Java in .jar paket

Vse o programih, ki jih uporabljate

Moderator: Kroko

Java in .jar paket

OdgovorNapisal/-a lojzek » 14 Nov 2019, 19:55

I'm back :(
Skoraj istočasno kot tem s tar.gz je izplavala tudi ta nesrečnost z Javo.
Izgleda sem jaz lovilec za vse programske tegobe vsega sveta in ne zmorem razrešiti situacije, ki bi jo v tej dobi stanja računalništva moral znati rešiti tudi otrok.

Da resne? firme, kot je Xerox, objavijo na uradni support/download strani program, ki ga ni moč pognati brez da poješ znanje sveta.. Ne verjamem. Da na uradno stran postavijo program, ki ga nihče od njih ni niti preizkusil če deluje, nebi verjel... Pa z navodili na strani.. .Biti moraš guru računalništva, da narediš nekaj osnovnega.
Ampak, jaz sem tak program dobil. Spet. Kot vedno, ko postavljam sistem na novo in polovice funkcij ne uspem oživeti. (Tema o tar.gz in ebanki, kjer sem najverjetneje (zopet) obupal) in bo lažje banko zamenjat kot računalnik porihtat.

Najprej jamranje, sedaj vprašanje. Za tise, ki poznajo Javo.
Imam printer - xerox work centre 3025, ki sem ga komaj uspel sparit z računalnikom po USB kablu. Če dela scaner in ga lahko uporabim, sploh še nisem upal poizkusit, bom verjetno žalosten.
Ampak tega sem kupil tudi zato, ker ima vgrajen Wifi vmesnik. driver za nastavit IP -SetIPUtility (kot tudi printer driver) sem dobil tukaj: https://www.support.xerox.com/support/w ... anguage=en

Tega sem razpakiral in v tar arhivu se nahaja tudi jar arhiv, ki ga lahko sicer poženem - slika v prilogi.
Delovna površina 1_002.png

Z javo, ki sem jo seveda moral naložiti. Javi se napaka o "no main attribute....." in konec.

Ali je kdo tukaj, ki zna po sliki poizkusa zagona jar arhiva - terminal okno - in priloženem jar arhivu (razpakiranem iz tar.gz na omenjenem liku zgoraj ) EDIT: Mah jaaaa arhiva se ne da priložit, ga je treba iz linka dovnloadat ugotovit, kaj moram napravit za zagon programa? Po obsežnem brskanju po netu bi moral v mapi MANIFEST-INF popravit - dopolnit - eno datoteko (ki je čisto drugačna od moje, neke definicije Class-ov), ali pa popravit eno XML datoteko, ki je v arhivu sploh ni... Res ne verjamem, da bi v Xeroxu leta 2014 dali gor nedelujoče driverje in jih ne popravili v petih letih....

Res zares prosim za pomoč..
lojzek

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 29 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 2

Re: Java in .jar paket

OdgovorNapisal/-a peterp » 14 Nov 2019, 21:34

Arhiv Xerox_WorkCentre_3025_setip-linux.tar.gz odpakiraj in odpri z brskalnikom html datoteko SetIPApplet.html. Naložiti bi se morala pripadajoči java applet.

Arhiv Xerox_WorkCentre_3025_Linux-Driver.tar.gz pa odpakiraj in se premakni v folder, kjer je datoteka install.sh ter jo poženi s ./install.sh.
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 152 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 102

OdgovorNapisal/-a lojzek » 15 Nov 2019, 08:40

@peterp:
Moj odgovor se nanaša samo na prvo alinejo tvojega posta (drugo imam že rešeno)

Sem poizkusil tvoj nasvet (na drugem računalu) in kaže, da bo to prava pot, nekaj se začne dogajat. V ozadju zažene javo in pokaže neke nastavitvene menije.
Pri meni pa Firefox noče odpreti html datoteke, torej ga bom moral v to na nek način prepričat. Sem bolj navajen, da je v HTMLju kakšna informacija o licencah in avtorskih pravicah, tako da nezmožnosti odprtja HTML datoteke niti nisem posvečal pozornosti.

Tako da, thx :_bow

PS evo, še prvič do sedaj sem se zahvalil
lojzek

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 15 Nov 2019, 09:12

Zakaj pa rabiš te datoteke za printer?
Ponavadi na linux mašinah rešuješ povezavo s printerji prek Cups-a.
*Sent*from*my* iPhone.
*Sent*from*my* Linux.
*Sent*from*my* room.
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 47 krat
Prejel zahvalo: 77 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a lojzek » 15 Nov 2019, 17:53

@Mocnik:
v CUPS ni mojega modela 3025. Bili so neki podobni in ko sem z njimi poizkušal sem šele zares zabredel.
lojzek

OdgovorNapisal/-a lojzek » 15 Nov 2019, 17:54

Kaj naj rečem, težave imam priklenjene z železno kroglo od cca 133 ton na nogo. Moj Firefox ne mara Jave, se ga najverjetneje ne da sparit z njo. Dve punci pač ne pašeta skupaj. Nekaj podobnega sem že v tej temi viewtopic.php?f=34&t=16133 spraševal.

Izbor_003.png

Torej no-go. Vsaj človeško enostavno, kot v 17. stoletju človek pričakuje, enostavno ne bo šlo.

Počasi bom moral pripravit pivnik, tuš z nalivnikom in Rotringe, redis peresa in rehenšiberje. Da bom moderen. :_banghead Obenem bom pa še banko zamenjal za tisto iz kamene dobe, ki posluje na principu blagovne menjave. Pošta pa po konju ali golobu. :_banghead :tappingfoot
lojzek

OdgovorNapisal/-a lojzek » 16 Nov 2019, 09:08

Še enkrat jaz... :_waiting

Ali je kaka možnost zagnati jar program brez uporabe HTML sripte? zato, ker Firefox in java -> no-go, Chromium in Java-> no-go, berem tudi da isto velja za Opero...

Še vedno, če ga poizkušam na kak način zagnati, mi javi napako.... in konec.
lojzek

OdgovorNapisal/-a kastaneda » 16 Nov 2019, 11:27

Kater FF pa imaš naložen?
Od verzije 52 naprej gre težko...
Mogoče tole:
https://www.wikihow.com/Enable-Java-in-Firefox
LP Srečko
Uporabniški avatar
kastaneda

Zahvalil se je: 28 krat
Prejel zahvalo: 35 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a peterp » 16 Nov 2019, 15:03

Poskusi s
Koda: Izberi vse
appletviewer datoteka.html
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 152 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 102

OdgovorNapisal/-a miharix » 16 Nov 2019, 16:24

Jaz bi poizskusil sledeče:
Priklopil printer v mrežo preko LAN kabla
( http://download.support.xerox.com/pub/d ... _UG_EN.pdf stran 37)
Ugotovil kateri IP je dobil.
Odprl ta IP v svojem brskalniku, zelo verjetno da se ti bo odprla stran na tiskalniku, kjer ga lahko nastaviš, vključno z nastavitvami za WiFi

Če v Cups ni gonilnika, poizkusi, da ga najde znotraj uradnega .tar.gz.
Če si pogumen v konzoli zaženi ./install.sh mogoče bo takoj delal, mogoče bo takrat cups najdel pravi model

lojzek je napisal/-a:bi jo v tej dobi stanja računalništva moral znati rešiti tudi otrok.

Otrok bi tulil "ne dela" ter rekel "popravi mi ti" ali pa jokcal prodajalcu namesto, tako kot ti sam iskal rešitev ;)
lojzek je napisal/-a:Da resne? firme, kot je Xerox, objavijo na uradni support/download strani program, ki ga ni moč pognati brez da poješ znanje sveta.. Ne verjamem. Da na uradno stran postavijo program, ki ga nihče od njih ni niti preizkusil če deluje, nebi verjel...

Le pogled na starost gonilnikov ti pove kako "resna" je firm... v opisu ti piše... Linux Driver for WorkCentre 3025 supports: Ubuntu 10.04 - 13.04, Red Hat Enterprise Linux 5, 6, Fedora 11 - 19, Debian 5.0 - 7.1, Mint 13 - 15, SUSE Linux Enterprise Desktop 10, 11, openSUSE 11.0 - 12.3
(Ubuntu je sedaj 18.04 , 10 je bila od 2010-2012)
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 330 krat
Prejel zahvalo: 250 krat
Število neizkoriščenih povabil: 52

OdgovorNapisal/-a lojzek » 17 Nov 2019, 10:26

@kastaneda, to bom še poizkusil. Čeprav dvomim v uspeh, FF se otepa Jave kot.... Po hitrem ogledu sem videl, da je šlo na linkih za verzijo 50, ki jo je (še) podpirala. Z ročno aktivacijo. Moja verzija je 70.

@peterp: ali bi appletviewer zagnal skripto ali samo pokazal vsebino? Sprašujem zato, ker bi zanj moral naložiti še JDK Javo, sem pa za sedaj dal notri samo JRE. Nebi rad raćunala basal s preveč šare... Da se ne začnejo še te verzije med seboj pretepat.

@ miharix: LAN porta printer nima. Preko USB kabla mi dela, driverje sem uspešno naložil (skripta install.sh). Problem je v tem, da pri računalniški mizi ni prostora zanj in je 2 prostora stran. Zato potrebujem wifi. Stari printer sem imel preko maline kot wifi printserverja priklopljen.
Preko Wifi pa se ta printer noče povezat na mojo mrežo. Nima pa v svojih nastavitvah na printerju samem možnosti ročne povezave v omrežje (verzija 3025NI jo ima, je to bolj pisarniški printer). Za aktivacijo in nastavitev WIfi-ja se mora prvič preko USB nastavit, s to skripto, ki je ne zmorem zagnat. Vsaj tako se spomnim, da sem prebral. Če bi ga lahko "omrežil" bi bilo verjetno res potem trivialno, bi poizkusil dostopit do njega preko brskalnika .
Zanimivo je, da njegova Wifi_Direct funkcija deluje ( se obnaša kot neka dostopna točka . AP). In se tudi na mašini sami lahko nastavlja, IP in vse ostalo,.... Torej bi s telefona nanj lahko printal. Ali pa iz naprave, ki bi se povezala direktno nanj (mimo omrežja),
lojzek

OdgovorNapisal/-a miharix » 17 Nov 2019, 10:48

lojzek je napisal/-a:Zanimivo je, da njegova Wifi_Direct funkcija deluje ( se obnaša kot neka dostopna točka . AP). In se tudi na mašini sami lahko nastavlja, IP in vse ostalo,.... Torej bi s telefona nanj lahko printal. Ali pa iz naprave, ki bi se povezala direktno nanj (mimo omrežja),

:_think Si poizkusil se z prenosnikom povezat na ta njegov AP ? Ti morebiti pusti preko tega odpreti kako stran na IP-ju tiskalnika ?

Glede, da gre samo za enkratno nastavitev.... jaz bi na tvojem mestu zagrabil en odvečni trdi disk,
nanj začasno namestil M$ Win tam nastavil tiskalniku WiFi,
ko se poveže pa hitro nazaj na 8-) pingvina.
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

OdgovorNapisal/-a blasny » 17 Nov 2019, 14:35

Daj poskusi eno od drugih dveh moznosti za nastavit wifi, namesto da vztrajas s to javo v browserju.

Konfiguracija neposredno na printerju. Isci "Configure Wireless Connectivity at the Machine", na strani 30 v User manual.

Konfiguracija preko browserja, ki se poveze neposredno na printer. Isci "Configuring Wireless Connectivity Using CentreWare Internet Services
(WorkCentre 3025NI)", na strani 33 v User manual.

PS. Java v browserju je mrtva in se ne bo nikoli vrnila. Skoda zgubljat cas s tem, ce so druge poti.
blasny

Zahvalil se je: 314 krat
Prejel zahvalo: 122 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a lojzek » 19 Nov 2019, 20:02

blasny je napisal/-a:Konfiguracija preko browserja, ki se poveze neposredno na printer. Isci "Configuring Wireless Connectivity Using CentreWare Internet Services
(WorkCentre 3025NI)", na strani 33 v User manual.

:_bow :_bow To je bila prava pot, vedno pred očmi, pa nikoli videna. Malo se je to pretepalo z mojim omrežjem, ena statična adresa je imela enako kot printer in je bil pretep:) Sem pa za ta wifi direct čisto slučajno prebral malo prej, preden sem ga omenil... In potem še ta namig za konektat direkt do printerjeve "web strani" z nastavitvami. Sem se potem nanj z malino povezal in uredil. Ubuntu je potem sam našel mrežni printer. :_bow No ja, skoraj sem uredil. Sem potem nekaj z IPji na routerju in preimenovanji printerja zaj.... Še preden sem testno stran natisnil. Ampak to bom že rešil.

Tako da 10× THX :_bow (kje so smeški za pivo)

Hvala tudi miharix-u za enako sugestijo in seveda vsem ostalim :)

PS: pa še eno presenečenje, ki nima s to temo (skoraj) nobene veze. Ker mi ta printer ni delal, sem se pa po dooolgem času včeraj oprijel Troublemakerja. Otrokom printal neke igrače. In sem celo opazil,da obstaja Cura za Ubuntu. :shock: :D Je že pri meni, sedaj pa še stari know-how vanjo prenesti...
lojzek

OdgovorNapisal/-a miharix » 19 Nov 2019, 20:14

lojzek je napisal/-a:In sem celo opazil,da obstaja Cura za Ubuntu. :shock: :D Je že pri meni, sedaj pa še stari know-how vanjo prenesti...

Snemi si raje "PrusaSlic3r", ter če še nimaš OctoPrint ;)
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

OdgovorNapisal/-a lojzek » 20 Nov 2019, 17:26

:_bow uredil, printanje deluje, še enkrat THX vsem :_bow
lojzek

OdgovorNapisal/-a kobranka » 22 Nov 2019, 17:53

Če se bo še kdo zezal z javo. Za linux sisteme se uporablja JRE, OpenJDK ali pa Oracle JDK. Sem tudi jaz obupal nad javo v obliki, ki se jo v Windows sistemih komot inštalira. https://itsfoss.com/install-java-ubuntu/
kobranka

Zahvalil se je: 485 krat
Prejel zahvalo: 117 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a zanka » 22 Nov 2019, 19:31

Nad javo sem obupal že davno tega, najkasneje leta 2007.
Programerji se mi smilijo.
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 112 krat
Prejel zahvalo: 243 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a kobranka » 22 Nov 2019, 20:32

Ja jaz sem obupal pa nad davčno upravo in njihovim e-davki servisom. Tam mi nikoli ni uspelo, kaj uporabnega narediti baje ravno zaradi manjkajoče jave, tako se je nekaj pritoževalo. So to kaj porihtali, da servis ne potrebuje več tega govna?
kobranka

Zahvalil se je: 485 krat
Prejel zahvalo: 117 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 23

Vrni se na Uporabniški programi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost