s5tech.net • Poglej temo - 50 ohm transmission line iz Top layer na Bottom layer

50 ohm transmission line iz Top layer na Bottom layer

Vse, kar ne najde mesta v ostalih rubrikah

50 ohm transmission line iz Top layer na Bottom layer

OdgovorNapisal/-a DomenV » 13 Avg 2017, 11:27

Pozdravljeni!

Rišem vezje, kjer bo uporabljen BLE. Ker sem s prostorom sem precej omejen, bi mi najbolj prav prišlo, če bi lahko 50 ohm transmission line iz Top layerja povezal na Bottom layer. Dolžina transmission line-a bo cca 15mm. Antena bo Chip antenna. Zanima me, kakšna je praksa povezovanja iz Top na Bottom layer? Se to sploh uporablja? Kakšne težave bi si nakopal s tem?
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Ljubljana, Trbovlje, Ivančna Gorica
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 44 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 11

Re: 50 ohm transmission line iz Top layer na Bottom layer

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 16 Avg 2017, 08:51

Načeloma se je bolje izogibat vijam. Če pa ne gre drugače je bolje, da greš z linijo čim dlje do chip antene in tik pri blazinico narediš prehod. Via ima neko impedanco, ki predstavlja na linijo izgube in odboje. Ker je BLE v osnovi majhnih moči, je težav nekoliko manj. Dve osnovni pravili: manjša via ima manjšo kapacitivno, kratke in širše pa manjšo induktivno komponento. Po mojih praktičnih izkušnjah s simulacijami in tudi meritvami v praksi je induktivni del prevladujoč in dela težave, tako da je morda bolje izbrati malo večje vie. Še bolje je, če izbereš več vij vzporedno. Ena možna rešitev bi bila, da ob nespremenjeni širini linije vkomponiraš 4 vije tik ob SMD padu antene.
s54mtb

Zahvalil se je: 1034 krat
Prejel zahvalo: 2573 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 56

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost