Težava z USB ključkom....

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Težava z USB ključkom....

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 28 Okt 2018, 12:51

Imam en starejši USB ključek 2Gb, formatiran NTFS, ima vgrajeno stikalo, tako, da, ko je vklopljeno z njega lahko samo bereš. Na njem imam razna orodja itd., in ga predvsem uporabljam, ko 'šraufam' prijateljem kar naprej računalnike, ne vem pa kje so vse hodili z njimi. Zaradi fizične zapore - stikala se ne more okužiti in prenašati kaj ne zaželenega .... ;)
Do predvčerajšnjim je delal na vseh računalnikih OK (OS je na vseh Win10), potem pa se je na tem računalniku, na katerem to pišem, pojavilo, da, ko ga vklopim, ga računalnik zazna, viden je tudi v raziskovalcu ( ali v My computer), vendar samo sekundo ali dve potem izgine in se zopet pojavi, ob enem pa utripnejo ikone na levi strani v opravilni vrstici (taskbar), to se ponavlja v nedogled. Če sem hiter in odprem eno stvar, se za trenutek odpre in izgine. Do sedaj sem naredil vse to:
najprej preskusil na drugih dveh računalnikih - dela OK, na tem odklopil vse USB naprave in ga preskusil na vseh USB portih - nič, ga na novo formatiral, pregledal v cmd - chkdsk /f - nič, na novo namestil vse USB gonilnike - nič, preskusil v biosu, nanj sem naložil update - dela, torej je verjetno nekaj v zvezi z Win 10 na tem računalniku, ali pa kakšnim drugim SW. Seveda sem se tudi zakopal v Googl-a, našel pa nič, kar nisem že poskusil. Se je mogoče že kdo srečal s enakim ali podobnim problemom in ima kak nasvet zame? Hvala vnaprej...
Cveto

PS.: sedaj mi je padlo na glavo, da sem vklopil ključek preko 'Charger doctor', ki je v bistvu V in A meter na USB portu, napetost in amperaža sta konstantni, torej ni vzrok v morebitnem padcu napetosti....
Uporabniški avatar
sierra5

Kraj: Bled - JN76BJ
Zahvalil se je: 185 krat
Prejel zahvalo: 77 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 7

Re: Težava z USB ključkom....

OdgovorNapisal/-a DusanK » 28 Okt 2018, 13:38

Najprej bi pomislil na slab stik usb konektorja v notranjosti usb ključka s tiskanino. Se dogaja kar pogosto. Ampak, če ti taisti 2GB usb ključek normalno dela na ostalih kompih.... pa :_think
Da bo krivec res ta računalnik poizkusi še nek drugi ali tretji USB ključek na tem in vseh ostalih računalnikih, če dela.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 678 krat
Prejel zahvalo: 1220 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 211

OdgovorNapisal/-a igo » 28 Okt 2018, 13:44

Dostikrat je krivo tudi razrahljano kovinsko ohišje konektorja od ključka, ki kontaktov ne pritisne dovolj na kontakte konektorja na računalniku.
S kleščami pazljivo stisni daljši kovinski stranici konektorja skupaj za kakšno desetinko mm ali dve.
Zadnjič spremenil igo, dne 28 Okt 2018, 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
igo

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 148 krat
Prejel zahvalo: 272 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 28 Okt 2018, 13:45

DusanK je napisal/-a:Najprej bi pomislil na slab stik usb konektorja v notranjosti usb ključka s tiskanino. Se dogaja kar pogosto. Ampak, če ti taisti 2GB usb ključek normalno dela na ostalih kompih.... pa :_think
Da bo krivec res ta računalnik poizkusi še nek drugi ali tretji USB ključek na tem in vseh ostalih računalnikih, če dela.

Hvala za odgovor, pozabil sem napisat, da pa vsi (imam jih mislim, da 5) ostali ključki delajo na tem računalniku brez problema... sedaj mi je kanilo, bom probal še enkrat ključek sformatirat in ga brez SW na njem priključit, bom videl kaj bo..
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a miharix » 28 Okt 2018, 14:25

Da identificiraš ali je kriv Win ali mama plata, bootaj poljubni live Linux.
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 207 krat
Prejel zahvalo: 153 krat
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 29 Okt 2018, 10:49

DusanK je napisal/-a:Najprej bi pomislil na slab stik usb konektorja v notranjosti usb ključka s tiskanino....

Res je zanimivo, včeraj je bil kolega z dvema računalnikoma pri meni, da sva jih spravila v red :) in seveda je ključek na obeh delal.... pa mi je padlo na pamet še to, da sem ključek še enkrat formatiral in potem prazen ključek priključil.. isto. Torej ta računalnik zadnjih nekaj dni, ne prenese tega ključka, kje je fora pa ne vem, sem izčrpal vse ideje kaj storiti....
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 29 Okt 2018, 10:51

igo je napisal/-a:Dostikrat je krivo tudi razrahljano kovinsko ohišje konektorja od ključka....

Hvala za nasvet, tudi to sem naredil - nič...…
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 29 Okt 2018, 10:53

miharix je napisal/-a:Da identificiraš ali je kriv Win ali mama plata, bootaj poljubni live Linux.

Hvala za nasvet, to bom pa še poskusil, se pa nagibam k temu, glede na vse kaj sem že naredil, da so krivi Win….
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 30 Okt 2018, 11:41

Zgleda, da ne bom zadeve rešil. Marsikdo bo rekel, pa kaj se sekira za ta mali (2Gb) ključek. Ja, res ni vreden nič, razen tega, da ima stikalo, ki, ko je vklopljeno preprečuje pisanje nanj in takih že dolgo nisem videl v naših trgovinah.
Mene grize in vznemirja le to, da ne morem in ne morem najti vzroka za to misterijo, kako jo poraviti in zakaj je kar naenkrat nastala. Res je prava misterija - ključek na vseh drugih računalnikih dela OK, razen na temu. Na temu pa vsi ostali ključki delajo OK, no pa smo tam, kaj je je krivo, da se to dogaja. Zakaj hudiča se je njuna nekajletna 'ljubezen' kar naenkrat podrla :_dunno . Kar naenkrat sta postala, če tako rečem, nekompatibilna...... :?: Kje za vraga, v katerem grmu tiči zajec?

Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 30 Okt 2018, 12:25

Zaženi c CD-ja live linux in poglej, če z njim vidiš ključek. Če ga vidiš, potem zagotovo nagaja tvoja instalacija OS-a.

S tem boš po moje dokaj zanesljivo razdelil problem na dva dela: HW ali SW.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5404 krat
Prejel zahvalo: 3695 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a DusanK » 30 Okt 2018, 15:39

V Win10 skreiraj še enega novega uporabnika, restartaj računalnik in se prijavi kot novi uporabnik. Zdaj testiraj USB ključek, če te tudi z novim profilom heca.
Lahko zaženeš Win10 tudi v varni način (safe mode) in spet preizkusiš, če tam USB ključek dela.
Sporoči te povratne informacije in bo spet bolj jasno kaj te heca.
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 30 Okt 2018, 18:05

DusanK je napisal/-a:V Win10 skreiraj še enega novega uporabnika, restartaj računalnik in se prijavi kot novi uporabnik. Zdaj testiraj USB ključek, če te tudi z novim profilom heca.
Lahko zaženeš Win10 tudi v varni način (safe mode) in spet preizkusiš, če tam USB ključek dela.
Sporoči te povratne informacije in bo spet bolj jasno kaj te heca.

Novega uporabnika še nisem skreiral, sem pa Win zagnal v varnem načinu in glej ga zlomka - d e l a ! Torej se po mojem ne razume z enim SW, verjetno z enim driverjem… kaj misliš?
Lp Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 30 Okt 2018, 20:33

Težava odpravljena :_clap :_clap
Z Revo uninstaler - portable sem šel pogledat, katere programe imam vse nameščene in kdaj so bili nameščeni. Zadnjič sem popravljal en WD zunanji disk in sem med drugim namestil WD drive utilities, z njim počel vsemogoče, zato mi je bil sumljiv, zato sem ga zabrisal dol in še par drugih, mislim pa, da je ta delal težave. Zaradi pomanjkanja časa nisem po vsaki deinstalaciji poskušal, če ključek dela.
Zanimivo.....
Lp Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 30 Okt 2018, 20:59

VolkD je napisal/-a:Zaženi c CD-ja live linux in poglej, če z njim vidiš ključek. Če ga vidiš, potem zagotovo nagaja tvoja instalacija OS-a.
S tem boš po moje dokaj zanesljivo razdelil problem na dva dela: HW ali SW.

Hvala za nasvet, sem tudi to hotel storiti, pa mi je DusanK dal idejo z Varnim načinom, ki naloži samo potrebne Win driverje in sem najprej poskusil to. Ker je bilo OK, mi je bilo takoj jasno, da
me zafrkava SW... naprej pa veš... :)
Še enkrat hvala za pomoč...
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 30 Okt 2018, 21:08

Ja, v bistvu je njegov način enostavnejši, ker imaš že vse takoj pripravljeno in ne rabiš CD-ja. Prideš pa do enakega rezultata.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5404 krat
Prejel zahvalo: 3695 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a DusanK » 30 Okt 2018, 21:39

Ja, z varnim zagonom ali kreiranjem novega uporabnika precej hitreje diagnosticiraš ali te heca sw, hw, virus, kak program, ki se zažene ob zagonu posameznega profila, nenazadnje tudi okužen profil s spyware/virus zajedalci.
Odlično !
Uporabniški avatar
DusanK

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost