s5tech.net • Poglej temo - Bela tehnika Gorenje pralni stroji in sušilci... groza

Bela tehnika Gorenje pralni stroji in sušilci... groza

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Bela tehnika Gorenje pralni stroji in sušilci... groza

OdgovorNapisal/-a Saso » 09 Feb 2016, 20:15

Groza mi je govorit o tem, saj sem dolga leta prisegal na domače proizvajalce, vendar uzkušnje zadnjih 10 let so pretehtale v drugo smer.
Zaenkrat ne govorim o aparatih za kuhinje ampak predvsem o pralnih strojih in sušilcih.

V 10-ih letih zamenjal 2 pralna stroja in 2 sušilca, oba po izteku garancije. V garancijskem roku so bili vsi štirje najmanj po 2 x na servisu.
Konec je z domačimi proizvajalci in 5 letno garancijo ter servisom za vsakim vogalom....

Torej iščem pralni stroj, ki ni znamke Gorenje.
Zahteve so inverterski motor in inox boben.
Cena ni več pomembna, pomembno je kvalitetno in dolgoročno ter tiho delovanje.

Prosim za predloge uporabnikov tovrstnih aparatov.

Hvala
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 106 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 24

Re: Bela tehnika Gorenje pralni stroji in sušilci... groza

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 09 Feb 2016, 20:53

Za majhen denar dobiš kvaliteten pralni stroj, in sicer turški Beko. Nima nobene fensi šmensi funkcije, ima samo to kar pralni stroj rabi. Plus tega ima pet leta garancije. Mi smo zelo zadovoljni z njim, tudi če po 5 letih odpove, se je investicija dobrih 300 € izplačala.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 70 krat
Prejel zahvalo: 134 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Feb 2016, 20:56

MarkoM je napisal/-a:Za majhen denar dobiš kvaliteten pralni stroj, in sicer turški Beko. Nima nobene fensi šmensi funkcije, ima samo to kar pralni stroj rabi. Plus tega ima pet leta garancije. Mi smo zelo zadovoljni z njim, tudi če po 5 letih odpove, se je investicija dobrih 300 € izplačala.
No to informacijo bom kot je videti prav kmalu potreboval tudi jaz.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5029 krat
Prejel zahvalo: 3566 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Matej » 09 Feb 2016, 21:09

Mi smo tudi presedlali na beko.

Lp
Matej

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 64 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a seba » 09 Feb 2016, 21:10

Jaz imam vse Gorenje/Körting večinoma najcenejše (5+ let) pa je do zdaj crknilo naslednje:
a) ročka na hladilniku je počila, zalepil s pomočjo acetona in dal boljše šraufe s podložko, tako da se sila razporedi na širšo površino.
b) crknila visokonapetostna varovalka v mikrovalovki, katera je bila zanalašč s prenizko amperažo, zamenjal z večjo.

Oboje se je zgodilo takoj izven garancijskega roka. Po mojem načrten dizajn!

Drugače AFAIK ostali proizvajalci so še hujši, ne moreš niti popravit. Če te zanima, neskončno dolgo delovanje, potem Miele.
Gorenje tudi ni slab, če znaš potem izboljšati produkt! Torej najdeš, kako so ga onesposobili in tisto zamenjaš z boljšim. Pri izdelkih tujih proizvajalcev večinoma je tako narejeno, da crkne na več mestih.
Uporabniški avatar
seba

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 42 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a mucek » 09 Feb 2016, 21:21

Pralni stroj Miele - super. So far so good, samo pohvalim. Garancija sicer samo 2 leti (možnost dokupa 10 let za cca. 200 EUR do izteka "prve" garancije).

Sušilec Beko, najvišja klasa (še vedno relativno poceni), tudi zelo zadovoljen. Kolega, ki servisira, je opozoril pri Beku na veliko razliko v kakovosti njihovih cenejših in (naj)dražjih modelih, pri čemer so slednji povsem primerljivi z Gorenjem in podobnimi (če ne boljši), vstopni modeli pa tudi za ta denar delajo, a zna prej kaj odpovedati (je pa še vedno 5 let garancije, tako da ni tako malo ...)

LP, g
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 49 krat
Prejel zahvalo: 378 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 69

OdgovorNapisal/-a Saso » 09 Feb 2016, 21:22

Sušilca Gorenje sem zamenjal z Beko in do sedaj cca 3 leta dela brez kakeršnih koli problemov.

Sedaj je pa na vrsti pralni stroj. Gledam Mile, vendar je cena res visoka v primerjavi z ostalimi ampak če je to cena za kvaliteto ponem naj bo.

Zanimajo me konkretni predlogi iz izkušnje glede tega, Miele, Bosh, Siemens, Candy... tudi Beko.

Pogoji pa so kar sem navedel zgoraj inverter in inox kad.
Saso

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 09 Feb 2016, 21:40

Imam že 4 leta sušilni ter pralni stroj od Gorenja, do sedaj brez ene težave. Pravite, naj se v naslednjem letu pripravim?
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 1184 krat
Prejel zahvalo: 262 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a Carko » 09 Feb 2016, 21:42

Mi imamo tudi Gorenje pralni stroj, ki se počasi poslavlja - ležaj je bil že ene 4x ali 5x menjan (razen zadnjič je bilo vse v garanciji), pri tazadnji menjavi je moral serviser zadevo zatesniti s silkonom, ker je sicer vseeno puščalo. Zdaj se ležaj spet sliši, še ene menjave pa verjetno ne bi preživel (ali pač?). Vse ostalo je sicer brezhibno.

Naslednji bo verjetno Beko. 5 let garancije, 10 let na motor in inverter. Pri babici in pri bratu smo že nabavili takega, pa mu prav nič ne manjka.

Miele je 3-6x dražji od Bekota in ima le 2 leti garancije. Težko kakorkoli "not prineseš" to razliko, razen če res res res veliko pereš.
Carko

Zahvalil se je: 92 krat
Prejel zahvalo: 341 krat
Število neizkoriščenih povabil: 94

OdgovorNapisal/-a DomenV » 09 Feb 2016, 21:57

Oboje Bosch, čisto brez problemov že vsaj 4 leta.
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Ljubljana, Trbovlje, Ivančna Gorica
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 44 krat
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Feb 2016, 22:04

Imam Gorenje pralni stroj. WA606X.
V moji hiši je dobrodošel že vsaj 20 let. Nekaj stvari sem popravil, nič takega. Največ 5 min dela. Človek dobi občutek, da bodo prej stranice prerjavele kot bo kaj crknilo zares. No v tistih časih je Gorenje bilo še GORENJE.

Ampak po več kot 20-setih letih bo treba začet resno razmišljati o novem. Če bi lahko dobil GORENJE bi vzel, a danes so samo še Gorenje stroji. :?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 09 Feb 2016, 22:06

Če se omejim zgolj v naslovu navedeno, pa ker sušilca nimam, ostane pralni stroj.
Prvega smo imeli skoraj 30 let. Menjano skoraj vse razen ohišja, ki je bilo ob menjavi bobna sanirano rje, in vodne črpalke...
Menjan programator, presostat, gumijasta obroba bobna in cevi so bile potrošni material na 2÷3 leta.
Smo ga flikali do selitve v bajto. Pa ok, to so bili časi stare juge.

V bajti NOS skoraj novcat gorenjc (par let čakal zapakiran), po dveh letih uporabe se je začelo: termostati, puščanja vode (preperela plastika, rja), po ene 4 letih mi je prekipelo in je letel iz bajte.
Najcenejši nov gorenjc takrat je bil skoraj 100kSIT, bosch še slabo polovico dražji.
Najcenejši beko manj kot 50.
Vzel drugega najcenejšega (ima timer za zamik vklopa), bil nekje 55kSIT.
Dela še dandanes brezhibno, torej še iz časov pred uvedbo evra pri nas.
Zaenkrat tudi še ne poznam nikogar, ki bi imel karkoli pripomnit čez te turke, pa poznam veliko lastnikov teh gajb.

Poznam pa kar nekaj domoljubov, ki veselo vztrajajo na gorenju, pa so na "ti" s serviserji. Po preteku garancije takoj kupijo novega, spet gorenjca... Kmalu spet kuhajo kavo serviserju...

Imam še par drugih stvari od gorenja in jih popravljam vsake 2÷3 leta, ko ne bo več popravljivo oz. izplačljivo popravilo, pa kupim vse prej kot gorenjca.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 324 krat
Prejel zahvalo: 292 krat

OdgovorNapisal/-a forpobi » 09 Feb 2016, 22:38

Inox kad se sliši skoraj kot znanstvena fantastika. Od začetka so bile tudi plastične kadi sestavljene. Sedaj pa so le še varjene. Tako, da tudi ležajev ni več mogoče zamenjati. Baje imajo še nekateri modeli od AEG, Siemens še kad, ki se da razstavit. Vendar ne verjamem, dokler ne vidim.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 117 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a Crto » 09 Feb 2016, 22:47

Sušilni stroj Siemens star cca 12 let zaenkrat še brez servisa, in pralni stroj Miele (najcenejši model) star cca 8 in tudi še brez servisa.
Upam da bosta še držala kar nekaj časa :) (tašča ima Miele že čez 20 let še vedno dela OK)

LP
Vedno znova se nekaj skadi (hvala bogu vsaj vem da nekaj delam)
Uporabniški avatar
Crto

Kraj: Ptuj
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Feb 2016, 22:58

tudi sam sem na podlagi dolgoletnih izkušenj prisegal na Gorenje, pa servis je blizu, pa rezervni deli poceni - hvala lepa, zaenkrat ne več. Indesit ali Beko.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 56 krat
Prejel zahvalo: 91 krat
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 09 Feb 2016, 23:04

Prej Candy pralni stroj z 1100obrati in je z par manjšimi servisi zdržal 18let.

Lani nabavili Gorenje pralni stroj velik boben 8kg zadnji model pred inverterskim motorjem.
Nema da nema programov in tudi nastavitev preveč.
Ženske v hiši so zelo zadovoljne pravijo da pere hitro, tiho in zelo dobro.
V primerjavi s starim strojem Candy "baje" opere boljše.

Vseeno deluje prvo leto dosedaj brez problemov.

Imamo še sušilec tudi Gorenje brez fensi toplotne črpalke in že 4 leta dela brez problemov.

Tako da dosedaj ne morem nič reči čez Gorenje.. ;)
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a IztokZ » 10 Feb 2016, 02:27

Susilni stroj Gorenje wt900x, navadni, brez top.crpalke.
Zdrzal je, mislim, da 15let, menjal sem samo jermen, nazadnje je zgolj hudo zaropotalo :shock:

Pralni stroj Gorenje, prejsnji - prezivel je 12let, kaksni stirje servisni posegi so bili.
Zdajsnji, Gorenje wa63121, star 8 let, trije servisni posegi, menjano precej zadev tik pred potekom garancije.
Od nosilcev, vrat s tesnilom, crpalke, kompletne elektronike...in pred casom sem sam zamenjal jermen.
Zaenkrat se deluje. Kdaj bom vabil serviserja se ne vem, sem pa pripravljen na znance...
IztokZ

Zahvalil se je: 19 krat
Prejel zahvalo: 14 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 10 Feb 2016, 08:25

Mislim, da je pomembno da se pri opisu poda tudi obremenjenost. Če stroj pere enkrat tedensko za 2 penzjonista ali pa če naredi dve žehti usranih cunj dnevno je malo razlike in primerjave niso ravno relevantne. Mi peremo tudi čevlje, kolesarske cunje, plišaste igrače, ...

Pralni stroj gorenje WA...nekaj. Je delal 15 let. Vmes sem nekajkrat menjal ležaj, dodal sem še en ventil za vodo, ki je bil preko diodne logike vezan na ob ventila pranje/predpranje, tako da sem pridobil dodatni curek vode za mehčalec, saj njihova hidravlična logika nekako ni delovala z našo dolenjsko "superapnenčasto" studenčnico, ki jo postrežejo po vodovodu. Največji kiks pa je bil, da je ob vklopu enega grelca očitno napetost na vhodu enega AD toliko zanihala, da je naključno javljal napako "F43". Včasih je bilo že tako nadležno, da je pri eni žehti bilo potrebno izklopiti/vklopiti tudi po petkrat in več. Sicer pa kar se tiče mehanike so bili ti stari gorenjevi stroji res vzdržljivi. Nas je 6 in imamo v povprečju 1,9 žehte na dan, kar znese cca. 700 pranj letno ali v 15 letih 10k pranj. Da bi to zdržala tista plastik-fantastika od gorenja, ki jo sedaj prodajajo si ne upam pomislit. Edini, ki je deloval mehansko dokaj dobro je miele, pa še eden zelo redkih je, pri katerem se vrata odpirajo v desno - specifika naše postavitve v "kompaktni" kopalnici.

Pomivalc pa je brez okvare že 12 let pri najmanj 1 pomivanju dnevno (knok on d vud, da bo tako ostalo).
s54mtb

Zahvalil se je: 1032 krat
Prejel zahvalo: 2562 krat
Število neizkoriščenih povabil: 54

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 10 Feb 2016, 08:36

Z ženo imava kombinirani stroj pralno/sušilni.
Če se ne motim Indesit Ariston Hotpoint.
Kupljen v Lec....
Po 3 letih sem moral zamenjati vodno črpalko ker je delovala nezanesljivo, oziroma je štartala po močnejšem udarcu v predelu pumpe ;)

Osebno mnenje: ja firma je OK. Kupujem samo še tam kjer imajo modele narejeno za evropsko tržišče (in ne to kar se kup pri nas je v večini zarejeno za južno od EU) in to za vse tudi sesalce!
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 17 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a Crto » 10 Feb 2016, 09:09

Crto je napisal/-a:Sušilni stroj Siemens star cca 12 let zaenkrat še brez servisa, in pralni stroj Miele (najcenejši model) star cca 8 in tudi še brez servisa.
Upam da bosta še držala kar nekaj časa :) (tašča ima Miele že čez 20 let še vedno dela OK)

LP

Mi smo štirje (dva mladoletna otroka) in peremo 5 -7 krat tedensko večino tudi posušimo v sušilcu, posebej sedaj ko je zima.

lp
Vedno znova se nekaj skadi (hvala bogu vsaj vem da nekaj delam)
Uporabniški avatar
Crto

Kraj: Ptuj
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a andrejj » 10 Feb 2016, 09:22

Mi imamo pralni stroj electrolux približno 16 let.Je pa meni všeč način za popraviti.Ohišje se odpre polovično tako da ni treba postaviti na bok.Okvara zamenja rele in krtačke.
Uporabniški avatar
andrejj

Kraj: 8232 Šentrupert
Zahvalil se je: 144 krat
Prejel zahvalo: 88 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a SimonS » 10 Feb 2016, 09:34

Prej 2x bosch. Po 10. letih je eden odpovedal (črpalka) drugi še veselo vrti.
Sedaj 2x gorenje. Po 3 letih brez problema. Drugi pa je star šele eno leto
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 202 krat
Prejel zahvalo: 254 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a leonk » 10 Feb 2016, 10:47

Trenutno Indesit pralni stroj star dve leti in pol. Cenovni razred 350€.
Prej pralno/sušilni Indesit 11let. Po cca 7 letih sem moral menjati releje.
Na koncu je odpovedal procesor v krmilniku, nabava novega pa ni bila smiselna, pa
tudi ležaj se je že oglašal. V povprečju pa imamo 5 žeht na teden.
Z Gorenjem smo opravili pred nekako 10 leti. Ko smo se preselili v zdajšnje stanovanje
smo v kupili hladilnik. Po približno enem letu se je začelo, da je temperatura v notranjosti
nihala od 0-15 stopinj. Pa so serviserji menjali termostate, predvsem pa iskali vse možne
razloge kaj mi delamo narobe itd. Na koncu smo se enostavno naveličali prerekanja.
Hladilnik smo z opisom napak preko oglasa prodali za 50€ in kupili Candy.

Moja mama ima trenutno drugi pralni stroj. Prvi je bil Zoppass850 kupljen leta 67, drugi
pa Candy kupljen leta 87. Candy ima v tem času zamenjan programator in dva jermena,
centrifugira pa na 800 obratih. Kotel je rostfrei ima pa grelce okrog kotla da se lahko
pozimi perilo pri zadnji centrifugi pogreje na cca 15 stopinj in gospodinjo ne zebe v prste,
ko obeša perilo.

L.
leonk

Kraj: Jesenice
Zahvalil se je: 106 krat
Prejel zahvalo: 68 krat
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a reber » 10 Feb 2016, 10:51

Pri hiši imamo vse aparate gorenje in vse deluje brez napak. Edina napaka, ki se je zgodila, je bil LCD televizor gorenje, ki je crknil v garanciji, dobil sem novega, novejši model, ki še vedno deluje, vendar ga je že zamenjal LG smart TV z večjim zaslonom.

Pralni stroj je še iz časov tolarja, tik pred eurom v Slo, zadnji model z odpiranjem vrat v desno (tudi pri nas v kopalnici tako najbolj paše, ne vem kaj naj z levim odpiranjem). Po 8 ali 9 letih uporabe brez napak sem menjal ležaje in semering, menjava po tem času precej pogoste uporabe se mi zdi normalen dogodek. Še tesnilo na vratih drži prvo, nikoli še menjano. Sušilni stroj je navadni kondenzacijski, postavljen na pralni stroj, deluje dobro, odtočno cevko sem priključil kar v kotliček WC, ki je zraven, ni treba praznit predala :)

V kuhinji vse od gorenje, res čisto vse, kar je električnega, še palični mešalnik, multipraktik star 20 let, mikrovalovna pečica deluje dobro, brez napak, razen 1x se je odlomila plastika za vrata, tisto, ki se zahaklja nekam notri in pritisne stikalo, sem zamenjal z originalom, cena res minimalna.

Pri vgradni pečici se je po 10 letih zgodila napaka na tečajih kjer je vzmet, se je obrabilo in je vzmet popustila, na servisu sem kupil nove tečaje in jih zamenjal, cena cca 25eur :evil: malo prezgodaj se je obrabilo, šparajo z materialom. Stare tečaje sem shranil, del, ki se je obrabil bom naredil nov in tako obnovil stare tečaje, da jih bom uporabil, ko bodo crknili nadomestni :)

Torej, ja, tu pa tam mora kaj crknit, nekaj malega obrabe je normalno, ampak ko postane to prepogosto in so stroški nenormalni, si človek ne more kaj, da ne bi pljunil na tako znamko aparatov.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Število neizkoriščenih povabil: 168

OdgovorNapisal/-a lojzek » 10 Feb 2016, 14:26

Tudi pri nas je večina bele tehnike gorenjeve, sušilec star 12 - 14 let (enkrat pred kratkim menjan jermen) pralni stroj je še starejši- nekje iz sredine 90ih - servisiran tudi pred kratkim (staknil se je kabelček za centrifugo).

štedilnik, LCD, tudi Gorenjevo, tudi z lahkoto po lesu potrkam.

Je pa sosed (serviser) omenil, da je velika večina sedanje bele tehnike (ne glede na firmo) taka, da se skoraj ne da več servisirat in pravi, da njegov poklic kot tak pravzaprav izumira.
lojzek

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Feb 2016, 16:42

lojzek je napisal/-a:Je pa sosed (serviser) omenil, da je velika večina sedanje bele tehnike (ne glede na firmo) taka, da se skoraj ne da več servisirat in pravi, da njegov poklic kot tak pravzaprav izumira.
Včasih nisi prodal ne stroja ne TV-ja, če ni imel vsaj nekaj dobro delujočih servisov. Vprašanje kje so pa servisi je bilo eno prvih, ki smo jih zastavili trgovcu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Cloud » 10 Feb 2016, 17:16

Mi kupujemo belo tehniko večinoma od Gorenja, vendar ko je na akciji v Leclercu ali pa Merkurju. Je pa tudi potrebno spremnljati ceneje.si ker se kdaj dobijo kar fine akcije :)
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 105 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a milan62 » 10 Feb 2016, 19:15

Izgleda, da je naše gospodinjstvo eno redkih, ki ima pralni stroj firme Samsung. Do sedaj deluje brez
najmanjše napakice ( 4 leta ). Zelo tiho delovanje in enostaven za upravljanje. Tudi pri drugih izdelkih
firm Samsung in LG, katere še imamo v gospodinjstvu, do sedaj brez težav ( tok, tok po lesu ...)

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 57 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Feb 2016, 21:06

milan62 je napisal/-a:.. Tudi pri drugih izdelkih firm Samsung in LG, katere še imamo v gospodinjstvu, do sedaj brez težav ( tok, tok po lesu ...)

Jaz imam TV Samsung in sem zadovoljen.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a mujo » 10 Feb 2016, 21:43

Vprašanje za starejše: kolikšen procent plače ste nekoč dali za belo tehniko (in ostalo elektroniko), in kolikšen procent sedaj?

Jaz sem letos (januarja) kupil svoj prvi pralni stroj (Gorenje, 8kg, inverterski motor). Po raziskavi kaj se splača kupiti sem prišel do zaključka, da v rangu do 500 eur ni velike razlike. Edina "svetla točka", ki jo vsi hvalijo je miele (čeprav nekateri cenejši imajo pri ZPS slabšo oceno pranja). Vendar ne vidim zakaj bi za pralni stroj plačal 2x več če mi nihče ne zagotavlja, da bo dejansko boljši. Tukaj edino kaj vsaj nekaj zagotvalja je garancija (5 let garancije je boljše kot 2 leti garancije).
Kupil sem tudi (svoj prvi) pomivalni stroj - Bosch. Kako sem ga izbral? ZPS test, sortiranje po uspešnosti pranja, ter prvi ki je ustrezal budgetu in meram. Je pa bil med prvimi petimi.

V prihodnjih mesecih me še čaka nakup sušilnega stroja (inverterski motor, toplotna črpalka). Tudi tukaj bom verjetno izbral podobno taktiko - ZPS testi.

Da odgovorim na vprašanje na začetku: Mene sta oba aparata skupaj stala 70% povprečne slovenske (neto) plače - in sploh nista bila najcenejša. Starši pa so mi pripovedovali, da so nekoč za nakup pralnega stroja morali varčevati in načrtovati nakup.
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 145 krat
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 16 Feb 2016, 09:52

Pralni stroj:
- starši: Gorenje (kjer v 4-5 letih ni bilo problema, razen da pri novem, ko so ga pripeljali, ni delovalo odpiranje vrat - iztaknjen kabelček/konektor). Pere cca. 1-2x na teden
- doma: Gorenje, ampak po moje nismo "relevantni", ker peremo 1x na 10-14 dni.

Pomivalni stroj:
- starši: Bosch, ki pere vsak dan
- doma: Bosch, kjer pa spet nismo relevantni (pere 1x na mesec...).

Indukcija, pečica:
- starši: Bosch
- doma: Bosch

Hladilnik:
- starši: Hover
- doma: Bosch

Zamrzovalna omara:
- starši: Bosch

Sesalec:
- starši: Dyson
- doma: Dyson + iRobot

TV:
- starši: 3x LG (65" in 32" brez problemov, 42" 3x na servisu znotraj garancije od tega 1x zavrnjeno, kot da ni napake, 2x "menjava ekrana", kar ne verjamem, ker se je napaka pojavljala še kar naprej in še vedno se tudi izven garancije - včasih se izklopi napajanje osvetlitve, če svetiš z lučjo, se slika vidi, zvok je... samo backlight je off, če jo ugasneš in prižgeš nazaj, se slika spet pojavi...)
- doma: LG

Starost napravi nekje do 10 let in v bistvu z ničemer nismo imeli nekih večjih problemov razen, da sem priklopil kabelček pri novem pralnem stroju in pa TV, kjer sem prepričan v šalabajzarsko popravilo serviserja (ki napake ni odpravil in niti ni želel poslušat, kaj je s TVjem narobe... Pod opis napake je bilo "slike ni").
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 139 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 142

OdgovorNapisal/-a VolkD » 16 Feb 2016, 10:58

bpavsic je napisal/-a:Starost napravi nekje do 10 let in v bistvu z ničemer nismo imeli nekih večjih problemov ...
Lepo, da si napisal tudi razlog zakaj je temu tako.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 16 Feb 2016, 11:38

Tako kot je mujo omenil ceno aparatov v primerjavi s plačo, bom jaz dal v primerjavo, ki naj bi veljala pred nekaj desetletji. Včasih so rekli, da povprečen kadilec pokadi za vrednost 1 pralnega stroja na leto. Kaj pa danes? Cigareti so dragi, povprečen kadilec skadi za najmanj 2 ali 3 povprečne pralne stroje na leto. Sprašujem se, ali so čiki predragi ali pa stroji prepoceni :_think

Strojev, ki bi zdržali po 20 ali 30 let verjetno ne delajo več, vendar se je potrebno vprašati, zakaj so stroji včasih delovali toliko let? Popravilo je bilo včasih smiselno, ker je bil nakup novega predrag, hkrati pa je bila tudi miselnost drugačna in se je "splačalo" ne glede na to ali se je res splačalo ali ne. Stroji včasih so bili preprosti, zelo malo funkcij, tako da je imelo precej manj za crknit, kot danes, predvsem je bilo notri skoraj nič ali pa nič elektronike, no, v televizorjih in radio aparatih je bila, v drugih strojih in aparatih pač ne. Kaj pa danes?
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Število neizkoriščenih povabil: 168

OdgovorNapisal/-a s55m » 18 Feb 2016, 17:37

Pralni stroj Hoover -Candy odsvetujem. Imeli smo najdražjega, ki se je dobil na SLO trgu.
Po garancijskem roku (mesec) odpovedal ležaj v plastični zaliti kadi. Raus na smetišče.
Sedaj imamo AEG 4 leta-pere dnevno-zaenkrat b.p. .
Sušilni stroj AEG inverter zdržal 5 let-kompresor izdahnil 2 x (enkrat v garanciji)-nesmiselno drago popravilo.
Sedaj imamo Elektroluxa in 4 leta dela b.p. .Suši dnevno pozimi in poleti.
Pomivalni stroj Bosch deluje že 14 let. Razen enega čiščenja bočnih labirintov nobene okvare-pere dnevno.
Mikrovalovna Whirlpool 10 let b.p. deluje dnevno.
Steklokeramika Gorenje 10 let b.p. . Kuhamo vsak dan.
Pečica Gorenje ventilacijska 10 let b.p. .
LG (plazma) televizor še vedno deluje po 8h letih a sem ga zamenjal z Samsung LCD, ker slednji porabi le 10% energije predhodnika.

To je to, a sem se zaklel da prekleto dragih stvari ne bom kupoval več.
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Plovdiv BG
Zahvalil se je: 57 krat
Prejel zahvalo: 113 krat

OdgovorNapisal/-a Carko » 18 Feb 2016, 18:04

reber je napisal/-a:Strojev, ki bi zdržali po 20 ali 30 let verjetno ne delajo več, vendar se je potrebno vprašati, zakaj so stroji včasih delovali toliko let? Popravilo je bilo včasih smiselno, ker je bil nakup novega predrag, hkrati pa je bila tudi miselnost drugačna in se je "splačalo" ne glede na to ali se je res splačalo ali ne. Stroji včasih so bili preprosti, zelo malo funkcij, tako da je imelo precej manj za crknit, kot danes, predvsem je bilo notri skoraj nič ali pa nič elektronike, no, v televizorjih in radio aparatih je bila, v drugih strojih in aparatih pač ne. Kaj pa danes?
To se precejkrat pozablja ja - je bolj popularna teorija, da je vse namenoma narejeno tako, da se kar čimprej pokvari.

Ampak stari pralni stroj je:
- sprejel vase kake 3 ali 4 kg perila
- imel centrifugo na 600 vrtljajev.
- porabil precej več vode
- porabil precej več elektrike
- bil nekaj desetkrat glasnejši

Beko za 500 eur pa porabi malo vode, malo elektrike, je tih in 9 kil perila vrti na 1400 obratih.
Carko

Zahvalil se je: 92 krat
Prejel zahvalo: 341 krat
Število neizkoriščenih povabil: 94

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Feb 2016, 18:05

s55m je napisal/-a:LG (plazma) televizor še vedno deluje po 8h letih ,....
:o Kljub dvem štirinožnim živalim! No ena je taka, ki ko se zažene noge letajo po vseh 4 zidovih - zaradi centrifugalne sile. :_rolling Strašno simpatična živalca, strašno trpežen TV.
Za one, ki ne vedo: TV je z verigami priklenjen na zid, da so psi lahko svobodni! :_bow
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s55m » 19 Feb 2016, 17:43

Pravzaprav, da ne pride do pretepa med zivalimi na animal planet in tistimi v dnevni sobi :)
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Plovdiv BG
Zahvalil se je: 57 krat
Prejel zahvalo: 113 krat

OdgovorNapisal/-a Saso » 19 Feb 2016, 18:36

No pa so ga spet popravili. Zamenjava motorja.
Še 8 mesecev do izteka garancije, potem bo pa nabava novega v stilu kot sem že opisal zgoraj.
Saso

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Feb 2016, 00:10

Že takrat je vedel, da se je treba zanesti na mamo in ne na stroje :_rolling
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost