Oglasi prodam telefon višjega cenovnega razreda

Sem sodijo vse informacije, ki so lahko vsem ostalim koristne. Brez problema lahko napišete ime firme ne glede na to ali je v zvezi s pozitivno ali negativno izkušnjo.
Zaželene so tudi ocene posameznih izdelkov.

Oglasi prodam telefon višjega cenovnega razreda

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 02 Maj 2021, 22:28

Že kakšno leto kupujem nov telefon in pač gledam kje bi dobil čim boljšega čim ceneje.

Konkretno gledam serijo Samsung Galaxy S21 + . Škrt kakor sem ni šans da dam 1000-1300€ za telefon! 600-700€ max !

Gledam tele oglase na bolhi https://www.bolha.com/index.php?ctl=sea ... %2B&page=4

in pogruntavam da tele telefoni postajajo nova oblika plačilnega sredstva . Zakaj bi kupil drag telefon in ga samo odprl da bi preveril vsebino , ali pa ga imel mesec dni.

Vse bolj se mi zdi da ljudje na ta način dobijo nekakšen kredit ,ki ga sicer ne morejo potem pa odplačujejo glavnico in obresti par let . Zanimivo je tudi trgovanje s telefoni odkupujejo vse po vrsti za fiksne cene

Ima kdo še kakšen globji vpogled v to zadevo ?
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 283 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 142

Re: Oglasi prodam telefon višjega cenovnega razreda

OdgovorNapisal/-a MadMax » 02 Maj 2021, 22:36

Stara stvar, to se je delalo ko je še Simobil obstajal 20 let nazaj.
Priporočam pa kupoprodajno pogodbo in po možnosti kopijo prodajalčevega izvoda aneksa/računa, da se ne bo po prodaji spomnil da so mu telefon ukradli...K sreči ni prav pogosto da bi zato rabil, pa vseeno. Nenazadnje morda tudi zaradi garancije.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 540 krat
Prejel zahvalo: 607 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Cloud » 02 Maj 2021, 22:43

Načeloma se res gre za “kredite” nekaj pa naj bi jih bilo tudi takih z ukradeno kreditno, baje da imajo določene firme “črne naslove” katerim prodajo telefon samo za 100% avans.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 292 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a cero » 02 Maj 2021, 22:54

Jaz sem tako kupoval mojega p30pro lani poleti.
Vse skupaj je zgledalo precej mafijsko, dobili smo se na parkirišču v Mariboru, tip se pripelje v črnem zatemnjenem avdi-ju, mi odpre tovarniško zapakiran telefon ga vžgemo dam noter svoj sim, deluje ok.
Prešteje in podrobno preveri denar, mi da račun zraven za uveljavljanje garancije in nismo se nikoli več videli.
Ker sem cvikal, sem ga vseeno še parkrat poklical na njegovo telefonsko, pa se mi je vedno vljudno javil.
Seveda mi je bilo tako početje precej neznano in sem ga vprašal čez kakšen mesec kaj je poanta take prodaje, pa je rekel da je isto kot če bi vzel kredit, da je to normalno in jih tako ogromno počne.
Ne vem no, zdi se mi da je taka praksa bolj pogosta za severovzhod Slovenije.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 264 krat
Prejel zahvalo: 543 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a reber » 02 Maj 2021, 23:02

Nekateri kupujejo tudi na firmo za stroške, kot da kupijo službeni telefon za zaposlene... verjetno naročnino celo plačujejo zaposlenemu, ampak telefon gre v prodajo, tako operejo služben denar in prejmejo gotovino.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 124 krat
Prejel zahvalo: 458 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Maj 2021, 06:46

cero je napisal/-a:Vse skupaj je zgledalo precej mafijsko, dobili smo se na parkirišču v Mariboru, tip se pripelje v črnem zatemnjenem avdi-ju, mi odpre tovarniško zapakiran telefon ga vžgemo dam noter svoj sim, deluje ok.
Prešteje in podrobno preveri denar, mi da račun zraven za uveljavljanje garancije in nismo se nikoli več videli.
Ker sem cvikal, sem ga vseeno še parkrat poklical na njegovo telefonsko, pa se mi je vedno vljudno javil.
Seveda mi je bilo tako početje precej neznano in sem ga vprašal čez kakšen mesec kaj je poanta take prodaje, pa je rekel da je isto kot če bi vzel kredit, da je to normalno in jih tako ogromno počne.
očitno pozitivna izkušnja; daj link do tega prodajalca na bolhi :D
Jaz sem riskiral z nakupom preko Banggood, Xiaomi Redmi Note 9 Pro Global, malce pod 200 € je bil takrat na dom dostavljen (nobene carine in davka če kot dostavo izbereš EU Priority Line), zaenkrat še deluje.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 146 krat
Prejel zahvalo: 212 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a mucek » 03 Maj 2021, 07:27

Brezobrestni kredit od Telekoma ... Stara stvar ;)
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 615 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 117

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Maj 2021, 08:44

Ni tako zelo brezobresten. Kot prvo, že v startu postavijo ceno nekoliko višje, kot drugo, te pa potem naslednjih nekaj let lupijo pri naročnini.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 12051 krat
Prejel zahvalo: 7002 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 213

Vrni se na Kje kaj kupiti in izkušnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost