CyanogenMod na LG L70

Vse v zvezi z operacijskim sistemom Android, vključno z rutanjem.

CyanogenMod na LG L70

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 29 Nov 2018, 19:14

Živijo,

Imam en dobro ohranjen LG L70, ki pa je "zabasan" s SW. Tovarniški reset v resnici ne naredi nekega resnega čiščenja. Sam sem se že ene 3x lotil, a nisem prišel skozi, zmeraj mu nekaj ni všeč (root-ing in podobno ni problem). Bi mi kdo pomagal naložit CyanogenMod na ta telefon?

LP Primož
PrimozL

Kraj: Okolica Vipave
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 57 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 14

Re: CyanogenMod na LG L70

OdgovorNapisal/-a kobranka » 02 Dec 2018, 14:10

Si poskusil preko računalnika na novo naložiti firmware? To pomeni, da iz uradne strani pobereš programje s katerim si pomagaš kadar se telefonu zmeša. Če tvoj model ni več objavljen na uradni strani so informacije še vedno razpršene naokoli npr.: https://m.youtube.com/watch?v=moRf5llTB1I
Sicer je nekaj objavljeno pod videom problem je, ker je to spet en indic in je pisal v svojem jeziku in ne angleščini. Mogoče si boš moral pomagati z prevajalnikom ali pa poiskati dodatne informacije drugje.

S tem istim postopkom, ki je objavljen na youtubu isto lahko daš tudi drugo varianto firmwarja.
kobranka

Zahvalil se je: 332 krat
Prejel zahvalo: 78 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 08 Dec 2018, 11:09

kobranka je napisal/-a:Si poskusil preko računalnika na novo naložiti firmware?

Sem. Ko sem ga skoraj "zabrikal", ni bilo druge, kot na novo naložit FW. Dovolil je pa samo tovarniškega. Največji izziv je zbrati informacije, kako se naredi cel postopek. Ker namreč vsak, ki objavi del postopka nalaganja, privzame, da imaš nekaj že naloženo / prednastavljeno, ...
PrimozL

Kraj: Okolica Vipave
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 57 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a kristjank » 08 Dec 2018, 16:39

Kot prvo, CM je že en lep čas nevzdrževan, koda se je preselila pod ime LineageOS, ki tega telefona ne podpira. Isto velja tudi za TWRP, prek katerega naložiš custom ROM (če ga nisi imel, to pojasni ceglanje). Ti pa toplo odsvetujem. L70 ima dvojedrni procesor, ki je za tovarniški 4.4.2 podhranjen, kaj šele za moderne verzije. Poznalo se ti bo na bateriji in odzivnosti, pa še telefon se ti bo pregreval (lastne izkušnje, sem preživel leta na S3 LTE, ki je high end telefon).
V resnici nikoli ne odrastemo, samo naučimo se, kako se obnašati v javnosti.
Uporabniški avatar
kristjank

Kraj: Jesenice
Zahvalil se je: 43 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Dec 2018, 20:07

Njemu bo pomagala pač nadomestna verzija namesto originalne. Za S3 LTE bomo pa še ene mejčkeno počakal, ker še ni nekaj hudo padla cena. Izjema so rabljeni pa oguljeni s poknjenim zaslonom. Še najbolje bi bil kakšen kitajc, ki ni podhranjen.

PrimozL, rutat ti je uspelo z aplikacijo iz računalnika, recimo kakšen program Kingoroot, bi znal dobro opraviti delo. Potem pa naprej kot ti je že kristjank namignim z TWRP in drugo verzijo roma.
kobranka

Zahvalil se je: 332 krat
Prejel zahvalo: 78 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 15

Vrni se na Android OS

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost