Android+Samsung- čudeži z RAM-om.

Vse v zvezi z operacijskim sistemom Android, vključno z rutanjem.

Android+Samsung- čudeži z RAM-om.

OdgovorNapisal/-a S55RU » 14 Nov 2019, 22:34

Danes se mi je zgodilo nekaj čudnega, kar si ne znam predstavljati zakaj je do tega prišlo.

Telefon Samsung Galaxy A3 (2016), Android 7.0 (posodobljen julija 2019). Operater Bob.
Do danes je delal normalno, danes popoldne pa se je sodelavec pritoževal, zakaj mu ne odgovorim na SMS-e. Kakšne sms-e? Saj nisem prejel nobenega sms-a od njega? On mi pokaže, da mi je poslal 4. Jaz jih nimam na telefonu.
Poskusi drug sodelavec (njegov operater T2) mi poslati sms, dobim takoj. Poskusi prvi sodelavec (njegov operater Telekom) ponovno, ne dobim nič. Me poskusi poklicati, mi sploh ne zvoni. Njemu prekine. Ko me kliče drugi sodelavec, ni težav. Telefon dela normalno. Jaz lahko pokličem oba, dela brez težav. Tudi sms-e dobita oba, če jih pošiljam jaz.
Preverjamo, če je kdo koga po pomoti blokiral, ni blokade. Reset mojega telefona (reset in zaustavitev ter ponovni zagon) ne pomaga, baterije pa ne morem fizično odstraniti na tem telefonu. Tudi reset njegovega telefona ne pomaga.
Brez učinka se razidemo, doma stestiram klice z drugih dveh telefonov, komunikacija dela brez težav, tako klici kot sms-i. Že v mislih sklenem, da z mojim telefonom ni nič narobe in je najbrž narobe nekaj s telefonom od sodelavca.
Zvečer pa se povežem na spletno banko, ki ima dvofazno avtifikacijo, druga stopnja je vpis gesla, ki ga dobiš na sms. In takrat šok, sms-a ne dobim. Poskusim ponovno, isto-nič.
Sedaj vidim, da je nekaj narobe z mojim telefonom. Že mislim zamenjati sim na drug telefon, še prej še en reset. Nič. Se spomnim na Nastavitve, vzdrževanje naprave. Pomnilnik Ram je nekoliko poln, ampak prost je še cca 1 GB (od 1.5 GB). Izberem pobriši RAM, mi sprosti cca 200 MB RAM-a in telefon začne piskati zaradi prejetih sporočil. Dobim vsa zgrešena sporočila.
V glavnem, sedaj dela. Jaz pa si belim glavo, v čem je težava. Oziroma zakaj sedaj dela, prej pa je delalo selektivno (z določenimi uporabniki je delalo brez težav, z določenimi pa je delalo od mene ven, noter pa nič). Zna kdo razložiti?
PS: da je telefon star, vem. Ampak dokler dela, ga je treba izrabiti do konca.
PS2: telefon je privatni, ni rootan. V zadnjem času nisem nameščal nobenih novih aplikacij.
PS3: Dvomim, da sem zanimiv za Sovo, Cio ali kaj podobnega :D
Uporabniški avatar
S55RU

Kraj: Posočje
Zahvalil se je: 67 krat
Prejel zahvalo: 27 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Android+Samsung- čudeži z RAM-om.

OdgovorNapisal/-a S53MB » 14 Nov 2019, 23:07

https://slo-tech.com/novice/t755236

Danes je imel A1 težave s omrežjem, tako da ne si belit glave s tem dnevom, še manj ima pa kaj veze pod PS3.
Polmer je za nepopolne krožnice in teoretike
S53MB

Zahvalil se je: 48 krat
Prejel zahvalo: 8 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Nov 2019, 23:44

S53MB je napisal/-a:Danes je imel A1 težave s omrežjem, ....
Aha, zato sem jaz med 19-to in 19:30 zaman poizkušal priklicati eno številko. Verjetno je bila A1. Se bom prav pozanimal.
Mi je vrglo vem praktično takoj, ko sem pritisnil na gumb kliči.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7534 krat
Prejel zahvalo: 4562 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 15 Nov 2019, 00:11

Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1454 krat
Prejel zahvalo: 3609 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Nov 2019, 00:14

s54mtb je napisal/-a:http://www.npch.si/index.php/kje-je-stevilka

Številka 041xxxyyy se nahaja pri operaterju A1 Slovenija d.d.(mobilne storitve)

To dobim nazaj. Torej je bila moja domneva pravilna.

Še enkrat hvala za zanimiv link.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 15 Nov 2019, 00:15

poglej si še spletno stran "svet idej" :)

Imaš tudi aplikacijo
https://www.mobilna-telefonija.com/info ... je-android

pa lahko v živo preveriš, kdo je na katerem stolpu, ki ga trenutno gledaš.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1454 krat
Prejel zahvalo: 3609 krat

OdgovorNapisal/-a kobranka » 15 Nov 2019, 07:55

Zna kdo razložiti?

Vseeno predlagam rootanje in flešanje alternativnega firmwarja. Ti bosta procesor in RAM že privzeto bolj hvaležna. Za Samsunga nebi smelo biti pretežko, ker ima dobro podporo.
kobranka

Zahvalil se je: 426 krat
Prejel zahvalo: 101 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a erickner93 » 08 Dec 2019, 10:12

S55RU je napisal/-a:Danes se mi je zgodilo nekaj čudnega, kar si ne znam predstavljati zakaj je do tega prišlo.

Telefon Samsung Galaxy A3 (2016), Android 7.0 (posodobljen julija 2019). Operater Bob.
Do danes je delal normalno, danes popoldne pa se je sodelavec pritoževal, zakaj mu ne odgovorim na SMS-e. Kakšne sms-e? Saj nisem prejel nobenega sms-a od njega? On mi pokaže, da mi je poslal 4. Jaz jih nimam na telefonu.
Poskusi drug sodelavec (njegov operater T2) mi poslati sms, dobim takoj. Poskusi prvi sodelavec (njegov operater Telekom) ponovno, ne dobim nič. Me poskusi poklicati, mi sploh ne zvoni. Njemu prekine. Ko me kliče drugi sodelavec, ni težav. Telefon dela normalno. Jaz lahko pokličem oba, dela brez težav. Tudi sms-e dobita oba, če jih pošiljam jaz.
Preverjamo, če je kdo koga po pomoti blokiral, ni blokade. Reset mojega telefona (reset in zaustavitev ter ponovni zagon) ne pomaga, baterije pa ne morem fizično odstraniti na tem telefonu. Tudi reset njegovega telefona ne pomaga.
Brez učinka se razidemo, doma stestiram klice z drugih dveh telefonov, komunikacija dela brez težav, tako klici kot sms-i. Že v mislih sklenem, da z mojim telefonom ni nič narobe in je najbrž narobe nekaj s telefonom od sodelavca.
Zvečer pa se povežem na spletno banko, ki ima dvofazno avtifikacijo, druga stopnja je vpis gesla, ki ga dobiš na sms. In takrat šok, sms-a ne dobim. Poskusim ponovno, isto-nič.
Sedaj vidim, da je nekaj narobe z mojim telefonom. Že mislim zamenjati sim na drug telefon, še prej še en reset. Nič. Se spomnim na Nastavitve, vzdrževanje naprave. Pomnilnik Ram je nekoliko poln, ampak prost je še cca 1 GB (od 1.5 GB). Izberem pobriši RAM, mi sprosti cca 200 MB RAM-a in telefon začne piskati zaradi prejetih sporočil. Dobim vsa zgrešena sporočila.
V glavnem, sedaj dela. Jaz pa si belim glavo, v čem je težava. Oziroma zakaj sedaj dela, prej pa je delalo selektivno (z določenimi uporabniki je delalo brez težav, z določenimi pa je delalo od mene ven, noter pa nič). Zna kdo razložiti?
PS2: telefon je privatni, ni rootan. V zadnjem času nisem nameščal nobenih novih aplikacij.

Potem je s telefonom nekaj narobe. Android sistem samodejno počisti RAM, da lahko zažene nove aplikacije. Ničesar vam ni treba storiti. Če je odgovor pritrdilen, ga morate zamenjati. Mogoče poskusite s Vivo phones.
erickner93

Uporabnika povabil:
Število neizkoriščenih povabil:

OdgovorNapisal/-a kobraN » 08 Dec 2019, 11:37

erickner93 je napisal/-a:
S55RU je napisal/-a:Danes se mi je zgodilo nekaj čudnega, kar si ne znam predstavljati zakaj je do tega prišlo.

Potem je s telefonom nekaj narobe. Android sistem samodejno počisti RAM, da lahko zažene nove aplikacije. Ničesar vam ni treba storiti. Če je odgovor pritrdilen, ga morate zamenjati. Mogoče poskusite s Vivo phones.

Zakaj bi ravno znamka telefona ki jo verjetno tržiš na tak način-tu na forumu! odpravila probleme ki jih povzročajo motnje v delovanju omrežja?!
Upam da bo moderator ukrepal proti tem oblikam reklame.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 253 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 65

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Dec 2019, 14:48

kobraN je napisal/-a:Zakaj bi ravno znamka telefona ki jo verjetno tržiš na tak način-tu na forumu! odpravila probleme ki jih povzročajo motnje v delovanju omrežja?!

kobraN je napisal/-a:Upam da bo moderator ukrepal proti tem oblikam reklame.

Moderator bi gotovo ukrepal, če bi ti napisal kaj drugega in ne verjetno. Še posebej, če bi za to bil še kakšen drug tehten razlog.

Je pa res, da bi erickner93 lahko namig na to vrsto znamke telefona, tehnično pojasnil, da vidimo če nasvet pije vodo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 08 Dec 2019, 14:55

Njegova spletna stran je ;
opis v prijavi;https://iprice.ph/phones-tablets/smartphones/

A to ni reklamiranje storitev?
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Dec 2019, 15:02

kobraN je napisal/-a:Njegova spletna stran je ;
opis v prijavi;https://iprice.ph/phones-tablets/smartphones/

A to ni reklamiranje storitev?
Je, sem spregledal. Nima več tega vpisa v spletno stran.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 08 Dec 2019, 15:09

Tudi pri uporabniku;emmasanchez3
Je dostop do iste spletne strani kot pri prejšnjem uporabniku, nič osebno nimam proti vendar sem malce pobrskal po tej njihovi spletni strani in kar aktivno iščejo trge zunaj svoje regije da se širijo, to je moja opazka, morda se motim pa vseeno. ...
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Dec 2019, 17:10

kobraN je napisal/-a:Tudi pri uporabniku;emmasanchez3 ...
Saj ta ni več aktualen.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Android OS

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov