Nakupi s Kitajske

Sem sodijo vse informacije, ki so lahko vsem ostalim koristne. Brez problema lahko napišete ime firme ne glede na to ali je v zvezi s pozitivno ali negativno izkušnjo.
Zaželene so tudi ocene posameznih izdelkov.

Nakupi s Kitajske

OdgovorNapisal/-a s51un » 19 Maj 2020, 10:45

Danes se nekdo v Trzinu veseli pošiljke s Kitajske, ki je potovala več, kot sedemdeset dni v Slovenijo. Premeteni kitajski trgovec me je namerno zavedel z napačno sledilno številko RV357663637CN, ki je od nekega drugega kupca v Sloveniji in hkrati izprosil, da sem mu nasedel in zaprl "spor" na eBay portalu. V tej pošiljki naj bi bila nadomestna radijska postaja, ker je bila v prvi pošiljki dostavljena pokvarjena. Izkušnja me je stala kar nekaj sto evrskih bankovcev. Predlagam, da skrbnik po vzoru nekaterih drugih portalov uvede rubriku "nakupi v spletnih trgovinah", kjer bi si lahko izmenjavali podatke o nam zanimivih predmetih.
Lep pozdrav in 73, Bojan
s51un

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 29 krat
Uporabnika povabil: jvolk
Število neizkoriščenih povabil: 2

Re: Nakupi s Kitajske

OdgovorNapisal/-a Jakey » 19 Maj 2020, 14:58

je odprto že tukaj: viewtopic.php?f=40&t=16607
..ampak redkokdo to uporablja, oziroma ne uporabljajo v prave namene :roll:
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 178 krat
Prejel zahvalo: 148 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Maj 2020, 18:07

Jakey je napisal/-a:je odprto že tukaj: viewtopic.php?f=40&t=16607
Ja, a to ni ravno isto. Mislim, da je tole malo drugače, mislim, da je tudi potrebno, saj bodo na ta način dobre izkušnje našle svoje mesto, slabih trgovcev pa se bomo lažje izognili.
Pa ne le kitajskih.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9277 krat
Prejel zahvalo: 5269 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 110

OdgovorNapisal/-a reber » 19 Maj 2020, 19:04

s51un je napisal/-a:Danes se nekdo v Trzinu veseli pošiljke s Kitajske, ki je potovala več, kot sedemdeset dni v Slovenijo. Premeteni kitajski trgovec me je namerno zavedel z napačno sledilno številko RV357663637CN, ki je od nekega drugega kupca v Sloveniji in hkrati izprosil, da sem mu nasedel in zaprl "spor" na eBay portalu. V tej pošiljki naj bi bila nadomestna radijska postaja, ker je bila v prvi pošiljki dostavljena pokvarjena. Izkušnja me je stala kar nekaj sto evrskih bankovcev. Predlagam, da skrbnik po vzoru nekaterih drugih portalov uvede rubriku "nakupi v spletnih trgovinah", kjer bi si lahko izmenjavali podatke o nam zanimivih predmetih.
Lep pozdrav in 73, Bojan

Boš vedel za drugič, da se spor na ebayu zapira šele, ko stvar dobiš in tudi sprobaš... do takrat pa pazi da se spor ne zavleče in zapre avtomatično, če ne vrne denarja se obrneš na ebay da oni posredujejo. Še vedno pa, ko je vse v redu, lahko še 1x plačaš, če je prodajalec predhodno vrnil denar.

Škoda, da si izkusil na velikem znesku, jaz jih ne šparam tudi za nekaj dolarjev, če ne dobim pravočasno, odprem primer in mogoče še malo počakam, potem pa vrnejo denar. Kar nekajkrat sem ponovno plačal, ker je roba vseeno prišla, večinoma pa ni.

Ko jokajo "negative feedback hurts my store" jim odgovorim, da "undelivered item hurts my business" in smo zmenjeni :evil:
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 78 krat
Prejel zahvalo: 365 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Maj 2020, 19:12

Naj bo tema praktična in koristna za vse. Poskusite pokazati dobre trgovce in tiste slabe. Kako je kdo reagiral in koliko je bil "pameten", po moje tukaj ni bistveno.
Bo pa precej pomagalo, če smo konkretni - nick name je brez problema objavljen, link tudi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 19 Maj 2020, 19:52

Če si plačal prek paypal lahko še prek njih probaš rešit dinarčke.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 422 krat
Prejel zahvalo: 478 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a urosg » 22 Maj 2020, 03:53

Osebno se ravno borim za 3.000 EUR preko odprtega PayPal dispute-a (traja ze vec kot en mesec).

Zanimivo je to da sem s tem prodajalcem naredil kar nekaj posla (cca. 15.000 EUR) in je slo do sedaj vse skoraj perfektno; zadnja runda se je pa sfizila...

Kar me je pa najbolj presenetilo je bilo pa to kar je naredil prejsnji teden... Ker prej ni odposlal robe kot je bilo domenjeno seveda, ob odprtju primerna na PayPal, ni imel nobenih sledilnih stevilk, sedaj je pa poslal dve posiljki preko DHL iz dveh razlicnih naslovov, ki sta nepovezana z njegovim podjetjem na moj naslov, posiljke pa "document", da gredo mimo carine in ce jaz ne bi zelo pazil pri prevzemu posiljk, bi bile seveda avtomatsko prevzete - kar bi na hitro pomenilo za PayPal da sem posiljke sprejel.

To je naredil v casu ko je bil primer ze eskaliran na PayPal, kar pomeni da jaz ne morem vec dodajati "dokazov", komentarjev, ... v sam primer.

Od DHLa sem pridobil kopije dokumentov posiljke, spisal dopis in poslal se to na PayPal in so zaenkrat odpisali, da so dodali v primer, tako da mocno upam, da bo primer ustrezno resen.

Prodajalec: Wenzhou Yingxing Import&Export Co.,Ltd oz.
njihov logo je moder "YX" in njihova primarna dejavnost je prodaja opreme za SMT produkcijo
Uporabniški avatar
urosg

Kraj: Domžale, Mengeš, Kamnik
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 65 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a marko » 22 Maj 2020, 07:14

Jaz vedno poslujem izključno preko alibabe. Vsa komunikacija je preko alibabe, order mora iti čez alibabo, plačam preko alibabe (preko bančnega nakazila v EUR preko IBAN). V alibabi prodajalec potem doda sledilno številko in tudi sledenje se tam vidi. Denar dobijo šele, ko potrdiš, da si prejel in da je vse OK. 2x sem dal dispute, in vsakič (upravičeno) dobil povrnjeno.
Če ti v življenju ne gre in si nesrečen, se spomni na lastnike Renaultov.
marko

Zahvalil se je: 144 krat
Prejel zahvalo: 169 krat
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a seba » 22 Maj 2020, 16:07

Danes sem dobil paket po 90 dneh iz Kitajske! :D
Uporabniški avatar
seba

Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 123 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a Jakey » 22 Maj 2020, 16:16

seba je napisal/-a:Danes sem dobil paket po 90 dneh iz Kitajske! :D

Zanimivo, meni je skoraj vse naročeno prišlo v 20-25 dneh (ne delovnih!).
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Zahvalil se je: 178 krat
Prejel zahvalo: 148 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Pobes » 23 Maj 2020, 19:32

Meni se je pa zgubilo 15 paketov od novega leta naprej. Sploh nimam ideje kje se nahajajo. Tracking pise da potujejo.
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Maj 2020, 21:08

Pobes je napisal/-a:Meni se je pa zgubilo 15 paketov od novega leta naprej. Sploh nimam ideje kje se nahajajo. Tracking pise da potujejo.
Koliko je bilo pa vseh ? Mislim, koliko jih je prišlo?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 23 Maj 2020, 21:57

Aliexpress; naročeno: 28.feb.2020; prispelo: 22.maja 2020; prodajalec: SWITCH EXPERTER Store; priporočilo: zadnja izbira.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 104 krat
Prejel zahvalo: 168 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a Pobes » 23 Maj 2020, 22:26

VolkD je napisal/-a:
Pobes je napisal/-a:Meni se je pa zgubilo 15 paketov od novega leta naprej. Sploh nimam ideje kje se nahajajo. Tracking pise da potujejo.
Koliko je bilo pa vseh ? Mislim, koliko jih je prišlo?

Od januarja do sedaj kakšnih 20-22. Nekaj jih prišlo, sedaj pa poštar ne prinese nič več. Bom počakal še malo..
Pobes

OdgovorNapisal/-a s56vha » 26 Maj 2020, 08:14

Korona je malo zj***** sistem. Jaz sem od 15 naročil v januarju, dobil 5 takoj (2 tedna), nekaj po 2 mesecih, ostali ni prišli - denar že vrnjen (Banggood, aliexpress).
Uporabniški avatar
s56vha

Kraj: Preserje pri Radomljah (1235)
Zahvalil se je: 48 krat
Prejel zahvalo: 82 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a MadMax » 26 Maj 2020, 12:52

Kar sem naročal iz alija, so zamudo ustvarjali predvsem že prodajalci sami, saj letos nobeden (od 10 različnih) ni poslal prej kot v 4 tednih od naročila/plačila (lani do 1 teden). Posledično pošiljke rabijo preko 3 mesece do dostave.
Zato do nadalnjega na aliju ne naročam.

Ebay pa gre kot ponavadi, "hitrih" je morda celo več kot pred korono.
Nedostavljenih se mi sicer zdi da je kakšen več kot prej, a to je zgolj po občutku, ne delam neke hude statistike iz tega.
MadMax

OdgovorNapisal/-a SebastianT » 20 Jun 2020, 09:09

Od preko dvajsetih nakupov sem do danes dobil dva, zahteval sem vračilo denarja, sto izgovorov :_cussingwhite
Včeraj dobil tudi takega in ne prvič:
"hi sir, so sorry for you first, if you not receive it now , can you tell me your paypal address, i refund to you. i had try refund many times to you in this case, and ebay said: There was a problem sending your refund to the buyer. To try again or to see what's wrong, go to PayPal. So can you tell me your paypal address, i refund by paypal , and when you receive it, you can help me close this case, I'm a honest seller, not cheater, Please you turst me, best regards "
Sebastian
SebastianT

Zahvalil se je: 107 krat
Uporabnika povabil: S52O

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Jun 2020, 09:20

Ne razumem. Pa saj ima vse podatke za refund.
Po drugi strani pa,... že email naslov je dovolj, da ti vrne. In če ve tvoj email, ti kaj hudega ne more.
Ne vem pa zakaj bi vračal mimo e-baya, ki mu bo zaračunal provizijo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Pobes » 20 Jun 2020, 09:52

No zadeve so se premaknile z alija. Nekaj 100€ sem dobil vračil, nekaj paketov je prišlo.
Pobes

OdgovorNapisal/-a MadMax » 20 Jun 2020, 10:19

SebastianT je napisal/-a:Od preko dvajsetih nakupov sem do danes dobil dva, zahteval sem vračilo denarja, sto izgovorov :_cussingwhite
Včeraj dobil tudi takega in ne prvič:
"hi sir, so sorry for you first, if you not receive it now , can you tell me your paypal address, i refund to you. i had try refund many times to you in this case, and ebay said: There was a problem sending your refund to the buyer. To try again or to see what's wrong, go to PayPal. So can you tell me your paypal address, i refund by paypal , and when you receive it, you can help me close this case, I'm a honest seller, not cheater, Please you turst me, best regards "

Ena od fint dilerjev, ki so samo prodajalci za šefeta.
On ti "refunda" prek drugega paypala, ti si misliš "to je to, case closed" in zapreš case na ebay, on prekliče svoje ("refund") plačilo na paypal, ti izvisiš (ker ne moreš ponovno odpret case na ebay), on je zaslužil provizijo (pa še predmet mu lahko ostane, v primeru če ga sploh ni poslal).
MadMax

OdgovorNapisal/-a reber » 20 Jun 2020, 10:52

Tako je, pri vsaki neprejeti pošiljki je obvezno treba odpreti "case" na ebayu, ne glede na to kako kitajc prosi in joka da mu taki primeri škodijo... to je njegov problem, saj ne pošljejo ali pošljejo pozno, tudi po več kot enem mesecu. Včeraj sem dobil pošiljko v rekordnem času 8 dni, to se še ni zgodilo, najhitreje je bilo 10 ali 11 dni, pogosto 14 dni in tja do 25 dni, večinoma dober mesec.

Pred nekaj dnevi sem imel podoben primer, kitajc ponovno vpraša, če bom plačal, če dobim pošiljko potem ko vrne denar... že takoj na začetku vedno to napišem, on pa ponovno vpraša, namerno zavlačujejo. Potrdim, naslednji dan joka da ne more vrnit, da nekaj ne gre, da bi rad vrnil tako, da mi nakaže na paypal... tudi če ne bi bilo sumljivo, bi dobil vrnjeno manj, ker bi paypal vzel provizijo. Odgovoril sem, da naj kar vrne, sicer bo ebay naredil to namesto njega... prilagam citat, držte se tega, ne bodite popustljivi, tudi med kitajci so nateguni. Večina so pošteni, ampak vmes so nateguni. Odločil sem se, da bom sedaj brez izjem dal negative feedback vsakomur, če ne prejmem v 58 dneh, tik pred 60. dnem od nakupa, ko še lahko dam feedback, bom stisnil negativno pa naj se butajo z glavo nekam.

Jun. 13
You didn't get the item
You requested
A refund
Comments
Hi. I didn't receive this item. I want refund. If I receive item later, I wil repay. Best regards

Jun. 15
The seller sent a message
Comments
Dear buyer, We could refund you. Could you please repay us if you get the item later? Do you agree? Please do not escalate the case or leave negative feedback. We are sorry for any trouble we caused.

Jun. 15
You sent a message
Comments
Yes, I agree. Best regards

Jun. 16
The seller sent a message
Comments
Dear buyer, We tried to refund you. But it is failed. Could you offer us your paypal account? We will transfer the payment to you.

Jun. 19
You sent a message
Comments
Hi. Just refund, or ebay customer service will do for you if I ask them to step up and help. Best regards

Jun. 20
The seller refunded you through Paypal
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 20 Jun 2020, 13:27

tukaj je tudi paypal med glavnimi sokrivci, ker ob full refund obdrži 3,2% provizije.
Kar se kar nabere za trgovce, ki imajo dražje produkte.
Dorijan

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 124 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a urosg » 20 Jun 2020, 13:49

Še update mojega primera, ta teden je PayPal končno zaključil zadevo v mojo prid, je pa trajalo praktično dva meseca da se je cela zadeva speljala do konca in glede na vmesne statuse je kar slabo kazalo, na srečo so na koncu še enkrat zahtevali dopolnitev primera in sem poslal lahko še dodatne dokumente v primer predno so zaključili.

Seveda se je prodajalec že na začetku po otroško zakujal in začel z grožnjami, da če ne zaprem primera da mi ne bo več nudil podpore za mašine, ki sem jih kupil pri njem itd. itd.
Uporabniški avatar
urosg

Kraj: Domžale, Mengeš, Kamnik
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 65 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a reber » 20 Jun 2020, 14:04

Večji trgovci imajo pogodbo s paypalom in dogovorjene stroške, ki so nižji. Res je, provizijo pobere paypal in tudi ebay. Kdor hoče prodajat, se bo pač sprijaznil s temi dejstvi, nenazadnje je to na nek način za kupca največja oziroma ena največjih spletnih trgovin na svetu. Lahko pa se gredo posamezni kitajci svojo lastno spletno trgovino, pa da vidimo kaj in koliko bodo prodali. Dejstvo je tudi to, da se poceni na ebayu prodaja marsikaj, ki se v nekaterih spletnih trgovinah nebi, ker prodajajo škart robo, ki je pogojno lahko enakovredna podobnim izdelkom.

Kakorkoli, imamo opravka z dobrimi in slabimi in zato v primeru da naletimo na slabo izkušnjo, uporabimo vse možnosti za zaščito, ki nam jih ponuja ebay.
Uporabniški avatar
reber

Vrni se na Kje kaj kupiti in izkušnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost