Popravilo Armal pipe

Vse kar je v zvezi z mehanskimi rešitvami, vse kar ne spada drugam.

Popravilo Armal pipe

OdgovorNapisal/-a PPG78 » 19 Feb 2021, 21:43

V kuhinji je začela puščati pipa Armal Oria, pušča pod ročko za odpiranje, tako da voda teče po zunanjem delu pipe. Poleg tega je pipa začela kapljati, le v skrajno mrzli legi "drži".
Zanima pa me vzrok - ali so tesnila (tesnilo na zgornjem robu, pod pokrovom ki drži vložek na mestu) ali vložek?

Pred cca. 2 leti je bila odprta ker se je zatikala zaradi vodnega kamna, takrat se je vložek opral v alkoholnem kisu, prav tako notranji del pipe in do sedaj je bilo vse OK.

V podobni temi je bila debata le okrog tesnil.

LP, Peter
PPG78

Kraj: Gorenjska
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 183 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 93

Re: Popravilo Armal pipe

OdgovorNapisal/-a reber » 19 Feb 2021, 23:29

https://www.strojnistvo.com/forum/viewt ... =7&t=28994

Če so tesnila keramična, se ne obrabi, razen, če je poškodovano. Če voda pušča kjer ne bi smela, pogosto zadevo reši silikonska mast.

Če se boš igral, ti lahko prispevam eno žličko masti, boš probal... ko prideš mimo ;)

V delavnici imam enako pipo kot je v kuhinji, premika se lepo na mehko, je pa začelo malo puščat okoli pipe, tam kjer se obrača. Vem kaj je narobe, treba bo razdreti narazen, očistiti vodni kamen okoli tesnil in na novo namazati, potem bo v redu. Pred popravilom kuhinjske pipe je tudi tam puščalo na enak način, sedaj drži tako kot je treba.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 118 krat
Prejel zahvalo: 452 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a lojzek » 20 Feb 2021, 07:54

Mogoče pa samo kartušo zamenjaš z novo in bo nekaj časa mir, prvi link: https://www.blitz.si/izdelek-kategorija/rezervni-deli/kartuse/. Bi domneval, da so dokaj standardnih dimenzij.
lojzek

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 60 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a PPG78 » 20 Feb 2021, 10:31

reber je napisal/-a:Če voda pušča kjer ne bi smela, pogosto zadevo reši silikonska mast.
Če se boš igral, ti lahko prispevam eno žličko masti, boš probal... ko prideš mimo ;)

Ko sem jo razdiral prvič sem potem vse spoje namazal z "mastjo za armature" ki pa mi na prvi pogled ne deluje da bi bila silikonska. A govoriva o isti stvari? Če ne se priporočam za en vzorec.

LP, Peter
PPG78

Kraj: Gorenjska
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 183 krat
Število neizkoriščenih povabil: 93

OdgovorNapisal/-a MadMax » 20 Feb 2021, 17:17

Podobno.
Silikonske voda ne spira, se ne suši, nima vonja in okusa, pa obstaja tudi v "food grade" čistoči, čeprav ne boš dosti falil niti s tehnično, saj jo ne boš jedel z žlico.
Sem večkrat jo uporabil pri pipah (vrtljiva kuhinjska, gibljivi zglob na bideju, ...).
"Food grade" imajo tudi tisti ki kdaj pošraufajo kak kavaavtomat, če imaš koga takega v bližini.
Če pa pušča kartuša pa samo mast najbrž ne bo dovolj (je pa za probat, v vsakem primeru moraš razdret).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 505 krat
Prejel zahvalo: 572 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost