Glava/termostat za ARMAL radiatorski ventil

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Glava/termostat za ARMAL radiatorski ventil

OdgovorNapisal/-a Carko » 06 Jan 2016, 22:36

V pisarni imamo radiatorje s takšnimi Armalovimi ventili:

WP_20151027_17_32_56_Pro.jpg

Sčasoma je skorajda pri vseh plastika na glavi (saj je glava tisto, kar se natakne gor?) popokala in zadeva dela skozi na maksimum (ali minimum, če jo s spono zaprem). Tudi pri sosedih je enako, tako da se ne da nič na skrivaj zamenjati :_silent

Rabil bi torej nekaj, kar paše sem gor, da lahko izbiram še vmesne nivoje toplote med Saharo in Sibirijo. Lahko je ročna ali elektronska zadeva.

Iskal sem malo po trgovinah in po spletu, pa nisem našel nič konkretnega glede Armal ventilov.

MISLIM (nisem 100%), da je navoj M30x1.5, za kar se sicer najde kar nekaj univerzalnih termostatov (npr. tale ali tale iz Conrada), pri katerih na primer piše, da pašejo na "vse običajne z merami navoja M30 x 1,55 mm". A je to to ali moram paziti še na kaj?

Edit: Tukaj sem našel seznam, pa izgleda, da imajo vsi M30x1.5 nekoliko krajšo "palčko", pa ne vem, ali je to problem ...
Carko

Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 333 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 92

Re: Glava/termostat za ARMAL radiatorski ventil

OdgovorNapisal/-a MadMax » 06 Jan 2016, 23:02

Jaz sem "začel" s Honeywell Rondostat HR20, kjer sem moral malce predelat (skrajšat) palčko, ampak sem to storil v sami glavi, je pač to omogočalo.
Nato sem kupil še par poceni igrač (npr emos za 16eur), pa se ne spomnim da bi bilo treba predelovat.
Pa kakorkoli, predelava pomeni 10 minut, primež in pilo. Verjetno bi šlo tudi brez zadnjih dveh, ker nimaš dveh levih ;)

Če tega rabiš več, bi morda vseeno bilo dobro najprej enega, pa ko vidiš da res paše še vse ostale.
Ali pa naročiš za vse, pa vrneš če res ne bo pasalo, ampak sem 99% da bo treba kvečjemu malce dodelat iglo ali še to ne.

Obstajajo pa še vedno tudi navadne, ročne.
Če ti ni odveč vsako leto menjat baterije in imaš željo po programski nastavitvi, potem je škoda gledat na tistih par evrov razlike do poceni elektronca.
Nenazadnje tudi najcenejši elektronc običajno dela bolje kot nek čingačonga na vosek, danfossove plinske glave pa itak ne pašejo.
Elektronska edino vsake toliko čisto potiho zabrenči, motorček s prenosi pač, ampak tega se še v spalnici navadiš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 323 krat
Prejel zahvalo: 277 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 07 Jan 2016, 00:01

Problem je v kvaliteti termostatskih glav. Ene boljših so danfossove. Rabiš pa adapter iz navoja na na njihov bajonet. Poišči danfoss-ov "K" adapter in daj gor danfossove termostatske glave. Ne bo ti žal.

Pa še en nasvet: poleti ne zapiraj ventilov, ampak jih do konca odpri. Če ga zapreš, pa je v prostoru vroče, se ventil skuša še bolj zapreti in pride do poškodbe plastičnega ležišča igle, ker je ventil že povsem zaprt. Zagotovo so se ti ležišča pokvarila zaradi tega.
s54mtb

Zahvalil se je: 1004 krat
Prejel zahvalo: 2472 krat
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a Carko » 07 Jan 2016, 03:36

Verjetno bom zaenkrat probal kar "tapoceni" varjanto. V bistvu bi rad čim manj kompliciral, že to, da bi radiator sploh lahko prižigal in ugašal, bi bila čista zmaga. Doma bi verjetno pogledal za kaj boljšega, ampak tam je vse na elektriko :)

Prejšnje zadeve so se pokvarile, ker so bile enostavno zanič - slaba plastika, ki je z leti gretja in ohlajanja postala čisto krhka.

Torej, tisto kar sem zgoraj polinkal iz Conrada, bi verjetno pasalo na te ventile? Ali pa recimo tole (tukaj imam free shipping)?
Carko

OdgovorNapisal/-a lojzek » 07 Jan 2016, 07:11

MadMax je napisal/-a:Jaz sem "začel" s Honeywell Rondostat HR20, kjer sem moral malce predelat (skrajšat) palčko, ampak sem to storil v sami glavi, je pač to omogočalo.

Elektronska edino vsake toliko čisto potiho zabrenči, motorček s prenosi pač, ampak tega se še v spalnici navadiš.

Tudi jaz imam enako, samo palčke na ventilu nisem krajšal. Sem z običajno 1,5mm2 izolirano žico podložil novo HR20 glavo. Torej, v matici sem naredil obroček iz žice.
lojzek

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 07 Jan 2016, 07:47

Kupil sem takega. Mehansko prilagajanje na dolžino ventila je samodejno ob prvem vklopu. Poišče točko zaprtja in jo potrdiš.
Je pa kar glasen, ko se odpira in zapira.
Priponke
reg.term.glava.jpg
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 715 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 118

OdgovorNapisal/-a kunte » 07 Jan 2016, 16:37

Tudi pri meni se je nekaj armalovih glav že polomilo.Zamenjal sem jih z novejšimi armalovimi z adapterjem. eldi2011 kje si kupil te glave?
LP Kunte
Uporabniški avatar
kunte

Kraj: Novo mesto
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 14 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 07 Jan 2016, 17:18

Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 715 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 118

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 07 Jan 2016, 17:39

Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 17 krat
Prejel zahvalo: 106 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a reber » 07 Jan 2016, 17:57

Tale iz Conrada preverjeno deluje na Armal ventilih z navojem M30x1,5. Kupil sem jih nekaj kosov po ceni cca 17eur (barabe požrešne so podražile za 6eur). Mislim, da so te dni v OBI v akciji prav taki, poglej letak, je prišel nekaj dni nazaj (je dostopen tudi na interentu), 3 kosi za 40eur in cca 15eur posamezno. Palčka na ventilu ni predolga, se glava sama prilagodi, ko se glava zažene po vstavitvi baterij gre v položaj za montažo in umakne mehanizem nazaj, da je lažje montirat, potem preveri obe končni legi in to je to, regulacija je super. Ker je plastično, ni primerno za montažo na mestih, kjer se je možno zaletavati v glavo ventila. Čudno se mi zdi, da so Armalove glave razpadle, če so res, moje so še vse cele, bodo šle v penzijo na počitek, ker jih bom še nekaj zamenjal z elektronskimi.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 153 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 154

OdgovorNapisal/-a Iztok » 07 Jan 2016, 18:41

Carko je napisal/-a:V pisarni imamo radiatorje s takšnimi Armalovimi ventili:
...
Rabil bi torej nekaj, kar paše sem gor, da lahko izbiram še vmesne nivoje toplote med Saharo in Sibirijo. Lahko je ročna ali elektronska zadeva.
...
Edit: Tukaj sem našel seznam, pa izgleda, da imajo vsi M30x1.5 nekoliko krajšo "palčko", pa ne vem, ali je to problem ...

Ta PDF, ki si ga našel sem dal jaz na moj server ker so takšna vprašanja zelo pogosta zadnja leta. To je eden redkih PDFjev kjer se še omenja ARMAL.

Praktično vsi termostatski regulatorji gredo direkt na ARMAL, za na večino ostalih pa so potrebni adapterji. Več o tem sem napisal tukaj. Ta sistem brez težav uporabljam že 5 let.

Termostatskih regulacij pod 20€ bi se jaz izogibal ker začnejo že po treh letih nagajat ali pa že novi sploh nimajo moči za zapiranje.
Drugače pa ima večina teh regulacij AntiCalc funkcijo, da čez celo leto 1x na teden naredijo cel hod ventila, da se ne nabira kamen.

Pa da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Ima mogoče kdo še kakšne nove ali rabljene ventile iz spodnje slike?
V bistvu rabim samo srednji del - medeninasta matica, ker mi je začel puščat mini o-ring ob iglici (se tudi vidi na sliki)? V trgovinah pa nimajo več ARMALove robe ...

Slika
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 303 krat
Prejel zahvalo: 286 krat
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a lojzek » 08 Jan 2016, 07:19

@iztok, jaz sem te O-ringe zamenjal. So bili pravzaprav neverjetno poceni. Dobil pa sem jih v Tinex-u v Kranju.

Sicer ven jih je lahko spravit, nove notri pa malo težje. Se pa z malo truda da.

PS, če jih boš menjal, očisti še nabrani kamen (skuhaj v mešanici kisa in vode)
lojzek

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a reber » 08 Jan 2016, 11:48

@Iztok, že več kot 1 leto je že, ko si spraševal enako in medtem še nisi popravil?

@lojzek, se spomniš da si mu že takrat napisal kaj naj naredi in kot kaže mu ni uspelo :_think

Armalovi ventili so preprosti in jih je možno brez težav popraviti, če je težava v tesnilih. Imam armalove termostatske ventile na radiatorjih in mi zaenkrat ne puščajo, sem pa že razdrl enega, ker je po ceveh prišla notri ena smet (moja napaka pri montaži) in se zagozdila.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Iztok » 08 Jan 2016, 12:20

reber je napisal/-a:@Iztok, že več kot 1 leto je že, ko si spraševal enako in medtem še nisi popravil?

@lojzek, se spomniš da si mu že takrat napisal kaj naj naredi in kot kaže mu ni uspelo :_think

Ta problem imam na enem radiatorju v največjem prostoru, kjer so trije radiatorji krmiljeni s servo pogoni na ventilih. Zato se izpad enega radiatorja skoraj ne pozna in imam čas odlašat ter iskat dele točno takega ventila.

Razlog: samo zaradi tega ne mislim praznit celega sistema, ker bi lahko samo medeninasto matico z iglico in tesnilom zamenjal brez praznjenja sistema.
Če ga bom že moral praznit, pa se ne bom igral s popravilom 20 let starih zadev, ampak bom vzel kar kakšen nov FAR ventil.

Razmišljam narobe? :)

@lojzek, hvala ;)
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a reber » 08 Jan 2016, 20:24

V bistvu ne razmišljaš narobe, pa vseeno, kaj je s popravilom narobe? Če menjaš ventil, boš verjetno menjal tudi spodnjega, že zaradi razdalje, ker ni nujno, da boš dobil ventil enake velikosti. Verjetno boš popravljal lažje izven kurilne sezone. Ko se boš lotil popravila, iz sistema spustiš samo toliko vode, da znižaš tlak. Sledi popravilo ventila tako, da odstraniš (odviješ, odvijačiš) srednji del ventila, potem bo tekla voda ven, zato že prej pripraviš eno majhno žogico, najbolje iz gume, ki jo pritisneš na odprtino in preprečiš iztekanje vode. Da ne boš matral kakšnega sužnja, ki bo držal žogico, jo pritrdiš s kakšno stretch folijo ali podobnim trakom, saj utegne popravilo trajati, če ne boš imel pri roki pravega tesnila. Če bo šlo vse narobe, še vedno lahko zamenjaš ventil ;)
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Iztok » 09 Jan 2016, 00:35

Se strinjam s predlogom. A nisem tip, da bi nekaj razdrl in šele potem iskal delčke, ko je nekaj za silo poflikano. Raje si pripravim čimveč delov ali materiala in šele potem začnem delat.

Kot izgleda pa bom letos nabavil ventile še za ostale radiatorje, ki glede na četrt stoletno starost tudi ne bodo več dolgo vzdržali. Potem pa smiselnost praznjenja sistema ne bo vprašanje, ker se gre za tri etaže.

Za vsako malenkost pa sistema ne bom praznil ker menjava vode potegne za seboj večkratno odzračevanje, poleg tega pa to pomeni novo rundo kisika v sistemu, s katerim se voda in železo ne razumeta najbolj koristno ... :)
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a MadMax » 11 Jan 2016, 17:53

Če menjaš ventil, boš verjetno menjal tudi spodnjega, že zaradi razdalje, ker ni nujno, da boš dobil ventil enake velikosti.
Če je narejeno po razširjeni klasiki, torej iz tal ali od stropa navpično, potem 5mm ni noben problem. Itak pa obstajajo "podaljški" že od 5mm dalje.

Sledi popravilo ventila tako, da odstraniš (odviješ, odvijačiš) srednji del ventila, potem bo tekla voda ven, zato že prej pripraviš eno majhno žogico, najbolje iz gume, ki jo pritisneš na odprtino in preprečiš iztekanje vode. Da ne boš matral kakšnega sužnja, ki bo držal žogico, jo pritrdiš s kakšno stretch folijo ali podobnim trakom, saj utegne popravilo trajati, če ne boš imel pri roki pravega tesnila. Če bo šlo vse narobe, še vedno lahko zamenjaš ventil ;)
Zelo dobra ideja, pri čemer za kroglico uporabiš kako otroško "skokico", za sužnja pa manjšo "cvingo" in v miru narediš.

Iztok, če ti kaj pomaga bom v sredo popoldan skoraj sigurno šel mimo, pa ti enega rabljenega prinesem na šiht. Ga v miru naštudiraš in po vzorcu nabaviš primerna tesnila. Je pa M30x1.5 1/2", Armal je namreč delal tudi neke (novejše) manjše izvedbe. Ampak pomoje imaš navedene, ki so bili tudi najbolj razširjeni.
MadMax

OdgovorNapisal/-a Iztok » 11 Jan 2016, 18:16

MadMax je napisal/-a:Iztok, če ti kaj pomaga bom v sredo popoldan skoraj sigurno šel mimo, pa ti enega rabljenega prinesem na šiht. Ga v miru naštudiraš in po vzorcu nabaviš primerna tesnila. Je pa M30x1.5 1/2", Armal je namreč delal tudi neke (novejše) manjše izvedbe. Ampak pomoje imaš navedene, ki so bili tudi najbolj razširjeni.

Tisto novejšo manjšo verzijo (mislim da je 3/8") sem celo dobil z upanjem, da zamenjam samo srednji del z iglico. Pa ne gre ker je vse na njemu manjše ...

Hvala za ponudbo. Ampak jaz tam že tretje leto ne delam več ("sovraštvo" nekaterih pa še vedno ostaja :D ) in se bova morala dogovorit na ZS, da se dobiva kar nekje na poti ob AC iz LJ proti NM.
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Iztok » 16 Jan 2016, 00:00

MadMax je držal besedo in mi prinesel rabljen ventil na "obdukcijo" - HVALA ;)

O-ring sem premeril in prišel do teh dimenzij:
d1 - notranji Φ verjetno 4mm, ker je igla 4,2mm
d2 - debelina 2,5mm
? - zunanji Φ 9mm

lojzek je napisal/-a:@iztok, jaz sem te O-ringe zamenjal. So bili pravzaprav neverjetno poceni. Dobil pa sem jih v Tinex-u v Kranju.

@lojzek, imaš mogoče kje zapisane dimenzije o-ringa, da vidim koliko sem se pri meritvah zmotil ali pa kataloško št. TINEXa?

Še najbližji bi bil ta https://www.tinex.si/proizvod/12441/tesnilo-o-nbr70-dtm-4*25 a ni nikjer podan zunanji premer ...
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Toni » 16 Jan 2016, 09:31

Glede zunanjega Φ o-ring tesnil: ker je profil tesnila popolnoma okrogel, je zunanji Φ kar d1 + 2x d2. Se pravi 9mm pri tem na linku.
Uporabniški avatar
Toni

Kraj: MS <-> Vrhnika
Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: forest70

OdgovorNapisal/-a MadMax » 16 Jan 2016, 10:59

Iztok je napisal/-a:MadMax je držal besedo in mi prinesel rabljen ventil na "obdukcijo" - HVALA ;)

MadMax drži besedo tudi ko/če to komu ni po godu... :D
Ni za kaj, samo da je od koristi, s tem kar si/boš napisal po "domači nalogi" bo pa od koristi še komu.
MadMax

OdgovorNapisal/-a Iztok » 16 Jan 2016, 15:51

Toni je napisal/-a:Glede zunanjega Φ o-ring tesnil: ker je profil tesnila popolnoma okrogel, je zunanji Φ kar d1 + 2x d2. Se pravi 9mm pri tem na linku.

To poznam, me je pa zmotilo, da o-ring v prerezu ni okrogel ampak bolj pravokoten z zaobljenimi vogali, kar je skoraj gotovo posledica dolgoletnega tiščanja v utoru pravokotne oblike.

Da ga bom lažje dobil noter v utor ker je res malo prostora, bom prej to namazal z bakreno mastjo ali čim podobnim, da se ne zasuši prehitro.
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a MadMax » 16 Jan 2016, 16:09

Ne z bakreno no, sem ti prav to poudaril... Je na osnovi navadnega vazelina, ki uniči gumo, le baker ostane na površini kovinskih delov, ko se mast že razgradi od vročine.
Uporabi kakšno za gumijaste dele zavor, TRW PFG110 recimo https://www.euroton.si/avtodeli/trw-mas ... 16364.aspx , cena sitnica (se jo dobi pod 3eur). To boš lahko še kje pri zavorah uporabil, obstaja pa tudi namenska mast za armature, ampak tisto si ne bi upal pri bremzah uporabit, pri pipah jo pa ne rabiš velikokrat...
MadMax

OdgovorNapisal/-a Krampus » 16 Jan 2016, 17:06

Iztok je napisal/-a:To poznam, me je pa zmotilo, da o-ring v prerezu ni okrogel ampak bolj pravokoten z zaobljenimi vogali, kar je skoraj gotovo posledica dolgoletnega tiščanja v utoru pravokotne oblike.

Da ni slučajno quad-ring ?
Uporabniški avatar
Krampus

Kraj: Središče ob Dravi
Zahvalil se je: 197 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a Iztok » 16 Jan 2016, 21:10

@MadMax, v mislih sem imel bakreno, ki prenese visoke temp. in se prav tako uporablja pri zavornih sistemih. Uporabljam jo tudi za mazanje pesta koles oziroma površin zav. diskov kamor nalegajo zimske feltne, da tam vmes čez zimo vse ne zarjavi in zapika, pa se nič ne zasuši.

Slika

Če bom dobil prav namensko pa jo bom seveda nabavil 8-)

@Krampus, ni quad-ring. Stari je sedaj bolj podoben takšni potici ... :)

Slika
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a MadMax » 16 Jan 2016, 21:18

Bakrena je "anti seize", super za vse kar si naštel. Tudi zasuši se ne zlepa. Imam in uporabljam, CRC-jevo.
Ni pa "prijazna" do gume...
Eno so kovinski deli zavor, drugo pa gumijasti...
Sicer pa po želji, opozorjen si bil.
MadMax

OdgovorNapisal/-a Toni » 16 Jan 2016, 23:31

Niso vse gume enake. NBR je zelo odporna na vsa olja, bencin, silikonske masti, mineralne masti itd.. Močno dvomim, da bi ji karkoli zgoraj naštetega škodilo.
Uporabniški avatar
Toni

OdgovorNapisal/-a Iztok » 17 Jan 2016, 00:57

Ne vem iz česa bodo o-ringi, ki jih bom dobil. Glede na to, da je stvar namenjena samo vodi bo res treba prej probat, če ne dobim namenskega maziva.

V praksi sem že videl, kako kurilno olje "poveča" navaden o-ring za vodo, na 3kratni premer ...
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Toni » 17 Jan 2016, 10:44

Aja, sem mislil da boš kupil tiste od Tinex-a s tvojega linka, ki so NBR. :)
Drugače je pa tako, da se v takih primerih uporablja NBR ali EPDM. EPDM ima sicer nekaj boljših lastnosti (precej boljša temperaturna odpornost, NBR se uporablja tam nekje do 90°C maks.), a je zelo občutljiv na veliko maziv, benzin, mineralna olja... To je ena tistih gum na katero je treba paziti pri avtu in zelo verjetno se je ta tudi pri tebi znašla v kurilnem olju. Lahko uporabiš mast za armature (kakšen Bauhause in podobno, stane kakšne 2-4€ tubica) a če boš uporabil EPDM tesnila glej, da je kompatibilna s to gumo. Niso vse te masti za EPDM (so pa vse za NBR). NBR lahko brez skrbi namažeš tudi z navadno silikonsko mastjo, glede na to da ne gre za pitno vodo.
Uporabniški avatar
Toni

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 21 Mar 2017, 21:04

Zdravo,
zanima me če kaj veste katere firme bi bil ta ventil, ki je na slikah?

IMG_3306.JPG

IMG_3308.JPG
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 26 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a Iztok » 21 Mar 2017, 23:13

Na žalost se iz slik ne vidi stranic ventila z oznakami ...

Poizkusi ga najti v zbirki ventilov, ki je v priponki :)
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 22 Mar 2017, 03:22

Daš gor danfos in pozabiš na na probleme. Prej smo imeli neke kitajčke uvožene preko Italije. So bili narejeni samo za videt. Se ni dalo nastavit neke konstantne temperature, razen nekje na 24. Dokler je bila oma je bilo v redu. Sam moraš bit bolan, da lahko živiš na 24 stopin.
SamoBr

Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 213 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 07 Apr 2017, 19:03

Jaz imam kitajske. Prav nič jim ne manjka. Je treba bit pozoren pri montaži, potem pa pozabiš nanje.
Cvetko

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 51 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a Iztok » 07 Apr 2017, 20:14

Cvetko je napisal/-a:Jaz imam kitajske. Prav nič jim ne manjka. Je treba bit pozoren pri montaži, potem pa pozabiš nanje.

Koliko časa pa jih že imaš? Sem videl veliko tega kitajskega šrota pa večinoma ni noben vzdržal več kot tri leta - pri večini odpoved mehanizma ...

Sam imam nemške FS20 ELV brezžične termostate s PC nadzorom preko FHZ 1000 centrale pa mi vse deluje BP že 8 let.
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 08 Apr 2017, 00:52

Jaz sem kupil kitajske, ker jih je moj šef hvalil, njemu delajo še danes. Jaz sem jih zamenjal. Najprej enega, ki je naenkrat šel na full. Potem drugega, ki je dobro delal samo na 24 stopinj. Tretji je kar zaprl in tako ostal. Si ga malo pojugal pa je delal 14 dni OK. Potem smo zamenjali vse. Smo se skregali, da na pol popravim, sem znorel in kupil pravo stvar. Zdaj je mir.
SamoBr

Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 213 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a vizer » 31 Jan 2018, 11:03

Mene pa zanima kakšen ventil je tole na sliki? Radiatorji in ventili so stari okoli 30 let. Mislim da ima navoj M30 x 1, katera termostatska glava bi odgovarjala?

Slika
vizer

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Carko » 31 Jan 2018, 11:52

Izgleda kot M30x1.5, na kar paše večina univerzalnih glav.

Jaz sem nabavil takele, iz Nemčije je malo več kot 10 eur + poštnina na komad.

Če imaš več radiatorjev, se za cca. 15 eur po komadu + 40 eur za krmilnik dobi centralno krmiljenje. Je super.
Carko

OdgovorNapisal/-a javr » 01 Feb 2018, 08:07

SamoBr je napisal/-a:Daš gor danfos in pozabiš na na probleme
sicer odgovor na prispevek od marca '17, a vseeno mogoče komu prav pride: tisti del Armalovega ventila, ki je v radiatorju (konus), je malce večji od Danfossovega. "Malce" pomeni da se na hitro pogledano niti ne opazi; kupiš Danfossov ventil 1/2 ali 3/8, misliš tole bom zamenjal v 5 minutah, sprazneš sistem in - ugotoviš, da ventila, ki si ga privijačil na cev, ne moreš privijačiti na radiator.
Za zamenjavo dela, ki je v radiatorju, pa rabiš poseben ključ za odvijačenje Armalovega ventila - Danfossov gre kar z velikim inbusom. V konkretnem primeru nismo klicali mojstra, ampak je bilo to v lastni režiji - konus pogreti z lotlampo (bencinski gorilnik), v konus zabiti staro trikotno pilo in odvijačiti.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 51 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Število neizkoriščenih povabil: 19

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov