Kje kupiti barvaste vodnike 0,5 - 0,75 mm2 za vezavo PLC

Opisani problemi in rešitve v industriji. PLC-ji so prav gotovo tu.

Kje kupiti barvaste vodnike 0,5 - 0,75 mm2 za vezavo PLC

OdgovorNapisal/-a xfce » 25 Jan 2020, 20:59

Pozdravljeni,

zvezal bi neko PL krmilje in bi imel rad pisanke kablčke, da se malo vidi kam kaj gre.

Zanima me, kje bi lahko kupil električne vodnike različnih barv, recimo 10 različnih, pa da bi bili okoli 0,5 - 0,75 mm2. Gre za 24 V in maksimalen tok 1-2 A, mogoče več... Votilice in klešče imam, samo kje dobiti ugodno tak kable.

hvala :)
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 117 krat
Prejel zahvalo: 229 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 45

Re: Kje kupiti barvaste vodnike 0,5 - 0,75 mm2 za vezavo PLC

OdgovorNapisal/-a milan62 » 25 Jan 2020, 21:23

Elektronabava ( lahko tudi v Kranju)
Večinoma je vsa 24V DC periferija PLC-jev zvezana z vodniki temno modre barve, kar meni osebno ni preveč všeč,
ampak menda je tako po predpisih

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 80 krat
Prejel zahvalo: 102 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Iztok » 25 Jan 2020, 21:39

Ko sem še vezal omare s PLCji sem kupil 24 ali 36 žilne kable LAPP UNITRONIC® LiYCY, jih "slekel" in tako dobil bogato izbiro raznih barv žil.
Poleg enobarvnih so bile seveda tudi žile z osnovno barvo in barvnimi obročki ... kar bogat izbor.

Slika
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 554 krat
Prejel zahvalo: 464 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 91

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 25 Jan 2020, 22:56

13 žilni, vse barve različne, nabavljam v HTE, ko zmanjka

IMG_20200125_225313.jpg
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1492 krat
Prejel zahvalo: 3725 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a yacksy » 26 Jan 2020, 07:50

/*Offtopic
Pri elektro omarah podjetja, kjer delam, pri vezavi krmilja tudi vidiš:
- modra, 24V+
- modro-bela, 24V-

"Kaj kam gre" ti povedo oznake na koncu žice. Vsaka žica ima na vsakem koncu svojo oznako iz elektro načrta.
*/

Kot so ti fantje povedali, imaš dve varianti:
- koluti žice poljubne barve in preseka (ponavadi je v kolutu 100m žice)
- kabli, ki vsebujejo obarvane žile
yacksy

Zahvalil se je: 109 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 52

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 26 Jan 2020, 08:42

Za hobi je Maretova opcija čisto ok.
Za kakšen projekt pa je dobro v izogib kasnejšim težavam delati po aktualnih standardih.
To pomeni temno plava za krmilno napetost 24VDC.
Če bi se dogovorili, da vsaka barva pomeni npr. +24V, -24V, analogni signal-vhod, analogni signal-izhod, digitalni-vhod, digitalni-izhod... bi bilo teh barv precej.
Problem je vedno dobiti enake odtenke(odvisno od proizvajalca). Pa še žico se kupi po 100m, torej v primeru enega plc-ja moraš kupit vse različne barve...Tudi za žico ne boš zaslužil, saj ti ostane, ampak ...
Lahko pride do situacije, ker mudi se vedno, predvideti pa ne moreš, koliko časa boš rabil, sploh pri kakšnih novotarijah, da ti v petek popoldan zmanjka ene barve, v ponedeljekl pa moraš stvar zmontirati....
Ko delaš kakšno večjo omaro z močjo in krmiljem, je zelo priročno, da so uporabljene predpisane barve.
Mavrica barv v takem primeru je grozna.
Aja pa pri desetih enkih signalih z isto barvo žice še vedno ne veš katera je katera, zato je zelo pomembno dobro označevanje žic. Če pa je žica na obeh koncih označena je pa barva sama povsem nepomembna.

Žico prodaja tudi Schrack.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 1019 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 207

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 26 Jan 2020, 09:41

Drugače elektronabava LJ prodaja žico po metrih, ne po kolutih. Cca. dve leti nazaj sem obnavljal neko majhno omaro za vlečnico in so bile tudi vse žice modre in označene. AMPAK! po 20-30 letih je bilo teh oznak gor manj kot polovico, ostale so že davno popadale dol, tako da je bilo iskanje “muke ježeve”, zato sem vse sesul in naredil na novo z barvnimi žicami, je bilo tako najhitreje. Ok, pravila so pravila, res. Ampak barva vedno ostane barvna, medtem ko oznake lahko popadajo dol :_banghead
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 351 krat
Prejel zahvalo: 415 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 88

OdgovorNapisal/-a reber » 26 Jan 2020, 09:45

milan62 je napisal/-a:Elektronabava ( lahko tudi v Kranju)
Večinoma je vsa 24V DC periferija PLC-jev zvezana z vodniki temno modre barve, kar meni osebno ni preveč všeč,
ampak menda je tako po predpisih

LP

Najceneje je v Elektronabavi, jaz nabavljam v Kranju (vedno cele kolute 100m ali 200m), ker mi dajo boljši rabat kot v LJ-Črnuče. Imajo 12 različnih barv, naredil sem si zalogo 0,5mm2 in 0,75mm2 vse barve, debelejše preseke pa po enih 5 ali 6 barv, kar jih najpogosteje rabim. Nabavljam po predhodnem naročilu na e-mail, ker nimajo vedno vsega na zalogi, v LJ pa v glavnem imajo. Lahko kupiš na metre ali kolute

Razni kabli (razrez) so v redu za hobi, ker za nepomembne zadeve porabiš barve, ki ostajajo. Sam uporabljam 0,14mm2 iz nekega 40 žilnega kabla za protoboard prevezave (jih delam sam) in tudi sicer pri sestavljanju raznih napravic...

Dodatno pa zelo rad uporabljam tasker 0,22mm2 iz HTE, koluti po 200m, imajo tudi 10 barv, tudi te sem si privoščil kar vse.

Za izdelavo povezav s konektorji "dupont" in podobnih npr KF2510 uporabljam 0,22mm2 in 0,14mm2
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 316 krat

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 26 Jan 2020, 10:19

Protoncek je napisal/-a:Drugače elektronabava LJ prodaja žico po metrih, ne po kolutih. Ok, pravila so pravila, res. Ampak barva vedno ostane barvna, medtem ko oznake lahko popadajo dol :_banghead

Cena na meter plus strošek rezanja. Cena za kolut je nižja, kot za m, kar je logično.
Kar se pa barv tiče, če so žice na suhem je ok, v olju ( konkretno kompresor za CO2) pa po parih letih težko ločiš med sv.rjavo, roza in rumeno ali sivo....
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 1019 krat
Število neizkoriščenih povabil: 207

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 26 Jan 2020, 10:41

eldi2011 je napisal/-a:Cena na meter plus strošek rezanja. Cena za kolut je nižja, kot za m, kar je logično...

Res, ampak nekje pri xy metrih je magična meja. Zagotovo pa ta meja ni pri 5m posamezne barve. V tem primeru je bilo zagotovo ceneje na metre. Če se zgodi, kot se je meni, ko sem prišel v polni motoristični opremi do prodajalca - navdušenega motorista - pa dobiš še extra popust :_bow (norci imajo srečo, to vem iz lastnih izkušenj :_rolling )

S tem, da imam dve,tri barve še vedno doma, ker jih še nisem porabil.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a vajdo » 26 Jan 2020, 11:21

Za hobi je itak vseeno. Vzameš kabel ustrezne debeline, in imaš barv kolikor želiš. Gre do nekako 3barvne lestvice. Se pravi imaš barvo v ru/ro/si in tako dalje.
Drugače pa se krmilja sestavlja po standardih.
Temno modra 24Vdc
modro-bela - 24vdc
rdeča 230vac
belo rdeča n 230
črna 400
sv.modra nula
potem so pa še
rumena, zelena, vijola, roza razni analogni vhodi, izhodi...

Barve se dobijo po ral lestvici in je barva vedno prava. Nekoliko zna odstopati po proizvajalcih.

Označevanje je zakon, da pa nekaj več dela in stroška.
Delamo pa tudi omare, ki niso označene, vendar je vsaka žica točno določena kam se priklaplja, tudi s katere strani sponke pride vodnik.
Je pa pomembno, da sta načrt in omara tip top. Govorim o omarah 2mx2,4m.
Ko se enkrat držiš barv in sistema, je življenje lažje :D
Edino kakšna kletvica ti uide, kadar se nekdo ne drži pravil in si pogumen pri elektriki. :_rolling

Ps. Ponavadi barvnih kablov ni problem dobiti v podjetjih, katera se ukvarjajo z ožičenjem.
Lp, Primož
Uporabniški avatar
vajdo

Kraj: Ribnica
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a cero » 26 Jan 2020, 11:45

Pa še oranžna je tuja napetost.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 184 krat
Prejel zahvalo: 413 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 42

OdgovorNapisal/-a S55RU » 26 Jan 2020, 11:48

Mogoče pa bi bil čas za kakšen skupinski nakup vodnikov različnih barv?
Ter se naredi komplete, kot pri termoskrčkah.
Uporabniški avatar
S55RU

Kraj: Posočje
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 30 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a reber » 26 Jan 2020, 12:18

eldi2011 je napisal/-a:Problem je vedno dobiti enake odtenke(odvisno od proizvajalca).

Prodaja se po RAL lestvici in praviloma je odstopanja zelo malo.
Ker se uporabljajo osnovne barve, bi se težava lahko pojavila kvečjemu pri modri, saj se uporablja svetla in temna. Razlika je očitna, tako da tudi pri malenkostnem odstopanju ni težav, prej se zgodi, da sta si podobna siva in svetlo modra.

eldi2011 je napisal/-a:Pa še žico se kupi po 100m, torej v primeru enega plc-ja moraš kupit vse različne barve...

Ja, preprosto kupiš in imaš na zalogi, vsak resen izvajalec to ima.

eldi2011 je napisal/-a:Tudi za žico ne boš zaslužil, saj ti ostane, ampak ...

A res, saj jo tudi zaračunaš, jo ne daješ brezplačno.
Glede na ceno žice, npr 0,75mm2 v Elektronabavi je redna cena 0,0902eur oziroma na okroglo 9 centov na meter, če upoštevam rabat 20% jo nabavljam po 7,22 cent/m, oziroma 7,22eur/100m, kar pri 12 barvah znese slabih 87eur (za 1200m žice). Žica 0,5mm2 je še cenejša, redna cena 6,5cent/m. Kdor joka za tak drobiž, naj se ne gre posla, če si ni sposoben kupit nekaj žice na zalogo.

In ja, imaš take modele, ki kupujejo sproti v lokalnih elektro trgovinah, pri nas so navajeni kupovat pri Zino v Lescah, cene z Elektronabavo niso primerljive, oziroma so primerljive v smer butastega zapravljanja... saj stranka plača... ja, saj plača, ampak stranki ni treba vedeti kje nabavljaš material ...

Tudi pogosto nabavljanje je strošek, izguba časa, ker se nabavlja male količine odpade rabat, pustimo 3% ali 5% rabata, to ni nič.

eldi2011 je napisal/-a:Lahko pride do situacije, ker mudi se vedno, predvideti pa ne moreš, koliko časa boš rabil, sploh pri kakšnih novotarijah, da ti v petek popoldan zmanjka ene barve, v ponedeljekl pa moraš stvar zmontirati....

Poglej, ravno take situacije lahko preprosto rešiš z zalogo, ki jo preprosto moraš imeti, ker zmanjša stroške in predvsem stres.

eldi2011 je napisal/-a:Cena na meter plus strošek rezanja. Cena za kolut je nižja, kot za m, kar je logično.

Nisem zasledil, da zaračunavajo strošek rezanja... verjetno zato, ker zelo redko nekaj kupim na meter, ne samo žice, tudi kable kupim na kolut, razen takih, ki jih ne rabim redno in je cena previsoka za mrtvo zalogo.

Zaloga je po eni strani mrtvi kapital... po drugi strani pa je lahko dobra naložba, še posebej, če zaradi večje količine dobiš ugodno ceno (prihranek), ni potrebno sprotno nabavljanje (izguba časa, potni stroški), je kapital, ki ga seveda prej ali slej vnovčiš...

eldi2011 je napisal/-a:Kar se pa barv tiče, če so žice na suhem je ok, v olju ( konkretno kompresor za CO2) pa po parih letih težko ločiš med sv.rjavo, roza in rumeno ali sivo....

Za take primere, kjer je prisotna agresivna atmosfera in/ali olje, je potrebno uporabiti temu primerne vodnike in kable, pri katerih se barve ne spremenijo ali je to minimalno, izolacija tudi ne sme razpadati in/ali postati preveč trda in krhka. Torej še enkrat, treba je uporabiti prave materiale, sicer gre za napako izvajalca in ni problem v barvah in okolju.

Ko smo že pri zalogi, imam prijatelja, skoraj sosed je, servisira, obnavlja in restavrira mopede, motorje, ... po njegovih besedah je vedno imel težave z materialom, kje dobiti žice vseh barv, PVC črne bužirke (plastika Trček), skrčne bužirke raznih vrst in barv, konektorje, kabelj čeveljčke, ... on me je pripravil (nenamerno) da sem zalogo in izbor še dodatno povečal na vse barve v več presekih in ni mi žal. Sedaj "nabavlja" v glavnem pri meni, ker imam za njegove potrebe najboljšo izbiro. Ko nekaj rabi, mu samo pokažem omaro... nabere in odmeri si sam, izračuna količino in znesek, ceno je sam določil in sicer po ceni na drobno prej omenjene lokalne elektro trgovine, ta cena je skoraj 2x moje nabavne... pravi, da se mu to splača, ker dobi vse kar rabi, pri tem nima stroškov in izgube časa za pot v trgovino. Kar se mene tiče, je zaloga poplačana in ne samo to, trgovina je včasih bolj donosna kot storitev.

Jokanje, kako je zaloga draga, je popolnoma neupravičeno.
Veliko večji problem je dejstvo, da ljudje pogosto ne vedo kje kupiti, ker lokalni trgovci nimajo na zalogi vsega, ker njih pa dolgo ležeča zaloga lahko malo tepe zaradi davkov menda, ampak se mi zdi, da je večji problem skladišče in nadzor zaloge.
Dejstvo, da se dokaj pogosto zgodi, da trgovci nimajo vsega na zalogi, odgovornim izvajalcem da misliti, da je zelo smiselno, če si zalogo pravočasno ustvarijo sami.

Skupinski nakup ja :_rolling
Povej kaj rabiš, lahko zrihtam, lahko organiziram tudi skupinski nakup ;)
Tudi črne PVC bužirke plastike Trček če že hočeš, vse dimenzije.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a cero » 26 Jan 2020, 16:40

reber je napisal/-a:Prodaja se po RAL lestvici in praviloma je odstopanja zelo malo.
Ker se uporabljajo osnovne barve, bi se težava lahko pojavila kvečjemu pri modri, saj se uporablja svetla in temna. Razlika je očitna, tako da tudi pri malenkostnem odstopanju ni težav, prej se zgodi, da sta si podobna siva in svetlo modra.

Večinoma nabavljam modro žico za omare pri Elektronabavi (30% rabat) pri mojih nabavljenih preko 20km temno modre žice, sem dobil praktično cel spekter modre. Bil je tudi primer ko sta bila koluta svetlo modre in temno modre enake barve...

Aja, vsako rezanje mislim da je 0.5€...no meni ga pač ne zaračunajo ker sam praktično vsak dan v njihovi trgovini.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 184 krat
Prejel zahvalo: 413 krat
Število neizkoriščenih povabil: 42

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 26 Jan 2020, 21:53

reber, a si novo tržno nišo iščeš ?
Cvetko

Zahvalil se je: 15 krat
Prejel zahvalo: 116 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a S55RU » 26 Jan 2020, 22:25

reber je napisal/-a:Skupinski nakup ja :_rolling
Povej kaj rabiš, lahko zrihtam, lahko organiziram tudi skupinski nakup ;)
Tudi črne PVC bužirke plastike Trček če že hočeš, vse dimenzije.

Glede na to, da se ne ukvarjam z PLC-ji, temveč kabel rabim le za hobi, je 10 m žice zame vrh glave.
Za koliko bi pripravil recimo 5 barv 0,5 mm2 kablov, vsake barve po 10 m (skupaj torej 50 m)? Pošiljanje po pošti, plačilo na TRR.
Da vidim ponudbo (najraje javno na forumu, če pa nočeš lahko na ZS/mail).
Uporabniški avatar
S55RU

Kraj: Posočje
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 30 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a xfce » 26 Jan 2020, 22:29

Ufff hvala vsem za odgovore.

Dobro, bo še toliko lažje, če bo barva samo temnomodra (in predvsem ceneje). Sicer je logično. Stvar hitro zgleda kot novoletna jelka. Imam pa tiskalnik za nalepke, tako da označiti ne bo problem.

Ima kdo kakšeno povezavo do standardov vezave? Sicer je bolj "hobi" stvar, ampak vseeno je dobro, da je narejeno tako kot je treba.

@s54mtb tnx, te bom pa vzel v HTE, da bom imel doma na zalogi :D
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 117 krat
Prejel zahvalo: 229 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a Iztok » 26 Jan 2020, 23:35

Siemens za svoje PLCje prodaja tudi že ožičene konektorje ...

s7w850.jpg
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 554 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 91

OdgovorNapisal/-a reber » 27 Jan 2020, 12:21

S55RU je napisal/-a:Za koliko bi pripravil recimo 5 barv 0,5 mm2 kablov, vsake barve po 10 m (skupaj torej 50 m)? Pošiljanje po pošti, plačilo na TRR.
Da vidim ponudbo (najraje javno na forumu, če pa nočeš lahko na ZS/mail).

Če bo dovolj zanimanja, bom mogoče oblikoval ponudbo... do takrat pa, zagotovo bo ceneje v Elektronabavi, glede na nizke cene 6,5eur/100m ne vidim razloga, da tudi za hobi ne bi vzel nekaj škatel po 100m
https://etrgovina.elektronabava.si/sl/shop/poslovalnice tudi spletno trgovino imajo
Najbližjo poslovalnico imaš verjetno v Ajdovščini, da ne greš zastonj, se predhodno dogovoriš, da ti material pripravijo.
Kaj pa Elektrodom Tolmin? mogoče še katera elektro trgovina v posočju?

Če je problem dejstvo, da v vašem koncu ni nobene primerne trgovine s primerno zalogo, se vedno lahko obrneš na nekoga, ki bi bil pripravljen ob neki priložnosti kupiti v tvojem imenu in ti poslati... če stroškom dodaš nekaj eur, ki bi jih sicer imel za potne stroške do trgovine, se zadeva izide obema. Če imaš extra želje mi lahko pošlješ spisek želja.

Jaz v najbližji elektro trgovini (Lesce) ne maram kupovat, ker imajo cene previsoke za moj okus in premajhno izbiro, tudi oddaljenost 10-15 minut (z avtom ali s kolesom, ni razlike) jih ne reši tega... se raje občasno zapeljem v Kranj... in kar je najboljše, ker predhodno naročim na mail, me nabasan voziček že čaka, samo plačam in pobašem material. Čas je denar in potnim stroškom se tudi rad izogibam. Edina zoprna stvar pri zalogah je pomanjkanje prostora :?
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jan 2020, 22:36

reklama, ki se je slučajno pojavila ko sem odprl Facebook. Prva misel: a zdaj ta vrag že ve kaj jaz berem na s5tech.net...
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 142 krat
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a VolkD » 28 Jan 2020, 22:46

Se nebi čudil.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7992 krat
Prejel zahvalo: 4723 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a reber » 29 Jan 2020, 17:27

javr je napisal/-a:reklama, ki se je slučajno pojavila ko sem odprl Facebook. Prva misel: a zdaj ta vrag že ve kaj jaz berem na s5tech.net...

Fejstbukov ne, pač pa googlove reklame, ki so na FB...
30AWG = 0,05mm2 zelo tanka žica in 250m je verjetno skupna dolžina vseh barv, precej tipično za kitajce

Kar je za elektroniko na splošno, ne bi priporočal manj kot 0,14mm2, razen za kakšne res fine zadeve.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a MadMax » 29 Jan 2020, 17:56

Saj v naslovu piše da je za wirewrap.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 389 krat
Prejel zahvalo: 453 krat
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 29 Jan 2020, 17:59

VSAKO iskanje v guglu da prve tri, štiri zadetke preko "googleadservices" (vem, ker mi jih adblock blokira). V momentu, ko nekaj iščeš imaš takoj potem 14 dni (ali več) reklame na to temo, če iščeš preko tega naslova. Jaz odkar imam adblock na nivoju routerja nimam teh težav, že zaradi tega je uporaben kos softvera.
V priponki pa je 10 najhujših "radovednežev", ki jih adblock blokira.

Glede žičk na ebaj linku... navajajo PREMER (ne presek) , ki je 0.25mm. S tem zavajočim podatkom marsikoga prepričajo in zadevo naroči, misleč, da je 0.25 kvadrat :_banghead . In , ja, zagotovo je 250m skupna dolžina vseh barv, ne posamezne.
Priponke
blocked.jpg
Uporabniški avatar
Protoncek

Vrni se na Avtomatizacija v industriji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost