Ravnanje grelne površine

Različne vrste 3Dp, izdelki, gkoda, konstrukcije

Ravnanje grelne površine

OdgovorNapisal/-a JernejL » 21 Maj 2021, 08:41

Stekleni ultrabase sem zamenjal za magnetno podlogo z pei sheetom - a zdaj se pozna, da aluminijasta grelna plošča na tiskalniku ni ravna.
Alu plošča je konveksno ukrivljena z poudarkom na desni strani kjer je to še bolj izrazito.

Zanima me kako se lotit izravnave tega, lahko sicer zadevo demontiram a kako naj jo izravnam da bo ravna & brez da jo dodatno poškodujem?
Uporabniški avatar
JernejL

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 77 krat
Prejel zahvalo: 156 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 31

Re: Ravnanje grelne površine

OdgovorNapisal/-a Carko » 22 Maj 2021, 01:23

Ne moreš magnetne podloge zalepiti na steklo?
Carko

Zahvalil se je: 201 krat
Prejel zahvalo: 958 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 217

OdgovorNapisal/-a JernejL » 22 Maj 2021, 08:26

Carko je napisal/-a:Ne moreš magnetne podloge zalepiti na steklo?

Rad bi še steklo - ultrabase kdaj uporabil, zato sem dal steklo dol in magnetno podlago direkt gor, tudi manj termalne mase je tako in se segreje malo hitreje.
Uporabniški avatar
JernejL

OdgovorNapisal/-a pomar » 22 Maj 2021, 21:07

Jaz sem imel problem na Anycubic mega S ker se mi prva plast ni prijemala na steklo. Pisal sem na njihovo servisno pomoč. Dobil se odgovor, da naj pomerim če imam ravno tiskalno površino. Po poslani sliki sem dobil odgovor, da mi bodo poslali novo grelno ploščo. Sedaj še čakam, da dobim paket poslan iz Belgijskega skladišča.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 9 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a JernejL » 23 Maj 2021, 11:12

Uau, kako jim tole gre mimo quality control.. moj na srečo ni tako hudo zvit, oz. je samo na eni strani. Bom pa šel dodat bltouch in rešil ostale probleme s tem..

Ultrabase bi še kdaj rad uporabil ker za PLA je super. Razmišljam, da steklo nalepim na kovino z epoksijem, in ga lahko dam na magnetno površino gor isto kot pei sheet zdaj.
Uporabniški avatar
JernejL

OdgovorNapisal/-a JernejL » 23 Jul 2021, 07:26

Lahko pohvalim in priporočim bltouch + magnetno gladko PEI podlago kot rešitev za neravno podlago (seveda dokler ni podlaga pretirano zvita) in razne težave z prijemanjem (ter ne-prijemanjem).

PLA in PETG se na tem tiskata čudovito, ostalih materialov nimam (zanima me še ASA), pa tudi PLA bom prenehal tiskati.

BLtouch na anycubic i3 mega x je šlo relativno gladko inštalirat, na tiskalnik sem dal knutwurst-ov firmware ( https://github.com/knutwurst/Marlin-2-0 ... -i3-MEGA-S ) in deluje gladko.
Sicer je kitajska kopija a se ne zdi kot da je kaj dosti slabši, šoba lepo sledi večine ukrivljenosti čisto ok, si pa je treba vzet konkretno časa da to inštaliraš in nastaviš, osebno sicer priporočam kalibracijo vsakič pred začetkom tiska, če se je vmes tiskalnik čisto ohladil.

Najprej sem en čas uporabljal samo PEI podlago a sem jo deloma uničil ker sem tiskal brez bltouch kalibracije tako da to odsvetujem, zaradi neravne višine je šoba na določenih krajih drgnila ob podlago, ponekod pa preveč zarila material da se je sprijel z podlago.

Oboje strošek nadgradnje tiskalnika ki tiska 300x300 nanese malo manj kot 100 eur:

FlexPlate PEI podloga za 3D tiskalnike 310 x 320 mm
( 3dShark.si - gladke podlage nimajo več na zalogi, nimam linka)
€49.90

BLtouch klon (pošljejo tudi iz EU):
https://www.aliexpress.com/item/4001297485584.html
€ 20.94
Uporabniški avatar
JernejL

OdgovorNapisal/-a 8matej8 » 24 Jul 2021, 21:41

Jaz imam bl touch clone od triangelab in z njim sem rešil vse probleme z podlago. Nič več nadležnega nastavljenja plošče. Plus še če nastaviš malo večjo temperaturo brizga pri prvem sloju in 150% materjala da printa pri prvemu sloju, skoraj ni problema da se prvi sloj ne bi primil. Pa naj bo še tako zapleten vzorec
8matej8

Kraj: Sežana
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 11 krat
Uporabnika povabil: miharix
Število neizkoriščenih povabil: 1

Vrni se na 3d printerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost