Popravilo po Slovensko (poceni): WB8, steklena vlakna, kolo,

Vse kar je v zvezi z mehanskimi rešitvami, vse kar ne spada drugam.

Popravilo po Slovensko (poceni): WB8, steklena vlakna, kolo,

OdgovorNapisal/-a seba » 23 Jul 2021, 13:23

Zlomil se mi je štift na krmilu Walker Bay 8. Krmilo je iz PP (polipropilena) in štift iz nerjavečega jekla.

Na internetu najdeš kako se kaj popravlja, samo so produkti, ki jih mi nimamo, zato upam, da komu pomaga.

Popravil sem tako, da sem vzel rowing steklena vlakna iz Bauhausa, pa jih razdrl, da sem dobil ven nit iz steklenih vlaken. To sem lepo ovil pa zavezal okoli. Še prej sem polipropilen nabrusil na grobo s 60 brus papirjem, potem pa čez šel s plamenom. Sem prebral, da je tako pravi način, za lepljenje na polipropilen (flame treating, West systems). Za polipropilen je nujno uporabit epoksi, če hočeš, da se kaj prime. Malo sem utrdil še z epoksi putijem (plastelinom), da sem naredil U okoli zlomljenega kosa (chamfer ali kako se to reče). Epoksi sem vzel kar iz Amala (kupil kar v Bauhausu) za tlake, kar tisti brez UV zaščite. Čeprav sem kasneje videl, da je v drugih trgovinah cenejši (mislim, da v Merkurju ali v Mavrici) pa tudi imajo svojo prodajalno. Notri sem zamešal kar Samson Kamnik Vivat črn pigment (železov oksid, mislim da, po barvi je verjetno Fe3O4), kupil v Bauhausu. Se mi zdi bolj ziher UV zaščita. :-)
Vse skupaj sem ovil v peki papir iz Merkatorja in dal par ščipalk okoli.

Za drugi sloj sem se odločil, da dam kar tisti chopped-mat še vlakna kao, čeprav verjetno ne bi tega ponovil. Prej sem še pobrusil pa zgladil. Je šlo kar v redu. Potem sem kupil še Aerosil oz. zdaj se kliče kar "za zgoščevanje epoksija" (oz. prodajajo oboje, je isto, samo je slednje ceneje) iz Samson Kamnik. Sem šel kar fizično v industrijsko trgovino. To je fumed silica in je zgoščevalec, namreč Amalov epoksi je malenkost bolj tekoč, pa sem mislil, da bo to boljše. Kupil sem še t.i. microbaloons, da pride lepše za pobrusit, to dobite v Samson Kamnik pod imenom Mikrosil. No vse sem zmešal + še pigment, pride bolj fajn. Sem lepo premazal. Dal sem okoli peki papir, ampak tokrat sem dal v eno poceni vrečo za vakuum sesalec iz Bauhausa. Lepo je prijelo z vseh strani.

Na koncu sem še enkrat pobrusil, potem pa prebarval z Amal lakom za les poliuretanski mat. To je dobro, kot prava UV zaščita, ker epoksi sam po sebi ni ravno UV rezistenten. Ko se je posušilo sem še malo pobrusil še z 180 in 1000 vodobrusnim.

Prišlo je dobro. Izgleda izjemno trdno, nisem še sprobal.

Kolo od Walker Bay 8 tudi je bilo fuč, oz. ga sploh ni bilo (sem kupu rabljeno). Dva kosa plastična, ki držijo, sta bila zvita. Poravnal sem jih tako, da sem jih dal na steklokeramično ploščo, da se malo segrejeta, pa potem pritisnil, pa premaknil na mrzel del in držal. Se je poravnalo.
Samo kolo sem 3D sprintal iz PETG plastike. Zgleda za enkrat OK, ampak je patent sam po sebi brezvezen. Bom ga verjetno redizajniral s pomočjo pravega ležaja.

Nekaj železnine sem še menjal, ki je bila rjasta. Dobil v Kamm. Imajo dva tipa nerjavečega jekla. A4 nerjaveče jeklo je tisto, ki je marine grade. V LJ BTC trgovini je le to takoj na desni, na šipi od izložbe. Prodajalci nekako te usmerijo dostikrat k A2 nerjavečem, ne vem zakaj. Vrvi tudi imajo ta manjše (iskal sem 5 mm) samo iz PP. Za PES oz. PE vrv (dynemma) sem šel kar v Bauhaus (navtiko v LJ imajo samo na Rudniku). Malo drago. Ne vem kje je alternativa.
Uporabniški avatar
seba

Zahvalil se je: 50 krat
Prejel zahvalo: 155 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 18

Re: Popravilo po Slovensko (poceni): WB8, steklena vlakna, k

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2021, 14:26

Kaj pa estetski del ?
Lahko kakšno slikico ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 13333 krat
Prejel zahvalo: 8223 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a LiPo » 23 Jul 2021, 15:22

Super razlaga...
Samo najprej sem pogledal kaj je to "valker baj ejt".
V mislim sem imel kolo.. ampak materiali niso sli skupaj...
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 156 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a seba » 23 Jul 2021, 19:52

Evo preizkušeno.
Priponke
IMG_20210723_192804.jpg
IMG_20210723_192829.jpg
IMG_20210723_192848.jpg
received_555370022376807.jpeg
Uporabniški avatar
seba

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2021, 19:54

Strašno lepo, sicer ni, ampak bistvo je, da deluje.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 13333 krat
Prejel zahvalo: 8223 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a seba » 23 Jul 2021, 20:46

VolkD je napisal/-a:Strašno lepo, sicer ni, ampak bistvo je, da deluje.

Ni ne, ker nisem ravno lepo dal peki papir in se je malo prepognil čudno, ampak ne igra neke vloge. Sej kar je štrlelo sem pobrusil, obratni del "valčka", kar je obrnjeno bilo notri, pa nisem.
Uporabniški avatar
seba

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: AhrefsBot [Bot] in 1 gost