Predlogi za posodobitev pravilnika v oglasih za licitacije

Vse kar morate vedeti o forumu

Predlogi za posodobitev pravilnika v oglasih za licitacije

OdgovorNapisal/-a yang » 19 Sep 2017, 22:02

Predlagam sledeče spremembe za posodobitev pravilnika v oglasih za licitacije:

1. Maksimalni rok za prevzem artikla

Dobro bi bilo, če bi v pravilniku o licitacijah določili maksimalni rok za prevzem artikla. Včasih se zgodi, da zmagovalec licitacije zaradi različnih razlogov odlaša z rokom prevzema v nedogled ali sploh nima interesa prevzeti zlicitiranega artikla (licitira malo za šalo). S tem tudi razvrednoti celotno licitacijo in istočasno onemogoči, da bi na licitaciji zmagal tisti, ki je ponudil manj od zmagovalca in bi imel res namen prevzeti artikel. Enako pravilo naj velja za prodajalca. Če prodajalec definira iztek licitacije na določen datum, naj od tistega dne dalje začne teči v pravilniku določen maksimalni rok za oddajo artikla. Izjemoma naj ima tisti ki objavi licitacijo tudi možnost, da ob začetku licitacije navede, da prevzemni rok začne teči kasneje ob drugem datumu, če smatra da po koncu licitacije ne bo utegnil oddati oz. odposlati artikla zmagovalcu licitacije v definiranem maksimalnem roku.

2. Varovalka

Istočasno bi lahko definirali še pravilo, da se tistim, ki kršijo pravilnik o licitacijah onemogoči nadaljno sodelovanje pri licitacijah. Na EBAY-u imajo sistem povratnih informacij - točkovanja (feedbacks), preko katerega se da oceniti kako zanesljiv je prodajalec ali kupec, na tem forumu takega varovala žal ni.

Če ima kdo še kakšen predlog, kaj bi še lahko dodali ali spremenili v pravilniku pa naj kar napiše.
Uporabniški avatar
yang

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 79 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Predlogi za posodobitev pravilnika v oglasih za licitaci

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Sep 2017, 22:22

Podobne probleme imam tudi sam. Stvari oddajam zato, ker jih ne potrebujem več, ker nimam dovolj prostora, ker bi rad 5 stvari zamenjal za eno novo, pa se mi finančno ne izide, ... Mnogokrat tudi zato, ker nisem prepričan, da je prav, če kakšno stvar oddam v predelavo, saj bi jo kdo mogoče še potreboval. Če licitacije ne uspe, potem je to obliž na mojo vest, ko zadevo dam na odpad.

Ko ne pride do prevzema ( sam imam stvari še izpred dveh let, ...) potem mi te stvari kradejo prepotreben prostor, stran jih pa tudi ne morem vrečt, ker praktično niso več moje.

So pa povsem enaki problemi tudi v oglasih, ne le v licitacijah.

Nekaj bo torej potrebno narediti.

Prepoved sodelovanja v licitacijah je mogoče prava rešitev, mogoče pa tudi ne, vsekakor pa potegne za sabo kar nekaj spreminjanja forumske kode, nad čemer pa nisem ravno navdušen.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3934 krat
Prejel zahvalo: 3039 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 20 Sep 2017, 06:12

Če je bilo več zainteresiranih ponavadi nimam problema.
Če nekdo ne pride po zadevo v doglednem roku (cca 1teden) potem kontaktiram naslednjega.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a DusanK » 20 Sep 2017, 11:06

DusanK je napisal/-a:...Če se z zmagovalcem licitacije ne uspem dogovoriti v roku enega tedna za prevzem, si pridržujem pravico ponuditi isto naslednjemu licitatorju ali pa preklicati in/ali ponoviti licitacijo...

Zgornje sem jaz napisal kar v uvodnem postu ene moje licitacije, da bodo licitatorji vedeli na čem so, če ne pride do prevzema. ;)
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 836 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 138

OdgovorNapisal/-a DusanK » 20 Sep 2017, 11:27

p.s.
Če pa je problem v prodajalcu, da ne izroči licitirane stvari pa naj se uvede javni sramotilni steber. :twisted: Hec.
No, lahko bi zakomplicirali z uvedbo "minusov" poleg "zahvali se" (ki je neke vrste plus) in če faše določeno št. minusov mu častno razsodišče foruma v sestavi najkarizmatičnejše dvojice @VolkD in @s54mtb, dodelita naziv "persona rudis" (nevljudni uporabnik) ali "persona non grata" (nezaželena oseba) po vzoru Slo-tech.com-a. Uporabniki bodo tako že na daleč videli s kom imajo opravka.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 836 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 138

OdgovorNapisal/-a SolarCharger » 09 Okt 2017, 14:11

DusanK je napisal/-a:p.s.
Če pa je problem v prodajalcu, da ne izroči licitirane stvari pa naj se uvede javni sramotilni steber. :twisted: Hec.
No, lahko bi zakomplicirali z uvedbo "minusov" poleg "zahvali se" (ki je neke vrste plus) in če faše določeno št. minusov mu častno razsodišče foruma v sestavi najkarizmatičnejše dvojice @VolkD in @s54mtb, dodelita naziv "persona rudis" (nevljudni uporabnik) ali "persona non grata" (nezaželena oseba) po vzoru Slo-tech.com-a. Uporabniki bodo tako že na daleč videli s kom imajo opravka.
Preveč kompliciranja.
Dajte sprejet, da če nekdo ne dvigne v recimo dveh mesecih, da se mu prepove sodelovanje v malih oglasih. Oziroma še bolje, jih niti vidi ne več. Glede na to, da je treba tam zeleno kljukico odkljukat, ko je oglas potekel se lahko vse povsem avtomatizira.
Ni kljukice -> dva meseca -> dotični malih oglasov sploh ne more videti. Čez nova dva meseca so nazaj. Ker je vse avtomatsko ni noben na nobenega jezen.
Ne briga me če me sovražijo, v tem svojem čustvu itaq trpijo sami. Mi gremo dalje.
SolarCharger

Zahvalil se je: 86 krat
Prejel zahvalo: 86 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a BotSub » 10 Okt 2017, 13:15

Take, ki ne delujejo v duhu licitacije se jih da na pranger pa je :)
----------------------------------------------
S52BOT
Uporabniški avatar
BotSub

Kraj: Sežana
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 14 Okt 2017, 00:59

Mene pa motijo tiste dve minute pri licitaciji. Bi morale biti bolj definirane. Namen teh dveh minut mi je čisto jasen, ampak bi moralo nekje prav posebej pisati, da veljajo samo za tiste, ki so v licitaciji sodelovali že v rednem času.
SamoBr

Zahvalil se je: 116 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 14 Okt 2017, 04:03

Za večino so pravila dobra. Če že pride do neke nedefinirane situacije, se normalni ljudje pogovorimo in najdemo kompromisno rešitev.
Če se pa hočeš sprenevedat, pa ne bo nikoli dovolj točnih in obsežnih pravil, da bi 100% delovala. (Analogija z našo državo je tu na mestu).

Namen licitacije je, da prodaš nekaj, kar zate več nima neke vrednosti ali pa ti zaseda prostor nekomu, ki bi pa to lahko uporabil. Reciklaža.
Sicer pa dosti stvari, če ni zanimanja zanje, potem postanejo odpadek.

Predvsem pa prinese malo zabave.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 618 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Število neizkoriščenih povabil: 99

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 15 Okt 2017, 01:32

Nikoli ne moreš vnaprej predvideti vsega, torej se pravil, ki bi zajela vse ne da napisati. Rešitev je na dlani - tako nedefinirano stvar, ki bi lahko bila problem, rešita oba udeleženca ali pa trije s pomočjo moderatorjev, če je treba.
Zato jih pa imamo :_kisscheek
SamoBr

Zahvalil se je: 116 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 15 Okt 2017, 07:56

Veliko lažje je problem rešiti, če sta si udeleženca sposobna predstavljati situacijo v zamenjanih vlogah.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 618 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Število neizkoriščenih povabil: 99

Vrni se na O forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost