Katero tablico naj kupim ?

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Katero tablico naj kupim ?

OdgovorNapisal/-a yang » 13 Mar 2016, 21:14

Zanima me, če bi lahko dobil kakšen nasvet katero tablico naj kupim ?
Primarni namen za uporabo tablice je branje PDF-jev, razmišljal sem tudi o e-ink napravah,
vendar mora biti taka, ki podpira branje pdf-jev tudi, če imajo noter grafiko, torej slike in grafe v polni ločljivosti.
Gledal sem Samsungove tablice, vendar zdaj obstaja že toliko različnih modelov, da ne vem katero izbrati.
Tukaj je par tehničnih zahtev:
1. Naj bo Android, ne Apple
2. Velikost ekrana naj bo vsaj velikost A4 formata, torej nad 10", da prikazuje vse v polni ločljivosti
3. Dobra ločljivost naprave (AMOLED zaslon)
4. Naj bo nova, s ceno do 200 EUR
Uporabniški avatar
yang

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 138 krat
Prejel zahvalo: 27 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 13

Re: Katero tablico naj kupim ?

OdgovorNapisal/-a Grebenc » 13 Mar 2016, 22:06

Osebna izkušnja je taka, da je poceni najboljša SAMSUNG-ova tablica SAMSUNG Galaxy TAB E 9.6 (klik)
Ima močno grafiko in procesor dovolj močen za kakšno hujše procesiranje.

1. Je Android 4.4.4
2. Velikost je 9.6" in je čisto prave velikosti za pregledovanje dokumentov in se jo še nekako lahko drži v le eni roki
3. Zaslon je LED, nisem pa prepričan če je AMOLED
4. Cena je do 190 eur, se pa jo lahko kar pogosto dobi še bolj poceni tudi za okoli 150 eur pri kakem mobilnem operaterju.
Grebenc

Zahvalil se je: 17 krat
Prejel zahvalo: 7 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 14 Mar 2016, 19:21

jaz sem nabavil Asus zenpad S 8 , v Sloveniji teh ni so samo slabše verzije za skoraj isto ceno

http://www.amazon.fr/Asus-Z580C-1A007A-Tablette-Moorefield-Lollipop/dp/B01276MDBS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1457975964&sr=8-2&keywords=asus+zenpad+s+8.0

je pa všečna in zmogljiva tablica 10'' pa so mi prevelike

PS: veliko tablic je s kitkatom ipd je problematičnih za nadgradnjo v lolopop 5.0 + + verzije .
Na papirju gre v praksi pa ne (mene je zanimala lenovo yoga tab npr )

smo pa gledali v službi tudi samo ni nekega zaupanja

http://www.ebay.de/itm/Tablet-V919-AIR- ... SwCypWnU4U

http://www.ebay.de/itm/Teclast-X98-Plus ... SwzgRW0OFA (poglej generacija proca!! )
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 156 krat
Prejel zahvalo: 141 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 71

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Mar 2016, 18:48

Mogoče pa moraš nadgradnjo izpeljati preko ODIN programa(če gre samsung)tako, da ga pobrišeš interno ter na kartico naložiš inštalacijsko datoteko, katera se konča z .ZIP. Za to si je dobro pogledat kakšno predstavitev od inštalacije cyanogenmod očiščene verzije programske opreme.
kobranka

Zahvalil se je: 408 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 31 Mar 2016, 15:03

Vseeno katero. Tablice so itak neuporabne. No za survanje po netu še gre. Ampak to zna pa vsaka. Ostalo je pa okrnjen slab nadomestek računalnika. Še za igrice niso ravno.
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a wyro » 31 Mar 2016, 21:18

Lenovo tab a10
https://m.alzashop.com/lenovo-tab-a10-7 ... tinije_SL_{Kategory}&utm_source=jeftinije_SL&utm_medium=product&utm_campaign=jeftinije_SL_{Kategory}Tablets

http://m.gsmarena.com/lenovo_tab_2_a10_70-7089.php

Glede na konkurenco v tej cenovni skupini ima dobre specifikacije, pomembne specifikacije:
IPS 1200 x 1920 pixels (~218 ppi pixel density)
2GB
Quad-core 1.7 GHz
7000mAh battery
Uporabniški avatar
wyro

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 1 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Cloud » 31 Mar 2016, 21:34

SamoBr je napisal/-a:Vseeno katero. Tablice so itak neuporabne. No za survanje po netu še gre. Ampak to zna pa vsaka. Ostalo je pa okrnjen slab nadomestek računalnika. Še za igrice niso ravno.

Sem mislil, da bo "phablet" nadomestil iPad pa se je izkazalo samo, da je samo velik in okoren telefon. Imam iPad 2 že vsaj 4 leta in po vsem tem času še vedno dela kot urca. Posebno všeč mi je velik zaslon za gledanje filmov in serij (nekako se ne more primerjati 9.7" z 5.5"). Ko pa kam gremo pa da ni interneta, pa imam notri duplo sim kartico za mobilni internet. Igre pa ja čim je narejen port za iPad gredo super posebej kakšne dirkalne ali pa strateške (sem preživel kar "nekaj" ur pouka, tako da sem igral SimCity).
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 164 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Apr 2016, 07:43

SamoBr je napisal/-a: Tablice so itak neuporabne..

Daaaaaleč stran od resnice. Kot bi rekel: avti so itak neuporabni. No, za prevžanje ljudi so že, ampak to zna pa vsako prevozno sredstvo.

Tablica ima točno določen namen, kot avto, ali kamion. Logično je, da s kamionom ne boš šel v kino (no... :_dunno ) ali z avtom ne boš šel po 5 ton peska.
Enako logično je, da boš s tablico delal stvari, katere so jim namenjene, ne boš pa z njo risal sydney-ske opere ali cankarjev dom.
In, ja, za igrice niso samo "ne ravno" ampak zelo dobre, samo ne vsaka, tiste poceni so res podhranjene. Tudi ni vsaka "dobra" za brskanje po netu. No, če imaš železne živce...nekatere delajo počasi, se zatikajo, meče ven wifi...

Jaz bi sicer težko predlagal, ker imam ipad in zato nisem ravno primerna referenca, da bi dajal predloge. Lahko pa iz izkušenj rečem, da tablice za 50 do 100 evrov niso vredne kaj dosti. Pri tablicah več ali manj kar velja: kolikor denarja, toliko muzike. No, kot rečeno, odvisno od živcev in zahtev...
Mislim, da je bil nedavno v reviji VIP test tablic in je bila neka Lenovo za 199 € zelo dobro ocenjena.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 319 krat
Prejel zahvalo: 368 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 77

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost