CVAVR- vstavjlanje svojih simbolov

Vse o programiranju na in za PC

Moderatorji: Kroko, tilz0R

CVAVR- vstavjlanje svojih simbolov

OdgovorNapisal/-a FilipN » 29 Okt 2018, 18:09

Pozdravljeni.
Lotil sem se programiranja v CVAVR in sicer programiral bi LCD 16x2. Naletel sem na težavo, ko sem hotel vstaviti svoj simbol iz LCD Visiona v kodo, a nisem znal. Znam narisat simbol a postopka za vnos simbola v kodo pa ne. v priponki je slika simbola.
Vesel bi bil kakšne pomoči.
Priponke
Posnetek zaslona (29).png
LP Filip
FilipN

Kraj: Vodice 1217
Zahvalil se je: 10 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: CVAVR- vstavjlanje svojih simbolov

OdgovorNapisal/-a FilipN » 01 Nov 2018, 13:42

V bistvu me zanima samo koda za tak znak, od zapisa znaka do prikaza tega na lcd. Poskušal sem na veliko načinov tudi brez LCD Vision-a ampak mi zmerja napiše kakšen error.
LP Filip
FilipN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Nov 2018, 15:38

Ne vem, če ti razumeš kako tak LCD deluje v primeru, ko se gre za uporabniško definirane znake ?

V programu je najprej potrebno inicializirati LCD.
Takoj za tem je treba definirati obliko posameznih "user defined" znakov. Običajno je takih znakov le pet.
Kako točno se to naredi je opisano v datasheetu za te vrste LCD-jev. Tu je prvi ki sem ga našel: lcd datasheet.

Za rešitev tvojega problema glej konkretno pod 11.6 CGRAM.

Ne poznam pa načina kako tvoj sw generira znake. No vsekakor je potrebno tako generirane znake prenesti na LCD modul preden jih lahko uporabiš.

Takih znakov je le pet. Če jih potrebuješ več, še ni rečeno, da problem ni rešljiv. Pomembno je namreč le to, da jih ni več kot pet prikazanih. Če v naslednjem trenutku potrebujemo šestega in če se eden od prejšnjih ne rabi biti več na ekranu, potem lahko tak znak definiramo ponovno. To storimo lahko tudi v med delovanjem programa, ne le ob inicializaciji.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5564 krat
Prejel zahvalo: 3743 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 253

OdgovorNapisal/-a FilipN » 27 Nov 2018, 16:18

VolkD je napisal/-a:Ne vem, če ti razumeš kako tak LCD deluje v primeru, ko se gre za uporabniško definirane znake ?

V programu je najprej potrebno inicializirati LCD.
Takoj za tem je treba definirati obliko posameznih "user defined" znakov. Običajno je takih znakov le pet.
Kako točno se to naredi je opisano v datasheetu za te vrste LCD-jev. Tu je prvi ki sem ga našel: lcd datasheet.

Za rešitev tvojega problema glej konkretno pod 11.6 CGRAM.

Ne poznam pa načina kako tvoj sw generira znake. No vsekakor je potrebno tako generirane znake prenesti na LCD modul preden jih lahko uporabiš.

Takih znakov je le pet. Če jih potrebuješ več, še ni rečeno, da problem ni rešljiv. Pomembno je namreč le to, da jih ni več kot pet prikazanih. Če v naslednjem trenutku potrebujemo šestega in če se eden od prejšnjih ne rabi biti več na ekranu, potem lahko tak znak definiramo ponovno. To storimo lahko tudi v med delovanjem programa, ne le ob inicializaciji.

Ali bi lahko videl kakšen primer tega, ker sem jaz še bolj začetnik v teh vodah.
LP Filip
FilipN

Vrni se na Programski jeziki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost