Tudi to se lahko zgodi.....

Kako si urejamo naše delovne in pomožne prostore.

Moderator: S53AL

Tudi to se lahko zgodi.....

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 18 Jan 2018, 14:37

Danes dopoldne okrog 9h se peljem iz trgovine domov proti severnem delu Bleda in, ko zavijem na tisti naožji del Prešernove ceste, ki pelje proti gradu, Gorjam in naprej proti Pokljuki, vidim, da se tik pred ovinkom, z desne strani malo pred kapelico, vali črn dim. Gori hiša?, me prešine, no, ko se pripeljem bližje grozno zasmrdi po goreči plastiki, nakar zagledam, da na hiši s plamenom gori, človek ne bi verjel, če ne bi videl, električna omarica. Nekdo je že tekal tam okrog s telefonom in daleč zadaj sem zaslišal tudi gasilsko sireno. Bog vedi, kaj je požar povzročilo, po vsej verjetnosti kratek stik ali slab stik in posledično pregrevanje, se je to zgodilo na glavnih varovalkah ali na števcu? Na velikem delu Bleda so bili v zadnjih nekaj letih, analogni števci zamenjani za digitalne... tudi pri meni.... Ali gre za napako distribucijskega podjetja, saj ima samo le ta dostop do notranjosti omarice, ali kaj.. Popolnoma je uničena omarica z vso vsebino, del električne napeljave in kar je najhuje, težje ter dražje popravljivo - fasada hiše... še dobro, da ni obložena s kakim stiroporom...
Sem si rekel, naj to napišem - opišem, da se bomo zavedali, da je lahko tudi tista nedolžna omarica na steni tempirana bomba...

Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

Kraj: Bled - JN76BJ
Zahvalil se je: 257 krat
Prejel zahvalo: 106 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 10

Re: Tudi to se lahko zgodi.....

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2018, 14:45

Hmm,... sam dogodek dejansko odpira debato o tem, da imaš na/v hiši prostor do katerega nimaš dostopa in ne moreš, tudi če bi hotel, preprečiti požara.
Meni se to ne zdi prav.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6562 krat
Prejel zahvalo: 4178 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a MadMax » 18 Jan 2018, 14:57

Po drugi strani pa se ti sanja ne, koliko ljudi bi šlo zadevo polivat z vodo...
Bolje tako kot je, pod ključem. V skrajni sili pa sekira naredi svoje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 350 krat
Prejel zahvalo: 373 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2018, 15:05

MadMax je napisal/-a:Po drugi strani pa se ti sanja ne, koliko ljudi bi šlo zadevo polivat z vodo...
Zaradi nekaj neizobraženih je treba kaznovat vse. In to samo zato, ker izobraževanje stane,...

Tudi to se mi ne zdi pošteno.
Po drugi strani te pa kaznujejo, če nimaš narejenega varstva pri delu in si recimo s.p. Ko greš pa na tisti tečaj, ugotoviš, da se tam nisi nič naučil.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Marholt » 18 Jan 2018, 17:13

Znancem je tudi gorela električna omarica. Na srečo so gasilci pravi čas pogasili.
Zgodilo pa se je to približno teden dni po menjavi števca. :_think
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nekaterim sem poznan pod vzdevkom ticla.
Uporabniški avatar
Marholt

Kraj: Župečja vas
Zahvalil se je: 42 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Highlag » 18 Jan 2018, 19:03

Pred leti je sosedu iz omare letela cca 1m dolga iskra. Ne vem kako je imel narejeno očitno je z kovinskimi vrati omare naredil stik na nekaj in v vrata omarice je naredilo luknjo cca 5mm skozi katero je špricala staljena kovina. Če nebi bil zraven nebi verjel.

Prejšnji petek je pa ob 19h doma elektrike zmanjkalo. Gledam omarice nič, vse ok, gledam k prvemu sosedu, pa ima vse razsvetljeno.... Pogled k drugim sosedom je pokazal, da so tudi oni brez. Še malo bezanja okoli je pokazal kombi od elektro Ljubljane, pri sosedu nižje. So morali zamenjati vsebino glavne omarice, ker se je nekaj kurilo. Ker ima ulica svoj trafo, so očitno uspeli odklopiti le določeno vejo v kateri smo bili žal tudi mi. No saj ni bilo konca sveta bi bilo pa lepo, da bi prej kaj povedali. Od priklopa naprej mi pa RaspberryPI ni delala. Je odpovedal poslušnost en USB Hub preko katerega se je napajala. :_banghead
[size=50]http://31.15.144.68/[/size]
Highlag

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a Carko » 18 Jan 2018, 20:38

VolkD je napisal/-a:Zaradi nekaj neizobraženih je treba kaznovat vse. In to samo zato, ker izobraževanje stane,...

Tudi to se mi ne zdi pošteno.
Kakšna bi bila pa po tvoje sprejemljiva alternativa v tem primeru?
Carko

Zahvalil se je: 122 krat
Prejel zahvalo: 449 krat
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2018, 21:05

Carko je napisal/-a:Kakšna bi bila pa po tvoje sprejemljiva alternativa v tem primeru?

Ko sem imel nekje 7 ali 8 let, brati sem že znal. So me poslali v gostilno po strica, ki je bil kroničen pijanec. Mene je vedno ubogal in šel domov, pa so me zato malo izkoristili.
Še zelo živo se spominjam rdeče table z belo kičasto obrobo, bila je pripeta ob vratih v kuhinjo na koncu šanka v višini oči odraslega človeka.
Na njej je pisalo:
NE PLJUVAJTE PO TLEH
Očitno je bilo, da ima tabla svoj namen, sicer bi je tam ne bilo. Pluvanje je bilo namreč takrat dokaj običajno, sploh pri tistih, ki so tobak žvečili. Povsem jasno je, da takrat ni nihče videl alternative tej tabli.

Danes pa si nihče več ne zamišlja, da bi bila taka tabla lahko potrebna.

Torej stvar kulture, navad in znanja.

Z vodo in elektro omarico je povsem enako.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Delovna soba, delavnica, garaža, ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost