Kateri mobitel?

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Re: Kateri mobitel?

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 08 Apr 2016, 20:35

saj nočem biti žleht ampak .... sranje na sranje .... po vaše palača ....

kaljeno steklo za 3€ good luck , pa lahko ti trdoto pomerim po vickersu free

---------------------------------------------------------------------------------------

finta kaljenega stekla je da je izredno togo , ob udarcu se sila sploh točkasta porazdeli po celi površini in če je sila premočna steklo razpade in ekran ostane cel

kaj naredi polikarbonat .... upogne se in zaščiti samega sebe
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 164 krat
Prejel zahvalo: 148 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a javr » 08 Apr 2016, 22:28

vedno znova me preseneča, kako ta pametni LG G4 S nima osnovnih nastavitev, ki so standard v ne-pametnih mobijih vsaj zadnjih 10, če ne 15 let:

9. ni možno nastaviti zvok posebej za budilko in posebej za klic; zvok za klicanje je tudi zvok za budilko;

10. sprejem signala doma: najslabši v 16-letni zgodovini uporabe, ena črtica, kot na priloženi sliki;
v službi, 35 metrov od Mobitelovega oddajnika: 3, največ 4 črtice in stalno preklapljanje med črkama H in G (ali katera je že tista druga črka).

Pod točko 1.: postopno zviševanje glasnosti zvonenja dejansko obstaja, a se ne da nastavljati in gre od nula do maksimalno nastavljene v 5 sekundah, kar je praktično kot da te funkcije sploh ni.

Mehanska zaščita: za polno zaščito mora torej biti silikonski etui + kaljeno steklo. Za silikonski etui bi se mi zdelo logično da je debelejši boljši, ker če mobi pade na tla, ga debelejša guma bolj zaščiti kot tanka. Za kaljeno steklo pa ne bom preveč iskal tehničnih podrobnosti; zaradi nižje poštnine ga bom nabavil kar tam, kjer bodo imeli tudi silikonski etui, in to takšno za 3€, ne za 24€.
Priponke
DSC06741_p.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 79 krat
Prejel zahvalo: 127 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a javr » 08 Apr 2016, 23:39

Pod točko 4.:
Protoncek je napisal/-a:Noben telefon nima priložene tiste slušalke, ki jo zatakneš za uho (brezžične), ampak so vse take, ki je tvoja. Mikrofon je tam, verjemi. Po vse verjetnosti sta celo tipki za prevzem klica in nastavitev jakosti.
zgleda, da bo res nekaj na tem; tipka je, mikrofon pa je verjetno na zadnji strani tipke, ena mala luknjica. Še nikoli nisem videl da bi kdo uporabljal takšne slušalke za telefoniranje, zato sem mislil da so samo za radio/glasbo.
Priponke
slusalke.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a webmouse » 09 Apr 2016, 12:41

Tudi LG imajo sistem za varčevanje energije ...
sam imam V10 in ima nekaj v ta namen .. ampak kot je že bilo rečeno veliki aparati imajo tudi veliko baterijo in se tega ne poslužujem.

Sem pa nabavil Qi + NFC nalepko (v originalu je samo NFC na notranji strani pogrova baterije) in Qi polnilec za v službo. in ko sem v pisarni je pač momi na tem mestu in se polni.
in seveda silikonski ovitek - saj nimam rad prask na aparatih ...

Pri menjavi avta sem vedno invenstiral v ''modri zobek'' ker sem kot sopotnik ''skoraj'' prisostval tragediji zaradi uporabe GSM med vožnjo.....
Priponke
2016-04-09 10.31.10.png
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 29 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a alividmar » 09 Apr 2016, 17:07

javr je napisal/-a:vedno znova me preseneča, kako ta pametni LG G4 S nima osnovnih nastavitev, ki so standard v ne-pametnih mobijih vsaj zadnjih 10, če ne 15 let:

9. ni možno nastaviti zvok posebej za budilko in posebej za klic; zvok za klicanje je tudi zvok za budilko;

10. sprejem signala doma: najslabši v 16-letni zgodovini uporabe, ena črtica, kot na priloženi sliki;
v službi, 35 metrov od Mobitelovega oddajnika: 3, največ 4 črtice in stalno preklapljanje med črkama H in G (ali katera je že tista druga črka).

Pod točko 1.: postopno zviševanje glasnosti zvonenja dejansko obstaja, a se ne da nastavljati in gre od nula do maksimalno nastavljene v 5 sekundah, kar je praktično kot da te funkcije sploh ni.

Mehanska zaščita: za polno zaščito mora torej biti silikonski etui + kaljeno steklo. Za silikonski etui bi se mi zdelo logično da je debelejši boljši, ker če mobi pade na tla, ga debelejša guma bolj zaščiti kot tanka. Za kaljeno steklo pa ne bom preveč iskal tehničnih podrobnosti; zaradi nižje poštnine ga bom nabavil kar tam, kjer bodo imeli tudi silikonski etui, in to takšno za 3€, ne za 24€.

9. Zvok za budilko je možno nastaviti posebej, vsaj na G3 je tako. Klikneš na alarm, potem povlečeš prst iz spodaj navzgor in se pojavijo dodatne možnosti (LG G3, android 6.0).
10. v nastavitvah pod MOBILNA OMREŽJA izberi NETWORK MODE GSM/WCDMA auto. Bo verjetno boljši signal izgubiš pa LTE.
1. Pojdi v "TRGOVINO" in si namesti eno od aplikacij ki povečuje glasnost zvonenja, meni deluje TALE
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 131 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Apr 2016, 19:02

9. : hvala za info, deluje;
10.: vse črtice so samo pri "GSM only". Pri vseh drugih kombinacijah je samo 1 črtica;
1.: bom si zapomnil za kasneje, zaenkrat pa bom preizkusil samo kaj ima ta mobi v osnovi, brez dodatkov.

11.: v koledarju ni možno nastaviti opomnika za vsak drugi dan; v starem mobiju sem nastavil npr. 15:40, repeat daily, in potem številko 2, kar je pomenilo alarm za koledarski opomnik vsak drugi dan ob 15:40 uri.

@cero: kako je pri Sony Xperia M4 Aqua - ima funkcije ki jih je imel SE K810i in jih tu pogrešam ? Predvsem 1., 2., 7. in 11. ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Apr 2016, 19:14

Modri zob slušalka stane tako malo, da res ni vredno ga ne imeti.
Sam sem zaradi njega videl kako je otrok sedel na rit. Več ni bilo. Rahel udarec in se je posedel. No sem bil zraven kot pešec, a lahko bi se tudi meni zgodilo.
Tako imam zdaj kar dve slušalki. S prvo nisem bil ravno zadovoljen, pa sem kupil še eno. Za v avto se mi zdi tole že kar obvezna oprema. Če seveda nima avto to drugače rešeno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7297 krat
Prejel zahvalo: 4459 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a cero » 09 Apr 2016, 19:19

1. ni možnosti nastaviti postopno zviševanje jakosti zvonenja, kar poznajo vsi ne-pametni mobiji za vsaj 10 let nazaj; kakršno jakost nastaviš, s takšno zvoni pri dohodnem klicu ali alarmu;

2. Bluetooth je viden samo ko je ekran aktiven;

7. prikazano je, da je alarm nastavljen (simbol budilke), ni pa prikazano ob kateri uri bo zvonilo;

11.: v koledarju ni možno nastaviti opomnika za vsak drugi dan; v starem mobiju sem nastavil npr. 15:40, repeat daily, in potem številko 2, kar je pomenilo alarm za koledarski opomnik vsak drugi dan ob 15:40 uri.

1DA mogoče če si inštaliraš kakšen drug namenski programček
2DA čerpav tega ne razumem preveč, ko je izklopljen ekran se pač nič ne vidi
7DA
11DA spet mogoče s kakšnim namenski programčkom bise to dalo
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 170 krat
Prejel zahvalo: 393 krat
Število neizkoriščenih povabil: 40

OdgovorNapisal/-a alividmar » 10 Apr 2016, 09:23

11: Ko narediš nov opomnik imaš v drugem "odstavku" ALL DAY pod njim je MORE OPTIONS , klikneš in se ti odpre okno , klikneš DOES NOT REPEAT,
izbereš CUSTOM, kjer ti piše REPEAT WEEKLY je puščica izbereš DAILY in EVERY 2 DAY.

K810 je GSM , verjetno ti bi bil signal podoben na drugih androidnih napravah.

Za povezavo bluetooth bi sam uporabil funkcijo NFC, pač ko prideš v avto in daš telefon na določeno mesto ti NFC TAG sproži povezavo bluetooth.

Sam uporabljam na namizju FANCY WIDGET tam imaš možnost prikaza naslednjega alarma.
LP
Priponke
home.png
zaslonska slika
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Apr 2016, 11:57

@cero: če prav razumem: pri Sony Xperia M4 Aqua:
- ni možnosti nastaviti postopno zviševanje jakosti zvonenja;
- ni prikazano ob kateri uri bo zvonila budilka;
- ni možno nastaviti da te na neko stvar opomni vsak drugi dan.

Torej zaenkrat kaže da ne bi nič profitiral če bi LG G4 S prodal in kupil Sony Xperia M4 Aqua ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a cero » 10 Apr 2016, 12:18

Jakosti zvonenja mislim da ni možno nastaviti da se veča, lahko pa si narediš tako melodijo, ali pa uporabiš kak namenski programček
Ob kateri uri bo budilka zvonila, je prikazano takrat ko jo nastavljaš in 5 minut prej kot bo zvonila, takrat jo lahko tudi sklopiš še preden začne zvoniti
Koledarja niti ne rabim, vem pa da če si spet poinštaliraš namenski koledar, vse to lahko narediš

Sam se boš moral odločiti če boš profitiral, vsake oči imajo svojega malarja!
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 170 krat
Prejel zahvalo: 393 krat
Število neizkoriščenih povabil: 40

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Apr 2016, 12:20

@alividmar: ne gre;
- na koledarju dvotapnem datum 12.april;
- vtipkam "event name" in "location";
- tapnem na "more" in odpre se "GMT...." ter čisto spodaj "repeat";
- potegnem ekran gor in pokaže se "repeat: none (daily, weekly, itd)";
- izberem "daily" in ni možnosti "every 2 day"; če izberem "set number of times 5", bo izbralo prvih 5 dni;
- izberem "weekly" in ni možnosti "every 2 day"; če izberem "set number of times 5", bo to ponavljalo prvih 5 torkov.
Priponke
every_2nd_day.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Apr 2016, 12:21

radix je napisal/-a:Jaz funkcijo za naraščajočo glasnost imam. Imenuje se "Increasing ring volume".
tmp_5737-Screenshot_2016-04-08-09-46-55-1835485810.png
kateri mobi je to in kateri op.sistem ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a radix » 10 Apr 2016, 12:24

Xperia Z, CyanogenMod 12.
radix

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 210 krat
Prejel zahvalo: 326 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a alividmar » 10 Apr 2016, 13:53

@ JAVR
Se ti opravičujem. Imam nameščen GOOGLE CALENDAR
PS Zaslonsko sliko posnameš tako da hkrati stisneš gumba POWER in VOL-.

Za DOMAČI ZASLON (HOME) uporabljam NOVA LAUNCHER, lahko izklopiš vse animacije in deluje izredno hitro.
To ti pomaga če (ko) menjaš znamko telefona, vsak proizvajalec ima svoj domači zaslon, z NOVO pa imaš na vseh telefonih enako. Shraniš nastavitve, ter jih po novi namestitvi uvoziš.
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Apr 2016, 16:43

alividmar je napisal/-a:PS Zaslonsko sliko posnameš tako da hkrati stisneš gumba POWER in VOL-.
nobene reakcije na kombinacijo teh dveh gumbov. Mogoče je kaj drugega, se še nisem prebil skozi 100 strani navodil.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 12 Apr 2016, 07:04

ob vsem tem "tapkanju" ugotavljam, da v telefonu nekaj ropota, če po njem potrkam zgoraj levo-desno in ne ropota, če potrkam spodaj levo-desno. Predvidevam, da v notranjosti ne bi smel imeti nekih gibljivih delov ? Lahko še kdo drug preizkusi, predvsem lastniki LG G4 S, in poroča o rezultatih ? Na posnetku se razlika v odzivu na trkanje najbrž ne sliši, vidi pa se kje in na kakšen način potrkati.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 12 Apr 2016, 07:12

Imaš dve možnosti:
1. Telefon prodaš čim prej in greš nazaj na to kar si imel prej
2. Zgubiš živce z uveljavljanjem stvarne napake
Cloud

Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 170 krat
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a javr » 12 Apr 2016, 10:31

dobil sem razlago, da gre za normalno delovanje aparata, saj ima aparat v notranjosti kamero, ki ima autofocus, kar pomeni, da je leča fotoaparata gibljiva, in zaradi tega se sliši šum če po telefonu potrkaš.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 12 Apr 2016, 13:58

Mislim, da boš moral menjati mobilca, ker niti ene pozitivne lastnosti še nisi našel. :mrgreen:
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 108 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a javr » 12 Apr 2016, 16:16

ne gre za iskanje negativnih/pozitivnih lastnosti; to je moj prvi smart-fon in nekaterih stvari pač ne vem, zato sprašujem
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Apr 2016, 07:12

LG G4S (H735): ne kliče in ne vibrira, zato se nabirajo zgrešeni klici. Zvok ni izklopljen, vibrator ni izklopljen. Zaenkrat še ne bi delal nekih resetov. Katere nastavitve naj preverim ? Od posebnosti opazim edino zvezdico na vrhu ekrana, ki je prej ni bilo in ne vem kaj pomeni, v navodilih pa je omenjena samo v zvezi s "priljubljeni".
Priponke
ne_klice.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 14 Apr 2016, 08:20

Zvezdica pomeni "PRIORITY" .
Vklopil si način ki te opozarja samo na določene klice.
Greš pod SOUND ˛NOTIFICATIONS najdi DO NOT DISTURB, če je ON je to to , lahko pa imaš tudi časovno od do, tam pa klikneš na napis DO NOT DISTURB.
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Apr 2016, 11:10

alividmar je napisal/-a:Zvezdica pomeni "PRIORITY" .
Vklopil si način ki te opozarja samo na določene klice.
Greš pod SOUND ˛NOTIFICATIONS najdi DO NOT DISTURB, če je ON je to to , lahko pa imaš tudi časovno od do, tam pa klikneš na napis DO NOT DISTURB.

zgleda, da se mi je nekako ponesrečilo da sem nastavil "Priority only", kar si razlagam, da bi mobi zvonil samo če bi me klical kdo, ki ga imam v imeniku označenega kot "zelo pomemben".

Sicer je res, da se je na ekranu zgoraj pojavila zvezdica, a pri podrobnejši razlagi simbolov, ko zgornjo napisno vrstico potegneš dol za dodatna pojasnila, je pisalo le "No notifications", v navodilih za uporabo pa tudi nisem zasledil neke razlage, pa tej zvezdici nisem pripisoval nekega pomena, bo že izginila.

Pa me začnejo spraševati zakaj se ne javljam na telefon; preizkusim še sam, in res: na ekranu vse normalno, kaže kdo kliče, a telefon ne zvoni in ne vibrira. Vzpostavim kontakt s servisom, kjer pa so me najbrž narobe razumeli in mi svetovali, da mora biti na "No interruptions" - torej še slabše kot prej: mobi ne bi zvonil niti če bi klicali največji pomembneži. Se je pa tudi spremenil znak v zgornji vrstici, tokrat v malo bolj razumljiv simbol, a še zmeraj nisem ugotovil za kaj gre.

Odgovor od alividmar je razjasnil zadeve: biti mora na "All interruptions" - torej, vsi me lahko motijo :)
Ne vem pa še kako si razlagati polje "Advanced - Priority only": mi bo tako, kot je sedaj obkljukano, zazvonilo samo za zabeležke v koledarju, označene kot "zelo pomembne", dohodni klici in SMS-i pa bodo zvonili vsi po vrsti, ne glede na pomembno-nepomembno ?
Priponke
Clipboard.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 14 Apr 2016, 18:55

Sam imam drugače v menijih. Boš moral preizkusiti. Sam imam v meniju DO NOT DISTRURB on ali off. Nastavljeno imam da me ne moti ponoči od - do določene ure vsak dan.
Poizkusi.

Še enkrat zaslonska slika. Če stisneš gumb za vklop in takoj zatem še gumb za zmanjšanje glasnosti in ju držiš hkrati par sekund se ne zgodi nič??

EH Uporabnik bi pričakoval da bo vsaj pri istem proizvajalcu podobno če ne enako (menuji in podmenuji) ;(
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Apr 2016, 20:09

alividmar je napisal/-a:Še enkrat zaslonska slika. Če stisneš gumb za vklop in takoj zatem še gumb za zmanjšanje glasnosti in ju držiš hkrati par sekund se ne zgodi nič??
nič oziroma glasnost gre na nulo. Zaenkrat sem v navodilih glede zaslonske slike našel samo to, da se jo lahko naredi s funkcijo "Quickmemo+":
Funkcija QuickMemo+ omogoča ustvarjanje beležk in zajemanje posnetkov zaslona. Z možnostjo QuickMemo+ lahko preprosto in učinkovito ustvarjate beležke med klicem, s shranjeno sliko ali na trenutnem zaslonu telefona.
1 Dotaknite se vrstice stanja, jo povlecite navzdol in tapnite (simbol);
3 Tapnite (simbol), če želite shraniti trenutno beležko v QuickMemo+ ali Galerija.

Zgleda da sem si kupil pameti s tem telefonom. V dveh letih, kolikor sem vezan na Telekom, bom že ugotovil kaj vse mu manjka in potem več sreče z naslednjim pri Telemachu, če se bo Telemach do takrat pokazal kot zanesljiv ponudnik signala kjerkoli v SLO 24 ur na dan.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 14 Apr 2016, 21:15

Prvo gumb za vklop nato takoj gumb za zmanjšanje glasnosti. Skoraj istočasno, če zamudiš se glasnost zmanjša. Nato držiš kakšno sekundo in naredi zajem.
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Apr 2016, 20:53

LG G4S: kako poslati več kot eno datoteko preko BT na PC ?
Pri SonyEricsson: mark -> mark several -> send as -> bluetooth.
Pri LG, v File Manager ali v Gallery ne najdem niti "mark", kaj šele "mark several". V File Manager lahko označim datoteke samo za "move", "copy" in "delete".
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Apr 2016, 22:23

našel, a ne morem izbrisati prejšnjega prispevka: tri navpične pike -> share -> označiš datoteke -> bluetooth.
Ne kaže pa procent prenešene datoteke in tudi BT se ne izklopi samodejno ko so datoteke prenešene.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 22 Apr 2016, 00:04

montiral zaščitno steklo in silikonski etui , seveda nekaj dni po tem, ko mi je nezaščiten telefon padel z dveh metrov na keramične ploščice.
Na etui nimam pripomb, steklo pa je verjetno odpad - nekaj, kar ni šlo skozi kontrolo za v redno prodajo; pod steklom so namreč štirje zračni mehurji, ki jih nikakor ne morem spraviti ven, najbrž zaradi nepravilne oblike stekla; so pa na robovih ekrana, tako da uporabe ne motijo.
Zraven sta bili tudi dve nalepki, katerima ne vem pomena: za "dust absorber" sem na Youtube našel da s tem odstranjujejo prah po tem ko ekran pobrišejo najprej z vlažno in potem s suho krpo. Za "guide sticker" pa ni zadetkov. Predstavljam si, da bi to naj bila neka pomoč pri nameščanju stekla.
Priponke
20160421_230701.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a krko » 22 Apr 2016, 11:09

Da se zaščitno steklo pravilno nalepi je treba kar nekaj spretnosti. Ne rata v vsakem poizkusu. Ravno tako je s folijo.
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 91 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Apr 2016, 12:11

ali se tudi za mobi rabi/uporablja kakšen antivirus ? Kaj uporabljate ? Na računalnikih imam AVG. Je to ok tudi za mobi ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 28 Apr 2016, 12:21

Kasperski ima neke mobile antiviruse. Nevem pa koliko je to zares uporabno
Cloud

OdgovorNapisal/-a javr » 29 Apr 2016, 12:24

kako slikate-fotografirate z mobiji na tapkanje ? Meni nikakor ne uspe narediti tako ostre slike kot je v predogledu, ker vedno, ko tapnem na ekran, aparat stresem in slika je temu primerna.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Apr 2016, 13:12

javr je napisal/-a:kako slikate-fotografirate z mobiji na tapkanje ? Meni nikakor ne uspe narediti tako ostre slike kot je v predogledu, ker vedno, ko tapnem na ekran, aparat stresem in slika je temu primerna.
:shock: Se mi še ni zgodilo. Bi moral res treščiti po njem. Tako da verjetno ne bo zaradi tega.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7297 krat
Prejel zahvalo: 4459 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Cloud » 29 Apr 2016, 16:27

Imam tudi jaz take probleme. Vecinoma ko je slaba svetloba. Ce se slika kaj na soncu pa so dokaj lepe slike
Cloud

OdgovorNapisal/-a rafaellsi » 29 Apr 2016, 18:30

Če imaš možnost nastavi "Self timer" oz. "samosprožilec" na 2s, ki naredi sliko 2s potem ko pritiseš sprožilec. Žal to ni rešitev za dinamične posnetke ...
rafaellsi

Kraj: Gorenjska
Zahvalil se je: 15 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a S53SG » 01 Maj 2016, 14:09

Pri vseh je to problem.. malce bolj imuni na to so telefoni z optično stabilizacijo; Samsung Galaxy S7, LG G5, iPhone 6s plus.
S53SG

Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 31 krat
Uporabnika povabil: powr
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Cloud » 01 Maj 2016, 15:34

Kdaj pa reši težave že samo aplikacija s katero se slika. Če slikam z Snapchat mi naredi telefon veliko lepšo sliko, kot pa z privzeto kamero
Cloud

OdgovorNapisal/-a javr » 01 Maj 2016, 17:31

neverjetno, da moraš za skoraj vsako stvar uporabljati posebno/dodatno aplikacijo, če želiš delovanje mobija približati tistemu, kar si bil navajen zadnjih 10-15 let; kot da tisti, ki so spisali Android, nikoli niso uporabljali navadnih mobijev za kaj drugega kot za klicanje; pa ne rečem, če bi to bil Android 1.0; pri 5 ali 6 ali koliko je že sedaj, pa bi že morali priti na nivo 10 let starih Sony Ericssonov, Nokij, itd.; vse skupaj malo spominja na Google Chrome, katerega prva uporaba je tudi rahlo "šokantna": zgolj osnovni program za brskanje po internetu; že če hočeš kakšno stvar shraniti pod priljubljene-bookmarks ali prebirati RSS, moraš za to naložiti posebni dodatek; spominja tudi na Googlovo odpornost proti željam uporabnikov: v Gmail se redno pojavlja sporočilo "[Message clipped] View entire message", predvsem pri Hoferjevih in Tušovih reklamah, odreže pa tudi veliko avtomatskih podpisov; v Gmail Help Forumu so se pritožbe na to temo začele zbirati leta 2011 pod naslovom "How do I stop gmail from trimming messages? - it's driving me mad!" in obsegajo sigurno že nekaj sto sporočil, a Google je povsem imun na to. Najbrž je isto pri Androidu (predvidevam, da sta Google in Android nekako povezana): sigurno so dobili že na tisoče pripomb in predlogov uporabnikov starih mobijev iz celega sveta, ki pri Androidu pogrešajo funkcije ki so bile pri navadnih mobijih nekaj vsakdanjega, a so na to povsem imuni. Vsaj predvidevam, da je za vse skupaj kriv Android, in ne LG.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 01 Maj 2016, 17:58

Proizvajalec si izbere, katere programe bo dal na določen telefon. In ko bi se vsi ne samo sony držali "manj je bolje". Zato pa imaš na milione aplikacij, da si jih naložiš ali pa costum ROMe.
Cloud

OdgovorNapisal/-a javr » 01 Maj 2016, 18:07

saj ne gre za to da programov ni, ampak da tisti, ki so, delujejo pod pričakovanji v primerjavi z 10 let starimi mobiji. Kot npr. Zastavin fičo letnik '75 je imel avtomatsko lučko v kabini (se je prižgala ko si odprl vrata in ugasnila, ko si jih zaprl). Renaultova katra letnik '90 bi torej morala biti svetlobna leta naprej v vseh pogledih, ampak - imela je luč v kabini, a si jo moral ročno vklopiti/izklopiti.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a radix » 01 Maj 2016, 18:37

No, ti novi Android telefoni so pa kot avto, primerljiv z BMW serije 6. Samo dobi se jih brez gum, sedežev in vse ostale opreme. Vse to se lahko povsem po svojem okusu (večinoma brezplačno) downloada.

Torej so vse primerjave povsem brezpredmetne.
radix

Zahvalil se je: 210 krat
Prejel zahvalo: 326 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a javr » 11 Maj 2016, 12:48

rafaellsi je napisal/-a:Če imaš možnost nastavi "Self timer" oz. "samosprožilec" na 2s, ki naredi sliko 2s potem ko pritiseš sprožilec. Žal to ni rešitev za dinamične posnetke ...
še en problem: ne najdem kako kamero-video nastaviti na stabilizacijo slike - to je če hodiš po terenu in nekaj snemaš, da je slika pri miru.
10+ let star Pentax fotoaparat to ima; za Android l.2016 pa najbrž spet rabim posebno aplikacijo ? Katero bi priporočili ?
Stabilizacija videa na Youtube je katastrofa; naredi tako, kot da betonski stebri valovijo v vetru; dobiš morsko bolezen ko gledaš takšen video.
Priponke
20160511_092326_p.jpg
20160511_092401_p.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 11 Maj 2016, 19:49

LG G4S danes prvič zablokiral:
- ni odziva na vpis PIN;
- ni odziva na tapkanje po ekranu;
- ni odziva na poteg po ekranu gor-dol-kamorkoli;
- ni odziva na kratek pritisk na katerokoli od treh tipk;
- ni odziva na dolg (enominutni) pritisk na katerokoli od treh tipk;
- ni odziva če pokličem na številko tega telefona.

Odstranil sem baterijo in jo ponovno vstavil in sedaj deluje.
Kaže, da nekam zapisuje dogajanje (log) ob takšnih zastojih. Kje najdem ta log ?
Se da iz tega loga videti zakaj je zablokiral in kaj storiti da se to ne ponovi nikoli več ?
Priponke
DSC01825_p2.jpg
QuickMemo_p.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 11 Maj 2016, 20:02

Da se nikoli ne ponovi, bo bolj težko to se pač zgodi vsake toliko časa in nimaš kaj. Tudi računalnik kdaj zmrzne ;)
Cloud

OdgovorNapisal/-a alividmar » 11 Maj 2016, 21:17

Stabilizacija mora biti vgrajena v aparat, LG G4S po podatkih na GSM Areni nima stabilizacije vgrajene.
Uporabniški avatar
alividmar

OdgovorNapisal/-a javr » 08 Jun 2016, 12:17

alividmar je napisal/-a: Imam nameščen GOOGLE CALENDAR
hvala, deluje. Le da ne morem ugotoviti od kod 3-9-minutna zakasnitev pri obvestilih. Npr. če nastavim naj me vsak dan ob 12:00 uri obvesti da je ura 12, to naredi tam nekje med 12:03 in 12:09 .
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 09 Jun 2016, 07:41

meni 3 osna stabilizacija deluje na videu

http://laptopmedia.com/smartphone-revie ... redefined/
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 164 krat
Prejel zahvalo: 148 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a robi » 17 Jun 2016, 16:32

Nimam sicer tehnološko nabite igrače, kot so vaše, imam pa robusten, zanesljiv telefon.
Prej sem imel samsung xcover2, pa je imel gor nesnage in je štekal že nov. Potem sem kupil doogee titans2 pred več, kot letom dni (začetek 2015). Bil je prvi telefon z lolipop (original je imel 4., pa sem potem nadgradil), ima 4000 mah baterijo, ki mi drži 4-5 dni, fotoaparat je povprečen, android je prečiščen in je popolnoma brez nepotrebne navlake (kot je to pri samsungih).
Morda sem ga v vsem času izklopil 3x-4x, ker je kaj zaštekalo, pa še to zaradi nalaganja kakih aplikacij. Mi je pa padel na ploščice in je počil ekran. Dal sem čez "kaljeno" steklo, da ne gre naprej in telefon še vedno dela, kot prvi dan.
Je pa nekaterim grd na pogled in pa težak (velika baterija in kovinsko ohišje).
Proti samsung xcover 2 je dobesedno raketa!
In ga bom imel, dokler ne odpove, potem bom spet kupil kakega kitajca podobnih lastnosti, ki se bo po testih izkazal za dobrega.
p.s.
Ima večbarvno diodo, ki sporoča na smsje in zgrešene klice.

Sinu pa smo pred kakim mesecem naročili tole:
ULEFONE POWER 6050mAh MTK6753 1.3GHz Octa Core 5.5 Zoll 2.5D Corning Gorilla Glass 3 FHD Bildschirm Android 5.1 4G LTE
Je še za razrd boljši od mojega, ni tako robusten, baterija drži nenormalno, v delovanju je pa enako hiter ali hitrejši od galaxy edge 7 (ki ga ima žena).
Ona ni hotela kitajca, zase in za otroke pa ne kupim več kaj drugega.
robi

Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 134 krat
Uporabnika povabil: radix
Število neizkoriščenih povabil: 13

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost