Okvara okna

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Okvara okna

OdgovorNapisal/-a ledo » 21 Jan 2020, 15:37

Nisem našel ustreznega foruma za tole in bom napisal tukaj.
Pokvarilo se nam je okno. Na elementu s fotografij se je odlomil mali delček kovine. Okno nismo mogli več zapret.
Naročil sem servis in čakal na račun. Slednji je prišel včeraj in vsi smo složno sedli na rit. 85 Eur!
Sedaj pa naprošam poznavalce za ime tega dela okna, njegovo vrednost in čas potreben za zamenjavo. Tega jim res ne mislim plačat. Kar je prav.
Vnaprej hvala za informacije.
Priponke
DSC05500a.jpg
DSC05501.JPG
DSC05502.JPG
Lp
Uporabniški avatar
ledo

Kraj: Vir pri Domžalah
Zahvalil se je: 139 krat
Prejel zahvalo: 45 krat
Uporabnika povabil: tilz0R
Število neizkoriščenih povabil: 7

Re: Okvara okna

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 21 Jan 2020, 16:04

Na računu naj bi bilo navedeno kaj boš kupil?
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 169 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 34

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2020, 16:26

Hmm, naročil servis? je serviser prišel?
... čakal na račun? kaj točno si kupil in prejel?

ali pa si "naročil" servis in prosil za ponudbo? ponudba pa je sedaj 85eur... kako je sedaj s tem?

A je treba zamenjat cel del na fotografiji?
Najbrž je nekako zakovičen skupaj, mogoče se ga da razmontirat, če imaš čas in voljo narediš nov del... in sestaviš mehanizem nazaj.

85eur je veliko tudi če bi moral zamenjat komplet okovje v oknu, seveda če ga nekje kupiš in sam zamenjaš, zato te pa najbrž zanima proizvajalec, da bi sam kupil dele.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 76 krat
Prejel zahvalo: 356 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a ledo » 21 Jan 2020, 16:55

Peter123:

so napisali "menjava sklopke pvc okna s prevozom".

Ja še na DDV sem pozabil. Tako pride 93 Eur. In sem mislil, da je kos zlat. Pa ni.
Zadnjič spremenil ledo, dne 21 Jan 2020, 16:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
Uporabniški avatar
ledo

OdgovorNapisal/-a kobraN » 21 Jan 2020, 16:55

je to plastično ali aluminijasto okno?
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 301 krat
Prejel zahvalo: 152 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 77

OdgovorNapisal/-a ledo » 21 Jan 2020, 17:06

Reber: Vse je že narejeno. Zamenjali so ta del s fotografij. To je najbrž rutinsko popravilo. Pri nas je bil serviser pol ure. Potem je tastu rekel, da račun pride po pošti. To je to. Nobene ponudbe. Predtem sem jim poslal mail ali lahko pridejo popravit.

kobraN: okno je plastično
Lp
Uporabniški avatar
ledo

OdgovorNapisal/-a kobraN » 21 Jan 2020, 17:54

samo zapiralo stane nekje cca 20-25 evrov ostalo pa je delo in prevoz.Na žalost je tako.Ko pride serviser Gorenja ni čisto nič drugače prevoz delo in materijal, samo za primerjavo.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a kobraN » 21 Jan 2020, 17:56

Od katere firme je, sicer ne najdem okovja.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 21 Jan 2020, 18:09

Od kje je pa serviser? Njegove ure prevoza (kilometri) iz firme do tebe tudi niso zastonj...
Sicer pa zahtevaj specifikacijo računa, da vidiš kaj je kaj. Bodi pazljiv glede neplačila, ker te lahko iztožijo pa boš na koncu plačal še nekajkrat več...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 380 krat
Prejel zahvalo: 466 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 97

OdgovorNapisal/-a Farkas » 21 Jan 2020, 18:19

Primer računa ki sem ga izdal sam:

Popravilo treh računalniških vmesnikov: InterBus IBS xxx xxx xxx (10,5 ur × 55,00 €/uro)
577,50

Potrošni material in drobni material za elektroniko 15,00

Opis okvare: odpoved delovanja ali nepravilno delovanje internega DC/DC pretvornika.

Opis izvedenih del: popravilo oziroma obnova internega DC/DC pretvornika 24V/3,3V/5V/9V.

Skupaj za plačilo 592,50
Farkas

Zahvalil se je: 143 krat
Prejel zahvalo: 77 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2020, 18:45

Aha, je že narejeno ...
Ja, tako pač je, čisto normalna cena storitve. Če pride serviser na dom, brez da karkoli naredi, je minimalno 40 ali 50 eur + delo + material.
Kdor zna in ima čas, se splača da narediš sam, večina pa niti osnovnega orodja nimajo, kje je še znanje... in prav je tako, tudi servisi morajo preživeti.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 19:26

Kaj pa vem. Tudi sam sem bil s.p. in sem moral preživeti, sem se pa za razliko od ostalih vprašal drugače:
Ali bi jaz za tole upal toliko računati ?

NE BI!

Sicer je, ko začneš razmišljati kako vse skupaj deluje, kar logično kako se do takega zneska pride. No kljub temu je v nebo vpijoče to, da cena računa nekako ni adekvatna okvari. Torej kaj storiti?

Jaz bi stranko obvestil, da bo popravilo stalo toliko in jo vprašal, če se s tem strinja.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9064 krat
Prejel zahvalo: 5156 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a Farkas » 21 Jan 2020, 20:03

Ali bi jaz za tole upal toliko računati ?

NE BI!

Recimo da stranka zavrne popravilo zaradi cene. Ti si porabil vsega skupaj okroglo uro , (15 min tja, 15 min nazaj in tam pol ure), 30 km vožnje.

Koliko bi za to (nepopravilo) računal?
Farkas

OdgovorNapisal/-a ledo » 21 Jan 2020, 20:05

kobraN: DORJAN je tržna marka. Saj sama okna so dobre kvalitete. To je prva napaka od leta 2005, ko je bilo zmontirano.

Firma ima sedež v Komendi. Ni daleč. Dobro, sem nekoliko potolažen, čeprav je še vedno drago. Bom zahteval specifikacijo računa, pomagalo pa ne bo, kakor pravite.
Poskusil bom dobiti tudi informacijo kako priti do tega elementa. Naslednjega zagotovo zamenjam sam pa četudi traja cel dan :D .
Lp
Uporabniški avatar
ledo

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 20:20

Farkas je napisal/-a:Koliko bi za to (nepopravilo) računal?
O, kar velikokrat se mi je zgodilo. NIČ nebi računal.

Sem se ukvarjal s poslovnim sw. Program ne dela je bilo sporočilo. In sem šel, ter ugotovil, da računalnik dobesedno bluzi. Verjetno napajalnik. Ampak, to je imel čez nekdo drug - računalnik je bil v garanciji.
In v takem primeru nisem izdal nobenega računa, pisal sem na konto dobrega imena. Velikokrat se je splačalo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Farkas » 21 Jan 2020, 21:05

Darko, to je politično razmišljanje. Ti ne moreš s svojim dobrim imenom natankati bencin, niti plačati morebitnega delavca niti države. Če hočeš preživeti, moraš pa to zaračunati tistim drugim ki vseeno hočejo uslugo in jo tudi plačajo. In si s tem avtomatsko nekonkurenčen oz predrag. Ali pa boš prisiljeni krasti. Druge ni
Farkas

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 21 Jan 2020, 22:10

Na kratko: takega si ljudje hitro zapomnijo in ga prevzamejo za “dvornega norčka”: tega pokličimo, ta bo poceni ali pa sploh zastonj....
To se je obneslo včasih, ja. Danes pa niti pod razno.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 22:21

Farkas je napisal/-a:Darko, to je politično razmišljanje. Ti ne moreš s svojim dobrim imenom natankati bencin, niti plačati morebitnega delavca niti države. Če hočeš preživeti, moraš pa to zaračunati tistim drugim ki vseeno hočejo uslugo in jo tudi plačajo. In si s tem avtomatsko nekonkurenčen oz predrag. Ali pa boš prisiljeni krasti. Druge ni
Ne drži. Niti ena stvar.
Če nisi v stanju imeti finančne konstrukcije, ki ti bo omogočala natankat bencin in istočasno vlagat v dobro ime, boš vedno imel samo posle za en dan in nič več.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 22:23

Protoncek je napisal/-a:Na kratko: takega si ljudje hitro zapomnijo in ga prevzamejo za “dvornega norčka”: tega pokličimo, ta bo poceni ali pa sploh zastonj....
To se je obneslo včasih, ja. Danes pa niti pod razno.
Sploh nimaš pojma o čem govorim. Vse to so bile moje, sicer dobre stranke. A so najprej poklicale mene, ker pač niso vedele definirat okvare.
So pa vsi zelo dobro vedeli, da nisem izkoristil položaja. In s tem sem si krepko dvignil zaupanje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2020, 22:35

ledo je napisal/-a:kobraN: DORJAN je tržna marka. Saj sama okna so dobre kvalitete. To je prva napaka od leta 2005, ko je bilo zmontirano.

Firma ima sedež v Komendi. Ni daleč. Dobro, sem nekoliko potolažen, čeprav je še vedno drago. Bom zahteval specifikacijo računa, pomagalo pa ne bo, kakor pravite.
Poskusil bom dobiti tudi informacijo kako priti do tega elementa. Naslednjega zagotovo zamenjam sam pa četudi traja cel dan :D .

Potem so ti dobro zaračunali potne stroške, še dobro da nisi v Mariboru. Ko boš naslednjič imel okvaro, odmontiraj in z okvarjenim delom pojdi tja, s seboj vzemi tale račun in jim pokaži, kako so te oplaknili, mogoče ti bodo naslednjič del dali brezplačno, če si hočejo obdržat dobro ime... ali pa povej, da njihovih oken nočeš več in boš pokvarjenega raje odštemal ven in vzidel novega, tako iz principa :_banghead
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Proteus » 22 Jan 2020, 01:29

Tisti znesek ni nič kaj posebej pretresljiv. Takšne so pač cene servisnih storitev.
Sklicevanje na to, da je porabil samo pol ure za to delo je abotno. Serviser dobi plačo za 8 ur dela in ne samo za tisti čas, ko nekaj aktivno popravlja.
In če je bil izdan račun, potem ta denar ne prejme samo servis, temveč bodo iz tega zneska plačani tudi upokojenci, zdravstvo, šolstvo, tisti ki so na sociali, itd..., zato nehajte jamrati, ker imate od tega računa korist prav vsi.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 292 krat
Prejel zahvalo: 600 krat
Število neizkoriščenih povabil: 109

OdgovorNapisal/-a Carko » 22 Jan 2020, 01:55

VolkD je napisal/-a:
Farkas je napisal/-a:Darko, to je politično razmišljanje. Ti ne moreš s svojim dobrim imenom natankati bencin, niti plačati morebitnega delavca niti države. Če hočeš preživeti, moraš pa to zaračunati tistim drugim ki vseeno hočejo uslugo in jo tudi plačajo. In si s tem avtomatsko nekonkurenčen oz predrag. Ali pa boš prisiljeni krasti. Druge ni
Ne drži. Niti ena stvar.
Če nisi v stanju imeti finančne konstrukcije, ki ti bo omogočala natankat bencin in istočasno vlagat v dobro ime, boš vedno imel samo posle za en dan in nič več.
Ima vseeno v precejšnji meri prav.

Na tvoj način imaš dobro ime, a dobivaš potem tudi stranke, ki to izkoristijo. Tisti, ki malo plačajo (ali pa celo nič!), so najbolj zahtevne stranke.

Ker veš, kdo bo na koncu (še posebej, ko kje "zagusti") svojo storitev dobil plačano? Ne tisti, ki ima dobro ime. Ampak tisti, ki je najbolj tečen. Tukaj sem se precejkrat opekel. Ti pa tudi - pri srcu ti je sicer toplo, ker si jih porihtal, ampak njim je pa toplo, ker živijo v novi hiši.

Dobro ime imaš lahko tudi táko, da za dobro plačilo opraviš dobro delo. V tem ni nobenega sramu, obe stranki sta potem zadovoljni.
Carko

Zahvalil se je: 162 krat
Prejel zahvalo: 628 krat
Število neizkoriščenih povabil: 151

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Jan 2020, 08:35

Ko sem nesel na servis pokvarjen iPad, ki je sicer imel garancijo so mi jasno povedali (in dali v podpis), da se strinjam z morebitnim stroškom (20 evrov, se mi zdi) za diagnozo, če se izkaže, da napaka ni tovarniška ampak moja. Saj so mi ga potem zastonj zamenjali, ampak za vsak slučaj...
"Zastonj se še maček ne gon'" je pregovor, ki velja še danes. Hvala greje v glavi, v hiši pač ne, prav tako hvala ne plača prispevkov, delavcev, bencina... lepo bi se zahvalil, če bi mi delodajalec petega v mesecu rekel "hvala" namesto plače...
To "dobro ime" se lahko prenaša na več načinov, ne samo v dobrem smislu, kot sem že napisal zgoraj. Konec koncev danes velja samo še končna cena, nič drugega, vsaj za večino.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a satelitko » 22 Jan 2020, 08:56

Zanimivo, da uporabljamo čisto drugačne vatle, glede na to, na kateri strani šanka stojimo...

Ne bom se spuščal v to, ali je račun (pre) visok, ali ne. Za=bal si sam, ker si pač vehementno naročil, brez da bi se prepričal kaj in koliko te bo to koštalo. Zdaj pa jamraš.
Če ti je predrago, drugič naredi sam. Pa naroči tisti del okovja iz tunguzije, bo sigurno kak cent ceneje. Če boš sploh vedel kaj naročit in ne boš prej kupil ene tri napačne. Ki bodo najbrž zastonj.....
satelitko

Kraj: Radovljica
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 61 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a MadMax » 22 Jan 2020, 09:25

To bentenje čez mojstre me spominja na kura-jajce dilemo.
Ampak samo spominja. Ker tu so mojstri tisti, ki so se pojavili kasneje.
Najprej so bili tisti, ki so nekaj želeli, sami pa niso znali/zmogli/... narediti.
Noben mojster pa se ne gre tega zgolj kot dobrodelnež za "hvala" in kavo (slednje ni obvezno)...

Po drugi strani, dobra tržna niša. Boš pustil =banje z elektroni za drobiž pa šel okna popravljat, očitno se tam cedita med in mleko ;)
Zadnjič spremenil MadMax, dne 22 Jan 2020, 09:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 415 krat
Prejel zahvalo: 469 krat

OdgovorNapisal/-a forest70 » 22 Jan 2020, 09:26

Kako bi rekli Američani: No free lunch!
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70