Pred časom sem nabavil zebra tiskalnik etiket. Njihov program za urejanje in pripravo etiket je sicer super, dokler nimaš kakih mlo bolj zahtevnih pogojev. Recimo serijske številke in kake bar kode mu ne delajo težav. Ustavi se pa že, ko želiš printat npr. iz excel tabele. Saj licenca sicer ni pretirano draga, ampak sem vseeno raje preizkusil par alternativ, ki spadajo pod "free". Sicer je tu še nice label, vendar je precej drag, v kake nelegalne operacije se pa nisem spuščal.
Od vseh preizkušenih "free" se je še najbolje odrezal OpenLabel+. Tega sem našel celo v M$ store: https://apps.microsoft.com/detail/9pmts ... n-gb&gl=US
Delo z excel virom za izpis je enostavno. Na etiketo postaviš besedilo, poveš, da črpa podatke iz excela, importaš excel tabelo, v izbrani koloni označiš podatke in ti lepo zgenerira toliko etiket, kot si izbral vrstic v koloni.
Pravkar tiskam etikete za mrežne kable po hiši.