Okvara pralnega stroja Bosch WAE28465BY

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Okvara pralnega stroja Bosch WAE28465BY

OdgovorNapisal/-a matejmm » 03 Sep 2017, 09:40

Pozdravljeni,

včeraj nam je poslušnost odpovedal naš 5 let star pomočnik - pralni stroj Bosch WAE28465BY.

Po koncu programa ne izčrpa vode in vsa ostane v bobnu. Vodo sem izpraznil skozi cevko pri tleh, poskusil sem priti do filtra črpalke a se zatakne,
ker ne morem odpreti tistega okroglega čepa. Obrnem ga lahko za cca. 45 deg, potem pa se ustavi - kot bi se nekaj zataknilo v notranjosti.

Kakšen nasvet kako se lotiti zadeve?

Hvala in lp, Matej
Priponke
ps_bosch.jpg
matejmm

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 22 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 2

Re: Okvara pralnega stroja Bosch WAE28465BY

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 03 Sep 2017, 09:48

Za tem čepom je filter. Potrebno ga je občasno očistiti. Lahko da je kaj prišlo noter. Vsekakor ga moraš opreti, poskušaj malo z odpiranjem in zapiranjem. Sklepam, da ni prav pogosto odprt. Lahko so se naredile obloge iz ostankov praška in tekstila. A pumpa se pa kaj sliši ?
Lahko pa je samo tako zabit filter, da ne more potisniti čez. Črpalka ima velik pretok, tlaka pa ne ustvari prav velikega. Mogoče ste že kaj opazili, da se je čas črpanja podaljšal ?
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 891 krat
Prejel zahvalo: 376 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 165

OdgovorNapisal/-a matejmm » 03 Sep 2017, 10:27

@eldi: Hvala za namig. Filtra res nismo odpirali in čistili vsak teden, je pa bil odprt in očiščen pred kakšnimi 4-6 meseci. Teh 45 stopinj ga lahko vrtim brez pretirane sile, potem pa se ustavi, kot bi bilo noter kaj zelo trdega in to preprečuje nadaljnje vrtenje. Sem poskusil z odpiranjem-zapiranjem, vendar ne gre naprej - se bojim, da bi zadevo zlomil, če bi še močneje vztrajal.
Črpalka se sliši, a zvok ni običajen, kot bi se zadeva vrtela v prazno. En pralni cikel pred tem je šel normalno skozi in perilo je bilo običajno suho.
matejmm

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 03 Sep 2017, 10:35

Kar še poizkušaj. Malo levo, malo desno, malo porukat. Se bo prej ali slej sprostilo. Drugače pa malo močneje. Saj če je zamašeno in se ne da na ta način odpret boš moral menjat celo. Zgubit nimaš kaj, če odpreš pa razkoplješ in zbezaš oviro ven.
Znaš bit presenečen kaj vse je lahko tam. Jaz sem že gate in dvoje nogavic istočasno ven spravil.
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a DusanK » 03 Sep 2017, 10:44

Največji problem so kake knoflice, žeblji, zobotrebci itd, ki se diagonalno zataknejo v luknjice filtra. Posledično je težko odpreti.
Kot so ti že predlagali boš moral uporabiti večjo silo. Če si filter že večkrat zasukal/obrnil od začetka do konca potem je samo še guncanje ven/not.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 999 krat
Prejel zahvalo: 1692 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a S52UF » 03 Sep 2017, 10:45

Z vrtenjem gumba za odpiranje filtra ne pretiravaj. Meni se je zataknil podolgovat predmet v tak položaj, da bi gumb odlomil, če bi nadaljeval nasilno.-.. Odprl sem stroj od spodaj in odstranil cevi ter tako spostil tujek. Potem pa se je dalo odviti gumbs sprtednje strani.krova dna...
Pa senzor s plovcem je na sredi pokrova dna...
S52UF

Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 11 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a matejmm » 03 Sep 2017, 11:47

Vsem skupaj najlepša hvala... Super ste!

Zadeva popravljena! Stroj deluje, pa končno smo dobili nazaj izgubljeno nogavico :D
Sem upošteval nasvet S52UF in iz spodnje strani prišel do tega filtra, odstranil dovodno cev in notri našel že nekaj časa pogrešano nogavico.
Nogavica se je ravno toliko zataknila v ta zatič, da je preprečevala odpiranje. Če bi nadaljeval z večjo silo, bi zadevo gotovo polomil.

lp, Matej
Priponke
ps_bosch_2.jpg
ps_bosch_3.jpg
matejmm

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani