CNC PCB rezkar

Vse o gradnji, vodilih, krmiljih, sklopkah, ....

Moderator: Kroko

CNC PCB rezkar

OdgovorNapisal/-a mcride » 29 Mar 2019, 23:26

Gledam tale projekt na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=nVkbG-CYaAA) "The Ant PCB Maker" in razmišljam o nabavi delov ter tiskanje 3d delov za omenjeno napravico (projekt čez poletje :) )

Ker logično pogledam koliko bi me prišlo vse skupaj, so samo deli cca 250-300€. Sedaj pa me zanima ali se za ta denar bolje ne splača kupiti že narejen 3d CNC, npr.: https://bit.ly/2HNXCKW ?

Kaj menite, ali morda kakšna druga povezava ?
Uporabniški avatar
mcride

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: CNC PCB rezkar

OdgovorNapisal/-a tomazp » 30 Mar 2019, 13:53

Po mojem mnenju je definitivno boljša izbira narejen cnc. Ali pa celo kot kit komplet. Je pa res, da boš potem hitro ugotovil, da bi bilo bolje imeti večji in močnejši cnc, kjer pa cena hitro poskoči v nebo.
tomazp

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 86 krat
Prejel zahvalo: 134 krat
Uporabnika povabil: Zeci
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a mcride » 30 Mar 2019, 18:56

tomazp je napisal/-a:Po mojem mnenju je definitivno boljša izbira narejen cnc. Ali pa celo kot kit komplet. Je pa res, da boš potem hitro ugotovil, da bi bilo bolje imeti večji in močnejši cnc, kjer pa cena hitro poskoči v nebo.

Glavni namen je zgolj rezkar za delanje PCBjev, da mi ni treba uporabkjati "plastifikatorjev" pa kemikalij..itd.

Predlagas kaksnega v tem razredu (200-300€ max)
Uporabniški avatar
mcride

OdgovorNapisal/-a VolkD » 30 Mar 2019, 20:34

mcride je napisal/-a:Glavni namen je zgolj rezkar za delanje PCBjev, da mi ni treba uporabkjati "plastifikatorjev" pa kemikalij..itd.

:_think Imam CNC, celo dva. Imam plastifikator, mislim, da tri. Uporabljam pa kemikalije.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6298 krat
Prejel zahvalo: 4051 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a mcride » 30 Mar 2019, 20:42

VolkD je napisal/-a:
mcride je napisal/-a:Glavni namen je zgolj rezkar za delanje PCBjev, da mi ni treba uporabkjati "plastifikatorjev" pa kemikalij..itd.

:_think Imam CNC, celo dva. Imam plastifikator, mislim, da tri. Uporabljam pa kemikalije.

Hehe, smo si pac drugacni, pri meni se mora obracati v vrtljaje :D :D

No kaksen nasvet za kitajski cnc :_helpsos
Uporabniški avatar
mcride

OdgovorNapisal/-a Cloud » 30 Mar 2019, 22:46

mcride je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:

Hehe, smo si pac drugacni, pri meni se mora obracati v vrtljaje :D :D

No kaksen nasvet za kitajski cnc :_helpsos

Sem nekaj časa delal vse PCBje na rezkar (LPKF protomat). Ce rabis PCB vceraj je zadeva ok, če pa ne in rabis za preverit koncept naredis na toner ali foto transfer. Za zaresne pa daš delati. Pri današnjih cenah ne vidim smisla imati doma CNC samo za delati tiskana vezja
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a mato1111 » 03 Apr 2019, 19:17

Tale že narejen rezkar iz povezave (CNC3018) se že ob vrtanju lukenj v PCB napreza, ob rezkaju "outline" pa ga sploh krivi kot špaget pa še natančnost je bolj za silo kot kaj drugega, ker je kompletna Z os pač iz plastike. Sem videl v živo.
Tako da če hočeš dobit kolikor toliko soliden izdelek, moraš delati res počaaasi in z res čim manjšo globino rezkanja.

Če te veseli in ti je v izziv, si ga lahko narediš sam na spletu je polno literature in vodičev. Ni raketna znanost, ampak v eni uri pa tudi ni narejeno.
Pa dvomim da ti uspe naredit/kupit nek soliden rezkar znotraj tvojega finančnega okvirja.
mato1111

Kraj: Brezovica
Uporabnika povabil: s54mtb

Vrni se na CNC naprave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov