Glava za laks/nitko

vse kar gre in ne gre na elektriko, a primemo lahko v roke ter si s tem tako ali drugače pomagamo.

Glava za laks/nitko

OdgovorNapisal/-a kobranka » 29 Maj 2018, 18:43

Zdravo.

Kaj vi uporabljate od glave za nitko na nitni kosilnici, da vam zdrži vse napore?

Ob nakupu neke japonske robe od kosilnice, menda 5,5 konja, sem v paketu dobil glavo s katero nisem povsem zadovoljen. Glavo mi je že večkrat med delom razneslo ampak do zdaj sem našel še vse kose. Nazadnje mi je pri "eksploziji" totalno zlomilo (je bil že prej malo načet od "razsutja") del na katerega se navije laks in sem nad to glavo obupal.
kobranka

Zahvalil se je: 315 krat
Prejel zahvalo: 70 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

Re: Glava za laks/nitko

OdgovorNapisal/-a SimonS » 29 Maj 2018, 19:11

Imam hondo. Še vse original. Porabil že km. laksa ampak še vedno dela brez problema
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 215 krat
Prejel zahvalo: 264 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a krko » 29 Maj 2018, 19:15

Kakšna pa je ta kosa, da ima 5,5 konja?

Drugače imamo doma Kawasaki koso, pri kateri se je original glava izrabila (po nekaj letih uporabe) in ravnotako razpadla. Kupili smo Kawasakijevo, sicer novejši model.
Toliko obratov da skozi, potem se pa obrabi, pač potrošni material.

Sicer pa je pri teh glavah biti previden, da se res pravilno sestavi, drugače res pade narazen. Sploh pri tistih zatičih, kjer se natakne spodnji del je treba biti ekstra previden, da naredi "klik".
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 83 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a carli » 29 Maj 2018, 20:52

Kavasaki 10 let še vedno ista glava. Edino ščit sem pomaknil nekaj cm nazaj, da je več flaksa. Očitno je dovolj rezerve moči v motorju. Sedaj veliko lepše kosi kot original.
carli

Zahvalil se je: 71 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a kobranka » 29 Maj 2018, 21:09

krko je napisal/-a:Kakšna pa je ta kosa, da ima 5,5 konja?

Saj se tudi jaz sprašujem kakšna je? Gor piše Kraftech po oznaki pa je najbrž isti šmoren kot Demon RQ580 5,2Ps in še nekaj drugih. Šlo čez Nemčijo do Mandžarov potem pa ne vem kakšne imajo oni enote. Sklepam po madžerskih navodilih za uporabo. Kakšne informacije o rezervnih delih še iščem.

Evo sem si prav prepisal kaj piše, zame zaenkrat bolj neuporabnega, na škatli:

Kraftech
kt/gt6500
brush cutter rq580

Po mojem, če bi kupil FARMER MULTILINE F8 rezilno glavo ali pa Profi multiline P8 nebi nič zgrešil?

Pod katero šifro moram iskati te kawasaki glave?
kobranka

OdgovorNapisal/-a S53AL » 29 Maj 2018, 23:24

Alpina VIP34 še original glava polavtomatska, laksa pa porabim min. 20m letno. Staro je pa nekje 20 let.
Enkrat sem zamenjal zajlo in enkrat se mi je celinder odšravfal.
Laks je štirikoten. Prav naštelana lepo popeva.
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 545 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 30 Maj 2018, 09:49

Husquarna (modela ne vem) je pa trimer zdržal precej let. Lansko leto sem menjal samo kolut v glavi na katerega se navija laks, ker se obrabi sedež za zatikanje laksa, to je bil strošek par €. Ostalo dela kot mora.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 140 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Jun 2018, 10:24

No te vaše kosilnice, ki ste omenili. Jaz bi kupil od njih glavo pa nisem prepričan ali imajo vse navoj M10x1? Sicer ne vem kaj bodo imeli na razpolago v kmetiski trgovini, najraje bi videl naslednje, da se laks odreže na ustrezno dolžino povleče skozi glavo, ki je nerastavljiva, da sta oba konca približno enako dolga iz glave in naviješ. Dodaten bonus bi bil, da iz glave štrlita 2 para koncev laksa namesto en par.
kobranka

OdgovorNapisal/-a SimonS » 01 Jun 2018, 17:56

To da se da laks skozi in navijaš obstaja. Ima sodelavec in je kar zadovoljen
SimonS

OdgovorNapisal/-a s54jp » 01 Jun 2018, 20:32

krko je napisal/-a: Kakšna pa je ta kosa, da ima 5,5 konja?

Takšna stane samo 66€ in poglej kaj vse dobiš zraven
Kupil jo je sosed. Dela odlično.

Toliko sem jaz dal za popravilo kardana za Stihl FS-44 na Stihl servisu v SLO.

Pred kakšnim tednom so imeli Champion CP-162 z 3,8KS in 5,5KS

Za 600HRK

Se še sploh splača iti na servis?
NE. Škoda da nisem pred obiskom servisa raziskal Ebay in še kakšno trgovino v EU.
Edino če si pokvarjeno uspeš popraviti sam, če slučajno dobiš rezervni del.(nov ali izpraven rabljen)
Kardan za FS-44 stane na Ebayu 20€ a moj popravljen na servisu (zamenjani zobniki) 62€
Kardan

In je ta moja "štilerica" komaj 0.95KS ali 0,7kW. Pa da ne boste mislili da je varčna.
Je požeruh goriva, za tako majhno moč porabi goriva kot ona za 5,5KS.
Tudi poceni ni bila.

Ni vse kaj je nemško dobro. Tudi vse kaj se sveti, ni zlato.

Ko so me "opeljušili" na Stihl servisu, sem kupil v Hof*ru novo, katero še nisem preizkusil v košnji, samo sem nalil malo goriva v njo in jo preizkusil tako če vžge.
Je zaenkrat kot rezerva.
Gre za znamko "Gardenline" z močjo 1,7KM ali 1,25kW .
Imam občutek da te kose izvirajo vse iz iste tovarne pod različnimi blagovnimi znamkami.
Zelo je podobna oni iz prvega linka.

Ne nameravam reklamirati nobenega proizvajalca, prodajalca, ampak opomniti da je potrebno DOBRO razmisliti preden se odločite na servis.

kobranka je napisal/-a: Glavo mi je že večkrat med delom razneslo ampak do zdaj sem našel še vse kose. Nazadnje mi je pri "eksploziji" totalno zlomilo (je bil že prej malo načet od "razsutja") del na katerega se navije laks in sem nad to glavo obupal.

Pri štilerici ti je sigurno ne bi. Zavedaj se da je to močan motor (tvoj).
Nadomestno glavo pa poišči pri kitajcih. Naši trgovci itak kupijo pri njih in nabijejo maržo.
s54jp

Kraj: JN76NI
Zahvalil se je: 211 krat
Prejel zahvalo: 209 krat
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a s54jp » 02 Jun 2018, 11:42

Ne samo 5,5KM, ampak tudi 6,2KM so na razpolago

Cena prava malenkost.
Se še sprašujem kaj je na njej zaslužil proizvajalec?
s54jp

OdgovorNapisal/-a SimonS » 02 Jun 2018, 17:33

s54jp je napisal/-a:
krko je napisal/-a: Kakšna pa je ta kosa, da ima 5,5 konja?

Takšna stane samo 66€ in poglej kaj vse dobiš zraven
Kupil jo je sosed. Dela odlično.

Odvisno za kaj rabiš. Moja honda ima 8kg, ta pa 12. In to je ključni podatek. Za pet minut dela na mesec je čisto OK. Za kaj več pa ne hvala
SimonS

OdgovorNapisal/-a kobranka » 02 Jun 2018, 19:15

Sem potem dobiv v lokalni trgovoni od italjana Tecomec kosilno glavo za 17,90€. Ima sistem navijanja, da kar potegneš laks skozi glavo, da sta oba konca potem enako dolga in naviješ. Že spraznil en tank goriva z njo in sem zaenkrat super zadovoljen z njo. Druga precej dražja AutoCut 40-4 od Stihla, ki ima po dva para koncev iz glave jo pa tam niso imeli in bi moral vprašat na lokalni servis vendar se takisto sprašujem ali bi sploh pasala na navoj M10x1,25.

Glede teh kosilnic se nekako strinjam s teboj s54jp. Ni mi jasno kje dobijo zaslužek notri, ko tako pogledam ni nič drugačna od tistih dosti dražjih. Teža je tu drugačen faktor, jaz mislim še zmeraj, da je težja kosilnica tudi konstrukcijsko močnejša. Se moram enkrat spomnit pa jo dat na tehnico, da vidim koliko pokaže z osnovnim kopletom, namreč eno je teža spakiranega kompleta pri katerem sem jaz zraven dobil še 3 kraki nož in pa krožno žago z 40 vidia zobmi.

Tudi jaz sem videl zadnji kos tiste kosilnice v Hoferju. Specifikacij nisem mogel prebrati, ker je bila založena je pa verjetno na račun 3 leta garancije švohnejša in manj bogato obložena z dodatki, pa priložena glava ji mogoče zdrži dlje.

Profesionalna roba je za profesionalce tudi po profesionalni ceni in s temu primerno ceno nadomestnih delov. To je največja razlika.

Prejšnjo sem vrgel v kanto, ker se je izrabila iz motorne gredi na ojnico. Saj popravilo bi bilo relativno ugodno pa je zraven šla še vžigalna tuljav. Ampak to še ni največji problem, problem jo je bilo razdret kjer gre ojnica lahko v prafaktorje, da iz nje sploh spraviš motorno gred. Tale sedaj je povsem druga pesem, ko bo prišla na vrsto za veliki servis.
kobranka

OdgovorNapisal/-a s54jp » 02 Jun 2018, 20:16

SimonS je napisal/-a: Odvisno za kaj rabiš. Moja honda ima 8kg, ta pa 12. In to je ključni podatek. Za pet minut dela na mesec je čisto OK. Za kaj več pa ne hvala

Točno. Odvisno za kaj jo rabiš. Tvoja honda ima 8kg in koliko moči? To je ključni podatek.

Sedaj dobiš kosilnice tudi do 3 in več KM pod 8kg.
In to ne za 360€ koliko je mene stala Stihl-erica.
Malo razišči splet.

Jaz ne kosim 5 minut, imam 14400 metrov kvadratnih okrog hiše, in za to imam dve kosilnice na nitko, eno rotacijsko v rifuzi, eno rotacijsko novo in eno Gorenje muta kultivator "Maestral" z priključkom freze in 1 meter široke kose (ne 130cm) zaradi sadovnjaka.
Vzamem tisto katero trenutno rabim...
Res ne rabim kose na nitko z 12-timi kilogrami in 5,5KM, ker je parcela urejena ne pa zapuščena, kjer rase grmovje in pasejo kače.
Ni pa lepo da se kosa duši ko jo poženeš v visoko travo.
In ko se kaj pokvari da te oderejo na servisu kot zajca.

Tudi tisti kultivator z frezo, kardanom plus kosa, iz Gorenje Muta, je stal celo premoženje. Pa ga ni kaj prida. Danes dobiš za tak denar pravi traktor, malo rabljen.

Ja, takrat v jugi nismo mogli kupovat iz tujine, pa smo morali podpirati domače zanič proizvajalce, monopoliste na trgu.
Če je pa bilo "tuje" ....spomni se samo ene Lj. firme, kaj je vse vsebovala cena izdelka iz tujine.(130% dajatev)
Priponke
Teža.JPG
Tudi za takšno sem podal link. Za kaj si se toliko vpiknil v to 12kg za "sekat grmovje"?
s54jp

OdgovorNapisal/-a SimonS » 04 Jun 2018, 07:11

Moja je dovolj močna (1.25kw) za laks in vidja disk. Če bi našel lažjo bi vzel še lažjo čeprav dražjo.
Pri 1000m2 bregu mi vsak gram pomeni dodatni napor in posledično trpi tudi zdravje (hrbet, kolena, roke....)
Pri ceni nekaj plačaš firmo, nekaj razvoj (kitajci tega faktorja nimajo, ker vse kopirajo) in zagotovo kvaliteto.
https://www.honda-as.com/power-equipmen ... /umk435-le
SimonS

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 04 Jun 2018, 08:13

kobranka je napisal/-a:No te vaše kosilnice, ki ste omenili. Jaz bi kupil od njih glavo pa nisem prepričan ali imajo vse navoj M10x1? Sicer ne vem kaj bodo imeli na razpolago v kmetiski trgovini, najraje bi videl naslednje, da se laks odreže na ustrezno dolžino povleče skozi glavo, ki je nerastavljiva, da sta oba konca približno enako dolga iz glave in naviješ. Dodaten bonus bi bil, da iz glave štrlita 2 para koncev laksa namesto en par.

Na kosilnici Jonsered je glava zdržala kakih 15let :( Vsako leto košnja 2x.
Izrabil se je navoj v glavi kateri je vrezan v neki kovinskem materialu ta pa že na pogled in otip zgleda bolj mehak kot neke vrste siva litina.
Vseeno glede na material in obremenitve je zdržalo kar dolgo.

Sem iskal zamenjavo pa dobil v Lj na Brezovici v velikem vrtnem centru kar pestro izbiro raznih glav. Cene se začnejo tam od 13€ naprej.
So pa univerzalne in je zraven vsake glave priloženo 4-5x ta del kjer je navoj tako da vsaka glava paše na par različnih navojev.
Problem je le ve tem da je taga navoja v taki glavi precej malo takole kakih 5-7mm na dolgo torej to ne bo zdržalo dolgo in kmalu bo potrebno spet kupiti celo novo glavo.

Zadeve sicer še nisem sprobal saj ko sem montiral na samo kosilnico sem ugotovil, da potrebujem drugačno obliko te glave saj mi obstoječa drgne ob ohišje ščita.
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 53 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Jun 2018, 09:22

Jaz imam eno Kawasaki čudo, ki se ga da na hrbet, potem pa fleksinilna cev in ročica z nitko.

To bo zdržalo dlje kot jaz. Motor je 2,2kW. Glava in nitka je tu pri nas res potošni material, saj kamen naredi svoje.
Sem si pa že nekajkrat obljubil, da bom vraga prodal in kupil kaj manjšega. Zadeva je namreč nerodna, ker jo je treba dati na hrbet. Jaz pa tega z roko, ki nima moči komajda zmorem. Kakšna bolj enostavna bi prišla prav.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5254 krat
Prejel zahvalo: 3652 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a kobranka » 04 Jun 2018, 13:53

Jaz sem prvo čakal tole koso: http://www.ipo-tools.com/rabljena-benci ... rtenxl-5v1

Všeč mi je bil dodatek za obžagovanje drevja saj bi potem kar iz tal očistil nekaj debelejšega drevja. Z majstri sem se dogovarjav verjetno kakšen mesec potem sem jih poslal nekam, ker mi niso mogli zrihtat te uboge rabljene kosilnice.

Evo potem sem dobil na oglasniku zgoraj omenjeno za približno 100€ od trgovca, ki je ravno bil v zagonu odpret trgovino. Menda se sedaj njegove oglase najde pod nazivom uporabniškega računa Spletni klik. Pogrešam samo nastavek za obžagovanje drevja. Sedaj če so mere standardne bi lahko od koga drugega samo tisti kos z verižno žago kupil in nasadil pa je rešen še zadnji detajl, ki me matra. Saj se menda, da nasaditi krožno žago, ampak mi za veje v krošnji to bore malo pomaga.

Meni so rekli naj prvo vzamem tisto za na hrbet ma sem si potem ogledoval te kose pa začel zmajat z glavo. Saj je motor iste kubikaže in moči ali celo močnejši od nahrbtne drugo je samo bolj nerodno. zraven dobiš lepo pas za si jo obesit in je problem rešen. Kot vse ostalo od rezervnih kosov lahko tudi ta pas kupiš ločeno boljšega ampak ta priložen v kompletu za zdaj odgovarja, ko nebo več vzamem nadomestnega.
kobranka

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 05 Jun 2018, 07:16

imam doma podobno kavasaki čudo kot volk, pa bom naslednjič tudi kupil nekaj z ravnim štilom, zajla po mojem pobere kar nekaj moči, pa tudi vibracij je po mojem več. kar se pa tiče tistih moči tamle gor, to so bolj kitajski konji :D ampak še vedno več kot dovolj.
KBorisK

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 56 krat

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 06 Jun 2018, 07:46

žena je kupila eno za 100€ v Hoferju , 1,7 KM , 3 leta garancije ?

v bistvu me je zmotilo edino ker ni v zglobu imel mazalnega nimpla ampak samo vijak M5 , ja pas za nošenje bi bil lahko enostavnejši -samo trak okoli ramen

za pokosit travo okoli gred in betonskih robnikov čisto ok.

https://www.hofer.si/sl/infostoritve/st ... 680534529/
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 108 krat
Prejel zahvalo: 87 krat
Število neizkoriščenih povabil: 43

OdgovorNapisal/-a kobranka » 22 Jun 2018, 10:42

Ali mogoče kdo ve kako se nastavljajo tile čudni japonski uplinjači, ki imajo namesto lopute neko prevrtano os ali cev? Saj verjetno jih dela kar Walbro. Menda naj bi imel še zmeraj igli za niske in viskoke obrate vendar kje? Zaenkrat sem našel le eno, ki pa nevem kam jo vtaknit. Se mi zdi, da moji mašini eno malenkost manjka goriva. No lahko, da se mi samo zdi saj izgled bata, ko snameš izpušni lonec pove največ.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 22 Jun 2018, 20:46

Najbrž bo kar tole: https://m.youtube.com/watch?v=oDkVVL0CJ ... l=sl&gl=SI

Tukaj pa še podrobneje razloži, da je proizvajalec pri nekaterih uplinjačih nalašč na vijake dal čepe: https://m.youtube.com/watch?v=tlsVcCdza ... l=SI&hl=sl

Pri vsem tem se mi poraja vprašanje, kje jim je proizvajalc prišla ta norost? Najbrž se najdejo ljudje, ki radi brbljajo tam kjer ni treba ampak po drugi strani pa vemo, da zračni tlak in nadmorska višina vplivata na delovanje motorja. Višje kot greš redkejši je zrak zato ne moreš pričakovat enako dobraga delovanja motorja, če ti ga serviser servisira na nadmorski višini 100m potem pa neseš domov kjer si na 700m nadmorske. Isti problemi so v dirkalnih disciplinah, ko zamenjajo teren morajo spet popravljati nastavitve.
kobranka

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 23 Jun 2018, 07:39

druga možnost je, da imajo namesto klasičnih vijakov, vijake z ozobljeno glavo. Ravno imam na mizi uplinjač za husqvarno 240, ki ima takšen uplinjač. seveda nisem bil na to pozoren, pa sem naročil uplinjač brez orodja. "izvijač" za nastavitem meje v lokalni trgoviniprišel 75% cene uplinjača iz kitajske.
HTB1TOuGex6I8KJjy0Fgq6xXzVXav.jpg

[i.mg]https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1TOuGex6I8KJjy0Fgq6xXzVXav.jpg?size=157992&height=801&width=801&hash=9fe05e6213466285a63ab184070bfa5c[/img]

uplinjač sam ima še komplikacijo, ker ima dve loputi, nekako tako kot loputa prostega teka, s tem da ena gre verjetno direktno v podbatni prostor, glavna pa preko vsisnega kanala.
https://www.aliexpress.com/item/KELKONG ... autifyAB=0
KBorisK

OdgovorNapisal/-a kobranka » 25 Jun 2018, 19:35

Čuden je tale X-torq. Še sedaj ne razumem kaj so želeli s tem doseči razen prazne denarnice. Vsaj kolikor mi je grobo znano so prve generacije odpovedovale po spisku pa tudi novejše niso boh si ga vedi kaj, še zmeraj morajo naknadno cel kup posodobitev narediti na njih v lastni režiji pa te žage sploh niso poceni.

Si slučajno kakšno rabljeno kje našel pa jo moraš popravljati?
kobranka

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 26 Jun 2018, 11:31

kobranka je napisal/-a:Si slučajno kakšno rabljeno kje našel pa jo moraš popravljati?

x torq je za zmanjševanje emisij in porabe. Vedet je treba da so dvotaktni motorji za strelski listi EUkomisije, ker 1.0 tricelindrski motorji lahko pijejo olje, moped pa lahksarca pa ne. v franciji so milim da že prepovedali prodajo 2t motorjev, zato se proizvajalci kr trudijo izboljšat motorje, je pa res, da bodo 2t motorji najdlje ostali ravno v motornih žagah, ker zaenkrat z baterijami ne gre tak ohitro in poceni kot z 2t.

ne, tast jo ima ;) 240 bolj entry level husqvarna, sedaj jo je menda zamenjala 236, ki jo dobiš že za manj kot 200€. sam furam 266xp pa 048 AV če je kak debel hlod za razžagat.
KBorisK

OdgovorNapisal/-a kobranka » 27 Jun 2018, 09:42

Ja potem pa naj začnejo kar GEET (zaprt sistem) razvijat tovarniško pa boš mašino lahko gonil kar na pivo. :) Jau, so eni zahojen. :D

Ne resno, ne pozabiti prve motorne žage so bile težke in nerodne ni vrag, da nebi tudi bencin zamenjal za kaj drugega ampak ne elektriko.
kobranka

Vrni se na Pripomočki in ročna orodja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost