Kakšna spajkala uporabljate ?

vse kar gre in ne gre na elektriko, a primemo lahko v roke ter si s tem tako ali drugače pomagamo.

Re: Kakšna spajkala uporabljate ?

OdgovorNapisal/-a Proteus » 19 Jun 2015, 00:48

Matej je napisal/-a:Količina naročila je važna. In s tem logično tudi popust.

Tole kar bo društvo nabavilo ne bo zadoščalo niti za izplačilo ene plače.
Za vsako figo pa spet ne dobiš 10% ali več popusta.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 19 Jun 2015, 13:26

hakko 936, super spajkalnik za majhen denar.
Robots will steal your job. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a damo » 19 Jun 2015, 16:47

Imam 2 kompleta Weller WECP-20 in LR-21. Do sedaj sta bila ok, se bo pa treba malo opremit za lqfp-je.

Razmišljam o kitajskem vročem zraku: http://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lu ... li-x3.html

Cena je zanimiva, tudi spajkalnik je 75W.... ima kdo izkušnje?
Dobrga štromarja samo slab šnops strese.
damo

Kraj: okolica KK
Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 96 krat
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a MadMax » 19 Jun 2015, 17:53

Se strinjam z xfce glede Belmet in cen. Ko sem kupoval svojo Erso, so imeli daleč najnižje cene kar sem jih našel.
Tudi konice nisem še nikjer našel ceneje.
Nisem preverjal kako je temu danes, najbrž pa ni veliko slabše.

Se pa strinjam tudi v delu, kjer Matej omenja 2% kot simbolični popust.
Sam bi rekel, da je vložek Društva pri skupinskem nakupu vreden mnogo več kot tista 2% (beri: škoda truda na obeh straneh).
Tako je za minimalno ceno Belmet prišel do reklame. Pa ne da jo bi rabil, kot sem zgoraj napisal so že tako ugodni in kolikor sem imel izkušenj z njimi tudi ustrežljivi.

Aja, še ontopic:
poleg Icon1 je še Iskra Tempo 2000, pa še ene 7 ali 8 raznih spajkal po hiši raztresenih 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 357 krat
Prejel zahvalo: 388 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 29 Jun 2015, 18:54

Weler. Že dolgo. Včasih so špice držale več let. Zdaj mi pa s tem kri puščajo.
Kakšna je vzdržljivost špic pri ersi?
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a xfce » 29 Jun 2015, 22:07

SamoBr je napisal/-a:Weler. Že dolgo. Včasih so špice držale več let. Zdaj mi pa s tem kri puščajo.
Kakšna je vzdržljivost špic pri ersi?

Sem imel ERSO RDS 80 okoli 4 leta (pomojem) in so konice bile še čisto brezhibne in sem veliko spajkal pa tudi pozabil prižgano čez noč (ker se ni nič svetilo). Tako da nimam pripomb. Verjetno bi bilo še bolje, če je nebi močil v gobico.
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 209 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a BlazT » 30 Jun 2015, 12:13

Sam imam tudi Erso RDS80 in sem zelo zadovoln. Tudi malo trši kabel me ne moti kaj dosti.
alea iacta est
BlazT

Kraj: Vrhnika
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 13 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a akastrin » 10 Mar 2016, 09:12

Sem na tem, da kupim Erso I-CON 1 (me je @VolkD enkrat prepričal na chatu na IRC-u). Ampak potem gledam članek Matjaža Vidmarja o spajkanju (http://antena.fe.uni-lj.si/literatura/VajeOK/Spajkanje/Spajkanje.pdf), kjer pravi, da za vse svoje potrebe uporablja preprost Weller Magnastat spajkalnik in samo menja konice glede na potrebe. Kaj mi priporočate, glede na to, da je razlika v ceni skoraj 200 €? Spajkalnik bi uporabljal za delo na projektih s foruma.
akastrin

Zahvalil se je: 15 krat
Prejel zahvalo: 2 krat
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a forest70 » 10 Mar 2016, 09:27

Imam Wellerja magnastat in od kar sem kupil Erso Icon 1 ga ne povoham več. Ni primerjave. Če se ti zdi, da je Icon 1 malo pre drag, si lahko omisliš Icon Pico ali Nano, po karakteristikah so podobna le manjše moči.

akastrin je napisal/-a:Sem na tem, da kupim Erso I-CON 1 (me je @VolkD enkrat prepričal na chatu na IRC-u). Ampak potem gledam članek Matjaža Vidmarja o spajkanju (http://antena.fe.uni-lj.si/literatura/VajeOK/Spajkanje/Spajkanje.pdf), kjer pravi, da za vse svoje potrebe uporablja preprost Weller Magnastat spajkalnik in samo menja konice glede na potrebe. Kaj mi priporočate, glede na to, da je razlika v ceni skoraj 200 €? Spajkalnik bi uporabljal za delo na projektih s foruma.
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 388 krat
Prejel zahvalo: 414 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a Toni » 10 Mar 2016, 09:33

Jaz ti priporočam vsaj postajo, ki ima možnost nastavitve temperature, ne glede na to ali je weller ali ersa. Je pa tako, da je za dobrega wellerja treba dati več kot za solidno erso.
Če boš delal občasno in pretežno z SMD-ji, potem poglej erso icon pico (ali nano) kot pravi forest, bo povsem dovolj. Ali pa kakšno univerzalno weller klasiko WS 81. Vsi našteti imajo kakšno pomanjkljivost (no, tudi I-CON 1 jih ima), a če ne delaš po nekaj ur dnevno bo to do vrha dovolj.
Uporabniški avatar
Toni

Kraj: MS <-> Vrhnika
Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Obelix » 10 Mar 2016, 09:36

Je kdo za samogradnjo ?
Obelix

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a akastrin » 10 Mar 2016, 10:29

Obelix je napisal/-a:Je kdo za samogradnjo ?

Najprej potrebuješ spajkalnik. ;)
akastrin

Zahvalil se je: 15 krat
Prejel zahvalo: 2 krat

OdgovorNapisal/-a reber » 10 Mar 2016, 10:57

ERSA nano in pico se ne moreta primerjati z ERSA i-CON :!:
To je informacija iz prve roke, saj imam 2x ERSA i-CON in 1x ERSA pico
Razlika med pico in nano je samo "antistatic design" (nano), vse ostalo je enako, lastnosti so popolnoma enake.

@akastrin, če bi rad poskusil praktično eno od ERSA postaj, si vabljen, če boš kaj v mojem koncu.

Weller spajkalnikov ne bom opisoval, imam 230V magnastat spajkalnik 60W in nekaj (cca 10) 50W 24V magnastat spajkalnikov, ki jih osebno redko uporabljam, le takrat, ko organiziram kakšen krožek, jih rabim za udeležence. Konice za Weller spajkalnike so "za en drek", k sreči sem pred leti dobil eno res staro zalogo konic, stare kakšne 20-30 let in so še tiste prave kvalitete, ki zdržijo vsaj 10x več kot današnje.
Odspajkovalna postaja Weller WP 801 EC služi svojemu namenu že preko 25 let, problem so konice, ki so zanič. Tudi za to postajo sem imel srečo, dobil eno večjo staro zalogo 30 let starih nerabljenih konic, ki trajajo in trajajo, so kvalitetne.

Da ne bom samo pljuval po Wellerju, spajkalniki so zares dobri, konice pa totalna katastrofa, sramota!
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Prejel zahvalo: 270 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Mar 2016, 11:15

Obelix je napisal/-a:Je kdo za samogradnjo ?
Lahko se to naredi, a še vedno potrebuješ ročico.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7059 krat
Prejel zahvalo: 4344 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Mar 2016, 11:22

Moram kar pritrditi reber-ju. Od tega kar je dosegljivo, čeprav se sliši veliko denarja je i-CON tisto, kar je res dobro. Ne bom grajal pico in nano, ampak i-CON je pa poezija.
Bom pa še nekaj povedal o spajkalih in začetnikih. Takole na kratko:

Za začetnika je treba dobro spajkalo. Že tako ga vse nagaja, če ga še spajkalo potem ima vse možnosti, da obupa.

Kakorkoli, nekomu ki spajka celo življenje lahko daš tudi žebelj. Razlike v nekem spoju ne bo. Ga pa nočeš poslušat, ker se boš preveč naučil ( kletvic).
Začetnik z žebljem ne bo naredil nič. Od silnega truda bo tudi kletvic zmanjkalo.

Ko začenjate, si torej kupite malo orodja, a naj bo vrhunsko!
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a radix » 10 Mar 2016, 11:22

i-CON 1 ima isti model grelca kot i-CON NANO, le večjo moč. Ta je pri NANO 68 W pri napetosti ≈16 V, pri 1 je pa 80 W pri napetosti 24 V. Grelec je 150 W pri 24 V.

Sicer meni NANO služi povsem zadovoljivo, tudi za spajkanje velikih površin (škatlic iz pertinaxa), ampak o i-CON 1 pa ne morem govoriti, ker je nisem preizkusil. Preizkusil sem pa Weller magnastate, ki so v primerjavi z Erso komaj uporabni. Tudi Weller spajkalne postaje z regulacijo in močjo 80 W (več kot NANO!) niso primerljive.
radix

Zahvalil se je: 209 krat
Prejel zahvalo: 315 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 10 Mar 2016, 13:16

Je za take izjave na voljo kakšna empirična primerjava ali le sektaško navijanje. Čudi me, da je weller prisoten na tako veliko avtomatiziranih spajkalnih linijah, če je res tako zanič. Če berem vse opise, kjer je prisoten vsaj en lastnik erse, se v trenutku popljuva vse, kar ni ersa. Primerjati 30 let stare magnastat-e z najsodobnejšimi ersami je nekaj podobnega, kot bi primerjal ersa 30 z WXR 3000 :) Če weller konice kupiš pri kitajcu ti bo gotovo prodal nekaj, kar je samo po obliki weller. Res pa da je weller drag in razlika v ceni ne odtehta tistega, kar nudi ersa za manjši denar. Očitno imata proizvajalca drugače postavljeno vse skupaj. Kako se pa ersa obnese pri spajkanju 24/7 (ampak dejansko, ne da je samo prižgan) - da recimo pospajka 50.000 priključkov na šiht. Eno je pro-sumer, drugo pa industrijski nivo. To tudi ni za primerjat, sploh pa ne različnih generacij. Weller je res predrag in ne-optimalen za hoby. Z nakupom erse verjetno dobiš več od wellerja za 1k€.

Predlagam, da poleg opisov omenite tudi kakšna je vzdržljivost ob kakšni uporabi.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1374 krat
Prejel zahvalo: 3409 krat
Število neizkoriščenih povabil: 218

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Mar 2016, 14:36

Nekaj ste še pozabili povedat.
Nočem se it sektaštva, ampak dejstvo je, da je Weler s kar nekaj spajkali, ki naj bi bila namenjena hoby programu, podcenjeval uporabnike. Posledično je nastala luknja, ki jo je Ersa odlično pokrila. i-CON in kasneje i-CON1 so uspešnice, tu ni kaj dodati.
Po drugi strani pa je v tem času Weler naredil spajkalo s konicami, ki ob menjavi nalegajo na grelo z zelo majhno površino. Fizikalno gledano je to zelo slabo, kar so občutili mnogi, tudi profesionalni uporabniki. Sam sem videl kako je tako spajkalo na malo večjem spoju, pri pb free spajki, dobesedno primrznilo na spoj. Menjava konice ne pomaga, ker se debel sloj oksidov nabere na grelu. Torej menjava grela, ki pa se ga dobi le skupaj z ročico - razred preko 100€.
Bo mogoče kaj več povedal S51KM, ki je tudi tu na forumu, saj se je to dogajalo njemu.

Vse skupaj seveda ne pomeni, da Weler ne zna narediti dobrega spajkala. Daleč od tega. Smo pa blizu resnici, če rečemo, da tega ne zna narediti dovolj poceni, in da za hoby program poriva rdečo serijo, ki ni imena spajkalo vredna, saj so celo zelo cenene kitajske škatlice boljše.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 10 Mar 2016, 14:58

Serijo WSP nadomešča WSD, ki ima votle konice. Samo verjetno je za za dobrih 400 EUR, kolikor pride WSD121 pri ersi več tistega "whistles and bells". Na koncu je pa itak najbolj pomembno koliko sploh vrtimo spajkala in kakšen užitek imamo pri tem, pa naj bo rdeč, zelen, moder, črn... Glavno da ga na koncu ugasneš in zadovoljen pokažeš delujoč izdelek.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1374 krat
Prejel zahvalo: 3409 krat
Število neizkoriščenih povabil: 218

OdgovorNapisal/-a reber » 10 Mar 2016, 15:05

Darko, kar si napisal 2 odgovora nazaj, da začetnik potrebuje dober spajkalnik, še kako drži. Ravno te dni sem imel na obisku dijaka, ki je pri meni sestavljal zaključno nalogo. Trditev se je potrdila, tako kot že velikokrat prej, na enak način. Začetniku vedno dam na razpolago več različnih spajkalnikov, potem pa ocenjujem delo in rezultate. Nevešč začetnik ima najmanj težav prav pri delu z Ersa i-CON, potem z ERSA pico, naslednji je Weller WSP80 (to postajo sem prej pozabil omenit, da jo imam), potem pa drugi, npr Weller 50W 24V TCP-S magnastat se zelo dobro obnese, je priročen, vendar za v otroško in mladinsko roko malo preveč robusten in prevelik. Cenejši in ceneni spajkalniki so zgolj za test. Eden boljših cenenih je ERSA-30S, ampak to ni za začetnika, to je vse preveliko in nerodno in ni primerno za spajkanje tiskanih vezij, ker je to eno samo mučenje.

Omenjen Weller WSP80 je zelo primerljiv z ERSA i-CON, ima lahko in priročno spajkalo, je močan, odziven, ima mehak kabel, čeprav je debelejši. Delo je torej zelo podobno, žal pa konice meni zdržijo 2 do max 3 tedne. Konice ERSA na i-CON mi držijo več kot eno leto in to z enakim režimom dela. Kako lahko primerjam? Preprosto, preden sem kupil i-CON, sem več kot pol leta delal z Weller WSP80 in obupaval zaradi konic, saj mi jih je požrl za več kot 100€, katastrofa.

@Mare, mislim, da bo dolgoletno delo in praksa na različnih spajkalnih postajah dovolj dober empiričen dokaz. Dokler me ERSA ne bo razočarala, se z Wellerjem ne mislim ubadat, razen s tistimi, za katere imam kvalitetne konice iz obdobja "stare šole".

Spajkanje z žebljem, seveda je možno, ampak šele potem, ko imaš za sabo kar nekaj "kilometrine", Darko, se popolnoma strinjam, enako velja za low cost spajkalnike in spajkala vseh možnih oblik in velikosti. Sočna govorica pa seveda spada zraven :)

@radix, grelec od i-CON nikakor ni enak kot pri nano in pico, na zunaj je enakih dimenzij, tako da se na spajkalih uporabljajo enake konice, to je pa tudi vse. Spajkalne ročke nano in pico imajo grelec zadaj plastičen, tudi moč je polovična, ročka je bolj plastična, grelec zataknjen notri je manj stabilen in se malce maje. Jaz sem naredil en distančnik, en tulec, ki sem ga nataknil na grelec zadaj čez plastiko, da se naslanja na notranje stene ročke in majanja ni več. Žal je ročka zato včasih malce topla, saj se zaradi tega tulca nekaj toplote prenese na ročaj. Verjetno bo treba narediti nov tulec iz nekovinskega materiala. Kakorkoli, majanje grelca mi je dajalo zelo slab občutek, tako da je razlika in to zelo opazna, še večja razlika je pri odzivnosti, zaradi manjše moči.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Prejel zahvalo: 270 krat

OdgovorNapisal/-a Cloud » 10 Mar 2016, 17:11

Imam že dobro leto iCon Nano in se kar pozna razlika med njim in wellerjevim magnastatom, ki sem ga prej uporabljal :D Glede konic, zraven sem kupil 2mm konico, ki pa je še vedno nova 1.6mm, ki pa je bila originalno nova pa skoraj nima znakov uporabe.

@reber nano in icon si delita enak grelec, pico pa ima drugačnega.
Cloud

Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 164 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a SolarCharger » 11 Mar 2016, 18:49

Spajkalo sem kupil na bolhi. je nek križanec med welerjem in ne vem čim. piše da je ZHONG D1. Meni je dovolj.
Mi gremo dalje.
SolarCharger

Zahvalil se je: 86 krat
Prejel zahvalo: 88 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 47

OdgovorNapisal/-a Highlag » 11 Mar 2016, 19:47

Niso vsi spajkalniki primerni za spajkanje vsega mogočega. Prenos toplote z grelca na konec konice je ključen. Nekje rabimo izredno visok toplotni pretok, drugje odlično delamo z manjšim. Temu primerno so konstruirani tudi spajkalniki.
Brez da poveste kakšne stvari vse spajkate je primerjava brez pomena. Seveda je možno z močnejšim spajkalnikom enostavno spajkati tudi drobnarijo Obratno pa bolj težko. Imam tudi Welerja doma WSD81, ki mi zadošča. A ne spajkam veliko 2 ali več stranskih vezij, ki imajo veliko bakra. Tudi moja vezja niso večinoma takšna. Za enostranska vezja so 80W ročke več kot dovolj. Pri dvostranskih vezjih pa je že potrebna večja moč. Za te namene weller tudi ponuja popolnoma drugačno konstrukcijo grelca in konice. Nebi ravno reklamiral wellerja, a jih imamo tudi v službi, zato imam z njimi nekaj izkušenj. Imamo 80 in 120W ročke (WSP 80, WP 120) WSP uporabljamo za spajkanje žic na konektorje, žice na TIV in podobno drobnarijo, WP120 pa za spajkanje dušilk, kondenzatorjev in podobne šare na 3KW napajalna vezja.

Velik faktor uporabe je seveda tudi ustrezna spajka, fluks in seveda kako je spajkalnik vzdrževan. Mokre gobice žal povzročajo hitrejše trošenje konic, sploh ker kot berem ljudje uporabljajo maksimalne temperature, ki jih postaje premorejo.
A to je le v glavnem le posledica izbire neprimerne opreme in seveda tudi znanja. Žal smo tu večinoma prepuščeni lastni iznajdljivosti.
[size=50]http://31.15.144.68/[/size]
Highlag

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 94 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 12 Mar 2016, 04:54

Imam Ersa icon pico(100€+DDV) in sem z njo zelo zadovoljen predvsem s tem, da rabi manj kot 10s, da se segreje na nastavljeno temperaturo. Karkoli boljšega je vsaj 4x dražje pa niti pol toliko boljše kot bi moralo biti glede na razliko v ceni. Za razliko v ceni bi si raje še enega pico vzel, da imam istočasno 2 različni konici na voljo, pa še aten vroči zrak, pa en velik kolut chipquick-a za odspajkovanje in verjetno bi še vedno prišlo ceneje od nakupa enakovredne "profesionalne" postaje od wellerja/erse.
Imam jo dobre 2 leti večinoma so bile komponente 0402 in 0603 in tudi FPGA TQFP 144 pinski se da prav lepo prispajkati z uporabo pletenice. Občasno pa tudi kaj večjega(THT komponente, letvice, čipe v DIL in podobne dinozavre) prispajkam b.p.
Dorijan

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 105 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a arksi » 13 Mar 2016, 22:14

Že nekaj časa uporabljam ERSO i-CON1. Zaenkrat več kot zadovoljen za hobi spajkanje. Zelo hitro segrevanje ročke, fleksibilen kabel ter majhna in lahko ročka z možnostjo menjave konic........

Lp
arksi

Kraj: Dolenjska
Zahvalil se je: 694 krat
Prejel zahvalo: 104 krat

OdgovorNapisal/-a jure94 » 13 Mar 2016, 22:30

Imam erso i-con pico. Sicer zelo zadovoljen, moti me edino, da se grelec premika (je nekdo že opisal rešitev) in pa, da se po kakšni uri ali dveh ročka že kar segreje in jo je treba držati kakšen centimeter bolj nazaj. Razmišljam, da bi si naredil neko prevleko iz silikona. Uporabljam pa tudi icon-1 in, če bi pri picotu izboljšal ti dve stvari, razlike niti ne bi opazil.
Uporabniški avatar
jure94

Kraj: Jesenice/Ljubljana
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 57 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a kobraN » 31 Mar 2018, 10:58

Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 202 krat
Prejel zahvalo: 114 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a kose19 » 31 Mar 2018, 11:19

Prva in tretja sta enaki. Jo imam že kar precej let, kot prvo "malo boljšo" postajo. Ker sem nabavil drugo mi služi kot rezerva in za bolj groba dela.
Konice ne zdržijo ravno dolgo jih pa dobiš za majhen denar. Kabel je precej trd in sem ga takoj zamenjal. Ročka se po daljši uporabi nekoliko segreje.
kose19

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 7 krat
Prejel zahvalo: 35 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a kobraN » 31 Mar 2018, 11:27

Sem nekako mislil da sta prva in treja enaki, kaj pa ta druga? Cena je sicer nižja kot na spletu se pa bojim za nabavo konic . Kje se dobijo za te prve?
So to prave?.
https://www.ebax.si/set-konic-za-spajkalnik-ep5.html
se dobijo še kake pod drugim nazivom?
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a kose19 » 31 Mar 2018, 13:35

Po izgledu sodeč so prave. Jaz sem jih nazadnje kupil na sejmu v Pordenone za približno isto ceno.
Brskaj za konice za ZD-931 spajkalno postajo npr:
https://www.ebay.com/itm/Soldering-tips-tip-Replacement-for-ZD-931-937-707-LS-450-1000-/202033536191
kose19

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 12:42

Še vedno ne vem kaj naj kupim , nekako kolebam med tema dvema tipoma v prejšnjem mojem postu.
<vendar bi kupil tistega ki se ponuja na bolhi originalnega ker sem opazil v oglasu da je spajkalna ročka od drugega tipa spajkala.
tega originalnega;
https://www.aoyue.si/aoyue-int3210-smd- ... -esd-varna
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a arksi » 04 Apr 2018, 13:39

Če ti "proračun" ni omejen nabavi Erso icon pico. K ceni moraš dodati še DDV.
Jaz jo imam in sem zadovoljen. Samo moj predlog ;) .
arksi

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Apr 2018, 13:46

arksi je napisal/-a:Če ti "proračun" ni omejen nabavi Erso icon pico. K ceni moraš dodati še DDV.
Jaz jo imam in sem zadovoljen. Samo moj predlog ;) .
Moralo bi pisati, če ti je proračun omejen kupi icon pico.
Če ti ni omejen kupi pa icon 1!

Resno mislim 300€, a vredno vsakega centa.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 13:57

Za kvalitetno spajkalo kot je Iccon je res vredno reskirat ta pico je tudi meni padel v oko in verjamem da bom toliko kot stane ?? __cena--? tudi reskiral, je nekako omejen znesek ker vseeno ne rabim tako pogosto da bi moral imeti profesionalnega.
Bom povprašal za ceno v firmo ki ga prodaja.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a arksi » 04 Apr 2018, 14:03

VolkD je napisal/-a:......Moralo bi pisati, če ti je proračun omejen kupi icon pico.....

Hmm, on gleda spajkalne postaje nekako do 60€, če sem prav razumel.....
Drugače pa ja, Ersa icon 1. Imam tudi to. Samoooo malce je draga za hobi uporabo.....
arksi

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 14:31

Delno imaš prav vendar bi dal za kvalitetno tudi več. Ne bi se rad zaletel in kupil nekaj kar bom pozneje obžaloval zato iščem razmerje ki bi zadostilo moje hobi potrebe .
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a kose19 » 04 Apr 2018, 14:43

Najbolje, da nekje sprobaš par različnih modelov, pa boš takoj vedel a je dober zate ali ne.
kose19

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 14:49

Iz podjetja sem dobil naslednje cene, morda bo še komu koristilo;

ICON PICO 130 EUR + (22 % DDVJA 28,60 EUR)=158,60 EUR z davkom ( na zalogi cca.:6 kos)

ICON NANO 149 EUR +(22% DDVJA 32,78 EUR)=181,78 z davkom (zaloga 1 kos)

ICON 1 249 EUR + (22% DDVJA 54,78 EUR)=303,78 (postaje prihajajo na zalogo)
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 14:50

kose19 je napisal/-a:Najbolje, da nekje sprobaš par različnih modelov, pa boš takoj vedel a je dober zate ali ne.

Saj nimam nobene priložnosti za to :_dunno
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Apr 2018, 15:29

kobraN je napisal/-a:
kose19 je napisal/-a:Najbolje, da nekje sprobaš par različnih modelov, pa boš takoj vedel a je dober zate ali ne.

Saj nimam nobene priložnosti za to :_dunno
Imaš!
Pridi do mene pa boš lahko probal vse tri. Sam da ne boš potem rekel, da sem jaz kriv, da si kupil najdražjega :)
No saj ne da dela sam, ampak skoraj.

Zameriš mu lahko edino to, da se strašno hitro segreje. No pa saj ga ni treba držat za špico, medtem, ko ga z drugo roko prižgeš.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 15:53

Hehe, Darko z veseljem se bom oglasil kot sem ti tudi obljubil ob tvojem obisku pri meni. Upam da se bom toliko z zdravlem pobral da bom vzdržal daljšo vožnjo kajti sedaj mi še ne gre ravno dobro.

Za te spajke sem pa tako prepričan da bi kupil tudi rabljeno od katerega izmed vas ki bi radi menjali za novejšo ker sam dejansko ne rabim novo in tudi ne vrhunsko, morda ??? se bo še kaj našlo. :D
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Apr 2018, 17:24

kobraN je napisal/-a:Upam da se bom toliko z zdravjem pobral da bom vzdržal daljšo vožnjo kajti sedaj mi še ne gre ravno dobro
Hehe,.. čemu ti rečeš daljšo ? Nekaj me muči, da bi šel do Krimskega polotoka.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 04 Apr 2018, 18:45

Od operacije hrbtenice je stanje zelo slabo, v križnem delu se več ne da nič popravit kljub 2 operacijam mi vretenca sedijo ena na drugi kar mi povzroča neznosne bolečine in zelo težko dalj časa sedim že pot do Maribora mi je težavna in jo komaj zmorem z pomočjo morfina večji del me vozi reševalna.
O drugih problemih ki so se pojavile po operaciji -sesedanje še v drugih segmentih hrbtenice- ne bom več opisoval.
Torej če bi šel dopustovat na morje ali na daljšo pot z avtom je verjetnost da ne pridem do cilja 90%, bilo je eno obdobje ko mi je bilo malenkost bolje in to takrat ko si me obiskal potem pa je šlo vse samo na huje in je še vedno tako, rabim pomoč pri večini opravil čez dan in to je tisto kar me psihično uničuje ker tega nisem bil navajen.
Postelja je moja prijateljica čez dan in noč ker drugače ne gre.
To je moja izpoved ki jo morda do sedaj večinoma od vas ni vedela in ne spada v to temo za kar se opravičujem je pa vseeno odgovor na Darkovo vprašanje.
torej ko sem toliko sposoben da lahko presedim kaj časa čez dan se zabavam z popravili telefonov in druge meni dostopne v znanju elektronike in zato bi rabil nekaj boljše opreme za ta opravila in mednje spada tudi spajkalna postaja ostalo opremo oz. orodja nabavljam sproti in jo večji del tudi imam.
Hvala za razumevanje.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a kobraN » 06 Apr 2018, 18:00

https://www.ceneje.si/Izdelek/4474798/o ... c?MLI=true

https://www.ceneje.si/Izdelek/9075906/o ... c?MLI=true

Imate morda izkušnje z kako izmed teh dveh?
Pri prvi je verjetno da segreje konico prej v 15 sec, dočim bi druga močnejša naj imela počasnejšo segrevanje čeravno to nikjer ne piše.
Kaj pa je razlika med :digitalno in analogno?.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Apr 2018, 19:02

Daj kak everček več, pa kupi erso. Ti ne bo žal.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 06 Apr 2018, 19:07

ICON PICO je v planu vendar mi še nekaj cvenka manjka do nakupa, ker ta nakup kot vsi ostali ne gredo iz družinskega proračuna sem odvisen od drugih zadev-prodaj.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a mujo » 06 Apr 2018, 19:34

V mislih imej tudi dobavljivost in kvaliteto konic.
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a pomar » 06 Apr 2018, 20:37

Sem bil skupaj z serviserjem iz Kitajske. Prispel je popravljat elektronske module pod garancijo. Ponudil sem mu spajkalnik Ersa 2000. Ker mu ni bil všeč je raje spajkal z svojim katerega si je prinesel zraven. To je ATTEN 8586. Menjaval je tudi najmanjše smd procesorje bez kemikalij in povečeval. :shock:
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: mucek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Apr 2018, 21:41

pomar je napisal/-a:To je ATTEN 8586. Menjaval je tudi najmanjše smd procesorje bez kemikalij in povečeval. :shock:
Vsaka čast, ime sem namreč to škatlo v rokah, pa je nebi hotel imeti na mizi.
Ampak ko se človek navadi se pač navadi.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a alividmar » 07 Apr 2018, 08:30

Večina se vas tukaj dnevno in (pol)profesionalno ukvarja s spajkanjem.
Nekdo ki 2x na mesec uporabi spajkalnik pa mislim da bo zadovoljen tudi z KITAJSKO spajkalno postajo. Prodajalec naj bi bil iz Španije, sam pa izkušenj z njim nimam.
Ko sem jo sam pred petimi leti kupil, me je stala 23€ (Večino od 23€ pobrala poštnina) . Svojo funkcijo opravlja brezhibno, enkrat vmes je svojo dušo spustila ročka ker pa so TAKO ugodne sem naročil kar dve. (Je pa potrebno biti pazljiv pri teh ročkah, nekatere imajo drugačen konektor in ne pašejo na postajo tudi če konektor zamenjaš.)
KONIC se dobi raznih vrst. Segreva se sicer celo večnost (45 sekund rabi da stopi spajko 1mm), kabel je prekratek in pretrd. Slike ko sem jo dobil so na TUKAJ.

Za tiste ki pa se dnevno ukvarjajo z spajkanjem pa se tudi sam strinjam da si zaslužijo bolj priznano spajkalno postajo ( ki se segreje ko primeš za kljuko od delavnice :) )
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 127 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pripomočki in ročna orodja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost