Najugodnejši ponudnik - velika količina podatkov

Vse kar ne gre v zgoraj naštete rubrike.

Najugodnejši ponudnik - velika količina podatkov

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Jun 2019, 10:26

Na neki lokaciji v SLO bom od konca junija do konca julija rabil prenos velike količine podatkov v smislu ogledi videov na tablici, če je le možno tudi televizije, itd. Kateri je najugodnejši ponudnik začasne naročnine za takšne primere ? Mogoče Hoferjev WiFi2GO - 44,99 za modem + 200GB za 1 mesec ?
Se da kakšen odslužen Android mobi nastaviti kot dostopna točka, pa preskočiš strošek za modem in ti ostane denar za gigabajte ?
Ali je televizijo sploh možno gledati preko takšne naročnine ?
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 109 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 24

Re: Najugodnejši ponudnik - velika količina podatkov

OdgovorNapisal/-a Cloud » 18 Jun 2019, 10:42

Lahko imas samo Hot Giga za 15eur. Se da gledati vendar odbisno od ponudnika. Jaz z EONom nisem imel nobenih problem kolega z T2 pa je imel probleme.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Jun 2019, 12:07

imam modem Huawei B260a. Kakšne so realne (download) hitrosti na 3G ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Jun 2019, 23:06

pri Telekomu sem na račun mobi-številke, ki je zelo redko v uporabi, nabral za 56€ predplačila. O super, bom zdaj to izkoristil; če dobim pri Hoferju 200GB za 15€, imam na tej predplačniški SIM logično vsaj 746GB; saj konkurenca deluje, kajne ? Vseeno preverim stanje s klicem na 041/700-700: ja, malo morgen; pravi "1 MB = 55 centov". Mislim, da se je zmotil in ga popravim "1 GB = 55 centov, ane ?" "Ne ne, 1 MB = 55 centov". Nič jasno. Ok, Hofer ima 200G za 15€; kakšna je tovrstna ponudba pri vas ? "10€ = 5GB". In, ko zmanjka zakupljene količine, se hitrost zmanjša ? "Ne, hitrost se ne zmanjša, gre naprej po ceniku 1MB = 55 centov".
Nič jasno. Razen tega, da lahko pri Telekomu za teh svojih 56€ zakupim 28GB :shock:
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 19 Jun 2019, 11:14

Lahko preneseš dobroimetje na drugo predplačniško številko.

Iz telekomove strani

Prenesite dobroimetje s svojega računa Mobi na drug račun Mobi oziroma na predplačniški račun Mobilni internet kar prek svojega mobitela.

Prenos dobroimetja opravite tako, da v mobitel vtipkate:

*132*znesek, ki ga prenašate*predplačniško številko, na katero dobroimetje prenašate# in pritisnete tipko za klic.
Za potrditev ponovno vtipkate *132# in pritisnete tipko za klic.
Po izvedenem uspešnem prenosu dobroimetja sta tako donator kot prejemnik obveščena prek SMS-a.

Prenesete lahko poljubni znesek, ki je zaokrožen na polno evrsko vrednost.

Pri enkratnem prenosu lahko prenesete največ 20 € in opravite največ 5 prenosov na dan.

Dobroimetje lahko prenašate, če ste predhodno opravili prvo aktivacijo številke Mobi in je stanje na vašem računu Mobi najmanj enako znesku, ki ga želite prenesti, ter da ni minilo več kot 90 dni od zadnje polnitve oziroma uspešnega podaljšanja veljavnosti na računu Mobi.

Dobroimetje lahko prenesete tudi, ko ste v tujini - v omrežjih tistih operaterjev, ki omogočajo povratni klic, kar najlažje preverite tako, da v mobitel vtipkate ukazni niz za preverjanje stanja na računu Mobi. Če se na zaslonu pojavi izpis stanja na računu Mobi, omrežje podpira ukazni niz.

Prenos dobroimetja med predplačniškimi računi je brezplačen.
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 125 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Jun 2019, 12:19

Če te ne moti precej ozka pasovna širina bob net 200GB

Je naročnina vendar brez skritih strožkov pri prekinitvi.

Sicer ne vem kako si si zamislil gledat TV? Ali imaš za to svojo škatlo? Lahko narediš iz telefona dostopno točko, telefon pa postaviš na dobro lokacijo, da ima dober sprejem. Vse se pa ne da gledat prek tega interneta, ker oddaljeni serverji ne vidijo tvojega IPja, IPTV deluje proti tebi medtem kjer uporabljajo P2P omrežje le to ne bo delovalo.
kobranka

Zahvalil se je: 406 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Jun 2019, 13:05

alividmar je napisal/-a:Prenos dobroimetja med predplačniškimi računi je brezplačen.
tukaj je haklc - med predplačniškimi; iz predplačniškega na naročniško pa ne gre, ali pač ? Bom preveril.
Klical sem še na Telemach katerega naročnik sem za kabelsko, internet, telefon in mobi: 1€ = 3GB, na preplačniški kartici imaš 4€, torej 12GB/4€.

A "ozka pasovna širina" pri Bobu pomeni nizko hitrost, kot sem videl v ceniku, 4/2 Mbit/s ? Sicer je evro ceneje kot Hofer, a Hofer ima 20/5. Torej zaenkrat je Hot Giga brez konkurence.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Jun 2019, 20:17

Za švoh evro doplačila imaš potem hitrejšega kot pri hot. Ker praviš, da si naročnik Telemacha, kaj vse ti pripada v pogodbi? Če imaš kabelsko TV potem pojdi na ta naslov če še nisi: https://moj.telemach.si/registracija oz. se prijavi v ta račun, če si že registriran. Notri v računu imaš potem nekaj dodatnih opcij. Med njimi bi moral dobiti tudi postavko za EON. Glede na izbrani paket, ki si ga lastiš ti tam piše na koliko naprav lahko namestiš in uporabljaš EON, kakšne programe lahko gledaš je pa odvisno od samega naročniškega paketa. Recimo če bi imel samo naročnino na telefon bi bil tudi izbor programov bolj reven.

Kolikor mi je poznano aplikacija EON ne zahteva več striktno uporabe tvojega ponudnika tako kot predhodni 3DGO, ampak lahko uporabiš bilo katerega.
kobranka

Zahvalil se je: 406 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Jun 2019, 21:15

problem s tem Telemachovim EON-om je da ni nikjer na meni razumljiv način napisano kaj to sploh je. Imam paket SIlver, datum aktivacije januar 2015.
Pod EON mi piše "Prijavljene naprave: 0/5." Ko kliknem na to, mi izpiše vse 3 kabelske TV-sprejemnike: 2x CISCO PDS 3121 in 1x CISCO 4682DVB. Ne vem kaj naj zdaj s tem.
Na zavihku "Mobilna" mi izpiše "STE ŽE UPORABNIK TELEMACHOVE MOBILNE TELEFONIJE? Urejajte svoje mobilne storitve pod istim uporabniškim računom." in prikazuje gumb "Povežite". Stroški za mobi so na istem računu kot za paket Silver, torej je, kar se plačevanja tiče, že povezano. Kaj se zgodi če tukaj kliknem "Povežite" ? Bo potem pri "EON" zraven treh kabelskih TV-sprejemnikov dodal še mobi ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 19 Jun 2019, 21:52

Naložiš aplikacijo na telefon. Odpreš in se prijaviš in že lahko gledaš televizijo na telefonu
Cloud

Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a javr » 20 Jun 2019, 20:42

hvala, deluje, tako na Telemachovem WiFi kot v Mobitelovem omrežju. Me pa zanima za kakšno količino podatkov gre pri tej televiziji. Tako kot je napisano na DVD-jih, torej 4,7GB = 2 uri ? Torej bi z zakupljenimi 200GB lahko gledal televizijo 85 ur ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 20 Jun 2019, 20:57

odpri porabo podatkov, si zapiši glej televizijo eno uro in še enkrat zapiši
Cloud