Mali Oglasi in Licitacije - Zaključevanje

Vse kar morate vedeti o forumu

Mali Oglasi in Licitacije - Zaključevanje

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Sep 2016, 19:02

Ko je neka stvar prodana, naj si bodi v malih oglasih ali pa v licitacijah, moramo moderatorji to ugotavljati in potem stvari premikati med oglase, ki niso več aktualni.

Pripravili smo spremembo, ki bo olajšala delo nam in seveda tudi vam.
V malih oglasih in licitacijah se bo tistim, ki ste oglas oddali in seveda moderatorjam prikazala zelena kljukica.

test1.png
test1.png (6.13 KiB) Videno 1194 krat

Uporabite jo šele, ko je vaš predmet prodan in/ali prevzet. S tem se bo vaš oglas označil kot končan. Še vedno bo ostal med oglasi in v temo se bo dalo še vedno kaj dopisati. V času najmanjše aktivnosti foruma se bo tak oglas avtomatsko premaknil med neaktualne oglase.
Od tu se ga da sicer vrniti nazaj med oglase, a to lahko naredi le moderator ki ima tokrat na razpolago rdečo kljukico, ki vrne post nazaj med aktivne.

Na ta način bomo sami poskrbeli, da bodo med aktualnimi oglasi le tisti, ki so zares aktualni ostali pa bodo šli v arhiv.

Vsa vprašanja v zvezi s tem so lahko v tej temi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3925 krat
Prejel zahvalo: 3039 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Mali Oglasi in Licitacije - Zaključevanje

OdgovorNapisal/-a Saso » 25 Sep 2016, 19:42

Pravkar oddal en oglas in eno licitacijo, pa te kljukice ne vidim oziroma je ni?
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 53 krat
Prejel zahvalo: 88 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 26 Sep 2016, 20:18

A če kupiš pa ne moreš odkljukat to? Da bi drugi vedeli, da ni več na razpolago.
SamoBr

Zahvalil se je: 116 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a forpobi » 26 Sep 2016, 20:43

Meni se zdi normalno, da je to v domeni prodajalca in ne kupca. Na bolhi, avtonetu itd. tudi lahko zgolj prodajalec umekne oglas.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 76 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Nov 2016, 12:03

Z uvedbo te novosti sem nekako nehal spremlati rubriko malih oglasov in licitacij. Izkazalo se je za narobe, ker mnogi, ki prodajajo ne označijo oglasov za končane.
Dajte se malo potrudit.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 22 Nov 2016, 12:19

Predlagam sankcijo, da kdor svojega oglasa ne zaključi v določenem času, recimo v roku 24ur, ko je končan, da mu moderatorji onemogočite oddajo oglasov za x mesecev. Verjetno bo treba poleg kljukice dodati še X za kaznovanje uporabnika.

Ob tej priložnosti bi apeliral na prodajalce, da si v profilu izpolnite "kraj" da bomo potencialni kupci vedeli od kod kupujemo, če želimo osebno prevzeti. Zelo zoprno je, če bi neko stvar želel kupiti, ne vem pa kje jo bom moral prevzeti, lahko pa v vsakem oglasu smetimo z vprašanji: "od kod si, kje lahko to prevzamem, vidim, ..."
No, če ne želite izpolniti profila, pa v oglas napišite kraj ogleda in/ali prevzema.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 127 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 127

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Nov 2016, 12:28

reber je napisal/-a:Predlagam sankcijo, da kdor svojega oglasa ne zaključi v določenem času, recimo v roku 24ur, ko je končan, da mu moderatorji onemogočite oddajo oglasov za x mesecev. Verjetno bo treba poleg kljukice dodati še X za kaznovanje uporabnika.
:_think Bi recimo pri tebi to pomagalo ?
Mene bi samo razjezilo.
Po moje je čisto dovolj nekaj v stilu "Lepa beseda lepo mesto najde".
Sploh pa mislim, da marsikdo sploh še ne ve kako tale sistem s kljukicami deluje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a forpobi » 22 Nov 2016, 12:42

@reber
Glede kraja prevzema v profilu ali samem oglasu se popolnoma strinjam.
Glede zaključevanja je pa nekomu drugemu težko vedeti, kdaj je stvar urejena. Včasih traja tudi pol leta ali pa več za prevzem. Ti imaš pa verjetno v mislih, da se oglas obkljuka 24 ur po zaključku licitacije npr.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 76 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a reber » 22 Nov 2016, 12:48

VolkD je napisal/-a:Bi recimo pri tebi to pomagalo ?
Mene bi samo razjezilo.
Po moje je čisto dovolj nekaj v stilu "Lepa beseda lepo mesto najde".
Sploh pa mislim, da marsikdo sploh še ne ve kako tale sistem s kljukicami deluje.

Bi pomagalo, ker ne bi imel izbire, če bi hotel še kdaj oddati oglas.
Verjetno bi me tudi razjezilo, vendar ko bi ugotovil, da sem kršil jasno napisana pravila, bi se lahko jezil samo še na sebe in svojo malomarnost.
Lepa beseda lepo mesto res najde, ampak ne vedno, dobrota je namreč sirota.
Najbrž je res, da marsikdo še ne pozna sistema s kljukicami, ampak to je problem obveščanja.

Oglasi so kar pogosti, tehnične stvari, ki se večinoma prodajajo, se tukaj res bolje in predvsem hitreje prodajo kot na splošnih oglasnikih. Ker smo tehnične stroke, kjer je zahtevana velika natančnost, se mi zdi ažurnost oglasov samoumevna.

Zaključek oglasa je za mene trenutek, ko je prodajalec seznanjen, kdo je zmagovalec licitacije, oziroma za navadni oglas, ko se najde kupec in ko pride do dogovora. Čas in zakasnitev prevzema ni pomemben in ni nobene potrebe, da oglas ostane aktiven, lahko pa se prodajalec odloči, da je oglas aktiven do prevzema, če gre za princip "kdor prvi pride, prvi odpelje". Ko je stvar prodana, dejansko nima oglas kaj delati med aktivnimi oglasi, ker je moteč.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 127 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 127

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Nov 2016, 14:17

Glede prevzema se strinjam: ko je zadeva enkrat prodana, je to izključno stvar prodajalca in kupca, ostale pa to ne zanima več, zato je edino pravilno, da se tak oglas zaključi z dnem PRODAJE, ne PREVZEMA.

Glede kazni pa... če bi že naredili tako bi lahko za vsak zamujen dan "nabil" en teden ali dva recimo... 24 urni rok je nekako malo, jaz bi dal tam 2-3 dni, mogoče en teden, preden se začne ta "kazen" šteti(človek je lahko bolan, nenadoma odsoten...).
Ali pa bi po koncu oglasa začel vsakodnevno pošiljati prodajalcu email z opominom, naj zaključi oglas. Ni vrag, da bi se naveličal brisati teh mailov vsak dan in naredil tisto ubogo kljukico... :_banghead Samo to je že težje izvedljivo, ker sistem ne ve, kdaj je konec oglasa (licitacije)...

Je pa še ena možnost: v pravila se dopolni, da je najdaljše dovoljeno trajanje oglasa... recimo en mesec. Potem se sistem lahko preuredi tako, da po enem mesecu samodejno premakne oglase med zaključene.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 176 krat
Prejel zahvalo: 200 krat
Število neizkoriščenih povabil: 43

OdgovorNapisal/-a SimonS » 22 Nov 2016, 15:31

Kot je bilo sprva mišljeno. Kljukica se postavi, ko je stvar zaključena. Prevzeta, ni več na voljo. Nekdo naprimer stvari ne prevzame v roku/dogovoru/se premisli in predmet je dejansko še na voljo
Kako vezo ima sicer ta kljukica?
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 158 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Nov 2016, 16:04

No, povsod je tako, da če nekaj kupiš/bidaš, se ZAVEŽEŠ k nakupu, plačilu in prevzemu. Tu ni nič "kaj pa če ne prevzame"...v takem primeru sem jaz za kazen. Zakaj bi bil ta forum izjema in dopuščal igranje s prodajalci in za=bavanje?

Sploh pa, če ne prevzame pač napišeš še en oglas. Minuta dela.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a SimonS » 22 Nov 2016, 17:27

To sem že predlagal viewtopic.php?f=2&t=6277 , pa se večina ni strinjala z menoj....
Torej je kljukica brez pomena. Ko se licitacija zaključi je oglas zaključen/prodano in ne rabi kljukice. Torej naj se iz licitacije odstrani kljukico
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 158 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Nov 2016, 19:21

SimonS je napisal/-a:To sem že predlagal https://s5tech.net/viewtopic.php?f=2&t=6277 , pa se večina ni strinjala z menoj....
Torej je kljukica brez pomena. Ko se licitacija zaključi je oglas zaključen/prodano in ne rabi kljukice. Torej naj se iz licitacije odstrani kljukico
Prodajalec lahko klikne na kljukico in oglas se s tem enkrat preko noči prestavi. Kdaj bo prodajalec kliknil je pa njegova odločitev.
Mene moti predvsem to, da se sploh ne odloči in oglas, ki ni po nobenem kriteriju več aktualen tam ostane. Take bi naj čistili moderatorji. So pa moderatorji definitivno v tem primeru v precepu, ker ne poznajo dogovarjanja, ki poteka na ZS.

Cilj je pa seveda jasen - Oglasi, ki so aktualni naj bodo res aktualni, ne pa kar nekaj. Meni oglas, ki mi ne more več ponuditi ničesar (potečena licitacija) ni ravno aktualen.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Nov 2016, 20:47

VolkD je napisal/-a:Cilj je pa seveda jasen - Oglasi, ki so aktualni naj bodo res aktualni, ne pa kar nekaj. Meni oglas, ki mi ne more več ponuditi ničesar (potečena licitacija) ni ravno aktualen.

Saj ravno zato sem pa rekel, da nas po končani licitaciji prav nič ne briga, kaj se prodajalec in kupec dogovarjata po ZS, ravno tako ne, kdaj in če sploh bo zadeva prevzeta. Zato pa naj se oglas potem, ko je dautm potekel premakne med neaktivne, pa je. Ni potrebe po poznavanju dogovarjanja.
Zdaj, ali boste to delali moderatorji ali se lahko vpelje avtomatizem...o tem pa zdaj razpravljamo.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 05 Dec 2016, 02:38

Edini problem je, da treba prodajalca prisilit, da klikne na zeleno kljukico, če sem prav razumel.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 05 Dec 2016, 13:54

Predlagam, da ima oglas veljavnost npr 2 tedna po tem času se sam zaključi v primeru, da prodajalec v tem času ne proda izdelka ima nek gumb s katerim lahko oglas podalša za določeno časovno obdobje.
Za licitacije pa da so veljavni še en dan po koncu licitacije.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 82 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2016, 14:11

Cloud je napisal/-a:Predlagam, da ima oglas veljavnost npr 2 tedna po tem času se sam zaključi ...
Tole bi bil pa kar upoštevanja vreden predlog.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Dec 2016, 15:52

Hm... :_think
Protoncek je napisal/-a:Je pa še ena možnost: v pravila se dopolni, da je najdaljše dovoljeno trajanje oglasa... recimo en mesec. Potem se sistem lahko preuredi tako, da po enem mesecu samodejno premakne oglase med zaključene.

:_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2016, 16:21

No nekaj bo treba, če hočemo imeti pregledne oglase, peš je pa težko sledit temu. Čeprav sem spočetka mislil, ah saj bomo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a mitkum » 05 Dec 2016, 18:01

Jaz predlagam, da traja oglas recimo 2 tedna. Po tem času se premakne med neaktivne. Prodajalec sam poskrbi, da oglas ostane aktiven, če še ni prodal tako, da klikne na gumb za podaljšanje trajanja oglasa. Ta gumb nadomesti trenutni gumb za kljukico. Podaljšanje oglasa naj bo možno recimo 2 dni pred iztekom oglasa in se podaljša vsakič za 1 teden. Prodajalci bodo že poskrbeli, da bo oglas aktiven, ker sedaj se pač redkemu da ukvarjati s kljukico, ko se je končno rešil stvari, ki je ne potrebuje več. Dajmo torej narediti tako, da se mora potruditi, da proda in ne tako, da se mora po prodaji potruditi, da označi oglas kot neaktualen ;)
mitkum

Kraj: Jezero/Podpeč/Preserje
Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 99 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 11 Dec 2016, 20:24

Ljudje smo živali, če ni prisile, ne bo noben nič naredil.
Sistem s kljukicami je čisto v redu. Če naredimo, da ne smeš imeti več kot recimo 5 aktivnih oglasov, bo vsak sam pospravil za seboj, ker drugače ne bo mogel oddati naslednjo oglas.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 11 Dec 2016, 20:35

SamoBr je napisal/-a:Sistem s kljukicami je čisto v redu..

Zate je že v redu, ja. Za moderatorje pa malo manj. Sploh pa v istem stavku sam sebe demantiraš - sam si rekel, če ni prisile... no, pri kljukicah ni nobene prisile. Tudi če bo max. 5 oglasov bo zelo hitro ogromno takih, ki bodo imeli man kot 5 in bo spet teba čistit, torej je to neuporabno.
tale tema je nastala ravno zato, ker sistem s kljukicami NI V REDU... :_seeingstars
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Dec 2016, 20:55

SamoBr je napisal/-a:Ljudje smo živali, če ni prisile, ne bo noben nič naredil.
Res je in velja predvsem zate.
SamoBr je napisal/-a:Sistem s kljukicami je čisto v redu. Če naredimo, da ne smeš imeti več kot recimo 5 aktivnih oglasov, bo vsak sam pospravil za seboj, ker drugače ne bo mogel oddati naslednjo oglas.
Sicer pa ideja ni napačna. Število aktivnih oglasov za posameznika je mogoče postaviti glede na ostale njegove aktivnosti na forumu. Potem bom dodal pa še mojo oceno praznih postov, ki se bo od tega števila odštela.
Se bojim, da boš v minusu,...
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na O forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov