Nadgraditi ali ne?

Vse v zvezi z operacijskim sistemom Android, vključno z rutanjem.

Nadgraditi ali ne?

OdgovorNapisal/-a matejmm » 08 Mar 2020, 01:30

Pozdravljeni,

skoraj leto imam že v uporabi telefon Samsung S9, ki sem ga pridno in redno posodabljal. S telefonom sem zelo zadovoljen.
Moje izkušnje s posodobitvami na prejšnjih telefonih so bile take, da sem po vsaki večji posodobitvi OS-a dobil kakšen "fancy feature", žal pa je vedno telefon od takrat deloval počasneje, kakšna stvar pa je tudi prenehala delovati. Samsung S9 mi sedaj ponuja nadgradnjo na Android 10, sem pa že prebral, da v tej verziji ne deluje več LED-ica, ki obvešča, da si dobil kakšno sporočilo, zgrešen klic...
Kakšno je vaše mnenje glede posodobitev? Redno posodabljate ali se držite načela "Don't fix it if it ain't broken"?
Software update.jpg

lp, Matej
matejmm

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 72 krat
Prejel zahvalo: 22 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 2

Re: Nadgraditi ali ne?

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Mar 2020, 01:42

Če si z delovanjem zadovoljen ni razloga, da bi posodabljal.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8473 krat
Prejel zahvalo: 4923 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 252

OdgovorNapisal/-a reber » 08 Mar 2020, 08:32

Jaz tudi ne posodabljam, če deluje tako kot je treba. Za morebitne varnostne luknje se ne sekiram, ker na telefonu nimam nič ranljivega in kar bi lahko pogrešal. Kar imam fotografij, jih v glavnem sproti prenesem. Da bi na telefonu imel kakšno bančno aplikacijo za dostop do denarja (spletna banka osebni račn, paypal, ...) niti slučajno, androidu ne zaupam toliko.

Da s posodobitvijo preneha delovat statusna LED, to se mi zdi čudno, kot da bi to naredili nalašč, da za preverjanje ja moraš drkat zaslon... no, mene to ne gane, ker ne preverjam nikoli, ne glede na barvo in utripanje LED, mobilni telefon imam izključno za klicanje in uporabo točno določenih aplikacij, občasni dostop do interneta na terenu...

Da s posodobitvami telefon deluje počasneje... verjetno, če so dodane nove funkcionalnosti, ki bolj obremenjujejo procesor, povzročijo več procesov, bolj zahtevne procese, ... posledično si kmalu prisiljen v nakup zmogljivejšega telefona.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 335 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Mar 2020, 14:19

Ker je telefon priznane znamke priporočam dvoje. Ali ne več posodabljati ali pa posodoi z alternativnim firmwarom, ker je očiščen nesnage, ki jo firma sama doda.

Imam pa jaz drugačen problem. Na android TV boxu bi moral posodobiti firmware pa zanj ni več podpore. Sem želel inštalirati Netflix pa se je zadeva začela pritoževat v stilu "ja sem zastarel, ne moreš, ftakni si ga nekam".
kobranka

Zahvalil se je: 482 krat
Prejel zahvalo: 117 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 09 Mar 2020, 14:51

matejmm je napisal/-a:sedaj ponuja nadgradnjo na Android 10, sem pa že prebral, da v tej verziji ne deluje več LED-ica, ki obvešča, da si dobil kakšno sporočilo, zgrešen klic...

Pomoje je to stvar nastavitev. Pač po defaultu v novi verziji to več ni vključeno in moraš ročno nastaviti.

Seveda je lahko bug, ampak, če je bug, ga bodo hitro odpravili z novo verzijo.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 118 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 17

Vrni se na Android OS

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost