Wifi nadzorna kamera - katera?

Vse kar se da vtakniti v PC ohišje ali kakorkoli priključiti zraven

Moderator: Kroko

Wifi nadzorna kamera - katera?

OdgovorNapisal/-a PPG78 » 09 Mar 2020, 08:54

Kaj priporočate kot Wifi nadzorno kamero ki vidi še ponoči. Iščem nekaj za "budget" nadzorni sistem ...
Ima kdo več kamer povezanih na RPI ali kaj podobnega?

Hvala in lep pozdrav, Peter
PPG78

Kraj: Gorenjska
Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 53

Re: Wifi nadzorna kamera - katera?

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 09 Mar 2020, 10:45

Preko wifi zadeva zna občasno štekat, odvisno od tega, kam jo boš dal - kako močan bo signal, kako dober router imaš in seveda, kako kvalitetna je kamera. Itak je najbolj "zihr" na kabel - pa preko njega pelješ še poe napajanje. Drugače praktično vsaka kamera vidi ponoči. Seveda odvisno, kaj hočeš gledat - velikost, kraj (zunaj, notri), razdalja kamere do želenega predmeta...
Razen kitajcev je poceni varianta digitklik - imajo dobro robo, dobiš garancijo, ne rabiš čakat 2+ meseca... za sprejemljivo sliko naj bo kamera vsaj 2MP, raje več, če ne je to bolj indikator kot pa slika... Pa tiste kamere pri kitajcih za 10-20 evrov se raje izogibaj. Saj nekaj delajo, ampak ker je objektiv večinoma iz plastike je slika po pol leta neuporabna, wifi meče ven itd...

Planiraš eno ali več kamer? Če misliš imeti več kamer je najboljša izbira NVR snemalnik - so nesramno poceni. Tako dobiš dostop preko telefona od kjerkoli brez dodatnega čaranja (kot v primeru RPi). Saj ne rabiš dati noter HDDja, če ne rabiš snemanja.

Seveda ne rabim omenjati, da pazi, kam jo boš usmeril (ne na javno, ne na soseda...). Sitnosti so lahko (pre)hitro tu...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 365 krat
Prejel zahvalo: 441 krat
Število neizkoriščenih povabil: 93

OdgovorNapisal/-a PPG78 » 24 Mar 2020, 16:27

Tole je malo ostalo zadaj ...

Hvala za izčrpen odgovor, tole z NVR snemalniki je zanimivo in cenovno ugodno.

Glede na to da povsod ne morem imeti kabla do kamere me zanima kako je z NVR snemalniki in WiFi kamerami, ali to dela ter ali so kakšne omejitve, recimo "kitajska" kamera.

Hvala in LP, Peter
PPG78

Kraj: Gorenjska
Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Število neizkoriščenih povabil: 53

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 Mar 2020, 18:20

Dela praktično vsaka kamera, ki ima onvif protokol, žična ali wifi, nima veze, samo da je v istem omrežju kot nvr - nvr itak ne ve (ga ne briga) ali je kamera na žici ali na kablu. Samo wifi signal pri kameri mora biti dober, če ne je treba zmanjšati kvaliteto in/ali število slik na sekundo. To je potem itak potrebno preskusit - povečevat kvaliteto, dokler ne začne štekat, takrat veš, da si preko meje...
Digitklik ima sicer tudi dosti ugodne komplete. Malce prebrskaj, če kaj najdeš zate.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Mar 2020, 18:21

Kamer sem postavil že kar nekaj, WiFi bom pa vedno odsvetoval, čeprav v idealnih pogojih deluje.

Konstantno mora biti dober signal, wireless chipset v kamerah je pa tudi 10 let za tistimi v računalnikih ali mobilinih telefonih, tako da so precej bolj občutljive na kakovost in moč signala.

Kable moraš v vsakem primeru napeljati do kamere, saj rabijo elektriko. Večinoma (če je seveda še del glavne zgradbe) potem ni tako težko potegniti še malo in uporabiti UTP kabel ...

Glede kompatibilnosti si najbolj varen, če vzameš kamere z ONVIF protokolom, potem znamka večinoma nima veze.
Carko

Zahvalil se je: 155 krat
Prejel zahvalo: 584 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 142

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Mar 2020, 18:30

Meni WiFi kamera na 4 m razdalje od ruterja jeclja. Če je slika taka da ni gibanja je še nekako. Ko se kaj dogaja je pa obup. Pa ni bila neka cenena kamera. Mislim, da sem odštel preko 200€.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8386 krat
Prejel zahvalo: 4899 krat
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 Mar 2020, 18:42

No, po mojih izkušnjah je nekaj odvisno tudi od access pointa. Jaz imam na garaži wifi kamero, ker (še) nimam kabla (bom nekoč potegnil...). S poceni lidlovim extenderjem je občasno štekala, zdaj imam tam asusov router (rt-ac66) kot acces point in je v redu (je pa z njim močnejši signal kot pri lidlovem). Imam pa zmanjšan bitrate (na slab MB) ter 15 slik na sekundo (žične imam na 25 in 2-3 MB).
Se pa pridružujem ostalim - če je le možno ne wifi. Najugodnejša opcija je poe kamera: do nje vlečeš utp, priklopiš in si zmagal.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 24 Mar 2020, 21:14

Jaz sem okoli novega leta kupil to. Za ta denar se mi zdi soliden nakup. Preko wifi-ja ne šteka (ima tudi LAN), imajo tudi mobilno aplikacijo za dostop. Lahko jo tudi daljinsko obračaš, sveti tudi ponoči. Je pa res, da nisem kaj dosti testiral, ker mi stoji v delavnici in čaka primeren čas za resno inštalacijo.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 118 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Mar 2020, 21:35

Pri tej sta 2 problema:
  • je samo za notranjo uporabo
  • nima IR filtra - ko sije sonce (pa ne direkt v kamero), se ne vidi čisto nič
Carko

Zahvalil se je: 155 krat
Prejel zahvalo: 584 krat
Število neizkoriščenih povabil: 142

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 24 Mar 2020, 22:40

Jaz sem pred veliko leti nabavil tole VCATCH IP kamero (mislim, da po Carkotovem priporočilu, ali pa od koga drugega s tega foruma):

čam.JPG

Ni WiFi, ampak kabelska. Ima pasivni PoE (12V). Dela pa že kakih 10 let. Glede prenosa pa je bolje, če nabaviš najcenejši access point (najcenejši mikortik je OK) in daš vse skupaj v IP67 dozo za na prosto.

Tule je nekaj zgodovine, da vidiš kakšna je (anti)kvaliteta slike:
https://www.bergfex.com/sommer/novo-mes ... ms/c11125/

Preko WiFI pa prenašam tri take kamere na 15km daleč brez vseh problemov (H264, 128x960, 16fps).
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1507 krat
Prejel zahvalo: 3881 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 25 Mar 2020, 09:39

Carko je napisal/-a:Pri tej sta 2 problema:
  • je samo za notranjo uporabo
  • nima IR filtra - ko sije sonce (pa ne direkt v kamero), se ne vidi čisto nič

Ja, saj piše, da je za notranjo uporabo. Za ta namen sem jo tudi kupil.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 118 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 17

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov