iPHONE 6 - je res vreden imena in denarja?

Vsi ostali OS za telefone in tablice. Tu spadajo predvsem WIN naprave

iPHONE 6 - je res vreden imena in denarja?

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Maj 2015, 10:40

Oglejte si tole in poskusite odgovoriti.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5404 krat
Prejel zahvalo: 3695 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: iPHONE 6 - je res vreden imena in denarja?

OdgovorNapisal/-a Proteus » 18 Maj 2015, 10:44

i-naprave so statusni simboli, kar pomeni, da so tovrstni testi irelevantni za potencialne imetnike.
Bistveno je, da je i-p6 dovolj velik, da ga vsi opazijo.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 237 krat
Prejel zahvalo: 472 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 83

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 Maj 2015, 20:20

Uh, Darko... tole je pa staro. Itak se je takoj ugotovilo, da se močno pretirava. Itak da tako velik telefon lahko ukriviš, kajne? Enako kot lahko npr. ekran prenosnika, pa zlomiš svinčnik...
medtem so sicer povsem enako ukrivili tudi novi samsung galaxyS6 in note, s tem da je pri ajfonu počilo steklo, a je touch in LCD še delal, pri samsungu pa je touch sicer ostal cel a je crknil LCD. Samo za Samsung se ne zaganja take panike kot za ajfon. Enako ima novi samsung velike težave z RAMom zaradi buga v androidu, pa težave z baterijo...pa se spet ne govori o tem. Govori se samo, ko je na tapeti apple. Tako pač je.

Glede splača - ne splača: Maloprodajna cena epla in novega samusnga je tam-tam. Se splača? kakor komu. Jaz imam ajfon že od verzije 3gs in sem ga vajen, tako da zame je to super telefon. Če bi bil od začetka na androidu, bi pa po moje zdaj imel kak android, mogoče celo smasung S6...

Vreden? Nikakor, enako kot ne Samsung, enako kot ne HTC, LG itd. Ampak cena se ne oblikuje na podlagi vrednosti ampak na podlagi povpraševanja. In dokler se epl prodaja, bo cena taka. Ja, je tudi mogoče statusni simbol, kot pravijo nekateri. Ampak tak naziv si je moral zaslužit, to je pa nekaj, kar trenutno nobena druga firma nima.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 283 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a mujo » 18 Maj 2015, 21:44

V ceno produkta je tudi vključena programska oprema. Apple pa ima tukaj precej prednosti. Tudi posodobitve so dobre - na stari telefon se še zmeraj lahko naloži relativno svež sistem.
V primeru androida (uradne izdaje!) pa se večinoma izda samo par verzij. Če hočeš novo verzijo pač vzami novi telefon. Res pa je, da so tu izjeme.

Apple je trenutno (že kar nekaj časa) edini ki še proizvaja prenosnike z 16:10 zasloni. In spodobnim touchpadom. In še bi lahko našteval. Cena je temu primerna. Saj tudi kvalitetni lenovoti so dragi. In z 16:9 razmerjem zaslona... :roll:
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 145 krat
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 19 Maj 2015, 06:21

No, resda je nov ios mogoče dati na star telefon, ampak s tem malce izgubiš na hitrosti, saj je nov sistem prilagojen novim telefonom z hitrejšimi procesorji. Ni pa to neke hude sile, vsaj po mojih izkušnjah. Pač menije in podobne zadeve odpira malenkost počasneje.

Aja--- Apple na telefonih nima opičjega stekla, ampak neko konkurenčno. Razlog je pa menda v tem,da je stevie hotel da mu naredijo steklo, ki bo malce bolj gladko, pa opičja firma ni hotela. Pa je šel drugam. Rezultat je, da je drsenje s prstom po ajfonu malce bolj gladko kot drsenje po ostalih telefonih. Ja, seveda ima zadeva tudi negativno stran: steklo je menda malce bolj krhko. Na šestico so sicer hoteli dati safirno steklo, a je proizvodnja še preveč v "beta" fazi - preveč je izmeta, ker je menda postope izdelave izredno zahteven (in drag...).

Glede touchpada pa res, vsaka čast. Tako lepo odziven pad... Ok, saj zdaj je vedno več win prenosnikov z multitouch funkcijo, ampak spet je bil epl prvi, ki je to uveljavil. In ko imaš tako ploščico, enostavno ne da ne rabiš miške, ampak je sploh nočeš. Ker ni tako fleksibilna kot pad.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 19 Maj 2015, 10:51

In ko imaš tako ploščico, enostavno ne da ne rabiš miške, ampak je sploh nočeš. Ker ni tako fleksibilna kot pad.

Niso še naredili pad-a, ki bi bil dejansko uporaben za resno delo... Če pa že brez miške, pa definitivno trackpoint na sredi tipkovnice. S touchpadom precej težko rišeš v 3D z vsemi mogočimi kombinacijami pritisnjenih gumbov, scrollanja in premikanja.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 132 krat
Prejel zahvalo: 163 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 166

OdgovorNapisal/-a Kroko » 19 Maj 2015, 10:56

Imam touch screen monitor. Po 15 minutah roka tako boli, da se ga ne da več uporabljati. Z miško roka lepo počiva na mizi in problemov ni.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 624 krat
Prejel zahvalo: 1348 krat
Število neizkoriščenih povabil: 249

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 19 Maj 2015, 11:01

@Kroko

Protonček ni mislil na touchscreen ampak na touchpad (drsna ploščica pod tipkovnico). Drugače pa ja... Na notebookih in desktopih je touchscreen neuporaben (ne samo to, da te roka boli, še cel ekran si namastiš). Plus tega so touchscreeni ponavadi "glossy", kar je spet slabše kot mat, ker gledaš samega sebe.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 132 krat
Prejel zahvalo: 163 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 166

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 19 Maj 2015, 11:03

Kroko je napisal/-a:Imam touch screen monitor. Po 15 minutah roka tako boli, da se ga ne da več uporabljati. Z miško roka lepo počiva na mizi in problemov ni.

Če pa še zapestje počiva, pa je sploh udobno.
Težava sveta je, da so inteligentni ljudje polni dvomov, medtem ko so neumni polni samozavesti. (Charles Bukowski)
s54mtb

Zahvalil se je: 1096 krat
Prejel zahvalo: 2668 krat
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a Proteus » 19 Maj 2015, 11:12

s54mtb je napisal/-a:Če pa še zapestje počiva, pa je sploh udobno.

Fuj in fej po dveh dneh sem tiste blazinice vrgel v smeti.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 237 krat
Prejel zahvalo: 472 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 83

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 19 Maj 2015, 13:20

Jaz imam drugače trackball. Ko se ga navadiš, je ni tako priročne in udobne miške kot je trackball.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a mujo » 19 Maj 2015, 18:55

Tudi meni se touchscreen na računalniku ne dopade.

Jaz sem tudi na trackballu - se mi zdi bolj udoben ko klasična miš.
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 145 krat
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a Iztok » 19 Maj 2015, 20:44

s54mtb je napisal/-a:Če pa še zapestje počiva, pa je sploh udobno.

Če počiva še rama pa je za hrbtenico še bolje. Tole sem ravno danes testiral v URI Soča ... ni slabo :)
Slika Slika

Pa da ne bomo preveč OT ... iJabolčki me nikoli niso navdušili. Pred leti sem iz Nokie presedlal na SGS, ki mi popolnoma ustreza. Sem pa pred dnevi testiral novi SGS6 in ni nič impresivnega. Zato bom brez težav ostal na S5 8-)
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 370 krat
Prejel zahvalo: 327 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 64

Vrni se na Ostali OS - WIN naprave, iPhone

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost