Nov uporabnik se predstavi

Re: Prijava v čakalno vrsto

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 10:55

IztokZ je napisal/-a:Zdravo,
sem Iztok, elektrotehnik, na bivšem elektronik.si kot uporabnik »ac/dc«.
Pred leti me je bolezen prisilila da sem prenehal s sluzbenimi potovanji (komerciala, ekonomija).
...in se »udomačil« v svoji novonastajajoči delavnici/paradižu, in, ponovno aktiviral sive celice, kolikor jih je ostalo, tistih z Vegove, iz osemdesetih ;) .
Ukvarjam se predvsem z audio ojačevalci, lampaši (kitara, bas).
Vmes se čedalje pogosteje znajde še kakšen projekt z SMD, pa izdelava potrebnih namenskih inštrumentov, itd.
Računam, da bom zmožen kaj koristnega prispevati.
…nekatere vas že poznam kot strokovnjake, zato se mi zdi da bo konzumacije precej več :) .
Kakorkoli, Darko, želim ti manj, še bolje - nič težav s tem forumom in upam, da me povabite medse.

Lp
Dobrodošel.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7436 krat
Prejel zahvalo: 4530 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jan 2015, 10:55

BlazT je napisal/-a:Zdravo!
Sem Blaž Tomažin na forumu elektronik.si sem imel isti vzdevek kot ga imam tu.
Kar se tiče elektronike sem kljub temu da bom v nekaj mesecih imel diplomo še bol ko ne začetnik me pa
zanima programiranje in načrtovanje pcbjev.

Dobrodošel
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1445 krat
Prejel zahvalo: 3584 krat
Število neizkoriščenih povabil: 252

Proteus je napisal/-a:Elektrotehnika je moj poklic in moj hobi, no hobijev imam več tudi modelarstvo, potovanja & film (snemanje ne gledanje).

Profesionalno sem zašel v smer, ki bolj kot po vonju sveže stopljenega cina diši po papirju. Da nahranim svojo elektrotehnično dušo in ne le telo se ukvarjam z zasnovo in programiranjem naprav, ki so predvsem namenjene združevanja različnih komunikacij ter nadalje zbiranju ter obdelavi podatkov.

Moj zadnji projekt v nastajanju je digitalizacija starih super 8 filmov v full HD.

Trenutno se počutim, kot begunec na pogorišču doma, ki ga je pravkar porušila napaka v algoritmu pametne bombe. V daljavi sem zagledal begunsko taborišče, kamor nas prijazno vabi novi gostitelj. Sedaj pa upam, da mi kdo odpre vrata in me povabi v novi dom.

Dobrodošel
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

smal je napisal/-a:Na starem forumu me poznate pod istim imenom. Drugače sem elektrotehnik po duši in srcu, tako v svojem poklicnem, kot tudi v hobby življenju.
Lp Simon

Dobrodošel
Uporabniški avatar
s54mtb

IztokZ je napisal/-a:Zdravo,
sem Iztok, elektrotehnik, na bivšem elektronik.si kot uporabnik »ac/dc«.
Pred leti me je bolezen prisilila da sem prenehal s sluzbenimi potovanji (komerciala, ekonomija).
...in se »udomačil« v svoji novonastajajoči delavnici/paradižu, in, ponovno aktiviral sive celice, kolikor jih je ostalo, tistih z Vegove, iz osemdesetih ;) .
Ukvarjam se predvsem z audio ojačevalci, lampaši (kitara, bas).
Vmes se čedalje pogosteje znajde še kakšen projekt z SMD, pa izdelava potrebnih namenskih inštrumentov, itd.
Računam, da bom zmožen kaj koristnega prispevati.
…nekatere vas že poznam kot strokovnjake, zato se mi zdi da bo konzumacije precej več :) .
Kakorkoli, Darko, želim ti manj, še bolje - nič težav s tem forumom in upam, da me povabite medse.

Lp

Dobrodošel
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a grmek » 18 Jan 2015, 10:57

Pozdravljeni,
sem Rok in me zanima skoraj vse o elektrotehniki. Ukvarjam se tudi s programiranjem (c++, java, python...), pred kratkim pa sem se navdušil še nad radioamaterstvom in bom konec februarja opravljal izpit. Na forumu elektronik.si sem imel enak nick, vendar me verjetno večina ne pozna, ker nisem bil veliko aktiven. Mogoče se me bo spomnil @VolkD, saj sem bil pred kratkim tudi na obisku pri njemu, kjer sem dobil veliko koristnih odgovorov na vsa zastavljena vprašanja (še enkrat hvala Darko). Verjetno bom pri mojem ustvarjanju potreboval še veliko vaših nasvetov, zato prosim za polnopravno članstvo na forumu.
grmek

Kraj: Sežana
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a transalp » 18 Jan 2015, 11:16

Pozdravljeni vsi skupaj. Čez noč smo postali "forumski brezdomci" in drug za drugim v upanju na sprejem prihajamo v novo zavetje ...

Ime mi je Tone, nekaj let me že poznate pod vzdevkom "transalp" s starega foruma. V tem času smo se tudi že osebno spoznali, na nekaj zadnjih piknikih sem skrbel za ozvočenje. Z elektroniko se ukvarjam že kakih petintrideset let, predvsem s popravili naprav, poleg tega sem še motociklist, letalski modelar, AV navdušenec (predvsem PA ozvočenja, projektorji, kino tehnika), zelo rad se učim tudi na strojnem področju (obdelava kovin, varjenje itd.).

Službeno že vrsto let delam na področju visoke napetosti v elektroenergetiki, ukvarjam se pretežno z zaščito, meritvami in regulacijo napetosti, v mladih letih sem bil pa že "vse sorte" - asistent na fakulteti, sistemski inženir, programer, ...

Vesel bom, če me boste sprejeli medse.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
[Arthur C. Clarke]
Uporabniški avatar
transalp

Kraj: Ig
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jan 2015, 11:20

grmek je napisal/-a:Pozdravljeni,
sem Rok in me zanima skoraj vse o elektrotehniki. Ukvarjam se tudi s programiranjem (c++, java, python...), pred kratkim pa sem se navdušil še nad radioamaterstvom in bom konec februarja opravljal izpit. Na forumu elektronik.si sem imel enak nick, vendar me verjetno večina ne pozna, ker nisem bil veliko aktiven. Mogoče se me bo spomnil @VolkD, saj sem bil pred kratkim tudi na obisku pri njemu, kjer sem dobil veliko koristnih odgovorov na vsa zastavljena vprašanja (še enkrat hvala Darko). Verjetno bom pri mojem ustvarjanju potreboval še veliko vaših nasvetov, zato prosim za polnopravno članstvo na forumu.

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jan 2015, 11:20

transalp je napisal/-a:Pozdravljeni vsi skupaj. Čez noč smo postali "forumski brezdomci" in drug za drugim v upanju na sprejem prihajamo v novo zavetje ...

Ime mi je Tone, nekaj let me že poznate pod vzdevkom "transalp" s starega foruma. V tem času smo se tudi že osebno spoznali, na nekaj zadnjih piknikih sem skrbel za ozvočenje. Z elektroniko se ukvarjam že kakih petintrideset let, predvsem s popravili naprav, poleg tega sem še motociklist, letalski modelar, AV navdušenec (predvsem PA ozvočenja, projektorji, kino tehnika), zelo rad se učim tudi na strojnem področju (obdelava kovin, varjenje itd.).

Službeno že vrsto let delam na področju visoke napetosti v elektroenergetiki, ukvarjam se pretežno z zaščito, meritvami in regulacijo napetosti, v mladih letih sem bil pa že "vse sorte" - asistent na fakulteti, sistemski inženir, programer, ...

Vesel bom, če me boste sprejeli medse.

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a Bozo » 18 Jan 2015, 11:54

Sem Božo iz Novega mesta, na foruma elektronik.si sem bil prijavljen z istim imenom kot tukaj. Moja izobrazba ni iz smeri elektronike (farmacija), tako da strašno koristen verjetno ne bom. Še vedno se učim in vsak dan izvem nekaj novega. Marsikaj sem se naučil iz projektov ki šli preko foruma in iz branja po forumu.
Želim biti še naprej v vaši družbi, zato prosim za povabilo.

LP
Božo
Lp
Božo
Uporabniški avatar
Bozo

Kraj: Novo mesto
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 7 krat
Uporabnika povabil: Marholt

OdgovorNapisal/-a Luksy » 18 Jan 2015, 11:58

Pozdravljeni, moje ime je Luka. Sem študent mehatronike zato je verjetno že očitno da me zanimata tako elektrotehnika, kot elektronika pa tudi programiranje. V prostem času se ukvarjam še z raznimi strojnimi zadevami (sestavljanje, varjenje, 3d modeliranje, itd.). Na forumu elektronik.si sem bil znan pod istim uporabniškim imenom, vabila pa bi bil zelo vesel, saj sem od prejšnjega foruma veliko odnesel (pa tudi nekaj malega prispeval, predvsem pri izdelavi robota, ki sledi črti).

Lp, Luka
Luksy

Kraj: Maribor, Beltinci
Zahvalil se je: 15 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a s54jp » 18 Jan 2015, 12:00

O meni v glavnem veste skoraj vse.

Sem bil član foruma elektronik.si, in bom še naprej ostal tudi tam (če bo deloval) ne zaradi enega človeka, ampak zaradi veliko dobrih prijateljev kateri se ne bodo odločili da se tukaj registrirajo. To je njihova osebna odločitev, na katero nočem (in ne morem) vplivati.
Meni je tam bilo dobro, naučil sem se marsikaj, našel veliko dobrih prijateljev.

Ljudje smo različni in ne moremo biti vsi z vsemi v odličnih odnosih, veliko je dejavnikov kateri vplivajo na to, žal.
Z Darkom in Frenkijem sem bil v dobrih odnosih, pri tokratnem (njihovem) razhajanju se nisem opredelil na nobeno stran, v dobri veri da se bosta pobotala.
Žal, sem se zmotil, kljub temu da bi to bila dobra opcija za forum in društvo.
Če je pač tako, bom sprejel realnost: življenje in ura tečeta naprej....in to hitro.
Ni časa za kreganje in zamere.
Bodimo prijatelji, če mi ne moreš biti prijatelj, prosim ne bodi mi sovražnik.

Upam da bo tudi tukaj tako, da se hitro pozabi zaradi česa je bil ta forum sploh aktiviran.
Kot član Društva elektronikov, mi je nekako logično da sem tudi tukaj registriran, in da sodelujem v vsemu kaj se dogaja.

Zanima me elektronika, radioamaterizem in še preveč vsega drugega.

Na ta forum (forma in oblika) se še moram navaditi, tisti všečki mi gredo na živce, mogoče je kriv facebook, 24kur, pa še kaj. :mrgreen: :mrgreen:

In če sem primeren, kot član tudi tega foruma, kod tak, z vsemi svojimi dobrimi in slabimi lastnostmi, se odločite tako ali drugače, sploh ne bom jezen.
s54jp

Kraj: Velenje
Zahvalil se je: 252 krat
Prejel zahvalo: 256 krat
Število neizkoriščenih povabil: 51

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 12:02

Luksy je napisal/-a:Pozdravljeni, moje ime je Luka. Sem študent mehatronike zato je verjetno že očitno da me zanimata tako elektrotehnika, kot elektronika pa tudi programiranje. V prostem času se ukvarjam še z raznimi strojnimi zadevami (sestavljanje, varjenje, 3d modeliranje, itd.). Na forumu elektronik.si sem bil znan pod istim uporabniškim imenom, vabila pa bi bil zelo vesel, saj sem od prejšnjega foruma veliko odnesel (pa tudi nekaj malega prispeval, predvsem pri izdelavi robota, ki sledi črti).

Lp, Luka
Luka, dobrodošel med nami. Zdaj lahko povabiš sem tudi svoje prijatelje. Pazi nanje, da ne bodo počeli neumnosti.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a StricGeza » 18 Jan 2015, 12:12

Torej...

Sem Gregor v virtualnem svetu poznan tudi kot StricGeza, gsila, ... vendar ne povsod ker so me kje tudi že prehiteli drugi.
Po izobrazbi sem orodjar-strojni tehnik-inženir strojništva(in the making) zanimajo me predvsem stvari ki so sestavljene iz elektro in mehanskih komponent, v veliko veselje mi je popravljanje raznoraznih strojev/naprav, pravtako "znam" nekaj 3D modeliranja in sicer v programu SolidWorks.
Z veseljem prispevam svoj del tudi v kakšni strojniški debati.

Vabila se veselim ker mislim da lahko kar nekaj prispevam oz se lahko še več naučim ob prebiranju.
StricGeza

Kraj: Gradišče pri Divači
Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a borisz » 18 Jan 2015, 12:16

borisz od prej. Upam, da se bomo dobro imeli še vsaj naslednjih 12 let.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 748 krat
Prejel zahvalo: 749 krat
Število neizkoriščenih povabil: 144

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 12:20

s54jp je napisal/-a:O meni v glavnem veste skoraj vse.

Sem bil član foruma elektronik.si, in bom še naprej ostal tudi tam (če bo deloval) ne zaradi enega človeka, ampak zaradi veliko dobrih prijateljev kateri se ne bodo odločili da se tukaj registrirajo. To je njihova osebna odločitev, na katero nočem (in ne morem) vplivati.
Meni je tam bilo dobro, naučil sem se marsikaj, našel veliko dobrih prijateljev.

Ljudje smo različni in ne moremo biti vsi z vsemi v odličnih odnosih, veliko je dejavnikov kateri vplivajo na to, žal.
Z Darkom in Frenkijem sem bil v dobrih odnosih, pri tokratnem (njihovem) razhajanju se nisem opredelil na nobeno stran, v dobri veri da se bosta pobotala.
Žal, sem se zmotil, kljub temu da bi to bila dobra opcija za forum in društvo.
Če je pač tako, bom sprejel realnost: življenje in ura tečeta naprej....in to hitro.
Ni časa za kreganje in zamere.
Bodimo prijatelji, če mi ne moreš biti prijatelj, prosim ne bodi mi sovražnik.

Upam da bo tudi tukaj tako, da se hitro pozabi zaradi česa je bil ta forum sploh aktiviran.
Kot član Društva elektronikov, mi je nekako logično da sem tudi tukaj registriran, in da sodelujem v vsemu kaj se dogaja.

Zanima me elektronika, radioamaterizem in še preveč vsega drugega.

Na ta forum (forma in oblika) se še moram navaditi, tisti všečki mi gredo na živce, mogoče je kriv facebook, 24kur, pa še kaj. :mrgreen: :mrgreen:

In če sem primeren, kot član tudi tega foruma, kod tak, z vsemi svojimi dobrimi in slabimi lastnostmi, se odločite tako ali drugače, sploh ne bom jezen.

Dobrodošel med nami. Na tole pisanje pa moram malo več odgovoriti, ker ne želim nesporazumov:

- Jaz se s frenkijem še vedno dobro razumem in ga neizmerno spoštujem, saj je 12 let fural forum kot se gre. V čem je torej problem. Tako kot vedno v malih drobnih stvareh v katerih se skriva vrag. Katere so te stvari ? Mnogo drobnih je, a bi se dalo potrpeti tudi brez tega. Je pa ena stvar, ki je po moje nesprejemljiva za nikogar, še najmanj za frenkija. Zaradi navskrižij z kar nekaj člani društva in frenkija nastaja situacija v kateri društvo moralno pritiska na frenkija, da teh dotičnih ne izloči, saj bi jim s tem odvzel možnost aktivnega sodelovanja z društvom. Da bo jasno, društvo ni nikoli kakorkoli pritiskalo na frenkija. Ta moralna razhajanja, ki jih pravzaprav v celoti razume le on, so povzročila njegov odstop, posledično pa vse ostalo. Da bi to situacijo rešil sem se odločil pognati tale forum, kjer lahko preselim dejavnost društva. S tem pa nekako razbremenim pritisk na načela, ki jih ima frenki. Osebno pa sva z njim še naprej dobra prijatelja.

- Želim, da so tele besede tu edini del foruma, ki ne obravnava tehnike, saj je tehnika tisto kar nas združuje, nikakor pa to ni politika vodenja in zamere med ljudmi. Zato bi v prihodnje želel, da se
- To čemur ti rečeš všečki, pravzaprav to niso, ker je to le sistem, kako narediti forum v obliki, ki bo uporabniku boljša. Če za nek post nekdo odgovori le z besedco hvala, potem je šel en post v to, da imamo od njega kaj? Ne prav dosti. Če pa se zahvališ s pritskom na ta gumb, pa ima uporabnik informacijo, da je ta post v preteklosti bil uporaben. kasneje bom naredil še to, da se vidi kdo daje bolj in kdo manj uporabne poste.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SebastianT » 18 Jan 2015, 12:20

Sebastian, 70 letni penzionist, zbira vse kar diši po elektronkah, bom vesel, če me sprejmete na ta forum.
LP Sebastian
Sebastian
SebastianT

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 90 krat
Prejel zahvalo: 67 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 12:25

SebastianT je napisal/-a:Sebastian, 70 letni penzionist, zbira vse kar diši po elektronkah, bom vesel, če me sprejmete na ta forum.
LP Sebastian

Sebastjan dobrodošel.
S52O

Kraj: JN76BC
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a Jule » 18 Jan 2015, 12:27

Pozdravljeni!

Poznate me že iz foruma elektronik.si.

Sem Jure, trenutno študiram na fakulteti za elektrotehniko, magisterij elektronika.

Zanima me skoraj vse kar je povezano s tehniko. Od elektronike, do lesa, kovine, motoroznanstva...

Preveč rad kupujem orodje in moram potem vedno kaj delati :D

lp
Jule

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 139 krat
Prejel zahvalo: 165 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a C64 » 18 Jan 2015, 12:36

C64 - strastni ljubitelj starih računalnikov, ne samo C-64. Z veseljem delim znanje servisiranja teh starih 8 bitnih mlinčkov z ostalimi ker vem, kako težko jih je včasih spraviti nazaj v življenje. Tistim, ki smo rasli s tem gor vedo, kaj pomeni, ko spet zagledajo znan pozdravni zalon ali pa zaigrajo 20 in več let staro igrico.
Vesel bom povabila na vaš forum.

lp
Aleš
C64

Kraj: Lesce / Ljubljana
Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 56 krat

OdgovorNapisal/-a RomanP » 18 Jan 2015, 12:38

Zdravo

Me žalosti kar se dogaja z elektronika.si in društvom, vseeno pa mislim in upam, da se juha ne bo pojedla tako vroča kot se je skuhala. Na Elektronik.si sem bil registriran kor 1OVER0.

Sem Roman in se z elektroniko ukvarjam tako službeno kot privat za hoby.
Zanima me skoraj vse povezano s tehniko, elektriko, računalniki, stroji in orodjem, CNC, 3D...
Malo se ukvarjam tudi z radioamaterstvom.
Zadnjič spremenil RomanP, dne 18 Jan 2015, 15:15, skupaj popravljeno 1 krat.
RomanP

Kraj: Slovenj Gradec
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a krko » 18 Jan 2015, 12:40

Živjo,

registriral sem se pod istim uporabniškim imenom kot na starem forumu.

Trenutno obiskujem tretji letnik Vegove (elektro), v prostem času pa se ukvarjam s zahtevnejšimi projekti kot v šoli, modelarstvom, radioamaterstvom pod klicnim znakom S57MA, ribištvom in delom na domači kmetiji (6 repov zaenkrat). Sem tudi prostovoljni gasilec z opravljenim tečajem.
Sem pa tja tudi kaj malega streljam s zračno puško, včasih sem treniral.

Trenutno tudi nekaj modeliram v AutoDesk Inventorju, kjer se še malo lovim, a mi kar uspeva.

Zanimajo me tudi CNC-ji in 3D printerji, a zaenkrat nimam potrebe po tem, da bi enega od teh dveh imel.

LP Martin
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 91 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a vajdo » 18 Jan 2015, 13:25

Pozdravljeni,

Kot večina tukaj, tudi jaz prihajam iz Elektronik.si, pod istim uporabniškim imenom.
Po poklicu sem elektronik, službeno delam v avtomatizaciji strojev in naprav.
Glede na vsa poznanstva in glede na to, da sem(o) že odvisen, če ne kliknem zjutraj in večkrat na dan na forum, upam da bom tudi tukaj dobrodošel.

Lp Primož
Lp, Primož
Uporabniški avatar
vajdo

Kraj: Ribnica
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a mirkatmir » 18 Jan 2015, 13:28

vajdo je napisal/-a:Pozdravljeni,

Kot večina tukaj, tudi jaz prihajam iz Elektronik.si, pod istim uporabniškim imenom.
Po poklicu sem elektronik, službeno delam v avtomatizaciji strojev in naprav.
Glede na vsa poznanstva in glede na to, da sem(o) že odvisen, če ne kliknem zjutraj in večkrat na dan na forum, upam da bom tudi tukaj dobrodošel.

Lp Primož

Dobrodošel.
lp, Miran (Miro S51SK)
Uporabniški avatar
mirkatmir

Kraj: Ribnica - JN75IR
Zahvalil se je: 141 krat
Prejel zahvalo: 205 krat
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a mitkum » 18 Jan 2015, 13:43

Pozdravljena druščina. Sem Mitja, na prejšnjem vsem znanem forumu poznan kot ID. Nick sem si spremenil zaradi zahteve po vsaj treh znakih v njem. Pustimo preteklost za sabo in delajmo lepšo prihodnost! Prepričan sem, da se bomo imeli lepo in ustvarili mnogo lepih projektov in novih prijateljstev!

Lep pozdrav vsem skupaj, Mitja!
mitkum

Kraj: Logatec/Kalce
Zahvalil se je: 65 krat
Prejel zahvalo: 116 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a radio48 » 18 Jan 2015, 13:47

Pozdravljeni,

sem Ivan, 55 let, Štajerc, 40 let radioamater z veseljem do elektronike, po poklicu kemik.
Na elektronik.si sem bil član z istim nick-om.

Lep pozdrav, S51DI
radio48

Zahvalil se je: 41 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 13:57

radio48 je napisal/-a:Pozdravljeni,

sem Ivan, 55 let, Štajerc, 40 let radioamater z veseljem do elektronike, po poklicu kemik.
Na elektronik.si sem bil član z istim nick-om.

Lep pozdrav, S51DI

Ivan, dobrodošel.
S52O

Kraj: JN76BC
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 13:58

mitkum je napisal/-a:Pozdravljena druščina. Sem Mitja, na prejšnjem vsem znanem forumu poznan kot ID. Nick sem si spremenil zaradi zahteve po vsaj treh znakih v njem. Pustimo preteklost za sabo in delajmo lepšo prihodnost! Prepričan sem, da se bomo imeli lepo in ustvarili mnogo lepih projektov in novih prijateljstev!

Lep pozdrav vsem skupaj, Mitja!
Dobrodošel, hvala za lepe želje, hvala, ker boš pri tem pomagal.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a BorisK » 18 Jan 2015, 14:17

Zanimivo je brati nove-stare predstavitve. :)

Sem uni. inženir elektronike, 47 let (ups... ampak se reeeeees ne počutim toliko), zadnjih nekaj let trudoma delam kot s.p. in še zmeraj iščem svoj prostor pod soncem. Se pravi, da sem odprt za kakšne nove poslovne zamisli, sodelovanja, projekte... Delam z AVRji, programiram v zbirniku, VB in B4A.

Zadnje četrt stoletja sem še navdušen alpinist in plezalec.
BorisK

Zahvalil se je: 4 krat

OdgovorNapisal/-a japek » 18 Jan 2015, 14:20

Pozdravljeni vsi skupaj,

tudi jaz sem na tem forumu včasih že bil registriran uporabnik, če se prav spomnim je to še iz časa, ko sem po Darkotovih fotografijah izdelal Nesy, HI.
Drugače pa inženir elektronike, v službi vzdrževanje opreme in programiranje industrijskih krmilnikov, kot hobi pa elektronika in radioamaterstvo.
Upam, da se najde kakšna dobra duša in me povabi v druščino v kateri si bomo z dobrimi nameni, klub mogoče občasnim nesoglasjem, z veseljem stali ob strani.

73 de S55WT, Janko
73 de S55WT, Janko
japek

Kraj: Radenci
Zahvalil se je: 28 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Uporabnika povabil: Navid
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 14:27

BorisK je napisal/-a:Zanimivo je brati nove-stare predstavitve. :)

Sem uni. inženir elektronike, 47 let (ups... ampak se reeeeees ne počutim toliko), zadnjih nekaj let trudoma delam kot s.p. in še zmeraj iščem svoj prostor pod soncem. Se pravi, da sem odprt za kakšne nove poslovne zamisli, sodelovanja, projekte... Delam z AVRji, programiram v zbirniku, VB in B4A.

Zadnje četrt stoletja sem še navdušen alpinist in plezalec.

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 14:27

japek je napisal/-a:Pozdravljeni vsi skupaj,

tudi jaz sem na tem forumu včasih že bil registriran uporabnik, če se prav spomnim je to še iz časa, ko sem po Darkotovih fotografijah izdelal Nesy, HI.
Drugače pa inženir elektronike, v službi vzdrževanje opreme in programiranje industrijskih krmilnikov, kot hobi pa elektronika in radioamaterstvo.
Upam, da se najde kakšna dobra duša in me povabi v druščino v kateri si bomo z dobrimi nameni, klub mogoče občasnim nesoglasjem, z veseljem stali ob strani.

73 de S55WT, Janko

Janko, lepo, da se tudi tu pišemo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 18 Jan 2015, 15:21

Stara tečnoba, med desetimi najmanj priljubljenimi člani na elektronik.si. :D
Uporabniški avatar
Slowfly

Zahvalil se je: 2 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a sundancer » 18 Jan 2015, 15:22

Slowfly je napisal/-a:Stara tečnoba, med desetimi najmanj priljubljenimi člani na elektronik.si. :D

Juhej, dobrodošel! :)
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 180 krat
Prejel zahvalo: 274 krat
Število neizkoriščenih povabil: 38

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 18 Jan 2015, 15:28

sundancer je napisal/-a:Juhej, dobrodošel! :)

Hmmm, ti si si pa naložil hudičevo velik križ! 8-)
Uporabniški avatar
Slowfly

OdgovorNapisal/-a JamesQ » 18 Jan 2015, 15:28

Lepo pozdravljeni

Sem Gašper in sem FAE pri Silica Slovenija, torej tehnična pomoč za Xilinx, Analog Devices, Freescale, NXP,.... Sem tudi hobi elektornik in baje inteligetna baraba. (=

LDŽ
"Digital? Every idiot can count to one." - Bob Widlar https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Widlar
Uporabniški avatar
JamesQ

Zahvalil se je: 4 krat
Uporabnika povabil: Slowfly
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 18 Jan 2015, 15:32

JamesQ je napisal/-a:Lepo pozdravljeni

Sem Gašper in sem FAE pri Silica Slovenija, torej tehnična pomoč za Xilinx, Analog Devices, Freescale, NXP,.... Sem tudi hobi elektornik in baje inteligetna baraba. (=

LDŽ

Jimmy, dobrodošel tudi ti!
Uporabniški avatar
Slowfly

OdgovorNapisal/-a Krampus » 18 Jan 2015, 15:55

Pozdravljeni

Prosim za potrditev članstva na tem forumu.

Poznate me kot Krampus-a s Foruma elektronik.si

Sem strojnik, s 14 leti prakse v vzdrževanju, potem dobrih 15 let v informatiki, ves čas mi je pa hobi elektronika.
Trenutno sem zaposlen kot deklica za vse, od čiščenja do visoke tehnologije.

Na firmi sedaj v glavnem strojno vzdrževanje, elektro vzdrževanje (v glavnem iskanje zamenjav za elemente, stare več kot 25 let :roll: ), popravljanje in iskanje zamenjav za elektronske napravice, ravno tako stare, programiranje ( Progress 4gl, android v Basicu), risanje 2D. Ostali posli pa so skladiščenje, nabava, menjava tonerjev, miritev prepirov, popravljanje strehe, pometanje dvorišča, čiščenje čistilnih naprav........, vse kar pač pride. :roll:
Doma imam eno malo delavnico za elektroniko, kamor pobegnem, ko me vsi jezijo.
Nekaj malega še programiranje v Visual basic-u, Basic-u za PIC, in Basic-u za Android :shock:

Večinoma iščem nasvete, če pa je kaj takega, kar drugi ne vedo, rade volje pomagam in se pri tem trudim, da me razumejo.

Pa lep pozdrav
Uporabniški avatar
Krampus

Kraj: Središče ob Dravi
Zahvalil se je: 233 krat
Prejel zahvalo: 101 krat
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 15:58

Krampus je napisal/-a:Pozdravljeni

Prosim za potrditev članstva na tem forumu.

Poznate me kot Krampus-a s Foruma elektronik.si

Sem strojnik, s 14 leti prakse v vzdrževanju, potem dobrih 15 let v informatiki, ves čas mi je pa hobi elektronika.
Trenutno sem zaposlen kot deklica za vse, od čiščenja do visoke tehnologije.

Na firmi sedaj v glavnem strojno vzdrževanje, elektro vzdrževanje (v glavnem iskanje zamenjav za elemente, stare več kot 25 let :roll: ), popravljanje in iskanje zamenjav za elektronske napravice, ravno tako stare, programiranje ( Progress 4gl, android v Basicu), risanje 2D. Ostali posli pa so skladiščenje, nabava, menjava tonerjev, miritev prepirov, popravljanje strehe, pometanje dvorišča, čiščenje čistilnih naprav........, vse kar pač pride. :roll:
Doma imam eno malo delavnico za elektroniko, kamor pobegnem, ko me vsi jezijo.
Nekaj malega še programiranje v Visual basic-u, Basic-u za PIC, in Basic-u za Android :shock:

Večinoma iščem nasvete, če pa je kaj takega, kar drugi ne vedo, rade volje pomagam in se pri tem trudim, da me razumejo.

Pa lep pozdrav
Lepo lepo pozdravljen.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a blasny » 18 Jan 2015, 16:01

Sem računalničar. Elektronika mi je za hobby in sprostitev po naporni službi. Zato tudi nimam velikega števila postov. Pomagam kjer sem kompetenten in nisem prepozen. Mlatenje prazne slame prepuščam drugim.
blasny

Zahvalil se je: 263 krat
Prejel zahvalo: 97 krat
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 16:02

blasny je napisal/-a:Sem računalničar. Elektronika mi je za hobby in sprostitev po naporni službi. Zato tudi nimam velikega števila postov. Pomagam kjer sem kompetenten in nisem prepozen. Mlatenje prazne slame prepuščam drugim.
Dobrodošel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 18 Jan 2015, 16:11

Sem Branko Zupan, znan iz elektronik.si foruma pod istim nickom. Upam, da me sprejmete tudi tukaj. Obljubljam, da se bom držal vseh (skoraj vseh) pravil.

Pozdrav!
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 682 krat
Prejel zahvalo: 744 krat
Število neizkoriščenih povabil: 154

OdgovorNapisal/-a Ivan » 18 Jan 2015, 16:37

Pozdravljeni,

v Elektronik.si sem sodeloval kot Ivan2 in si želim povabila.

Z elektroniko se ukvarjam kot hobi, čeprav je vsa moja formalna izobrazba (8/2) na področju elektrotehnike/elektronike. Moje redno delo je trenutno še najbolj povezano z evropskimi raziskovalnimi programi (vesolje, jedrska tehnika,...) vendar žal bolj administrativno kot vsebinsko. Še prej pa je bilo to meroslovje. Pred tem sem bil več let na FE v laboratoriju za elektronske elemente in v Iskri, tovarni kondenzatorjev.

Pri elektroniki kot hobi me zanima marsikaj - od bolj temeljnih teoretskih vprašanj elektrotehnike do povsem praktičnih rešitev v elektroniki, tudi elektronika za mlade (imam 2 osem let stara otroka). V otroških letih sem se ukvarjal z modelarstvom, sprejemniki, oddajniki, zaradi revščine nisem imel dostopa do kakšnih inštrumentov ampak sem si prvi A/V/ohm meter, radio, oddajnik/daljinsko vodenje, osciloskop (najprej iz ČB TV),... izdelal sam. Popravil tudi marsikateri radio ali TV. Nato je sledilo obdobje, ko sem se moral ukvarjati s povsem drugimi problemi. Zadnja leta ponovno prihajam v formo. Rad sam načrtujem svoja vezja, ravno kar pa sem nabavil "pečico" in proučujem načine, da bi jo predelal v "reflow" za SMD tiskana vezja (kot "zapriseženi TH-jevec sem še nedavno mislil, da se to pri meni /očala.../ ne bo nikoli zgodilo).

Rad imam naravo, včasih sem bil vinogradnik in imam majhno zidanico (ravno kar se ukvarjam z alarmno napravo) v Beli krajini od koder izhajam.

Lep pozdrav!

Ivan
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 97 krat
Prejel zahvalo: 87 krat
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 16:43

Ivan je napisal/-a:v Elektronik.si sem sodeloval kot Ivan2 in si želim povabila.
Dobrodošel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 18 Jan 2015, 18:05

BraneZ je napisal/-a:Sem Branko Zupan, znan iz elektronik.si foruma pod istim nickom. Upam, da me sprejmete tudi tukaj. Obljubljam, da se bom držal vseh (skoraj vseh) pravil.

Pozdrav!

Kakopak, Brane! Dobrodošel!
Uporabniški avatar
Slowfly

OdgovorNapisal/-a int47 » 18 Jan 2015, 18:15

Pozdravljeni.

Skoraj povsod na internetu sem int47.

V preteklosti sem precej prostega časa porabil za elektroniko, programiranje uC, fotografijo in airsoft.
V zadnjem času sem se lotil tudi varjenja, centralnega ogrevanja, peči na pelete, solarnih sistemov in izdelave toplotne črpalke.
Službeno se ukvarjam z malo močnejšimi zadevami, nekje na meji med elektroniko in energetiko.
Na forumih raje odgovarjam, kot sprašujem.

Prosim za polnoprano članstvo.
Kdor ni skregan, ni Slovenc.
Uporabniški avatar
int47

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 2 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 18:18

int47 je napisal/-a:Skoraj povsod na internetu sem int47.
Tukaj tudi :) Dobrodošel!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a sars » 18 Jan 2015, 19:14

Pozdravljeni. Sem 32-letni inženir elektronike, zaposlen kot vzdrževalec - elektronik. Prijavljam se z istim nickom kot na elektronik.si forumu. Doma se z elektroniko ukvarjam ljubiteljsko, kot hobi, kolikor mi dopušča čas. Drugače sem gasilec, ljubiteljski vrtnar, delam pa tudi na domači kmetiji. Upoštevanja pravil sem navajen že iz drugega foruma in to se tudi tu ne bo spremenilo.

Lp Sars
Lp Sars
Uporabniški avatar
sars

Kraj: Vransko
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: Slowfly
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 18 Jan 2015, 19:22

sars je napisal/-a:Pozdravljeni. Sem 32-letni inženir elektronike, zaposlen kot vzdrževalec - elektronik. Prijavljam se z istim nickom kot na elektronik.si forumu. Doma se z elektroniko ukvarjam ljubiteljsko, kot hobi, kolikor mi dopušča čas. Drugače sem gasilec, ljubiteljski vrtnar, delam pa tudi na domači kmetiji. Upoštevanja pravil sem navajen že iz drugega foruma in to se tudi tu ne bo spremenilo.

Lp Sars

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
Slowfly

OdgovorNapisal/-a trax » 18 Jan 2015, 19:22

Muris, uskoro 32 godine :)
Inzinjer elektrotehnike iz Bosne i Hercegovine, i autor http://www.elektronika.ba web stranice.
Zaposlen u jednoj firmi kao programer, hobi su mi elektronika i programiranje.
trax

Zahvalil se je: 0 krat

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nov uporabnik se predstavi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost