Baofeng BF-V9

Vse v zvezi z radijskimi postajami

Baofeng BF-V9

OdgovorNapisal/-a Matthai » 01 Feb 2020, 19:11

Imam naslednjo težavo... kupil sem Baofeng BF-V9 (to naj bi bila posodobljena verzija Baofeng BF-888s) in to postajo bi rad uporabil za pogovore na PRM (446 MHz) frekvencah. Zato bi bilo treba zadevo programirati tako, da bo delala na teh kanalih. Kabel sem si sicer sposodil od kolega.

Žal v Chirpu ni podprta, pobrskal sem po Baofeng spletni strani in tega modela sploh ni opisanega gor, potem sem nekje na http://abbree.com našel nek program V12.exe (mimogrede, stran je v Firefoxu označena kot znan distributor malwarea :_CR ), ampak zadeva seveda ne dela (ne prebere iz postaje).

Potem sem na Baofengovi uradni strani dol potegnil "BF-480 program v1.5" (za modele od BF-V3 do BF-V5), v upanju, da bo mogoče pa delalo, pa spet ne bere... oziroma, parkrat mi je prebralo 20%, nekajkrat 60%, enkrat pa celo 100%, pa se potem ustavi.

Kakšna ideja kako naprej? Kolikor sem videl, se na Aliexpressu kar nekaj tega prodaj, ne vem, ali vsi delajo na "default" frekvencah, ali kaj?

Kolikor sem ugotovil, naj bi oddajalo na 454 Mhz. 454-456 MHz naj bi bilo za neke mobile-satellite service... vsekakor ne bi rad delal štale izven dovoljenih frekvenc, poleg tega bi rad kompatibilnost z ostalimi postajami (se pravi PMR na 446 MHz)...
Matthai

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 21

Re: Baofeng BF-V9

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Feb 2020, 19:50

Matthai je napisal/-a:..., potem sem nekje na http://abbree.com našel nek program V12.exe (mimogrede, stran je v Firefoxu označena kot znan distributor malwarea :_CR ), ampak zadeva seveda ne dela (ne prebere iz postaje).
biki.png
Ufff,... tole je pa res za bike dražit.

Si siguren, da imaš ustrezen kabel za to postajo ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8404 krat
Prejel zahvalo: 4904 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 252

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 01 Feb 2020, 20:06

Kolikor vem je treba imeti potenciometer pri komunikaciji z računalnikom do konca na glas, ker poteka preko avdio konektorja.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 1090 krat
Prejel zahvalo: 480 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 212

OdgovorNapisal/-a Matthai » 01 Feb 2020, 21:36

Sem dal do konca na glas, in je isto...
Matthai

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a arksi » 03 Feb 2020, 07:54

Mislim, da glasnost tukaj nima vpliva, vsaj kolikor jaz poznam omenjene postaje.
Baofeng BF-V9 ne poznam v "drobovje" bi pa lahko sklepal, da se programira verjetn isto kot ostale Baofeng postaje. Z uporabo kabla USB, ki računalniku dodeli COM port in preko tega poteka programiranje.

S Chirp programom sem pred časom sprogramiral eno Baofeng postajo. Ne vem več katera oznaka je bila, ker je teh oznak eno morje, kar se tiče pa drobovja je pa po večini isto. Skratka, v Chirp programu tudi ni bila podprta. Izbral sem eno, ki je bila najbolj podobna oznaka. Najprej ni šlo, potem sem zamenjal in poizkusil še nekaj podobnih oznak in programiranje je steklo,,čeprav dotična oznaka ni bila enaka.

Če ne bo šlo poizkusi še s kakšnim drugim podobnim programom, saj jih je kar nekaj na spletu. Včasih se pri teh Baofeng postajah dogajajo malo "čudne" stvari ;-).
arksi

Kraj: Dolenjska
Zahvalil se je: 838 krat
Prejel zahvalo: 111 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na Radijske postaje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost