Sigurno je tu kdo, ki je sodeloval pri razvoju Iskrinega števca električne energije za montažo na merilna mesta objektov.
Vprašanje, ki se mi poraja je to, ali lahko elektro operater nastavi občutljivost oddaje števca v primeru premočne sončne elektrarne, ki jo omejujemo z lastnim števcem.
Na dolgo... imam razsmernik, ki ima svoj števec na izhodu iz objekta in se sama omejuje na 4.9kW oddaje. Proizvaja lahko seveda več, ker ima 12kW inštalirane moči. Števec pošilja inverterju podatek vsake 2 sekunde, ta pa popravlja izhodno moč. Problem je, ko proizvaja recimo 10kW zaradi notranjih porabnikov, ko se notranji porabnik odklopi pa moč za nekaj sekund preseže max. dovoljene oddaje in občasno avtomat na števcu v PMO omarici izklopi.
Kaj narediti ?