Fotografije - W10 program

Vse o programih, ki jih uporabljate

Moderator: Kroko

Fotografije - W10 program

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Nov 2018, 22:39

Če uporabljam ta program za pregled slik, potem sem večkrat zmeden. Predvsem zato, ker program zmedeno deluje.

Ne vem, ali se samo meni dogaja to, ali je to splošen pojav. Če je problem pri vseh, me zanima morebitna rešitev.

Opis dogajanja:
V direktoriju imam 47 fotk. Eno od njih odprem in si jo ogledujem. Potem se domislim, da je nekaj podobnega tudi na eni drugi fotki v tem direktoriju. Ker ne vem v kateri, odprem prvo v direktoriju z kopjo tega programa (torej v novem oknu). Do tu še vse v redu in prav.

Potem grem pa s klikom na desni strani naprej po fotkah. Vsaj mislil sem, da grem. V resnici pa zadeva daje kot naslednjo sliko eno od slik iz tega direktorija. Nisem še ugotovil kakšen kriterij ima pri izbiri katera je "naslednja".

Verjamem, da ima to napako še kdo, a ker ne koristi tega na ta način, še ni naletel nanjo. Me zanima pogostost te napake. Seveda, zanima me tudi rešitev.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5404 krat
Prejel zahvalo: 3695 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Fotografije - W10 program

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Nov 2018, 00:49

A Irfan ti pa ni všeč?
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 624 krat
Prejel zahvalo: 1348 krat
Število neizkoriščenih povabil: 249

OdgovorNapisal/-a tomazp » 07 Nov 2018, 06:16

Še en glas za IrfanView. To je skoraj ena od prvih stvari, ki jih namestim na novo instalacijo sistema. Originalen od sistema mi ne odgovarja, saj je preveč tog in premalo nudi. Zgornji je hiter in ima kar nekaj uporabnih orodij.
Zanimivo je tudi kdo je napisal ta svetovno znan in legendaren program:
IrfanView.jpg
tomazp

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 72 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: Zeci
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a carli » 07 Nov 2018, 08:08

Picasa za pregled in hitro obdelavo. Irfan za kak resize in podobno.
carli

Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 59 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 09:18

Kroko je napisal/-a:A Irfan ti pa ni všeč?
Saj uporabljam marsikaj,... marsikje.
Ampak na prenosniku pa vsega tega nimam, ker je tudi disk majhen. Marsikdaj pridemo v okolje, kjer se moramo znajti s tem kar imamo.
In na W10 in na tujem prenosniku imam pač to kar je zraven OS.

Zanima me, kako preprečiti zgoraj opisano muhavost programa.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a carli » 07 Nov 2018, 10:05

Ta je pa dobra majhen disk. Kaj ni Irfan manjši od ene jpg fotke.
Ne vem kako dela predogled v oknih. Tista jajca sem samo 1 krat odprl.
carli

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 10:42

carli je napisal/-a:Ta je pa dobra majhen disk. Kaj ni Irfan manjši od ene jpg fotke.
Ne vem kako dela predogled v oknih. Tista jajca sem samo 1 krat odprl.

Če dobiš na mizo računalnik - prenosnik, ker je disk majhen in se ne smeš nič dati nanj,... Je pa ta prenosnik priključen na video projektor, kjer imaš predavanje in fotke na ključku, potem neke izbire nimaš.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 10:45

In prosim,.... res prosim, tema je kako prepričati konkretno ta program, ker drugega tam ni, da bo deloval po pričakovanjih.

Na mojem računalniku tu, lahko počnem kar hočem in si stvari uredim po svoje, po vaše ali še kako drugače.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a carli » 07 Nov 2018, 11:59

Vem da boš zdaj hud. Sem iz omare potegnil prenosnik iz fotoaparata kartico. Na kartico z zunanjega diska kopiral mapi Irfan 32bit in Photo filter (1.8 in 6.2 MB) oba že davno na neki xy mašini instalirana. Zagnal s sd kartice in oba delata na W 64. S koleščkom gredo fotke naprej.
Zagnal še ta jajca v oknih isto gre naprej nazaj. Bi rekel preimenuj datoteke 0001 itd. No mogoče :_think
carli

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 12:21

carli je napisal/-a:Vem da boš zdaj hud.
Ne bom hud.
direkt.png
Tako je videti moj direktorij.

Na prenosniku ne smem poganjati nič kar ni tam instalirano.

Saj problem se pojavi samo takrat, ko že imam odprto eno sliko v enem izvodu programa in potem odprem drugo v drugem izvodu programa. Takrat daje pod naslednjo sliko kar nekaj - random.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a DusanK » 07 Nov 2018, 14:37

Po ikonci v Raziskovalcu sodeč imaš "Fotografije" kot privzet program za ogled slik, če v Raziskovalcu dvoklikneš na neko .jpg ali drugo slikovno datoteko (podobno kot je ob inštalaciji Win10 privzeti brskalnik Edge in ne IE).

Če želiš zgolj pregledovalnik slik in nič obdelave, obračanja, deljenja, 3d dodatkov... potem raje izberi nek drug preprostejši pregledovalnik, ki je ravno tako vgrajen v Win10, le izbrati ga moraš kot privzetega in ne to čudo od "Fotografije", ki so ga pri MS-u izbrali kot prvega.

Edino imej v zakupu dejstvo, da se ti ta izbor za novo privzeto odločitev zna porušiti ob kaki naslednji posodobitvi Win10 ali pa iz ljubega miru, ki spet nazaj postavi "Fotografije" kot privzet pregledovalnik, Edge kot privzet brskalnik ali kot pregledovalnik PDF namesto AdobeReaderja itd.
Najboljše se je naučiti (tudi uporabnika) kako spet izbrati pravi pregledovalnik, ki odgovarja tebi.

Torej najprej preizkusi še ostala dva pregledovalnika integrirana v Win10 in če boš s katerim od njiju bolj zadovoljen kot je pregledovalnik "Fotografije" potem enega izmed njiju nastavi kot privzetega za ogled fotografij. To sta "Pregledovalnik fotografij sistema Windows" in "Fotogalerija".

Torej desni klik na neko fotko, izberi "Za odpiranje uporabi" in klikni povsem na dnu "Izberi drugo aplikacijo". Odpre se ti izbor in najdi pod "Druge možnosti" med pomikanjem navzdol program "Pregledovalnik fotografij sistema Windows" ter obvezno daj kljukico na dnu pri "Za odpiranje datotek (.jpg) vedno uporabi to aplikacijo". Še OK in od zdaj naprej bodo Win10 namesto pregledovalnika "Fotografije" uporabili program "Pregledovalnik fotografij sistema Windows". Ta je podoben, če ne celo zelo podoben kot v Win7. Preprost in hiter.
Preizkusi ga malo po mapah kako se prikazuje in če je to to potem pusti tega za privzetega.

Preizkusi še drug program "Fotogalerija" in ga po istem zgornjem postopku naredi privzetega ter preizkusi, če je morda ta kaj boljši.

p.s.
Saj vem, da ne smem... poleg IrfanView si oglej zase še preprost FastStone Image Viewer 6.7 Freeware.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 678 krat
Prejel zahvalo: 1220 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 211

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 07 Nov 2018, 15:37

DusanK je napisal/-a:p.s.
Saj vem, da ne smem... poleg IrfanView si oglej zase še preprost FastStone Image Viewer 6.7 Freeware.
:_bow
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 563 krat
Prejel zahvalo: 605 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 07 Nov 2018, 16:20

Lahko pa preprosto zatežiš M$. Morda ti ustrežejo.
Težava sveta je, da so inteligentni ljudje polni dvomov, medtem ko so neumni polni samozavesti. (Charles Bukowski)
s54mtb

Zahvalil se je: 1096 krat
Prejel zahvalo: 2668 krat
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a gumby » 07 Nov 2018, 16:33

VolkD je napisal/-a:Na prenosniku ne smem poganjati nič kar ni tam instalirano.

https://portableapps.com/apps/graphics_ ... w_portable
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 94 krat
Prejel zahvalo: 459 krat
Število neizkoriščenih povabil: 50

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 21:00

Resnici na ljubo, bi najraje tam imel svoj prenosnik. Potem nebi imel nobenih problemov. Ampak je njihov IT-jevec eno čudo od človeka.
Pojutrišnjem bom preizkusil DusanK-jeve rešitve. Če drugače ne, bom pa za eno fotko uporabil durgo rešitev za ostale, pa to kar je po default. Upam, da se ne bosta motila med seboj.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 21:01

gumby je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Na prenosniku ne smem poganjati nič kar ni tam instalirano.

https://portableapps.com/apps/graphics_ ... w_portable
Ja, ja, ampak to se bo videlo, da je nakj drugega. In jaz si nočem ustvarjat problemov.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Nov 2018, 21:02

s54mtb je napisal/-a:Lahko pa preprosto zatežiš M$. Morda ti ustrežejo.
:_rolling
Samo res, a sploh vedo za to težavo.

Me pa zanima, če se to dogaja tudi drugim ali samo meni ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a carli » 08 Nov 2018, 09:05

Čudno da sploh pusti usb ključek priklopit na prenosnik. Ker na ključu je lahko marsikaj kar se samo aktivira.
Ko so meni na pošti kaj sprintali je moralo prek neta it. Usb ni govora. Tak da bi slike tudi lahko imel v oblaku.
carli

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 09:30

carli je napisal/-a:Tak da bi slike tudi lahko imel v oblaku.
So težili v tej smerji, ja. No tu sem pa črto potegnil: "No potem pa še mene snemite z oblaka"!
Pa je bilo rešeno :)

Spet smo offtopic,...

Zdaj pa lepo prosim,...
naj nekdo preizkusi, če se tudi njemu dogaja ta pojav. Ker lahko da je temu krivo kaj drugega.

Direktorij z več kot 18 fotkami. Pri manj mi do sedaj dela v redu. Odpreš eno fotko nekje na sredini. Nato klikneš na še eno fotko malo naprej. Obe odpre korektno. Potem pa na drugem programu klikaš za naslednjo. Nekaj časa gre po vrsti, potem pa začne dajat fotke random.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a DusanK » 08 Nov 2018, 10:34

Če sem te prav razumel sem preizkusil takole:
Vsi programi zaprti.
Odprem Raziskovalca, odprem mapo, ki vsebuje več kot 18 slik in dvokliknem na neko .jpg sliko nekje na sredini.
Slika se odpre v programu Fotografije.
Z Alt+Tab se pomaknem zopet v Raziskovalca, odprem neko drugo mapo, ki vsebuje več kot 18 slik, dvokliknem na neko .jpg sliko nekje na sredini.
Slika se odpre v še enem programu Fotografije.
Zdaj imam odprta okna: Raziskovalec in 2x Fotografije.
Z Alt+Tab se pomaknem na prvo okno Fotografije in se s puščico na desni strani na robu okna pomikam do konca fotk, ki so v tej mapi.
Ko pridem do konca puščica za desno izgine in se lahko samo pomikam nazaj preko puščice na levi strani tega okna.
Z Alt+Tab odprem drugo okno Fotografije in rezultat je enak.

Če prav razumem tebi Fotografije, ko pride do konca fotografij v mapi, prikazujejo neke druge slike, ki jih ni več v tej mapi v kateri si dvokliknil .jpg sliko?

Zdaj pa povej točno verzijo teh Win10 (Start, nastavitve, Sistem, Vizitka in prepiši: Izdaja, Različica, Nameščeno dne ter Gradnja OS.
lahko tudi samo v CommandPromptu odtipkaš:
winver
ali
ver
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 11:02

DusanK je napisal/-a:Z Alt+Tab se pomaknem zopet v Raziskovalca, odprem neko drugo mapo, ki vsebuje več kot 18 slik, dvokliknem na neko .jpg sliko nekje na sredini.
Isto mapo.
DusanK je napisal/-a:Slika se odpre v še enem programu Fotografije.
Zdaj imam odprta okna: Raziskovalec in 2x Fotografije.
Tako je.

DusanK je napisal/-a:Z Alt+Tab se pomaknem na prvo okno Fotografije in se s puščico na desni strani na robu okna pomikam do konca fotk, ki so v tej mapi.
Ne, kar v drugi verziji programa Fotografije se s puščico premikam po fotografijah, ki pa ne gredo več po vrsti. Mogoče ena ali dve, potem pa,.. ne najdem kriterija.

DusanK je napisal/-a:Če prav razumem tebi Fotografije, ko pride do konca fotografij v mapi, prikazujejo neke druge slike, ki jih ni več v tej mapi v kateri si dvokliknil .jpg sliko?
Ne, vedno prikazuje fotografije, ki so v tej mapi, le vrstni red je kar nekaj.

DusanK je napisal/-a:Zdaj pa povej točno verzijo teh Win10 (Start, nastavitve, Sistem, Vizitka in prepiši: Izdaja, Različica, Nameščeno dne ter Gradnja OS.
V priponki.
winver.png
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 08 Nov 2018, 11:25

Sem opazil podobno dogajanje, tudi kolega zelo benti nad tem. Sam se sicer izognem temu z uporabo drugega programa, ampak tu pač to ni rešitev.

Poenostavljeno bi tole razložil kot da tale "Fotografije" iz polken ob dvokliku najprej skopirajo sliko v nek temp direktorij, po katerem se potem pomika v pričakovanem načinu in tako prikazujejo zmešnjavo od slik, ker ta \temp od koder končno odpira slike pač ni vsebinsko enak \našželjenidirektorij.
Pravila, kaj/kako/zakaj se to tako dogaja pa nisem ugotovil, se pa vsebina tega \temp kot je opazit kar živahno spreminja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 326 krat
Prejel zahvalo: 317 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 13:04

MadMax je napisal/-a:Sem opazil podobno dogajanje, tudi kolega zelo benti nad tem.
Hvala bogu, sem že mislil, da sem jaz malo usekan, pa vidim, da je še nekaj ljudi s podobnim problemom.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Lojz » 08 Nov 2018, 15:04

Pri meni deluje čisto po pričakovanju. Torej tako kot mora. Različica OS je popolnoma enaka kot Darkotova.
Morda pravilno deluje, ker sem imel v mapi okoli 100 slik, pa s5tech stran odprto. :D
Lep pozdrav!
Lojz
Uporabniški avatar
Lojz

Kraj: Koroška
Zahvalil se je: 35 krat
Prejel zahvalo: 33 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 15:42

Lojz je napisal/-a:Pri meni deluje čisto po pričakovanju. Torej tako kot mora. Različica OS je popolnoma enaka kot Darkotova.
Morda pravilno deluje, ker sem imel v mapi okoli 100 slik, pa s5tech stran odprto. :D
Izločeno, to sem imel tudi sam odprto.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 15:45

Še ena zadeva:
Zdajle gledam nastavitve tega programa. Lepo piše:
Fotografije.png
Fotografije.png (6.49 KiB) Videno 49 krat

V direktoriju imam tako raw datoteke kot tudi jpg datoteke. Zadeva se ne obnaša kot da je to samo ena datoteka, ampak ko kliknem naprej odpre raw datoteko, in ne naslednje datoteke.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a DusanK » 08 Nov 2018, 16:00

Tudi meni deluje po pričakovanju in se prikazujejo točno tako kot so sortirane v tisti mapi. Če jih sortiram po datumu se bodo prikazovale v vrstnem redu kot je datum/ura, če so sortirane po velikosti se bodo prikazovale seveda v drugem vrstnem redu, t.j. po velikosti slike.

Poglej še v nastavitve Fotografije in izklopi "Povezani dvojniki", zapri Fotografije in ponovno testiraj.
Priponke
Fotografije_dvojniki.JPG
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Nov 2018, 16:05

Sem že mislil, da je to rešilo problem. Pa ga ni. Le drugačen je. Zdaj namesto treh ali štirih pravilno prikazanih slik prikaže sedem ali osem prav potem pa spet po svoje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Uporabniški programi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost