Kateri mobitel?

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Kateri mobitel?

OdgovorNapisal/-a andrejj » 19 Apr 2015, 19:16

V kratkem bom kupil mobitel.Ne vem kakšen tip mobitel bi bil za mene,ker ne slišim.Zato rabim svetlobni signal pa tudi vibra.Danes svs pogovarjala pre ooVoo in je kupil Apple 6.Nima meni v slovenskem jeziku in svetlobni signal enkrat prižge.Jaz sem imel Nokia E6 ta pa prižge svetlobni in traja dokler jaz pogledam sms.Ta je v redu.Vibracija pa enkrat ki je za mene premalo.Pa še imam Nokia 302 in s tem nisem zadovoljen.Svetlobni je slab da se komaj opazi.Če bi trgovini vprašal pa nimajo pojma in še v embelaži.Kakšno pa imate mobitel?
Uporabniški avatar
andrejj

Kraj: 8232 Šentrupert
Zahvalil se je: 194 krat
Prejel zahvalo: 117 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 24

Re: Kateri mobitel?

OdgovorNapisal/-a kobranka » 02 Maj 2015, 14:07

LG Nexus ima pod velikim zaslonom montirano večbarvno LED, katera utriplje v različnih intervalih in različnih barvah. Katera funkcija je za kaj se boš moral pa sam seznaniti, če se ti bo dopadel.
Vibro ima pa vsak le da je kvaliteta vprašljiva. Nekateri imajo neslišno vibro pa ti od vibracij shodi iz mize, drugi so pa obraten kontrast tega.

V trgovini jih moraš pocukat za rokav, da ti dajo v roke delujoč aparat, res pa je, da ravno takih podrobnosti ne boš mogel opaziti.
kobranka

Zahvalil se je: 407 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a andrejj » 02 Maj 2015, 15:37

Mogoče bom Galaksija S6.
Uporabniški avatar
andrejj

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Maj 2015, 07:47

tudi sam iščem nov mobi, ker imam sedaj Sony Ericsson K810i, na katerem delujejo samo Java programi, ki pa so v večini prepuščeni sami sebi - ni več podpore in razvoja. Deluje dokler deluje. Kupil bi novega Sonyja, a sem nekje zasledil, ne vem več kje, da se Sony počasi umika iz trga mobilnih telefonov, pa nimam želje kupiti nekaj, za kar praktično "jutri" ne bo več posodobitev in podpore. Ali kdo ve kaj več o tem ?
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 113 krat
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Maj 2015, 09:10

Jaz sem preskočil na win phone, torej Nokija LUMNIA, prej sem imel android. Moram reči, da mi ni žal.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6939 krat
Prejel zahvalo: 4294 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 14 Maj 2015, 09:17

Glede iphone-a: SMS obvestilo lahko nastaviš, da se opozorilo ponovi - do največ 10 krat. Ponavlja pa se v 2 minutnih intervalih. Tip in dolžino vibriranja pa tudi lahko nastavljaš, lahko pa si tudi ustvariš svoj tip vibriranja.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 318 krat
Prejel zahvalo: 367 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 77

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Maj 2015, 10:23

za Nokio Lumnio sem tudi od s.p. informatika zvedel, da je odlična, ima pa manj zastonjskih programov kot nekaj, kar uporablja Android. Android pa bi naj bil manj stabilen.
Najraje bi nabavil nekaj od Sonyja, ker ga imam že od začetka (Mobireglja GA628) in sem navajen sistema. Vmes je sicer bil en Samsung, pa sem ga po hitrem postopku prodal. Če pa bi dobil siguren podatek, da Sony res zaključuje proizvodnjo mobijev, pa mi je kot znamka trenutno še najbolj zanimiv LG.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 14 Maj 2015, 11:02

javr je napisal/-a:za Nokio Lumnio ....

VolkD je napisal/-a: LUMNIA....

A ni lumia?
http://www.microsoft.com/en/mobile/phon ... lylumia=on
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1349 krat
Prejel zahvalo: 3328 krat
Število neizkoriščenih povabil: 202

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 14 Maj 2015, 11:03

GA628 ni imel skupnega s sonyem niti toliko, kot ima konj skupnega s kuro...takrat je bil to Ericsson, Švedska firma. Šele veliko kasneje jo je kupil Sony.
Pa kakorkoli že, tisti telefon in telefoni danes so svetlobna leta narazen, tako da sistem na današnjem telefonu itak ne bo enak.
(BTW...nokia LUMIA, ne lumNia :D ) Za Lumie tudi jaz še nisem slišal slabega, z izjemo tistih iz čisto prve serije. Jaz sicer še nisem bolj podrobno delal z Win sistemom, ampak govoril sem z nekaj ljudmi, ki so šli z androida na Win in vsi po vrsti so rekli da je win boljši...
Ampak nazaj k temi: andrej, mislim da Sony experia recimo ima modro lučko (ne vem, če vsi modeli?) katera utripa, če je bil neodgovorjen klic ali SMS. Nokie so to včasih imele, če imajo še, bo pa recimo Darko povedal.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 14 Maj 2015, 11:06

Protoncek je napisal/-a:Ampak nazaj k temi: andrej, mislim da Sony experia recimo ima modro lučko (ne vem, če vsi modeli?) katera utripa, če je bil neodgovorjen klic ali SMS. Nokie so to včasih imele, če imajo še, bo pa recimo Darko povedal.

Xperia active ima LED, ki utripa (na različne načine) vse dokler ne prebereš vseh SMS in pogledaš vseh neodgovorjenih klicev.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Maj 2015, 11:07

Je. Tole se mi večkrat zgodi. Se opravičujem.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 14 Maj 2015, 11:19

s54mtb je napisal/-a:Xperia active ima LED, ki utripa (na različne načine) vse dokler ne prebereš vseh SMS in pogledaš vseh neodgovorjenih klicev.

Xperia Z3compact ima enako, je pa malce moteče ker lučka utripne dokaj poredko in zelo na kratko, pa še majhna je. Skratka, telefon moraš po "prihodu" dobro opazovat kar nekaj sekund, da vidiš če si kaj zamudil. (nasprotno temu je starejša nokia 6303classic, kateri okolica navigacijske tipke izrazito in na daleč vidno pomežikne vsakih nekaj sekund)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 356 krat
Prejel zahvalo: 381 krat

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 14 Maj 2015, 11:19

Se zgodi. Tudi meni. Najprej sem mislil, da je kakšen nov model.
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a andrejj » 14 Maj 2015, 11:37

Še nisem kupil,ker kakšen mobitel bi bil sigurno za mene.Drugi mesec bom šel pozanimat.Ker ne bi rad da ne bi zadovoljen.
Uporabniški avatar
andrejj

OdgovorNapisal/-a kobranka » 21 Maj 2015, 11:43

javr, sem prepričan, da polek iOS programske opreme je samo še Android z funkcijami posodabljanja. Tu je Microsoft res naredil velik kiks, že mogoče, da so zadeve bolj stabilne ker je v igri praktično samo en proizvajalec naprav, ampak to je pa vse, stare naprave so šle pa v razgradnjo in ne nadgradnjo. Jaz sicer imam eno starino od samsunga, ki sliši na GT-i5500 ampak zaenkrat še vse deluje več ali manj. Ima me, da bi ga nadgradil z Cianogenmod na malenkost novejšo verzijo. Imam tudi staro nokio 5800 podpora za Youtube je pred kratkim šla po gobe, prav tako mi email ne deluje tako kot bi moral, zato sem aktiviral zgornjega Samsunga.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Carko » 21 Maj 2015, 11:45

kobranka je napisal/-a:javr, sem prepričan, da polek iOS programske opreme je samo še Android z funkcijami posodabljanja. Tu je Microsoft res naredil velik kiks, že mogoče, da so zadeve bolj stabilne ker je v igri praktično samo en proizvajalec naprav, ampak to je pa vse, stare naprave so šle pa v razgradnjo in ne nadgradnjo. Jaz sicer imam eno starino od samsunga, ki sliši na GT-i5500 ampak zaenkrat še vse deluje več ali manj. Ima me, da bi ga nadgradil z Cianogenmod na malenkost novejšo verzijo. Imam tudi staro nokio 5800 podpora za Youtube je pred kratkim šla po gobe, prav tako mi email ne deluje tako kot bi moral, zato sem aktiviral zgornjega Samsunga.
Mislim, da si ravno obrnil zadeve.
Carko

Zahvalil se je: 133 krat
Prejel zahvalo: 472 krat
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a kobranka » 21 Maj 2015, 11:52

Kako bi pa morale biti prav? Aja in pozabil dopisat da pogrešam nokiino trgovino ker je na njej bila aplikacija InternetRadijo, sedaj jo nikjer ne najdem.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Carko » 21 Maj 2015, 12:39

Ne vem, o kakšnem kiksu govoriš, kar se tiče nadgrajevanja in posodabljanja ima namreč Microsoft to zelo dobro pošlihtano. WP8 naprave so se dale nadgraditi na WP8.1, prav tako se bodo dale nadgraditi na prihajajoči Windows 10.
Carko

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 21 Maj 2015, 13:17

Kobranka, nokia je pozabljena zgodba o uspehu. Tipi so žal zaspali na lovorikah in pustili, da njihov symbian povozijo android in ostali. Škoda, ampak kruta realnost.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobranka » 21 Maj 2015, 13:59

Carko je napisal/-a:Ne vem, o kakšnem kiksu govoriš, kar se tiče nadgrajevanja in posodabljanja ima namreč Microsoft to zelo dobro pošlihtano. WP8 naprave so se dale nadgraditi na WP8.1, prav tako se bodo dale nadgraditi na prihajajoči Windows 10.

O kiksu govorim za naprave starejšega datuma, katere so procesorsko in pomnilniško zadosti zmogljive in ki so privzeto imele naložen windows mobile te so šle na razgradnjo. Windows mobile in Pocket PC nimajo več nadgradenj in podpore kolikor so/smo bili seznanjeni.

Ja vem, da je nokia z symbianom zasrala ampak so imeli serije telefonov, ki so se mi izredno dopadli in jih nebi za nič na svetu menjal. Že recimo kamera na srednje cenovni zadevi je bila občutno boljše kvalitete od kakšnih drugih spakedravščin, wifi dobro vleče, kar za ostalo ne moram reči da vsem dobro deluje, pa še se najde kakšna dobra reč. Se bom moral sprijaznit z androidom ni druge.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Carko » 21 Maj 2015, 14:07

Zadnje naprave z Windows Mobile (za potrošnike) so prišle na trg nekje leta 2009. Čeprav so bile nekatere dovolj procesorsko zmogljive, je konkretno ustreznih (npr. dovolj velik kapacitivni zaslon brez robov) za nadgradnjo WP bila morda le peščica naprav (jih lahko prešteješ na prste ene roke).

Od nekih kompromisov pa ne bi imel koristi nihče.
Carko

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 21 Maj 2015, 14:28

Sam uporabljam Android telefon že ene 5-6 let.
Na vsakem izmed telefonov, sem imel (in še vedno imam) "NOLED" aplikacijo.

Trenutno mi zelo dobro služi na LG Nexus 4.
Če te nekdo kliče/dobiš SMS/email/karkoli nastaviš, se ti na zaslonu prikazujejo različne ikone.

Sam imam nastavljeno, da mi sicer po 15 minutah če ne vidim vseeno ekran ugasne.

Če lahko priporočam, je to zagotovo Motorola moto g2, ali Nexus 5/6.

Še link do aplikacije, mogoče komu drugemu koristi: Klik
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 442 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a javr » 22 Maj 2015, 06:50

zaenkrat kaže takole:
- firma: Sony (nisem našel zanesljivih informacij o tem, da naj bi se res umikal iz trga mobilnih telefonov);
- sistem: android;
- ekran: 5,5"
- ponudnik: ker že imam DVB-C/internet/stacionarni od Telemacha, me je vleklo tja (zdaj sem pri Telekomu), a imam ob prebiranju raznih razprav občutek, da bi to bila slaba poteza, ker naj bi bil Telekom, kjub temu da je kakšen evro dražji, še vedno v vsem ostalem, razen nizki ceni, najboljši ponudnik.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a TilenS » 22 Maj 2015, 09:05

Ne da se umika, kolikor sem zasledil se mobilni odelek mogoče le namerava združiti z nekimi drugimi.

Verjetno misliš na Z3, super telefon sodelavec si ga je pred kratkim vzel potem ko sem mu pokazal svojega Z3 compact :) Preden sem kupil sploh nisem vedel, da ima vgrajeno rgb led za obveščanje o prejetih klicih, mail-ih, itd. in že samo zaradi tega bi ga težko menjal z drugimi. Sem pa na Sony že od svojega prvega mobilnega telefona in niti ne gledam pretirano drugih firm.
TilenS

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 48 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Maj 2015, 09:08

Vse svoje življenje sem imel nokio( izjema en sony vmes). Potem so me uspeli prepričati za android telefon. Imel sem ga malo manj kot 1 leto ( moj besedni zaklad se je v tem času povečal za izjemen nabor kletvic v vseh jezikih). Zdaj imam ponovno nokio in s tem seveda win8.1. Pred tem sem se seveda dodobra prepričal o tem kake so težave pri ostalih uporabnikih telefonov. Po nasvetu kar nekaj ljudi sem kupil LUMIA 925. Telefon imam kar nekaj časa (10 mesecev). Edina zamera je njegova eleganca in s tem izmuzljivost iz rok. To sem rešil s silikonskim ovitkom. Vse ostalo dela vedno natančno tako kot pričakujem.
Nikogar ne silim v nič, povem le izkušnjo.
Vsakokrat ko se vam bo besedni zaklad razširil, pa se le spomnite name.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 22 Maj 2015, 09:15

VolkD, res ni tema o tem, kaj je boljše, ali android ali ne.
Ob primerni hardware opremi (konkretno imam Nexus 4) android deluje čist tako kot mora, že več kot 2 leti.

Če pa samsungi pa podobni naredijo telefon, ki mu namečejo en kup njihove software nepotrebne opreme + tega update-ov ni nikjer za android, potem se pa dogaja to, da se besedni zaklad poslabša za nekaj %.

Pa brez zamere ;)

PS: Vsi telefoni, ki uporabljajo "stock" android, delujejo brezhibno.
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 442 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Maj 2015, 09:21

tilz0R je napisal/-a:PS: Vsi telefoni, ki uporabljajo "stock" android, delujejo brezhibno.
Dokler v spletni trgovini za free ne kupiš prve stvari, ki jo danes lahko naredi vsak, ki ima 5 min časa in jo povsem nepreverjeno spusti v obtok.
Tudi če v času instalacije deluje brezhibno, si avtor kasneje zamisli upgrade, ki ti prikazuje reklame. Ok, še vedno sprejemljivo, ampak z upgrade pridejo tudi bugi. Lahko so celo taki, ki povsem onesposobijo telefon.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Kroko » 22 Maj 2015, 10:17

Meni Samsung deluje brez problemov že od S2 verzije naprej.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 635 krat
Prejel zahvalo: 1423 krat

OdgovorNapisal/-a Proteus » 22 Maj 2015, 13:24

Tovrstna svetovanja so nekaj podobnega, kot da bi ti svetovali, kakšno žensko si moraš izbrati. Na to temo imamo tudi lep pregovor "vsak berač svojo malho hvali".

Skratka telefon je postal tako kompleksna zadeva, da je izbira v veliki meri odvisna od osebnega okusa in seveda tudi razpoložljivega kupčka denarja.

Z ozirom, da zadeve postanejo v par letih obtežilnik za papir ne boš prav nič zgrešil, če si kupiš kakšno cenejšo zadevo.
In ja, vedno bodo na trgu modeli za finančne kamikaze, ki potrebujejo ravno tisto piko na i, ki stane 300€+.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Maj 2015, 14:19

Proteus je napisal/-a:Skratka telefon je postal tako kompleksna zadeva.

z dodatkom, da pozabi, da boš danes kupil telefon, ki bo brezhibno deloval toliko časa, kot včasih Nokia... z malo sreče dokler traja garancija, to je vse.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a andrejj » 26 Maj 2015, 13:04

Kmalu bo junij in še vedno sem v dilemi za nakup.Je v redu Huawei ali Lg G3 in G2?Če ne bom verjetno bom mogoče dobil informacijo od enega ki dela za revijo Monitor.
Uporabniški avatar
andrejj

OdgovorNapisal/-a kobranka » 03 Jun 2015, 22:37

Težko je reči s čim boš bolj trofil. Za cenejši rang telefonov bi jaz prej pogledal za LG kot pa Samsungom. Že samo ta razlog mi je vreden 3/4 telefona, koliko dobro mu uspe vleč WLAN.

Primerjavo lahko naredim tako Samsung Galaxy Ace in GT-i5500 ter LG nexus 5 in Optimus L5 E610. Slednja dva dosti bolje opravljata funkcijo brezžičnega interneta. Pri Teh dveh samsungih pa moraš biti skoraj zraven dostopne točke, da je signal na odličnem nivoju.

To je pač ena primerjava druga, ki mi je tudi všeč je, da ima LG manj naložene programske krame, s čimer se pa Samsung ne more ravno pohvalit s posilevanjem neke svoje programske opreme.

Je pa tako, vsak svojo malho hvali, ni rečeno, da bo delovalo s prve brez problemov, če pa bo, boš pa srečen.
kobranka

OdgovorNapisal/-a andrejj » 04 Jun 2015, 06:34

Sem že kupil Samsung galakxy s4 in 5.Ker vsi gluhi imajo Samsung.In zato sem odločil za to.
Uporabniški avatar
andrejj

OdgovorNapisal/-a javr » 06 Jun 2015, 18:33

sem že zabeležil LG G3 kot najbolj možno izbiro, pa gledam po cenah na Ebay: od 189 - 672€ za nov telefon. Zakaj tako velik razpon ? Zgleda, da so še "podvrste": D722, D690, D855, ... Telekom pa sploh ne navaja kateri tip prodaja... zdaj se pa znajdi.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 07 Jun 2015, 09:32

Niso podvrste, so jasno označeni. Le prodajalci skrijejo kakšno oznako in "pretentajo"kupce.
D722 = LG G3 S
D690 = LG G3 Stylus
D855 = LG G3 (TELEKOM )( LG G3 D855 for Europe, LG G3 D850 for AT&T, LG G3 D851 for T-Mobile,LG G3 D852 for Canada )
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 31 krat
Prejel zahvalo: 126 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Jun 2015, 17:33

hvala za pojasnilo.
Čudne oznake; če ne bi vedel, bi mislil, da je "S" samo okrajšava za "Stylus", ne pa da gre za drug tip.
Kje na Telekomovi strani najdeš da gre za D855 ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a alividmar » 08 Jun 2015, 07:09

Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 31 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a javr » 08 Jun 2015, 09:26

saj tudi za D722 piše da je za Evropo
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 27 Nov 2015, 07:59

(november '15)
joystick na SE K810i tako nagaja in tudi akumulator gre h koncu, da zdaj pa res resno gledam za novim mobijem. Ker bom najverjetneje ostal pri Telekomu (imam pa TV, internet in stacionarnega pri Telemachu, a nekako slab občutek glede kvalitete njihovih mobi-storitev), gledam med mobiji na Telekomovi strani. Še vedno navdušen nad znamko LG, so v ožji izbor prišli: G3 S, L Bello, Maqna in Leon. Zelo pomembno mi je, da se da vklopiti/izklopiti funkcija "time stamp" v sliki - da slika vsebuje datum in uro posnetka. Pregledam navodila za uporabo za vse štiri - nikjer omembe te funkcije. Vprašam na servis: tako je, LG mobiji te funkcije nimajo :x
Kako je drugače pri teh novejših mobijih ? Te funkcije sploh nimajo več, ali kakor kdo ? Med firmami bi najraje izbiral med takšnimi, za katere sem že kdaj slišal, npr. Sony ali Nokia, Samsunga pa nočem.
Priponke
time_stamp.jpg
firme.jpg
firme.jpg (11.98 KiB) Videno 2325 krat
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 27 Nov 2015, 08:15

@javr
To kar ti iščeš je stvar programa in ne telefona ali proizvajalca telefona.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 21 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a javr » 27 Nov 2015, 08:23

Peter123 je napisal/-a:@javr
se pravi, da noben mobi, ne glede na firmo, v osnovi tega nima, se pa lahko to dokupi ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 27 Nov 2015, 09:39

Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 21 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 27 Nov 2015, 09:59

Ravno so začeli tržiti nexusa 5x. Je pa višji cenovni razred.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a DusanK » 27 Nov 2015, 10:10

javr je napisal/-a:
Peter123 je napisal/-a:@javr
se pravi, da noben mobi, ne glede na firmo, v osnovi tega nima, se pa lahko to dokupi ?

Imaš na Play trgovini kup programov ala "Date/time stamp Camera", ki dodajo datum/uro na fotko.
Primer
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 966 krat
Prejel zahvalo: 1645 krat

OdgovorNapisal/-a javr » 27 Nov 2015, 10:34

torej, če imaš "Android", delujejo vsi telefoni enako, se enako upravlja z njimi, ne glede na firmo, razlika je samo v hitrosti procesorja, velikosti spomina, diagonali zaslona, ločljivosti kamere - v glavnem v strojni opremi ? Na zunaj, za uporabo, pa je vse enako ? Kot je npr. uporaba Windows XP enaka na vseh računalnikih na tem svetu, ne glede na firmo in hardware ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 27 Nov 2015, 10:47

Če je ista verzija androida, potem je upravljanje telefona v osnovi enako pri vseh modelih. Vendar ponavadi dodajo različni proizvajalci svoje "bonbončke", potem so tukaj še operateriji, ki zopet vsilijo svoje (ne)uporabne appe. Lahko pa na telefon namestiš okleščen 3rd party android in včasih deluje boljše od orginalnega.
Drugače pa lahko namestiš skoraj katerikoli app iz andorid marketa na androidni telefon.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 167 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a Tiger » 02 Jan 2016, 11:40

Tiger

Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: drakslar
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 03 Jan 2016, 20:33

Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 156 krat
Prejel zahvalo: 136 krat
Število neizkoriščenih povabil: 69

OdgovorNapisal/-a SimonS » 04 Jan 2016, 10:17

VolkD je napisal/-a:
tilz0R je napisal/-a:PS: Vsi telefoni, ki uporabljajo "stock" android, delujejo brezhibno.
Dokler v spletni trgovini za free ne kupiš prve stvari, ki jo danes lahko naredi vsak, ki ima 5 min časa in jo povsem nepreverjeno spusti v obtok.
Tudi če v času instalacije deluje brezhibno, si avtor kasneje zamisli upgrade, ki ti prikazuje reklame. Ok, še vedno sprejemljivo, ampak z upgrade pridejo tudi bugi. Lahko so celo taki, ki povsem onesposobijo telefon.

Prav zato imajo pri velikem jabolku dobro strategijo. Dokler oni ne preiskusijo programa ga ne objavijo. Če je program vezan na kak HW, jim moraš ta HW poslati, da lahko preiskusijo.
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 249 krat
Prejel zahvalo: 318 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 04 Jan 2016, 10:33

Proteus je napisal/-a:Z ozirom, da zadeve postanejo v par letih obtežilnik za papir ne boš prav nič zgrešil, če si kupiš kakšno cenejšo zadevo.

A obstaja kak model, ki zdrži 10+ let, pa da ni ravno za ledvico prodajat?
Uporabniški avatar
s54mtb

Naslednja

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost