TTN "crknil"

Povezovanje množice naprav, ki imajo vgrajene senzorje in dokaj samostojno komunicirajo med seboj in z najrazličnejšimi aplikacijami.

TTN "crknil"

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Maj 2020, 08:44

Zadnjih nekaj dni opažam, da je [url]konzola na TTN[/url] ali nedostopna ali pa ne kaže dejanskega statusa. Gateway, ki je živ in priključen (in prenaša podatke), je tam označen kot offline. Prav tako ttn mapper ne dela prav, saj očitno uporablja iste podatke.

Status omrežja sicer kaže, da ima NOC težave (del omrežja, ki "dostavlja" statuse naprav in gatewayev).

Od "free" storitve sicer ni za pričakovati, da bo 24/7 delala brez težav in izpadov, kljub temu se mi pa zdi, da v enem tednu bi pa že morali kaj poštimat.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1561 krat
Prejel zahvalo: 4072 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: TTN "crknil"

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 18 Maj 2020, 09:24

je že nazaj. Pa pa ni bilo še cel teden v petek mi je še delalo.
Je pa mogoče malo brca, da si free userji pogledamo docker inštalcijo in self hosting, če je izvedljivo.

Je pa definitivno glupo, ko si vzameš v nedeljo popoldne čas, da bi se malo poigral in je kar tema.
Dorijan

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 121 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Maj 2020, 13:02

Dorijan je napisal/-a:je že nazaj. Pa pa ni bilo še cel teden v petek mi je še delalo.

Meni piše pri dveh gatewayih, ki sta ves čas aktiva "Last Seen 6 days ago". Ko pogledam promet pri senzrju, se taisti gateway pojavi v paketu.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1561 krat
Prejel zahvalo: 4072 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 18 Maj 2020, 14:07

Zanimivo. Jaz sem govoril za spletno stran. Sama je delala in sem se lahko prijavil ampak console.thethingsnetwork.org/ mi je pa dal "502 Bad gateway" napako.
Tako, da očitno so imeli vse povsod težave, oz kako nadgradnjo sistema, ki je šla ne-planirano narobe.
Ampak ko sem jo danes uspel odpreti mi je za senzor kazal 12h, kolikor je minilo od kadar sem ga odklopil, glede na to, da nisem videl kaj mi dela.

Katere gateway pa imaš? Imaš dinamično konfiguracijo kot jo omenjajo tam?
Dorijan

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 121 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 23

Vrni se na IoT - Internet of things

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov