazilo, da si plačal in on mora imeti dokazilo, da je poslal. Če ni bo moral vrniti denar. Če ne drugega prijaviš krajo tudi lokalni policiji v DE. Pač moraš pritiskat in boš dobil denar nazaj.

Večina prodajalcev računa, da obupaš. Zato je potrebno prodajalce na hitro pritisniti na vse možne načine, da lepo vrnejo kupnino. Kitajci so lep primer, pošlejo pokvarjeno robo ali pa tudi ne, potem pa počasi odpisujejo in vlečejo primer v nedogled. Če pa takoj stisneš negativni feedback, odpreš case se pa zadeve premaknejo. Drugače je pa tako, da tudi prodajalci z 99% nategujejo.
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 94 krat
Prejel zahvalo: 195 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a EL84 » 03 Dec 2018, 19:07

Na Ebayu sem aktiviral" Probleme klaeren " in " Ich habe einen Artikel nicht erhalten." Glede na to, da se prodajalec ne javlja, sem naredil tudi prijavo za goljufivo obnašanje prodajalca. Odgovorili so, da bodo primer preverili. Če bo kaj novega, bom javil.Upam, da bo moja izkušnja koristila še komu s s5tech foruma.
EL84

Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a forpobi » 04 Dec 2018, 09:33

Ti si verjetno zgolj kontaktiral prodajalca. Tudi, če odpreš "case", moraš počakati nekaj dni, da ga lahko "eskaliraš" do eBay support.
Je pa čisto premalo informacij, da bi lahko karkoli zaključili iz tvojega pisanja.
Prav tako so tvoja priporočila na tak način brezpredmetna.
forpobi

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 05 Dec 2018, 02:45

Če plačilo ni bilo prek pay-pal, potem se e-bayu ne da preganjat barab. Tudi interesa nima, ker se ljudje v dogovoru s prodajalcem na tak način izognejo uporabi paypala, lastnik paypala je e-bay. Plačila mimo so torej konkurenca. Zaradi ugleda ne smejo ignorirati, pretirano pa se ne potrudijo.
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 250 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a eboc » 05 Dec 2018, 21:56

SamoBr je napisal/-a:... lastnik paypala je e-bay. Plačila mimo so torej konkurenca. Zaradi ugleda ne smejo ignorirati, pretirano pa se ne potrudijo.

Je bil do pred par leti (2014) , sedaj pa ne vec in PayPal ima tudi lastno zascito za katerikoli nakup.
eboc

Zahvalil se je: 66 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a forpobi » 05 Dec 2018, 22:12

To drži, še vedno pa sta tesno povezana.
forpobi

OdgovorNapisal/-a josipk » 29 Jan 2019, 13:11

Vprašanje:
Ali je možno na ebay-u objaviti oglas, da določen izdelek kupujem oz. iščem?
josipk

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 6 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a josipk » 12 Feb 2019, 07:42

Izkušnja: na ebay.de sem vpisal oglas, da iščem oz. kupujem izdelek, vendar je vse narejeno tako, da na koncu oglas zgleda kot da izdelek prodajam.
Na eBay Kleinanzeigen je oglaševanje za nakup nekoliko bolj enostavno, moti le obveznost vpisa nemške poštne številke za kraj oglaševalca. Po 'balkansko' sem izbral eno nemško zakotno vasico, v tekst oglasa pa vpisal moj kraj. Prodajalca izdelka to ni oviralo. :D
josipk

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 6 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

Vrni se na Potovanje, Trgovina, Geocaching, Kulinarika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost