Alternativni Andorid rom

Vse v zvezi z programsko opremo in možnostmi le te. Tu bomo izmenjevali informacije kaj zna kateri program in kateri najbolj ustreza potrebam.

Alternativni Andorid rom

OdgovorNapisal/-a miharix » 16 Nov 2017, 00:28

Moja zvesta Nokia E52 je končno v zadnjih zdihlajih,
in bo čas da tudi sam preklopim na te velike baterijsko požrešne opeke.
Enkrat sem poizkušal a mi je stalno polnjenje res blo tečno. Rabim le tel,sms,zasilni foto, zasilni wifi z http/s ter GPS navigacija brez stalnega podatkovnega prenosa a res ni nič minimalističnega kar pokrije tole?

No kakor koli, imam en rabljen Nexus4 na katerem sem par mesecev preizkušal Ubuntu tuch, ker mi vsiljena google povezanost z andoridi ni všeč, napovedan Convergence pa zelo mikaven.
Žal je Ubuntu tuch bil letos ukinjen in GPS navigacija je bila možna le ob aktivnem podatkovnem prenosu.

Torej andorid....
Kateri alternativni Android ROM uporabljate?
Katerega priporočate, da ti omogoča čim večji nadzor nad telefonom in zasebnost?
(nima kaj bit aplikacija v ozadju če ni res nujna ali jo tja postavim! Če ne prožim posodobitev ali prenosa mailov nima kaj to sam počet! )
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 203 krat
Prejel zahvalo: 146 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 32

Re: Alternativni Andorid rom

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 16 Nov 2017, 09:48

Par let nazaj sem uporabljal CyanogenMod na samsungu s3. Zadeva je delala solidno. Telefon je bil dosti bolj odziven kot z original rom-om. Ko nalagaš moraš pazit, da dodaš tudi play store, drugače ne moreš nalagati aplikacij s trgovine.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 75 krat
Prejel zahvalo: 140 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a zan95 » 16 Nov 2017, 23:32

Tudi jaz sem uporabljal Cyanogenmod, sicer se zdaj imenuje LineageOS. Zadnja verzija, ki sem jo uporabljal je bila zadnji android Noughat in sicer na LG G3. Pri nameščanju ti ponudi, da ti spominsko kartico integrira kot notranji spomin, kar pomeni, da se bodo nanjo nalagale tudi aplikacije. To ti ODSVETUJEM, zaradi težav pri odpiranju aplikacij in hitrostjo (beri: počasnostjo) delovanja. Priporočam ta rom, pazi le, da ne zabrickaš telefona :)
zan95

Zahvalil se je: 153 krat
Prejel zahvalo: 51 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a kristjank » 18 Nov 2017, 18:04

Trenutno jaz in moj brat uporabljava Resurrection Remix. Dela, dela stabilno, ne dela problemov.
V resnici nikoli ne odrastemo, samo naučimo se, kako se obnašati v javnosti.
Uporabniški avatar
kristjank

Kraj: Jesenice
Zahvalil se je: 34 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a LiPo » 18 Nov 2017, 18:34

:)
Prov zanimivo je taksno pisanje....

A ne bi najprej preizkusil en normalen Android telefon? Preden se lotiš iskanja?
Varnost je relativna. Če imaš zasebno opravka z obcutljivimi podatki? Se mi zdi da ne...

LPG
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a miharix » 18 Nov 2017, 19:26

Preden sem se lotil preizkušanja Ubuntu tuch sem krajši čas(2-3tedne?) uporabljal original Android tega telefona.
Izklopil sem vse kar kar sem našel pa vseeno je nekaj hotel po svoje posodabljat, obveščat.
Zagotovo sem spregledal kako nastavitev v globini za izklop a če je tako skrita se mi zdi kar podla poteza.

Pač vedno mi je želja, da sem čim manj odvisen od enega samega podjetja in imam kolikor se da velik nadzor nad napravo, ki je moja last(v tem primeru telefon).
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 203 krat
Prejel zahvalo: 146 krat
Število neizkoriščenih povabil: 32

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Okt 2018, 19:29

Kaj bi bilo uporabnega za LG E440 od alternativnih ROM-ov?

Bi to sploh rešilo problem neodzivne tipke na dotik za nazaj, ker je precej lena? Jo moraš 5x tapnit, da ji rata.
kobranka

Zahvalil se je: 316 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a kristjank » 11 Okt 2018, 17:34

Nič pametnega nisem našel. Očitno je to še en od teh telefonov zaprte narave, za katere je nemogoče pisati karkoli uporabnega. Se ti pa ne bi dobro obnesel, ker je za karkoli modernega procesno prešibak. Če imaš pa željo po poceni mobitelu s custom romom, ti pa priporočam Samsungov sedaj že zastareli S3 LTE (je razlika od osnove, ker ima 2x več rama) skupaj z resurrection remixom, stratonz-boeffla kernelom, opengapps-i. Sem s to kombinacijo živel kar nekaj let, je zanesljiva, hitra, edino baterija gre hitreje. Zdaj sem na S5, s podobno kombinacijo (RR + Boeffla), pa teče prav tako tekoče.
V resnici nikoli ne odrastemo, samo naučimo se, kako se obnašati v javnosti.
Uporabniški avatar
kristjank

Kraj: Jesenice
Zahvalil se je: 34 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a kobranka » 12 Okt 2018, 10:59

Ma saj nisem mislil nalagat zadnjega ROMa, ker je to nesmisem, verzija bi bila podobna zdajšnji. Polek tega kolikor sem gledal ima tovarniško recovery mod samo za priklop na PC za ponovno nadgradnjo oz. svežo namestitev firmwarja. Prvo moraš inštalirat ROM Manager ali nekaj podobnega(je še drugačna verzija katero sem na drugem boljšem LGju uspešno spravil skozi), da sploh lahko namestiš clockwork mod recovery, potem se šele da inštalirat costum rom.
kobranka

Zahvalil se je: 316 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na Android programje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost