Sortiranje elementov

Kako si urejamo naše delovne in pomožne prostore.

Moderator: S53AL

Sortiranje elementov

OdgovorNapisal/-a Pobes » 21 Jan 2019, 16:55

Pozdravljeni!

Zanima me kako imate spravljene navadne upore in kondenzatorje v vaši delavnici. Namreč smd je grozno enostavno dat v majhno škatlo, navadni upori so pa bolj nerodni. Nekatere rabiš samo občasno ali nikoli.
Sam jih imam po marsovih predalnikih, ma mi jih je škoda za to, sem se pa tudi preselil v manjšo delavnico in nimam jih več kam dat.

Drugo vprašanje je glede pospravljanja raznih arduino modulov, tiskanih vezji, kablov itd...

Zmetal sem ogromno denarja proč, ko sem kaj založil in nato kupil novo , pa staro istočasno našel. Malo mi preseda ko namesto da kaj ustvarim, 2 uri iščem. Tako da me malo zanima kako imate organizirane vaše delavnice.
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 34

Re: Sortiranje elementov

OdgovorNapisal/-a Cloud » 21 Jan 2019, 17:16

Navadne upore imam zaenkrat še v predalčkih, jih pa počasi dajem stran. Zanimiva se mi zdi ideja, da imaš predalčke po E12 ali E24 lestvici notri pa po vrečkah upore z različnim množilnim koeficientom (spravi v 4.7 imaš 4.7R, 47R, 470R itd).
Modulčke in ostala podobna jajca pa imam v vecjih predalnikih. Ostale stvari pa po skatla in policah. Mislim, da nekega univerzalnega sistema za pospravljanje ni. Moras ugotoviti kaj tebi ustreza. Mogoce excel spreadsheet kjer imas napisane elemente/module in lokacijo na kateri so.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 170 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a eboc » 21 Jan 2019, 17:40

Pobes je napisal/-a: Namreč smd je grozno enostavno dat v majhno škatlo,

In kako jih imaš urejene? Koliko (kakšnih) škatel imaš?
eboc

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2019, 18:23

Ena od idej so mars predalniki za upore, zraven daš pa kratke SMD trakce. Tako imaš dvoje v enem.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7295 krat
Prejel zahvalo: 4457 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a mondxxi » 21 Jan 2019, 18:34

THT upore imam v majhnih prozornih vrečkah s patentom. Vrečke so v nizkih kartonastih škatlah (15x6x2cm), na katerih piše 1-10, 10-100, 100-1K itd itd.
Vse škatle stojijo ena na drugi na polici. Predalnikov je škoda za to...
Več glav več ve.
mondxxi

Zahvalil se je: 65 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: Bizgec65
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2019, 18:54

Dokler je tega malo je skoraj vsak način dovolj dober. Ko rata tega več je pa kriza. Stvari se začno mešati med seboj in težko je kaj poiskati.
Tiste najpomembnejše stvari imam seveda tako, kot veleva logika, v predalčkih in nekako gre. Za vse ostalo se pa ustavi. Recimo, da imam cca 20% tega urejeno, tako da lahko najdem. Ostalo pa :( Žal mi zavzema prostor, a če potrebujem moram v trgovino.
No teh 20 % je urejeno tako, da imam stvari v vrečkah in potem so te vrečke v škatlah, ki so oštevilčene. Vrečke so tipa ZIP in vsaka vrečka ima nalepko.
IMG_20190121_174657.jpg
IMG_20190121_174714.jpg

Vse skupaj je potem dosegljivo tukaj. Podatki so namenjeni prvenstveno temu, da vem kaj sploh imam in kje to je. Dosegljivo je tudi preko telefona in tako tudi na sejmu vem, česa ne gre kupovati. So pa podatki namenjeni tudi vam, če le imam več primerkov lahko kaj tudi odstopim.

Če bi si kdo rad uredil na podoben način mu lahko programe tudi odstopim. Free. Le malo se bo moral potruditi okrog instalacije. Potrebujete en web strežnik do katerega imate dostop lokalno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Pobes » 21 Jan 2019, 21:05

Za smd imam plasticne skatlice ki se sestavljajo kot puzzle. Dobiš pri kitajcih.
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Število neizkoriščenih povabil: 34

OdgovorNapisal/-a LiPo » 21 Jan 2019, 21:32

VolkD je napisal/-a:Dokler je tega malo je skoraj vsak način dovolj dober. Ko rata tega več je pa kriza. Stvari se začno mešati med seboj in težko je kaj poiskati.
Tiste najpomembnejše stvari imam seveda tako, kot veleva logika, v predalčkih in nekako gre. Za vse ostalo se pa ustavi. Recimo, da imam cca 20% tega urejeno, tako da lahko najdem. Ostalo pa :( Žal mi zavzema prostor, a če potrebujem moram v trgovino.
No teh 20 % je urejeno tako, da imam stvari v vrečkah in potem so te vrečke v škatlah, ki so oštevilčene. Vrečke so tipa ZIP in vsaka vrečka ima nalepko.
IMG_20190121_174657.jpg
IMG_20190121_174714.jpg

Vse skupaj je potem dosegljivo tukaj. Podatki so namenjeni prvenstveno temu, da vem kaj sploh imam in kje to je. Dosegljivo je tudi preko telefona in tako tudi na sejmu vem, česa ne gre kupovati. So pa podatki namenjeni tudi vam, če le imam več primerkov lahko kaj tudi odstopim.

Če bi si kdo rad uredil na podoben način mu lahko programe tudi odstopim. Free. Le malo se bo moral potruditi okrog instalacije. Potrebujete en web strežnik do katerega imate dostop lokalno.

Sistem je ok,
ampak baza na netu je pa malo kompliciranje.
Navadna tabela v excelu reši vse.
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 103 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2019, 21:43

LiPo je napisal/-a:Sistem je ok,
Odvisno kdaj in zakaj. Ko grem recimo na sejem, je fino, če ne kupuješ stvari, ki jih že imaš. In excel tabele ni na telefonu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2019, 23:07

Baza na netu je sigurno boljša rešitev, ker nobeno sinhroniziranje datotek ni nujno da bo delovalo brezhibno.

Tudi meni se je nabralo ogromno materiala, tako da je včasih kakšna stvar na iskanju, k sreči le tisto, kar nisem pravočasno posortiral tja, kamor spada... no, potem uredim takoj, ko se mi znajde pod rokami.

Upore imam v MARS predalnikih, THT seveda ne mislim dat stran, ker to še vedno pretežno uporabljam, ne samo 1/4W, tudi večje. SMD imam trakce narezane, da gredo v predalčke, tako da 1206 in 0805 so v predalčkih, 0603 pa imam posebej sortiment, ker uporabljam le izjemoma za kakšne predelave, servis, ... za novogradnje pa izredno redko.
Teh MARS predalnikov imam cel kup, v nadaljevanju pa še omare, na policah pa razne škatlice od kakšnih embalaž, ki dimenzijsko ustrezajo in prostor optimalno zapolnijo. V načrtu imam izdelavo ozkih dolgih škatel, da bo dolga toliko, kot so globoke police v omari, da so na čelni strani napisi, škatle pa v enem nivoju v globino. Višina škatle prilagojena policam, oziroma so že police prilagojene optimalni višini. Pregrade v škatlah po potrebi. Zaenkrat imam prototipe iz kartona. Dostop in preglednost je podobna kot v predalčniku, le v večjem merilu.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 45 krat
Prejel zahvalo: 280 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a Cloud » 21 Jan 2019, 23:30

VolkD je napisal/-a:
LiPo je napisal/-a:Sistem je ok,
Odvisno kdaj in zakaj. Ko grem recimo na sejem, je fino, če ne kupuješ stvari, ki jih že imaš. In excel tabele ni na telefonu.

Google numbers ;)
Cloud

Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 170 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na Delovna soba, delavnica, garaža, ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost