Android - prenos slik na PC.

Vse v zvezi z programsko opremo in možnostmi le te. Tu bomo izmenjevali informacije kaj zna kateri program in kateri najbolj ustreza potrebam.

Android - prenos slik na PC.

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2017, 17:51

No zdaj sem pa padel v android svet. Ena od mojih zamer tega os je to, da ne maram postati beta tester. Ravno v tem je razlog, da pišem tale prispevek.

Potrebujem program, ki bo znal na najbolj enostaven način ponudil prenos slik s telefona na disk.

Še najraje bi imel takega, ki naredi sledeče:
-se poveže preko WiFi v lokalno omrežje. PC-ju se predstavi kot WiFi disk. Vse ostalo delam naprej peš.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3914 krat
Prejel zahvalo: 3034 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

Re: Android - prenos slik na PC.

OdgovorNapisal/-a Premlez » 08 Avg 2017, 18:03

Predlagam DropBox s 'Camera Uploads'. Namestiš ga v telefon in PC (ali NAS napravo), aktiviraš 'Camera Uploads' in se ti vsaka posneta slika ali video ob povezavi z Wi-Fijem samodejno prenese v oblak in na PC.
Uporabniški avatar
Premlez

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 3 krat
Uporabnika povabil: Obelix
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2017, 18:07

Podobno imam sedaj, le da leti vse preko google drive. Rad bi se izognil oblakom. Torej bi rad imel povezavo WiFi - ruter - PC.

Podobno kot delujejo nekatere SD kartice - imam eno tako v mojem fotoaparatu. V explorerju se mi pojavi kot nov disk.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Premlez » 08 Avg 2017, 18:20

Na tej strani je nekaj zanimivih aplikacij: http://www.androidauthority.com/best-couples-apps-android-792171/.
Uporabniški avatar
Premlez

OdgovorNapisal/-a Premlez » 08 Avg 2017, 18:40

Uporabniški avatar
Premlez

OdgovorNapisal/-a bray » 08 Avg 2017, 19:59

Jaz ne uporabljam nobene posebne aplikacije. Na androidu v albumu enostavno označim slike, kliknem share in pošljem preko gmaila na svoj gmail naslov. Na računalniku sem pa tako ali tako vedno prijavljen v gmail in lahko takoj shranim slike na lokalni disk hkrati pa imam (če je potrebno) backup na gmailu in ne nekje v oblakih.
COM port is not dead. It is virtual!
bray

Kraj: Vransko
Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 35 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2017, 20:47

@bray: To je tudi meni sprejemljivo takrat ko grem nekam na pot in prinesem kup fotografij domov. No ni pa to nujno najbolje, še posebej če si v tujini (BiH) in ti telefon vsako fotko prenese na gmail,...

Če si pa doma, potem je pa to kar sitno. Jaz namreč naredim par fotk zdaj pa eno čez pol ure, pa ene pet popoldan. Vmes bi jih pa rad dal na disk, nekatere na forum,..
Najbolj praktično je dejansko, da imaš tako, da se ti v explorerju odpre mapa in kopiraš.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a bray » 08 Avg 2017, 21:11

VolkD je napisal/-a:Najbolj praktično je dejansko, da imaš tako, da se ti v explorerju odpre mapa in kopiraš.

Potem pa si recimo inštaliraj EF file explorer kjer si lahko nastaviš deljene mape na windows mašinah ali pa recimo ftp accounte in z njimi delaš kot z lokalnimi mapami, uporabljaš "clip board" itd.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .pop&hl=en

Ampak meni ni več tako všeč, ker so zadnje verzije preveč načičkane z zame precej neuporabnimi funkcijami.
COM port is not dead. It is virtual!
bray

Kraj: Vransko
Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 35 krat
Uporabnika povabil: forest70

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2017, 21:20

File transfer and File Explorer
 • Root Explorer: The ultimate set of file management tools for root users. Provides access to the entire file system and all data directories, and allows the user to change permissions.

Tole me moti. Nimam rootanega telefona (niti točno ne vem kaj to je in kake so lahko posledice).
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S53SG » 08 Avg 2017, 22:09

VolkD je napisal/-a:@bray: To je tudi meni sprejemljivo takrat ko grem nekam na pot in prinesem kup fotografij domov. No ni pa to nujno najbolje, še posebej če si v tujini (BiH) in ti telefon vsako fotko prenese na gmail,...

Če si pa doma, potem je pa to kar sitno. Jaz namreč naredim par fotk zdaj pa eno čez pol ure, pa ene pet popoldan. Vmes bi jih pa rad dal na disk, nekatere na forum,..
Najbolj praktično je dejansko, da imaš tako, da se ti v explorerju odpre mapa in kopiraš.

Tole: https://www.resilio.com/
Podobno kot Dropbox, le ni prav cloud. Na mobilni aplikaciji izklopis "use mobile data", za prvo tocko da ti iz tujine ne synca.
S53SG

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 16 krat
Uporabnika povabil: powr
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a DusanK » 08 Avg 2017, 23:26

VolkD je napisal/-a:No zdaj sem pa padel v android svet. Ena od mojih zamer tega os je to, da ne maram postati beta tester. Ravno v tem je razlog, da pišem tale prispevek.
Potrebujem program, ki bo znal na najbolj enostaven način ponudil prenos slik s telefona na disk.
Še najraje bi imel takega, ki naredi sledeče:
-se poveže preko WiFi v lokalno omrežje. PC-ju se predstavi kot WiFi disk. Vse ostalo delam naprej peš.

Ne vem kak telefon imaš, samo, če imaš tapametnega potem ima zagotovo v nastavitvah (citiram kar ima moj LG Flex):
Povezljivost --> Daj v skupno rabo in poveži--> in vklopim Brezžično shranjevanje (Izmenjuj datoteke na računalniku preko povezave Wi-Fi).
Na ekranu se pojavi IP naslov (npr. \\192.168.2.100) z uporabniškim imenom (npr. Mystorage) in geslom (xxxx) s katerim potem dostopaš s PC-ja na Android telefon preko mreže/raziskovalca.
Če nočeš te telovadbe pa ali je problem vtakniti en USB kabel in direktno povezati Android in PC usb vtičnico? V raziskovalcu se ti pojavi nova (USB) enota, podobno kot bi vtaknil USB ključek. Pobrsakaš in navadno so slike v kaki mapi z imenom DCIM ali Picture ali Camera ipd. pa še polni se ti vmes.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 826 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 136

OdgovorNapisal/-a arksi » 09 Avg 2017, 05:22

VolkD je napisal/-a:..................Podobno kot delujejo nekatere SD kartice - imam eno tako v mojem fotoaparatu. V explorerju se mi pojavi kot nov disk.

Darko, kako tole deluje? SD kartica ima integriran WiFi oddajnik in se poveže v omrežje vsakič, ko je dosegljivo, al kako? A lahko z omenjene WiFi kartice prenašaš slike na npr. prnosnik ali na namizni računalnik?
arksi

Kraj: Dolenjska
Zahvalil se je: 459 krat
Prejel zahvalo: 72 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 06:18

arksi je napisal/-a:SD kartica ima integriran WiFi oddajnik in se poveže v omrežje vsakič, ko je dosegljivo, al kako? A lahko z omenjene WiFi kartice prenašaš slike na npr. prnosnik ali na namizni računalnik?
Obratno - WiFi kartica je tista na katero se preko omrežja povežeš, če je dosegljiva. Je pa ena mala skripta zadaj,... Ampak smo offtopic...
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 06:21

DusanK je napisal/-a:Ne vem kak telefon imaš, samo, če imaš tapametnega potem ima zagotovo v nastavitvah (citiram kar ima moj LG Flex):
Povezljivost --> Daj v skupno rabo in poveži--> in vklopim Brezžično shranjevanje (Izmenjuj datoteke na računalniku preko povezave Wi-Fi).
Na ekranu se pojavi IP naslov (npr. \\192.168.2.100) z uporabniškim imenom (npr. Mystorage) in geslom (xxxx) s katerim potem dostopaš s PC-ja na Android telefon preko mreže/raziskovalca.
Točno to hočem. Edino kar je, ne vem kako to narediti.
Imam pa Huawei P10.

DusanK je napisal/-a:Če nočeš te telovadbe pa ali je problem vtakniti en USB kabel in direktno povezati Android in PC usb vtičnico? V raziskovalcu se ti pojavi nova (USB) enota, podobno kot bi vtaknil USB ključek. Pobrsakaš in navadno so slike v kaki mapi z imenom DCIM ali Picture ali Camera ipd. pa še polni se ti vmes.
In točno to je tisto, česar nočem početi. Ko namreč nekaj slikam, slikam zato, da bom sliko uporabil. Takoj in zdaj, ne pa jutri ali zvečer, ko bom imen 37 slik.
Vtikanje konektorja v telefon za vsako sliko, tega ne more zdržati noben telefon.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 09 Avg 2017, 07:06

Ali se da razen direktnega priklopa na USB in kopiranja prek PC raziskovalca/total commanderja še na kak način prenesti slike s pogojem, da se ohrani izvorni datum/ura datoteke?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 317 krat
Prejel zahvalo: 218 krat
Število neizkoriščenih povabil: 213

OdgovorNapisal/-a DusanK » 09 Avg 2017, 08:30

Poizkusi z "Wi-Fi Direct", str. 68 ali Bluetooth, če ima tvoj PC tudi to.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 826 krat
Število neizkoriščenih povabil: 136

OdgovorNapisal/-a matejmm » 09 Avg 2017, 11:03

Sicer si omenil, da te oblačne storitve ne zanimajo, a bom vseeno predstavil moj način prenosa in hranjenja fotografij, ki je
nekakšna kombinacija.

Sam za "hitri" prenos fotografij iz telefona na PC uporabljam Google Photos, ki mi nudi še dodatni arhiv (nekoliko pomanjšanih)
fotografij in stalno dostopnost vseh mojih fotografij (tudi tistih, ki sem jih fizično že izbrisal iz telefona).

Ni pa to moj primarni način prenosa in arhiviranja fotografij, saj vsi vemo kako minljive so lahko take brezplačne storitve.
Vsaj enkrat mesečno s pomočjo kabla fotografije pretočim na domači računalnik (takrat jih fizično izbrišem iz telefona),
od tam jih arhiviram na NAS, enkrat na par mesecev pa naredim še Offline kopijo fotografij (zunanji USB disk), ki jo hranim
na ločeni lokaciji.

lp, Matej
matejmm

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Uporabnika povabil: borisz

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 11:16

Jaj,... bom povedal kaj imam sedaj, pa nisem vesel, torej hočem nekaj boljšega.

Trenutno imam urejeno tako:
Telefon ima tako in tako google account. Torej ga izkoriščam in v Google Drive\Google Photos\2017\ dobim slike, običajno še prej preden pridem do računalnika.

Google Drive\Google Photos\2017\ se mi kot mapa pojavi v explorerju. Zadeva ima dve slabi lastnosti in seveda kar nekaj dobri, ki sem jih že naštel.
Slabo je, ker so stvari v oblakih. Nočem, da se kak oblak utrže, pa potem iz njega padajo tiste nagice, ki sem jih pofotkal kar spotoma po koprskem portu :mrgreen:

Slabo je, ker v W10 vgrajeni pregledovalnik fotografij ne zna prikazati s tipko naslednja naslednje fotografije.

Seveda lahko naredim copy paste vsega, kar mi je všeč v nek drug direktorij. To je tudi najboljše od vsega. In si ta del želim imeti tako narejen tudi v bodoče.
Google Drive in moj telefon sta torej sinhronizirana. Nisem pa še poizkusil kakšna je ta sinhronizacije. Bo brisanje slike b PC v tem direktoriju, povzročilo brisanje slike na telefonu ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a matejmm » 09 Avg 2017, 11:59

VolkD je napisal/-a:Slabo je, ker so stvari v oblakih. Nočem, da se kak oblak utrže, pa potem iz njega padajo tiste nagice, ki sem jih pofotkal kar spotoma po koprskem portu :mrgreen:

To je žal neželeni "feature" ki pride serijsko pri uporabi vsake oblačne storitve. Se je treba odločit ali živeti s tem, ali ne uporabljati storitve.

VolkD je napisal/-a:Slabo je, ker v W10 vgrajeni pregledovalnik fotografij ne zna prikazati s tipko naslednja naslednje fotografije.

Predvidevam, da je to zaradi sinhronizacije. Kaj pa kakšen drug pregledovalnik fotografij? Če si za .jpeg nastaviš da ti privzeto odpre z npr. IrfanView?

VolkD je napisal/-a:Google Drive in moj telefon sta torej sinhronizirana. Nisem pa še poizkusil kakšna je ta sinhronizacije. Bo brisanje slike b PC v tem direktoriju, povzročilo brisanje slike na telefonu ?

Google Drive ne uporabljam, ampak Google Photos izbriše tudi iz telefona. Sicer te na to prijazno opozori, a vseeno...
matejmm

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Uporabnika povabil: borisz

OdgovorNapisal/-a carli » 09 Avg 2017, 12:32

Ne vem zakaj drive in ne google foto. Tista druga aplikacija zna ogromnoo. Fotko ti najde po kraju po vrsti fotke ni da ni. Ni blem če nagica s plaže pobegne jih je milijarde po svetu. :_rolling če pa pomankljivo oblečena prijateljica pa to žena najde pa :_seeingstars to se pa sploh ne slika pa je.
carli

Zahvalil se je: 62 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a Iztok » 09 Avg 2017, 12:46

Jaz to delam z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransferpro ali pa Teamviewer-jem v načinu File transfer.

Me pa pri obeh programih moti to, da mi datume nastanka datotek spremenijo v datum kopiranja, če shranjujem kakšne dokumente v telefon. Je kakšen program, ki teh sprememb datumov ob kopiranju ne počne?
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 273 krat
Prejel zahvalo: 256 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 49

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 13:40

carli je napisal/-a:Ne vem zakaj drive in ne google foto. Tista druga aplikacija zna ogromnoo. Fotko ti najde po kraju po vrsti fotke ni da ni. Ni blem če nagica s plaže pobegne jih je milijarde po svetu. :_rolling če pa pomankljivo oblečena prijateljica pa to žena najde pa :_seeingstars to se pa sploh ne slika pa je.
Tako google drive kot google foto ne želim imeti. Svoje fotografije imam v katalogu narejenem z programom lightroom. Pa še to ne vse.
Svoje izvorne slike, ne govorim o tistih, ki so pomanjšane, ali izrezane, ali kakorkoli drugače obdelane, pa hočem imeti na svojem disku in na še enem svojem disku in na še kakem DVD-ju v omari in pa na še enem prenosnem disku. In nikjer drugje.

Potrebujem rešitev, ki se bo povezala z mojim PC in se predstavila kot direktorij drugega računalnika v share načinu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 13:44

carli je napisal/-a:če pa pomankljivo oblečena prijateljica pa to žena najde pa :_seeingstars to se pa sploh ne slika pa je.
Te stvari imam že dolgo rešene in urejene. So pa slike, ki ne želim da odidejo kamorkoli v svet.
Vem, da vas bo zdaj gnal firbec do nezavesti, zato bom to samo nakazal. Recimo slika rane, ki je ostala po laporoskopiji. Sem jo naredil, zazipal in poslal zdravniku. Geslo je dobil po sms.
V resnici pa bi moralo zadostovat že to, da ne želim, da slika potuje izven intraneta. In verjamem, da nisem edini, ki ima tako potrebo, željo in zahtevo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a carli » 09 Avg 2017, 14:47

Glede na to kako lahko nekateri vdrejo v računalnk, so vsaj mojem fotke na zeloo tankem ledu. Zunanji disk pa je brez povezav. Kako je s telefoni pa niti ne vem, verjetno je tudi kaka zlonamerna koda, tiste sicer bolj zanima denar. Ko wifi rabutamo je lahko lastnik ruterja poskrbel še za kaj drugega, zveza je odprta vsak mulc ti uporabniška in gesla pobere. Ja te pa se utrga oblak in kaj ven pade.
carli

Zahvalil se je: 62 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 16:35

DusanK je napisal/-a:.... potem ima zagotovo v nastavitvah (citiram kar ima moj LG Flex):
Povezljivost --> Daj v skupno rabo in poveži--> in vklopim Brezžično shranjevanje (Izmenjuj datoteke na računalniku preko povezave Wi-Fi)....
Že tu se ustavi, nikjer v nastavitvah ne najdem česa podobnega.
Mogoče se samo ne znajdem - android mi je precej tuj.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Krampus » 09 Avg 2017, 21:16

Uporabniški avatar
Krampus

Kraj: Središče ob Dravi
Zahvalil se je: 178 krat
Prejel zahvalo: 67 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Avg 2017, 21:34

Sem bral nekaj tega in ja, bom to preizkusil. Videti je obetavno.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S56FPW » 09 Avg 2017, 23:06

http://lea.hamradio.si/~s56fpw/
Uporabniški avatar
S56FPW

Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 09 Avg 2017, 23:14

Android je linux žlahta. Rabiš torej sambo. Tega je pa dovolj: https://www.google.si/search?q=google+p ... j3Us_Gr8AJ
SamoBr

Zahvalil se je: 116 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a S56FPW » 09 Avg 2017, 23:17

SamoBr je napisal/-a:Android je linux žlahta. Rabiš torej sambo. Tega je pa dovolj: https://www.google.si/search?q=google+p ... j3Us_Gr8AJ

Žal nobena ne dela brez ROOT kar pa večina ljudi ne gre delat na teden starem telefonu.
http://lea.hamradio.si/~s56fpw/
Uporabniški avatar
S56FPW

Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a powr » 10 Avg 2017, 09:34

Jaz za to uporabljam program X-plore
https://play.google.com/store/apps/deta ... lore&hl=en

Gre za nek klon total commanderja za android. V programu si lahko kot "drive" nastaviš sherano mapo v mreži. Potem se samo s telefonom povežeš na domač wifi poklikaš fajle ki bi jih rad skopiral iz ali na telefon in stisneš copy. Na ta način že leta ne uporabljam kablov za drugo kot za polnjenje baterije.
powr

Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Število neizkoriščenih povabil: 4

Vrni se na Android programje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost