DELPHI GUI za vse resolucije

Vse o programiranju na in za PC

Moderatorji: Kroko, tilz0R

DELPHI GUI za vse resolucije

OdgovorNapisal/-a Saso » 28 Nov 2016, 22:20

Eno vprašanje za programerje, ki obvaladajo svoj posel bole kot jaz,ki se s tem ukvarjam bolj ljubiteljsko za svoje potrebe pa kdaj tudi za koga kaj naredim.

Kako v delphiju zgradit GUI da bo deloval pravilno za vse resolucije, OK nekje je seveda omejitev, za 800x600 in nižje resolucije recimo nima smisla delat aplikacije.
Gre se mi predvsem za to, da naredim GUI, ki bo delal na različnih resolucijah, in da se ne bodo gradniki prekrivali ob spremembi velikosti zaslona.
To zadevo sem sicer pred par leti že rešil z matematiko ob resize-u forme, vendar je tokrat kar nekaj več gradnikov na formi in nebi rad tega delal na ta način.
Z Anchors, to ne gre, saj se gradniki, ki so v isti liniji (npr 5 x combobox) ob določeni velikosti zaslona vseeno začnejo prikrivati, ker recimo če vse vežeš na levo, se njihova velikost spreminja bisveno hitreje, kot pozicija.

Skratka zanima me kako pristopiti k tej problematiki na bolj eleganten način in če ima delphi kaj takega vgrajenega, kar bi olajšalo in na eleganten način rešilo to zadevo.
Uporabljam pa delphi 7 ali pa XE8.
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 80 krat
Prejel zahvalo: 121 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 27

Vrni se na Programski jeziki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost