Kako ste zadovoljni z čistilcem zraka?

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Kako ste zadovoljni z čistilcem zraka?

OdgovorNapisal/-a kobranka » 14 Nov 2021, 18:09

Zdravo,

Nekoliko se zanimam za nakup čistilca zraka. Kakšne imate izkušnje s tem tisti, ki si to lastite?

Sam bom, kadar bom, kupoval ekspresno tisto kar je ceneje, ker v principu so vsi enako narejeni.

Je pa tako. Še največ problemov imam kar z samim prahom, vgrajene uv-c lampe načeloma ne potrebujem, prav tako ne potrebujem ionizatorja.
kobranka

Zahvalil se je: 611 krat
Prejel zahvalo: 197 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 39

Re: Kako ste zadovoljni z čistilcem zraka?

OdgovorNapisal/-a Carko » 14 Nov 2021, 19:08

Ne vem, če bi lahko rekli, da so vsi enako narejeni.

Mislim ja, imajo vsi ventilator in filter. Ampak avtomobili imajo pa vsi 4 kolesa.

Jaz imam Xiaomi Air Purifier Pro. Vzel sem tega, ker ima dva ventilatorja in zelo velik pretok zraka (500 m3/h). Da se dokupiti različne vrste filtrov (standard EPA, formaldehid, antibakterijski, HEPA).

Večinoma imamo pri nas zelo čist zrak (pod 10 ppm PM2.5) in ne opazim neke bistvene razlike. Ampak ko je zrak bolj umazan zaradi prahu ali kakšnih drugih delcev (npr. če pozimi ob meglenem dnevu odpreš okno), se pa zelo pozna in zrak očisti zelo hitro.
Carko

Zahvalil se je: 204 krat
Prejel zahvalo: 993 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 224

OdgovorNapisal/-a kobranka » 14 Nov 2021, 20:15

To je odvisno tudi od kubature prostora, koliko hitro je zrak očiščen. Dajmo reči, da bi meni za manjšo kubaturo ustrezal tudi npr. Xiaomi Mi Air Purifier 3C.
kobranka

Zahvalil se je: 611 krat
Prejel zahvalo: 197 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a Marholt » 14 Nov 2021, 20:20

Carko je napisal/-a:Jaz imam Xiaomi Air Purifier Pro. Vzel sem tega, ker ima dva ventilatorja in zelo velik pretok zraka (500 m3/h). Da se dokupiti različne vrste filtrov (standard EPA, formaldehid, antibakterijski, HEPA).

Kako je pa kaj glasen? Filter si že čistil? Vidim, da se ga da upravljati prek aplikacije na telefonu. Se mu da nastaviti, da se vklaplja in izklaplja ob določeni uri?

Sam sem enkrat nabavil nek filter zraka. Ne spomnim se kateri, sem ga že vstran vrgel. Bil je zelo glasen, na kvaliteti zraka se ni nič opazilo, pa tudi na samem filtru se ni dosti nabalo praha, prah pa je bil vseeno viden v zraku. Tako da je bil neuporaben.
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nekaterim sem poznan pod vzdevkom ticla.
Uporabniški avatar
Marholt

Kraj: Župečja vas
Zahvalil se je: 160 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Pobes » 14 Nov 2021, 20:43

Imam xiaomi cistilec zraka, na ekranu kaze manj kot 10ppm delcev, tako da jaz ne opazim razlike.
Filtrov se ne čisti, opremljeni so z rfid obeskom in odšteva dneve uporabe, potem treba novega.

Na najmanjsi hitrosti ne veš niti da je prižgan, je dejansko zelo tih. Ko zazna več delcev v zraku se prizge na polno, vendar je to zelo redko. Nam se včasih prizge na polno ko kaj cvremo.
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 62

OdgovorNapisal/-a Carko » 14 Nov 2021, 21:38

Ja, na "auto" na najnižji hitrosti je praktično neslišen. Sem ga imel pol metra od glave pa sem ga komaj zaznal ponoči. Zanimivo, da je na "sleep" nekoliko glasnejši kot na "auto" :) Pri meni laufa večinoma 24/7.

Da se nastaviti, kar želiš. Lahko preko njihove aplikacije, lahko ga tudi priklopiš na svoj priljubljen sistem za hišno avtomatizacijo (npr. HomeAssistant).

Zunanji del filtra se lahko posesa, na tistem delu se naberejo kosmi prahu. Če meniš, da je še uporaben, ga lahko nekoliko "regeneriraš", če ga daš na sonce (vsaj poleti to deluje, pozimi verjetno manj). Tudi ko mu čas porabe odbije, še vedno deluje, samo ekranček sveti rdeče in kaže 0%. Najdeš pa na internetu tudi hack za to.
Carko

OdgovorNapisal/-a Pobes » 14 Nov 2021, 21:51

@carko
Globoko se priporočam za link do hack-a če ga imaš. Ravno ta teden me opozarja da je filter na 0%
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Število neizkoriščenih povabil: 62

OdgovorNapisal/-a Carko » 14 Nov 2021, 22:49

https://flamingo-tech.nl/2021/07/10/xia ... en-source/

Če se lotiš izdelave, se priporočam za 2 komada :)
Carko

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 15 Nov 2021, 07:00

Jaz bi tudi rad, če mi vi, ki ga imate tako, po kmečko razložite, v čem je "finta" teh čistilcev? Mislim, prednosti, razlogi... se uporabljajo več ali manj pri alergikih ali kako? V čem se recimo vidi izboljšanje kvalitete bivanja? Lažje dihamo? Smo bolj zdravi? Zakaj se nekdo odloči za nakup?
Namreč, pri nas sicer ni alergikov ali težav z dihanjem, imamo pa dva psa in dosti klasičnega prahu, in ko recimo sveti sonce noter v tistem žarku vidim leteči prah, pa tudi na površinah se nabira, pa je pač treba stalno brisat... bi se s tem to izboljšalo? Itak da ta prah tudi vdihavam... vprašanje je, če/zakaj... je škodljiv?
Namreč, rad bi, da če ga kupim in "zalaufam" da čez čas vsaj nekako vidim/občutim ... karkoli, da lahko opravičim nakup.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 609 krat
Prejel zahvalo: 725 krat
Število neizkoriščenih povabil: 149

OdgovorNapisal/-a reber » 15 Nov 2021, 07:41

Protoncek je napisal/-a:imamo pa dva psa in dosti klasičnega prahu, in ko recimo sveti sonce noter v tistem žarku vidim leteči prah, pa tudi na površinah se nabira, pa je pač treba stalno brisat...

Če imaš pse v stanovanju, potem ni nič čudnega, da imaš prah. Velik del hišnega prahu so ostanki človeške kože... dva psa pa prineseta v hišo odromno svinjarije, ki je v bistvu sploh ne vidiš. Tako kot človek stalno oddaja ostanke kože, tudi pes stalno oddaja svoje ostanke in to ni samo izpadajoča dlaka. Ko greš ven, pelješ pse na sprehod, se na dlako prime marsikaj, tudi če je videti čist, je v dlaki skrit najmanj prah iz okolice, umazanija iz tal zemlje, ceste, ..., ni da ni, vse to potem dobiš v stanovanje. Pes ni za v stanovanje... če pa že, je to v paketu.

Tudi pri nas je prah, smo zraven ceste, ki je pogosto usrana od zemlje, odpada traktorjem iz gum... zunaj je katastrofa, pod nadstrešnico je avto v enem tedni vidno prašen. Seveda je jasno, da če je prah v okolici hiše, pride tudi v hišo.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 135 krat
Prejel zahvalo: 497 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a miharix » 15 Nov 2021, 09:00

Ne dolgo nazaj sem delal en eksperiment... sobni ventilator, takoj pred njim pa na mrežo zapet filter od kuhinjske nape.... glasen kar konkretno
a po nekaj časa kar dobro pobralo večje delce. Če se prav spomnim je šlo iz 70(nekaj sem brusil) na 6.
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 598 krat
Prejel zahvalo: 507 krat
Število neizkoriščenih povabil: 99

OdgovorNapisal/-a rbogomir » 15 Nov 2021, 09:42

Ali ti čistilci odstanijo tudi vonjave? Npr. zaradi kuhanja, dima zaradi kurjave od zunaj, itd...

Lp, Bogomir
rbogomir

Kraj: Cerkno
Zahvalil se je: 17 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Carko » 15 Nov 2021, 12:15

Ja, imajo filter z aktivnim ogljikom (odvisno od izvedenke), ki filtrira tudi vonjave.

AMPAK, zavedati se je treba, da mora zrak najprej priti do tega filtra. Če imaš čistilec zraka v spalnici, kuhinjo pa na drugem koncu stanovanja, boš težko zrak iz celega stanovanja spravil čez tistih 20x20 cm v nekem doglednem času.

Za vonj od kurjave tudi pomaga. Velja pa isto kot zgoraj.
Carko

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost