nakup rabljenega iphona

Vse kar ne gre v zgoraj naštete rubrike.

nakup rabljenega iphona

OdgovorNapisal/-a cero » 26 Apr 2018, 22:01

Rad bi kupil kakšen rabljen Iphone 6.
Gledam po bolhi, pa sem malce skeptičen glede velikega razpona šare ki se prodaja, zato razmišljam če bi se ga mogoče dalo zrihtati preko ebaya.
Ima kdo kaj izkušenj s tem, na kaj je treba biti pozoren?
Mogoče kakšna priporočila prodajalcev iz EU?
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 121 krat
Prejel zahvalo: 291 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 31

Re: nakup rabljenega iphona

OdgovorNapisal/-a Cloud » 26 Apr 2018, 22:13

Jaz bi raje gledal vsaj 6S modele. Jaz sem svojega kupil na forumu jabuk.si. Je pa res, da z vsakim nakupom rabljenega telefona gambling lahko dobiš vrhunsko ohranjenega, lahko pa fašeš takšnega, ki tudi za na smetišče ni več.
Je pa mogoče res vredno malo gledati po ebayu, če je kaj pametnega (ko sem jaz gledal so bile cene celo malo višje kot pa pri nas). Pri tem pa pazi, da je telefon brez icloud locka.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 103 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a xfce » 26 Apr 2018, 22:38

Kupovanje rabljenih telefonov je zelo rizično. Slaba baterija, zamazan mikrofon in zvočnik, kakšne skrite oksidacije in razno nagajanje. Sam pravim, da je telefon toliko vreden kolikor ima garancije, naprej je vse podarjeno. Pri rabljenem imaš velik odstotek možnosti, da dobiš slab telefon.
Če nisi pripravljen dati denarja za nov iphone, si raje kupi budget telefon in imaš 2 leti mir (garancija, nov izdelek, nova baterija)
Recimo tale:
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... onics.html
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 65 krat
Prejel zahvalo: 130 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 27 Apr 2018, 14:54

Če te zanima ti lahko prodam svojega 6S, (64GB) za neko normalno ceno. Prej ti še pošljem slike na ZS in lahko ga prideš tudi preizkusit. Kupujem namreč 8. Novega pa kupujem zaradi tega ker se stalno selim in pozabljam kable in podobno, na vseh lokacijah pa imam brezžični polnilec vendar jaz nimam telefona s to možnostjo. Drugače telefona še ne bi menjal, ker deluje tako kot treba. Res je, da sem pred Applom imel telefone Samsung, (paradne konje), in sem jih precej čuval pa po dveh letih je imel zamenjano baterijo ter ne malo problemov z updejti, ki so jih Slovenski TK ponudniki certificirali za Samung telefone, kot da so vredu (japajade). Iphone zaenkrat deluje brez problema, sam imam tudi dokupljen plac na iCloudu, kar pomeni, da imam na vseh napravah vse slike posnetke, filme ,datoteke, whatever. Telefon pa tudi uporabljam kot Home daljinec. Če še ne veste Apple je odprl svoj Homekit protokol. Skratka ja iz izkušenj priporočam 6S.
Kot so že predhodniki povedali splača se kupiti vsaj model z S v imenu, ker je precej izboljšan od osnovne različice.
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 2

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost