brnenje v sušilnem stroju

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

brnenje v sušilnem stroju

OdgovorNapisal/-a pomar » 01 Jul 2019, 20:42

Imamo Gorenjev sušilni stroj s toplotno črpalko. Aparat je star 3 leta vendar ni več v garanciji. Uporablja se večkrat dnevno. V stroju se je pojavilo glasno brnenje. Kako lahko to odpravim?
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: brnenje v sušilnem stroju

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 02 Jul 2019, 05:57

pomar je napisal/-a:Imamo Gorenjev sušilni stroj s toplotno črpalko. Aparat je star 3 leta vendar ni več v garanciji.

hm.. si prepričan, da ni v garanciji? Gorenje ima že dolgo serijsko 5 let garancije... Si sam (ali nekdo) "čaral" po njem? Če ja, potem ga pač odpri in prižgi ter poskusi ugotoviti odkod prihaja brnenje.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 324 krat
Prejel zahvalo: 377 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 79

OdgovorNapisal/-a tomazp » 02 Jul 2019, 14:33

Od Gorenja veliki gospodinjski aparati imajo definitivno 5 let garancije. Pred kratkim so mi zamenjali hladilnik, ki je začel preveč hladiti. In to po 4,5 leta.
tomazp

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 146 krat
Uporabnika povabil: Zeci
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a pomar » 02 Jul 2019, 16:46

tomazp je napisal/-a:Od Gorenja veliki gospodinjski aparati imajo definitivno 5 let garancije. Pred kratkim so mi zamenjali hladilnik, ki je začel preveč hladiti. In to po 4,5 leta.

Gorenje veliki gospodinjski aparati imajo definitivno 1 leto garancije če je aparat kupjen na firmo in ga vsakodnevno uporabljamo v službi.
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 02 Jul 2019, 18:10

Ok, to okoli garancije smo torej rešili... pustimo ob strani dejstvo, da ste kupili napačen aparat (namenjen za zasebno rabo, ne pa profi), kar je, je. Ampak ti stroji niso namenjeni uporabi večkrat dnevno in to vsak dan.

A si ga odprl in poskušal ugotoviti odkod zvok? Lahko je iz kompresorja, lahko je jermen, lahko je ščetka, ki drgne ob boben, lahko je ležaj bobna... vprašanje si zastavil tako splošno, kot če bi klical mehanika in vprašal "avto mi ne vžge. Kako to odpraviti?"
Jaz sem pri mojem electroluxu po cca.6 letih menjal ščetko, ki je ropotala, ker je bila do konca izrabljena. No, leto kasneje mi je začel puščati plin in je šla zadeva na odpad... :_banghead
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 324 krat
Prejel zahvalo: 377 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 79

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost