Motorsko zaščitno stikalo

Tu se znajde vse od pralnih strojev, pa do MW agregatov.

Motorsko zaščitno stikalo

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Sep 2020, 09:18

V izogib večji predelavi inštalacije želim obstoječe motorsko zaščitno stikalo zamenjati s takšnim, ki bi pokrilo tokovno območje za oba motorja, kot na priloženih slikah.
Torej, da se eno in isto zaščitno stikalo lahko nastavi tako na 1,16A kot na 2,1A. Nekaj odstopanja je lahko ker ta stikala niso ravno hudo precizne naprave, ne pa preveč.

Zgleda, da so standardna območja:

- 1A - 1,6A : ok za IMP, premalo za Grundfos;
- 1,6A - 2,5A: ok za Grundfos, preveč za IMP.

Če Grundfos priklopim na stikalo, nastavljeno na 1.6A , je to 76% nazivnega toka (recimo, nisem nek matematik) in bo stikalo izklapljalo med normalnim obratovanjem.
Če IMP priklopim na stikalo, nastavljeno na 1.6A, je to 27.5% nad nazivnim tokom in bo motor najbrž prej pregorel preden bo stikalo izklopilo.

Ali obstaja kaj izven teh območij ? Proizvajalec: katerikoli.
___
Priponke
tipska_imp.jpg
tipska_grundfos.jpg
mot_zasc_stik.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 113 krat
Prejel zahvalo: 172 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 37

Re: Motorsko zaščitno stikalo

OdgovorNapisal/-a gumby » 07 Sep 2020, 10:37

Nisem še videl nobenega s tako širokim razponom. Vsaj za majhne tokove ne...
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 619 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 63

OdgovorNapisal/-a reber » 07 Sep 2020, 12:36

Tudi jaz še nisem videl s takim razponom, sem imel podobno situacijo, ki sem jo rešil z nakupom novega zaščitnega stikala, seveda šele potem, ko sem uspel skurit en motor. Za zaščito ene črpalke, ki služi za občasno pretakanje olja, sem dodal še časovno vezje, ki poskrbi, da črpalka ne more delovati predolgo (nastavil na 30 minut), saj v normalnih okoliščinah deluje največ 10-15 minut 1x do 3x dnevno.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 401 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Sep 2020, 12:43

no, zdaj so mi dostavili še 1-fazno črpalko 650W/5,6A tako da mi totalna predelava skupaj z napeljavo novega kabla (obstoječi je 4-žilni - brez nule) ne uide. In, kot ponavadi, se je za to vedelo 3-4 mesece, rok izdelave pa do včeraj
:_cussingwhite
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a gumby » 07 Sep 2020, 12:47

javr je napisal/-a:In, kot ponavadi, se je za to vedelo 3-4 mesece, rok izdelave pa do včeraj

Dobrodošel na Balkanu :twisted:
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 619 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 63

OdgovorNapisal/-a reber » 07 Sep 2020, 15:43

javr je napisal/-a:no, zdaj so mi dostavili še 1-fazno črpalko 650W/5,6A tako da mi totalna predelava skupaj z napeljavo novega kabla (obstoječi je 4-žilni - brez nule) ne uide. In, kot ponavadi, se je za to vedelo 3-4 mesece, rok izdelave pa do včeraj

Aha, to ti za stranke (ki rade komplicirajo) sprašuješ? V tem primeru bi kar lepo po regelcih, če je drugačen motor, naj bo potem še drugačna zaščita, če je to potrebno, 30eur ni tako hudo ane.
Rok izdelave do včeraj, ha ha, če se jim pustiš da te zafrkavajo direkt v glavo, potem si sam kriv... takih idiotskih strank se izogiba prav vsak izvajalec, tako da kljub bedastim zahtevam in pogojem si lahko brez skrbi, v ksiht jim poveš naj se ne zafrkavajo... no, saj vem in razumem da rok ni dobesedno do včeraj, ampak naj bi to pomenilo nerazumno kratek rok. Pa naj bo nerazumno kratek rok, ni problema, lahko naredimo urgentno, cena storitve je x2 ali x3, potem se nerazumni roki hitro spremenijo v bolj razumne. Tako je to, nerazumni rok - nerazumna cena in pri razumnem roku naj bo tudi cena razumna, normalna.

Da ne zaidemo iz bistva vprašanja te teme. Ne vem kaj točno imaš za en projekt, ampak če se črpalke večkrat menjajo, je verjetno najbolje da ima vsaka črpalka svoj priklop, svoje stikalo, svoje varovanje, tako da tudi nastavitev tokov na zaščitnem stikalu odpade. Pri menjavi se hitro lahko zgodi, da bo nekdo pozabil pravilno nastavit tok na zaščitnem stikalu, posledice si že sam ugotovil in napisal. Če je potreba po predelavi ali dodelavi omarice, naj bo tako, dolgoročno je tako ceneje.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 401 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a MadMax » 09 Sep 2020, 06:44

Mimogrede, tisti obkroženi A in W veljajo zgolj za 3. brzino, če govorimo o modri pumpi.
Če/ko bo nekdo kasneje pumpo prestavil v 2. ali celo 1. brzino, pri tem pa pozabil "popravit" nastavitev bimetala in se bo pumpi dogajalo kaj nepričakovanega, bo kljub MZS (nastavljenemu na 3. brzino) šla žvižgat jastogom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 430 krat
Prejel zahvalo: 497 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Sep 2020, 09:36

predstavljam si da MZS ščiti bakreno žico v motorju in da so uporabili enak presek žice za vse 3 brzine
___
Uporabniški avatar
javr

Vrni se na Energetika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost