Pomivalni stroj Bosch

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Pomivalni stroj Bosch

OdgovorNapisal/-a EL84 » 05 Dec 2020, 18:46

Imam 8 let star pomivalni stroj Bosch, ki normalno dela do zadnjih 30 minut, potem počaka, tudi displej ugasne, čez nekaj časa pa se prebudi in nadaljuje delo. To ponavlja toliko časa, dokler časovnik za pomivanje ne pride na 0:00. Ker ob napaki ugasnejo tudi LED na prikazovalniku, sem demontiral elektroniko, ki je montirana na stroju desno spodaj in ugotovil, da izklaplja termična zaščita v IC napajalnika. Glede na izolacijo žic se mi zdi, da je celotno krmilje napajano iz tega napajalnika, 230V je samo na grelcu. Zanima me, ali je že kdo imel podobne težave in kako jih je rešil.
Lp
EL84
EL84

Kraj: Škofja Loka
Zahvalil se je: 57 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 5

Re: Pomivalni stroj Bosch

OdgovorNapisal/-a EL84 » 25 Dec 2020, 21:00

Problem sem že rešil tako, da sem na Bolhi poceni kupil elektroniko z isto oznako kot jo je imela originalna. Prestaviti je bilo treba samo MCU z moje kartice na novo, ker je bila na njej druga verzija programa.
EL84

Kraj: Škofja Loka
Zahvalil se je: 57 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 5

Re: Pomivalni stroj Bosch

OdgovorNapisal/-a DomenV » 28 Dec 2020, 09:22

Imel sem podoben problem na Bosch sušilnem stroju. Na "random" se je ugašal oz. resetiral. Problem je bil v napajalnem čipu (switcherju). Hladen je delal, ko se je segrel se je vse ugasnilo, dokler se ni shladil. Je pa v DIL ohišju, tako da sem si kar podnožje zalotal gor, pa en ali dva čipa imam na zalogi in "čakam", da se bo ponovilo :)
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 83 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 19

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: s56vha in 3 gostov