S čim se ukvarjam v maju 2017

Zaenkrat bomo tu dali več ali manj vse. Ko se bo vsebina širila bomo podforume dodajali.

Re: S čim se ukvarjam v maju 2017

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 11 Maj 2017, 06:49

Še prej pa radiocenter, kakor smo ji rekli še tudi takrat, ko je bila Elektrotehna.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 436 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 70

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 11 Maj 2017, 08:18

matjazkariz je napisal/-a:Tale Siglentov SA kar hvalijo. Je boljši od Rigolovega DSA815. Nisem spremljal, ampak so menda tudi zanj našli upgrade kode. Če bi zdaj kupoval SA, bi vzel Siglenta.

Zgodba okrog multimetra pa gre tako. Pred 4 leti sem kupil na ebayu iz Amerike rabljen Agilent U1272A. To je bil do danes moj najboljši multimeter, ki me je parkrat rešil težav, ki bi jih brez njega dosti težje odpravil.
Pred približno pol leta se je pojavila na spletu informacija, da v posebnih primerih ta instrument ne deluje pravilno. Odgovor bivšega Agilenta - po novem Keysighta je bil tak, da so vsem lastnikom tega multimetra ponudili instrument višjega ranga. In to je danes prispelo na mojo mizo. "No questions asked." In brezplačno. Niti centa. In stari multimeter lahko obdržim.
Hvala Keysightu za tako potezo. Kateri proizvajalec ti po preteku garancije še ponudi kaj takega?

Dave je vse preanaliziral:
https://www.youtube.com/watch?v=DVXPGj0Pjyc
https://www.youtube.com/watch?v=DizSMQSLuJc

winner winner, chicken diner :D :D
KBorisK

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Maj 2017, 11:53

IMG_8981p.JPG

Že četrti dan sestavljam tri sete kontrolerjev za servo motorje. Kmalu bo konec.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3030 krat
Prejel zahvalo: 2481 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a DusanK » 11 Maj 2017, 12:16

Lepo narejeno !
A je glavni MCU prispajkan robotsko, ker na ostalih čipih in smd bolhah se vidi, da so spajkane ročno?
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 376 krat
Prejel zahvalo: 635 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 102

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Maj 2017, 12:18

DusanK je napisal/-a:Lepo narejeno !
A je glavni MCU prispajkan robotsko, ker na ostalih čipih in smd bolhah se vidi, da so spajkane ročno?
Vse je spajkano ročno.
Če koga zanima lahko pa še kakšen macro posnetek naredim. Sem ravno prej pospravljal obročke.

Samo moram prej oprat v isopropanolu, je vse povsod fluks.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Krampus » 11 Maj 2017, 22:35

Počasi finiširamo priprave na dirko starodobnih dirkalnih motorjev

https://www.facebook.com/events/1392566554098963/?active_tab=discussion
Uporabniški avatar
Krampus

Kraj: Središče ob Dravi
Zahvalil se je: 139 krat
Prejel zahvalo: 60 krat
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 12 Maj 2017, 03:48

To bo pa zanimivo, kdaj boste šli pa s katrami v rusijo ?

Sem že najprej mislil, da je to Rusija.
SamoBr

Zahvalil se je: 105 krat
Prejel zahvalo: 160 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a Krampus » 12 Maj 2017, 09:29

Mogoče letos, do Murmanska in še malo dlje do Norveške meje, ampak s starimi terenci, katre bodo počasi šle v muzej.

Seveda bo zanimivo, motorji so prav tako starodobniki (30+)
Uporabniški avatar
Krampus

OdgovorNapisal/-a robi » 12 Maj 2017, 18:37

Vežem na novo elektriko v čolnu:
robi

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Uporabnika povabil: radix
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a Cloud » 13 Maj 2017, 15:57

Norim, ker od včeraj dopoldne nimamo ne interneta ne televizije. Kljub dvem klicom na telemach včeraj in dvema danes zven, da problem ne bo odpravljen do ponedeljka saj nimajo dežurnih tehnikov...
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 67 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a DusanK » 13 Maj 2017, 16:39

Cloud je napisal/-a:Norim, ker od včeraj dopoldne nimamo ne interneta ne televizije. Kljub dvem klicom na telemach včeraj in dvema danes zven, da problem ne bo odpravljen do ponedeljka saj nimajo dežurnih tehnikov...

Po prekmursko:"A je grun vdaro?" :twisted:

Jaz pa čistim in sortiram starine...
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 376 krat
Prejel zahvalo: 635 krat
Število neizkoriščenih povabil: 102

OdgovorNapisal/-a Cloud » 13 Maj 2017, 17:16

DusanK je napisal/-a:
Cloud je napisal/-a:Norim, ker od včeraj dopoldne nimamo ne interneta ne televizije. Kljub dvem klicom na telemach včeraj in dvema danes zven, da problem ne bo odpravljen do ponedeljka saj nimajo dežurnih tehnikov...

Po prekmursko:"A je grun

ni ni, včeraj sem jih videl, kako so nekaj šarili po omarici in me ne preseneča če so nas po pomoti odklopili :_banghead
Cloud

OdgovorNapisal/-a kobranka » 13 Maj 2017, 17:27

Malo se bi moral še neumnega narediti, pa še kakšen dan počakat, potem pa pisat reklamacijo na račun, ker ti en ali pa dva tedna ni deloval internet, pa bi par evrov privarčeval pri položnici. :twisted:
kobranka

Zahvalil se je: 166 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Cloud » 13 Maj 2017, 19:36

O brez skrbi bo ugovor na račun, razmišljam, če je kakšna možnost, da bi od njih zahteval še povračilo stroškov za dodatne mobilne podatke, ki jih bom porabil v tem vikendu
Cloud

OdgovorNapisal/-a peterp » 13 Maj 2017, 20:08

peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 57 krat
Prejel zahvalo: 45 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a kobranka » 14 Maj 2017, 10:43

Pri zgornji zadevi bi imel pri A1 praktično 100% izkoristek pri izplačilu. Sosed ga lovi tri črtice jaz ga moram iskat(signal). ;)
kobranka

Zahvalil se je: 166 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: MadMax

OdgovorNapisal/-a s57j » 14 Maj 2017, 16:41

Antični »svičer« napajalnik

Dokončal sem drugo repliko partizanske radijske postaje Invazija –V, serijska številka 12. Že pri izdelavi prve postaje sem naredil dve ohišji in dva kompleta čelnih plošč skupaj z graviranjem napisov. V nekaj letih se je nabralo nekaj potrebnega materiala za gradnjo še druge postaje, predvsem spremenljivi kondenzatorji in elektronske cevi s podnožji.
Vse te replike napajam z napajalniki, ki imajo vibrator za spremembo enosmerne napetosti v izmenično. Vibrator, ki ga uporabljam (imam cca 70 kosov ruskih vibratorjev za napetost 4,8 V z oktal podnožjem) ima dva seta kontaktov, enega za »razsmerjanje« enosmerne nizke napetosti in drugega za usmerjanje visoke izmenične napetosti. Zaradi zanesljivosti in kvalitete delovanja mojih replik pa sem pri njihovih napajalnikih na visokonapetostni strani raje vedno uporabil grecov mostič.
Za namene razstav in prikaza delovanja vibratorskega napajalnika pa sem si že pred leti na hitro izdelal en tak napajalnik, kjer so bili vsi elementi pritrjeni kar na en večji transformator. No, zdaj pa sem si končno naredil »tazaresni« napajalnik za prikaz delovanja vibratorja.
Naredil sem šasijo, na kateri so pritrjeni elementi. V ohišje vibratorja sem izrezal okence za opazovanje delovanja. Transformator ima število ovojev na primarju za 12 V, na sekundarju pa 230 V, debelina žice na primarju je 0,7 mm z izolacijo, kar pomeni, da lahko prenese 1 A toka. Presek jedra je 2 cm x 2,5 cm = 5 cm². Iz enačbe S_Fe=√(P ) izhaja, da lahko jedro prenese √P=5 〖cm〗^2 □(⇒┬ ) P=5^2=25 W. Ker je najbolj primerna napajalna napetost 12 V (tudi pri »partizanskih« replikah je tako), sem moral pred tuljavo elektromagneta vibratorja vstaviti primeren upor, ki zniža napetost, vendar ne na predpisano, ker pri toliko znižani napetosti zaradi večjega zagonskega toka elektromagneta vibrator ne štarta. Na sekundarni strani je napetost po polvalnem usmerjanju z drugim setom kontaktov vibratorja in glajenju ter filtraciji z dušilko in dvema elektrolitoma 230 V pri neobremenjenem napajalniku. Čeprav je napajalnik namenjen samo za prikaz delovanja, sem vseeno naredil vse blokade iskrenja na kontaktih in tudi filtriranje visoke enosmerne napetosti, kar napajalnik naredi za uporabnega tudi za pogon radija. Naredil sem tudi podvajanje napetosti z dodatnima dvema elektrolitoma, kjer napetost dvignem na 460 V.
»Partizanske« replike imajo več ali manj vse porabo anodnega toka okrog 45-50 mA oz. ~ 13 W na sprejemu in na oddaji. Zato sem za preizkušanje napajalnikov za replike že pred leti pripravil 15 W žarnico s »fasungo« in stikalom. Z vklopom te žarnice, priključene na izvod za podvojitev napetosti 460 V, se napetost sesede na približno 280 V, oziroma 140 V na izvodu pred podvojitvijo. Pri tem iz napolnjene 7 Ah baterije z napetostjo 12,5 V vleče 2,2 A.
Seveda je končna napetost v veliki meri odvisna tudi od kvalitete vibratorja samega, oziroma od izrabljenosti kontaktov. Z novim napajalnikom sem ponovno testiral deset vibratorjev. Najboljši proizvedejo napetost 460 V, najslabši pa okrog 300 V.
Zanimivo je tudi spremljati kako narašča poraba toka iz baterije pri praznem teku (neobremenjenem napajalniku), ko dodajaš razne kombinacije RC filtrov za gašenje iskrenja na kontaktih, filtre za glajenje visoke napetosti in elektrolita za podvojitev napetosti.
Rezultate iskrenja na kontaktih in ostale elektronske šume sem poslušal na svojem IC 706 MK II na 3,5 in 7 MHz. Neobremenjen napajalnik povzroča komaj opazno šumenje, večkrat ga moraš vklopiti in izklopiti, da zaznaš to šumenje. Napajalnik obremenjen s 15 W žarnico pa to šumenje že naredi bolj zaznavno, vendar popolnoma sprejemljivo za tovrstno napajanje. Nisem popolnoma prepričan kako izvesti merjenje šuma zaradi nepravilnega glajenja in filtracije visoke napetosti (napon brujanja, ripple) z osciloskopom. Bom pa nekega dne te meritve opravil s svojim cevnim voltmetrom CV-2/57 na način, kot je to opisano v servisnih knjigah za vojaške radijske postaje, ki so imele vibratorske ali tudi tranzistorske napajalnike.
Še ena zanimivost iz JLA servisne knjige za en ruski radijski sprejemnik, ki ima vibratorski napajalnik. Tam piše takole: Stepen korisnog dejstva vibratorskog pretvarača nije manji od 48 %. Če prosto po Prešernu prevedem: izkoristek vibratorskega pretvornika ni manjši od 48 %. Čeprav je izkoristek tako slab, je bil vibratorski pretvornik velik napredek, saj vojaškim vezistom ni bilo več potrebno prenašati velikih količin, ponavadi velikih in težkih baterij za visoko anodno napetost. Za prenosne – nahrbtne radijske postaje ponavadi 150 V.

LP Janez, S57J
s57j

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 12 krat
Uporabnika povabil: radix

OdgovorNapisal/-a Andrej64 » 14 Maj 2017, 20:14

Končno sem uspel dodati osvetlitev k stikalu na moji 30W EDC žepni svetilki. Poleg osvetlitve sem dodal še magnetni obroček za pritrditev svetilke na kovinske površine. Zdaj sploh ne izgleda več kitajska. :-)
Andrej64

Kraj: Ljubljana - Črnuče
Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: s55m
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a Iztok » 14 Maj 2017, 23:31

jlbohinc je napisal/-a:...
ESPeasy lahko prozim direktno, torej v brskalniku vnesem dolocen url. Takrat je sprememba (vklop ledice npr.) takojsnja, oz. dovolj majhna da ne opazim. ...

Sem prej pozabil omeniti ... si opazil, da direkten url ukaz na ESPeasy zaobide geslo in izvrši ukaz tudi, če je ESP pod geslom?
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 214 krat
Prejel zahvalo: 211 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2017, 10:31

Čistim glavo za 3D printer,...
IMG_9147 (Small).JPG
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2017, 10:34

Tole me je spomnilo na eno drugo stekleničko,....
IMG_9149 (Small).JPG
Našel sem jo, a tekočine je bilo v njej le še v sledeh. Pa tudi lepila ni bilo nikjer več.

A se tega še kdo spomni ?

Elementi zapackani s termičnim glue lepilom,... iščem kje sem to objavil, to stekleničko, pa ne najdem.
Rad bi vedel kako dolgo se je tole pacalo v acetonu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 15 Maj 2017, 11:33

Jaz sem že navajen, da po celi tedn ni interneta. Telekomovci so sploh specialci. Pokličeš, ko ugotovi, da se ne more povezat na modem javi dalje tehnikom. Tehnik pride čez dva dni (če ni vmes praznikov ali vikendov) pogleda vizualno modem in ugotovi, da ni v modemu problem. Ta pokliče drugega tehnika, ki pride naslednji dan z merilcem za kabel in ugotovi, da je kabel 600 m vstran pretrgan. Ta javi naprej in potem naslednji dan pridejo popravit kabel. Torej najmanj 5 delovnih dni. :_banghead
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 42 krat
Prejel zahvalo: 54 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2017, 11:55

Za njih je to najceneje, ker jim omogoča planiranje in zaposlovanje (tudi) manj sposobnih, ki jih ni treba drago plačati.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 15 Maj 2017, 14:35

Zame je pa to slaba storitev, ampak kaj, ko ni boljše alternative.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 42 krat
Prejel zahvalo: 54 krat

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 15 Maj 2017, 16:15

Iztok je napisal/-a:
jlbohinc je napisal/-a:...
ESPeasy lahko prozim direktno, torej v brskalniku vnesem dolocen url. Takrat je sprememba (vklop ledice npr.) takojsnja, oz. dovolj majhna da ne opazim. ...

Sem prej pozabil omeniti ... si opazil, da direkten url ukaz na ESPeasy zaobide geslo in izvrši ukaz tudi, če je ESP pod geslom?

Tega pa nisem poizkusil - je esp sel naprej tvojemu soimenjaku @Izt0k-u saj me je minilo.
jlbohinc

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 16 krat
Uporabnika povabil: valter
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a Cloud » 16 Maj 2017, 11:02

No včeraj so prišli tehniki in so se matrali skoraj 2 uri, da so zrihtali. Nažalost me ni bilo doma, da bi jih povprašal kaj je bilo narobe. Smo bili pa brez interneta 71ur, tako da bomo lahko zahtevali samo 50% nižji račun za ta mesec :D
Cloud

OdgovorNapisal/-a VolkD » 16 Maj 2017, 15:42

Grrrrrrrrrrr......
IMG_9162 (Small).JPG

Pa še ventilator mi je odtrgalo dol!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 16 Maj 2017, 16:30

Ravnokar sespajkal skupaj analogni del digitalnega modema za DMR (Digital Mobile Radio) in ostale digitalne načine. Namenjen bo za nadgradnjo obstoječega analognega radioamaterskega repetitorja na digitalnega.

mmdvm-analogni-maj17.jpg

Modem imenovan MMDVM sestavljajo analogni del (Rx in Tx filter ter prilagojevalnik nivojev), Arduino Due z ARM mikrokrmilnikom za FSK modulacijo/demodulacijo in podporo digitalnim protokolom, ter Malino RPi3 za povezovanje z ostalimi digitalnimi repetitorji prek interneta.

mmdvm-sestavljen-maj17.jpg
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 854 krat
Prejel zahvalo: 169 krat
Uporabnika povabil: S52O

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 17 Maj 2017, 02:23

Menjal TIC216. Zdaj je to že četrtič, vedno crkne ko je najmanj treba. Štoperji na traku potem ne delajo, žemlje pa po tleh. Če so francoske jih polovijo v košare. Z žemljami ni šans, jih je preveč.
V vsem je nekaj dobrega, zdaj bom imel žemelj za 14 dni.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 09:21

Dovolj je bilo. Ne morem se več gibat v delavnici, v mehanski delvnici (okorg CNC-ja), tudi skladišče(beri hodnik in kurilnica) je zabasano.
Saj s tem ni nič narobe, le smisla nima, ker ne vem več kaj imam in kje je, ter potem kupujem, če rabim.

Nekaj bo treba narediti! Malo sem dodatno zaščitil proti dežju prostor pod nadstreščkom.
Zdaj pa akcija! Vse ven z delavnice! Po škatlah in zabojčkih! Brez da bi gledal kaj je kaj gredo stvari v zabojčke in ven! Tu bom potem sortiral.
Nekaj gre nazaj - cca pol
Nekaj bo končalo na licitacijah.
Nekaj kot mass odvoz na odpad.

Vse kar iz tega naslova izlicitirate vas bo počakalo na dvorišču ! Če se zmoči je to vaš problem.
Vsak ki pride te dni do mene, naj mi prosim prinese vsaj eno plastično črno ( ali kake druge barve) gajbico. To so take, ki se uporabljajo za transport sadja.

No zdaj je pa čas, da se lotim.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 09:22

Če ima kdo kakšno idejo kako si organizirati sortiranje, hranjenje,..... se priporočam.

Slike akcije sledijo.
Obiski dobrodošli,...
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zanka » 18 Maj 2017, 10:19

Sem v enakem postopku, s tem, da sem imel/imam škatle banan polne šare. Najprej sem elemente razdelil v skupine: upori, potenciometri, tuljave ... sedaj je to po škatlah. Veliko je storjenega že s tem, da so stare škatle, razpadajoče vrečke romale v smeti ter da je vsaj malo bolj razdeljeno.

Sicer pa je res najbolje tako, da gre vse ven in potem nazaj, če je seveda na voljo dovolj prostora.
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 38 krat
Prejel zahvalo: 74 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 10:59

zanka je napisal/-a:Sicer pa je res najbolje tako, da gre vse ven in potem nazaj, če je seveda na voljo dovolj prostora.
Ne vem, če je to najbolje, je pa edino izvedljivo, ker če sortiraš, moraš imeti nek delovni prostor. In tega znotraj hiše pri meni ni več.

Evo, se je že začelo: Klik Klik
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zanka » 18 Maj 2017, 11:06

Super, kaj vse lahko pričakujemo? (Če izpostaviš zanimivejše elemente, bodo ti šli prej in prej bo več prostora)
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 38 krat
Prejel zahvalo: 74 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 11:55

zanka je napisal/-a:Super, kaj vse lahko pričakujemo? (Če izpostaviš zanimivejše elemente, bodo ti šli prej in prej bo več prostora)
Nimam pojma kaj bo. Bom spotoma videl.
Mislim, da je tudi en RF generator do 500MHz. Drugega pa v tem trenutku še ne vem. Bom najprej vse ven znosil.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 20:57

Del tega kar počnem se da videti tukaj. Ko seveda kaj počnem :)
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2017, 20:58

Med ostalim polnim eno veliiiko škatlo, ki gre na odpad. Če kdo pride in najde v njej kaj koristnega, me nič ne moti, če odnese.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Krampus » 20 Maj 2017, 15:11

Uporabniški avatar
Krampus

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Maj 2017, 15:55

VolkD je napisal/-a:Med ostalim polnim eno veliiiko škatlo, ki gre na odpad. Če kdo pride in najde v njej kaj koristnega, me nič ne moti, če odnese.
Polna, zdaj sem si nastavil naslednjo. Računam, da bo v sredo ali četrtek tega za poln avto. Do takrat pa dovolim carinjenje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 20 Maj 2017, 22:45

Uporabniški avatar
s54mtb

Kraj: Novo mesto JN75OT
Zahvalil se je: 797 krat
Prejel zahvalo: 1764 krat
Število neizkoriščenih povabil: 160

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 21 Maj 2017, 02:52

Sem naročil fluks na osnovi vode. Zdaj preizkušam to čudo, sam mislim, da voda ni dobra niti za čevlje.
Saj se pospajka samo če je nekaj samo malo bolj oksidirano je pa problem. Še kolofonija je boljša tudi še je potem vse umazano.
SamoBr

Prejšnja

Vrni se na Elektronika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost