Star Pasquali menjalnik-kaj naj z njim?

vse kar gre in ne gre na elektriko, a primemo lahko v roke ter si s tem tako ali drugače pomagamo.

Star Pasquali menjalnik-kaj naj z njim?

OdgovorNapisal/-a kobranka » 06 Feb 2019, 16:26

Premišljujem, da bi usposobil menjalnik od starejšega motokultivatorja firme Pasquali. Po modelu me raje ne vpršat, ker še danes nisem prepričan kaj so to sestavili v firmi. Še najbližje bi mu bil 911. Kolikor mi je ostalo v spominu je bila komplet sklopka sestavljena iz potisnega ležaja, tlacne plosce, lamele in vztrajnika ter seveda ohišja, ki je držalo motor in menjalnik skupaj. Motor je skupaj z tlačno ploščo, lamelo in ohišjem zaradi izrabe bil odmontiran ter šel na odpad in nimam blage veze kaj bi dal novega na ta zobnik kjer pride lamela.

Vem samo, da so mere na zobniku naslednje: notranji premer je 19mm, zunanji 22mm, število zob 10, ki so širine 3mm.

Tisti, ki se bolj spoznate na te zadeve ali so pri motokultivtorjih tudi do danes ohranili enake dimenzije teh zobnikov, se pravi je standardna dimenzija ali delajo vsak malo po svoje? Ker če je standardna bi potem vzel, kar en komplet večlamelne od npr. Mute ali pa BCSa. Od Mute bi se mi skoraj bolj dopadla, če je narejena podobno kot so za mtoristične sklopke. Pravijo, da so bolj mehke za upravljanje.

Sklopk je cel kup na trgu vsaka ima svojo oznako od danega proizvajalca, ki pa meni nič ne povedo dokler ne vidim vseh pomembnih dimenzij.

PS: motor je odmontiral še moj pokojni oče, ko sem bil še froc in je nekaj časa ležalo še v delavnici potem pa šlo na odpad, ker je motor imel preveč napak za ga obnavljati.
kobranka

Zahvalil se je: 422 krat
Prejel zahvalo: 99 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 19

Vrni se na Pripomočki in ročna orodja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov