Kvaliteten pisarniški stol

Kako si urejamo naše delovne in pomožne prostore.

Moderator: S53AL

Kvaliteten pisarniški stol

OdgovorNapisal/-a Obelix » 12 Sep 2015, 10:51

Iščem kvaliteten pisarniški stol. To kar se kupuje preko razpisov je ... Pustimo raje to.
Ima kdo kak nasvet, izkušnjo ?
Obelix

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 28 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 60

Re: Kvaliteten pisarniški stol

OdgovorNapisal/-a Carko » 12 Sep 2015, 11:29

Ergoles Obsession (rebrandan Ergohuman). Ni poceni (dobrega petstotaka), je pa zelo dober. Zaenkrat so zelo zadovoljni vsi, ki sem jim ga priporočil. Seveda z mrežico spodaj in zadaj, da koža lepo diha in ne švicaš po stolu.

Nekateri imajo radi Spinalise, češ da so dobri za hrbtenico, ampak meni ni odgovarjal - če imaš dober navaden stol, si podpore lahko prav tako dobro nastaviš, da je v redu za hrbet. Poleg tega se na teh "vzmetnih" stolih ne moreš sprostit.

Sicer pa najbolje, da greš v kakšen salon in jih poskusiš. Seveda s tem, da ti prodajalec (prodajalka ;) ) pomaga nastaviti stol, tako kot mora biti. Pri Ergolesu sem se usedel na stol, pa sem bil "OK", ko je zraven prišla prodajalka pa mi vse nastavila, sem bil "wow".
Carko

Zahvalil se je: 83 krat
Prejel zahvalo: 284 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 82

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Sep 2015, 11:32

Saj vem, da me ne boste vzeli resno, a vseeno. Kar nekaj let sem presedel na žogi. Svetoval mi jo je ortoped. Stol Spinalis je baje le precej slab nadomestek žoge.
Zdaj sedim na stolu, ki je starejši od mene. Ta mi najbolj ugaja. Je trd, ima primerno oporo, ki je ravno prav nagnjena nazaj. Tudi lahek je in ga zelo komot premikam sem ter tja.
Je pa res, da če bi takega gledal, ga verjetno nebi kupil. Oblika ni nekaj čemur bi lahko rekli estetika.
Nauk: Stol kupuj z ritjo, pri tem pa ne glej na obliko. Tudi če je še tako čudna.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3618 krat
Prejel zahvalo: 2846 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 12 Sep 2015, 12:38

Za ostale, katerim je žoga primerna le ža občasno sedenje, ob računalniku pa malo težje, le priporočam stole Spinalis. Meni ga je priporočil (kdo bi si mislil) kolega iz Slovaške, kjer je popularnejši kot pri nas. Odkar ga imam, nimam več težav s križem. Je pošteno drag, vendar kvalitetno narejen. Deluje na principu že omenjene žoge - sedišče je na močni vzmeti in je gibljivo, tako da se mora spodnji del trupa stalno gibati in iskati ravnovesje. Temu se je treba v začetku privaditi in mišice te prav pošteno bolijo :)
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 1015 krat
Prejel zahvalo: 207 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a geier » 13 Okt 2015, 16:38

Ziv,

Zakaj pa ne resno, vsak ima neke iskusnje, drugacne...

Tako spinalis, kot zoga sta v redu ... AMPAK.
Z nobeno od teh stvari ni dobro v trenutku zavreci navadnega stola in pricakovati cudezev... postopoma.

'Problem' spinalisa in zoge je ta, da ob sedenju misice stalno 'preklapljajo' in
dokler nimajo kondicije, je to lahko zelo bolece, ce ze ne skodljivo.

Ko to osvojis pa ostane samo se dober trening ... sedis in treniras hkrati :_clap

Najprej je treba s posebnimi vajami strenirati zakrnele notranje hrbtne misice in te vaje oz.
najprej pravilen stisk tocno dolocenih misic se je treba nauciti, sicer ni pravega efekta.
Da pa te misice potem zacnejo opravljati svoje delo z rednimi vajami traja kar nekaj casa....tednov,
sicer je velika nevarnost, da bos drag spinalis hitro kriticno zabrisal v smeti, in to zaradi bolecin.

Zato ortopedi ljudem s poskodbami ali bolecinami v hrbtu razne spinalise in zoge odsvetujejo, vsaj na zacetku.

Kdor se odloca, ali pa ga v to prepricujejo razni trgovci,
naj pred nakupom poklice v prvo bolnico na ortopedski oddelek fizioterapije,
da mu par stvari povedo in ga mogoce naucijo vaj za trening notranjih hrbtnih misic.

Ce ste doma ze rodili, pa vprasaj zeno,
ker so te vaje delale tudi nosecnice...
bojda jim tam pravijo keglove vaje.
geier

Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 8 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Okt 2015, 18:01

Žoga, je boljša od stola. Pa še cenejša je. Je pa res, da je malo čudno pred stranko sedeti na žogi.

Boljša je zato, ker z njo lahko marsikaj narediš tudi na področju ravnovesja. Meni je zelo pomagalo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3618 krat
Prejel zahvalo: 2846 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Matej » 13 Okt 2015, 21:59

Iskal sem novi pisarniški stol. V sloveniji je bil 350€. Dobil sem identičnega iz ebaya za 82 z poštnino.
Ni spinalis in ni žoga :)

LP

PS: tale je: http://www.ebay.de/itm/400984222799?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Matej

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 64 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 14 Okt 2015, 10:32

Verjetno malo pozno ampak vseeno...

Sam imam http://www.ergoles.si/izdelki/ergoflex oz. nekaj istega temu (ker ga imam že okrog 15-20 let).
Če sediš pravilno, je super, ampak ker sem včasih "komot", si v pregib dam blazino, ga nagnem nazaj in se zleknem. Pod glavo si dam še eno majhno blazinico... In ja, me boli križ po 2h takega "ležanja", pa še kolena, ker mi noge visijo dol (bi si moral neko pručko omislit). Moti me tudi to, da naslonjalo ni dovolj visoko (če se vsedem normalno - torej zadnjo plat premaknem čisto v pregib in se naslonim nazaj, ne morem imet glave naslonjene - ampak to spet ni "pravilna" drža). Če bi sedel tako kot treba, je stol fenomenalen. Edino, kar je "crknilo" v teh 15-20 letih, je mehanizem za dvig/spust (moral bi menjat tisti zračni cilinder v nogi).
Aja, pa kolesa niso gumirana in sem malo "uničil" parket, dokler nisem imel tepiha / plastične folije za na tla...

Žena pa si je kupila http://www.ergoles.si/izdelki/dynamic - črno usnje + mrežasto naslonjalo + naslonjalo za glavo. Poleti super, pozimi mi je v hrbet malo hladno :D Naslonjalo za glavo nastavljivo, kar je super, je pa zanimivo, ker se pri mojem nagiba sedalo in naslonjalo kot eno, pri tem pa se naslonjalo nagne ločeno od sedala. Za "komot" oz. ležerno sedenje se ta ne nagne nazaj toliko kot moj Ergoflex, kjer lahko noge potem dvigneš na kak tabure ali kak stolček zraven in udobno gledaš TV :)

Je pa res, da cena Ergolesovih stolov ni ravno "ikejina".
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 90 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 122

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 14 Okt 2015, 10:35

Uf, v moji delavnici pristanejo odsluženi stoli. Zakaj bi kupoval nekaj novega, na katerem bom potem sedel v delavnem pajacu, spajkal, včasih kaj vrtal, rezal, žagal, gor bo kar naprej nekaj kapljalo, se posipalo, ...

za pisarno je seveda nekaj drugega.
s54mtb

Zahvalil se je: 873 krat
Prejel zahvalo: 2043 krat
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a Carko » 15 Okt 2015, 19:01

s54mtb je napisal/-a:Uf, v moji delavnici pristanejo odsluženi stoli. Zakaj bi kupoval nekaj novega, na katerem bom potem sedel v delavnem pajacu, spajkal, včasih kaj vrtal, rezal, žagal, gor bo kar naprej nekaj kapljalo, se posipalo, ...

za pisarno je seveda nekaj drugega.
Hrbet imaš v delavnici isti kot v pisarni.
Carko

Zahvalil se je: 83 krat
Prejel zahvalo: 284 krat
Število neizkoriščenih povabil: 82

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 17 Jan 2016, 20:43

nabavil tole imam pult na 98 cm (malo rit boli po dolgem sedenju (niso hemeroidi ;-)) poliuretan je relativno trd ;je pa vredu narejen stol in za v delavnico super

http://www.pivk.si/izdelek_Stoli-V52-POLO-LABORATORIJ-visoki
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 56 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a webmouse » 07 Feb 2016, 09:59

Matej je napisal/-a:Iskal sem novi pisarniški stol. V sloveniji je bil 350€. Dobil sem identičnega iz ebaya za 82 z poštnino.
Ni spinalis in ni žoga :)

LP

PS: tale je: http://www.ebay.de/itm/400984222799?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Glede na opis ... sem kar to priporočilo vzel...

Včeraj mi je počilo še naslonjalo za roko (zelo rad se je po njih ''vesil'' najmljaši) - pa tudi kar močno se mu poznajo leta uporabe. Tako da sem naročil tega na linku --- samo da je sedaj cena malenkost višja 87 € s poštnino.
Priponke
2016-02-06 13.35.17.jpg
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 26 Feb 2016, 15:52

Si zadovoljen z njim ?
SamoBr

Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 187 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a webmouse » 27 Feb 2016, 16:55

SamoBr je napisal/-a:Si zadovoljen z njim ?

S prodajalcem sem zadovoljen -- s stolom tudi, sicer ni kakšen presežek.

Sem pa dobil stol z vizuelno napako (rahlo potegnjena nitka) poslikal in predlagal delno povrnitev stroškov takoj odpisali n predlagali -25€. (res pa je da jih še niso nakazali)

...
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a yang » 16 Sep 2017, 21:11

Tole temo bi rad malo obudil, predno kupim nov pisarniški stol, predvsem ga potrebujem za delo z računalnikom. Iščem nov stol, ki bi stal največ 150 EUR. Opcija je tudi naročilo iz tujine, preko Interneta. Gledal pa sem že malo po prodajalnah (Harvey Norman, Lesnina, Ergoles, Spinalis, Pivk). Ima še kdo idejo kje bi še lahko pogledal (v ljubljanski regiji) ?
Uporabniški avatar
yang

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 67 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a reber » 17 Sep 2017, 13:18

Imam tale stol (cca 2 leti): http://hit-preless.si/stoli/ergomatic (LJ - Medvode) imam brez rokonaslonov, ker mi delajo v napoto, cena je bila cca 90eur.

Zelo udoben za sedet, udobno za naslonit in tudi pri vzravnanem sedenju ob pravilni nastavitvi lepo opira hrbet. Ogrodje in vsi premični deli so kvalitetni, nikjer lufta, ni škripanja, v glavnem mehansko je stol zelo v redu, tudi podvozje je kovinsko in ima močna plastična gumirana kolesca.

Žal se je na sedalnem delu zgodilo, da se je pena nekoliko sesedla, tudi ko celo noč nihče ne sedi gor, se zjutraj vidi rahla vdrtina na umetnem usnju. Napaka se je zgodila malo čez eno leto uporabe, poslal sem fotografijo na firmo in ni bilo odgovora. Poklical sem po telefonu, izgovarjali so se, da naj prinesem pokazat in bodo uredili. No, potem sem po nekaj mesecih res nesel in so pogledali.

Reklamacije najprej niso želeli upoštevati. Sem jim rekel: "V redu, bom vsaj vedel, da vaših stolov v prihodnje ne bom kupoval, informacijo bom posredoval tudi naprej na forumih..."

Čez kakšen teden me pokličejo, da bodo to uredili kot reklamacijo, ampak da ne zagotavljajo, da bo barva nove prevleke enaka, ker tistega materiala nimajo več. OK, barva ni problem, lahko bi izbral kontrastno barvo, sploh ni nujno da je ista kot naslon. Seveda je logično, da bo firma, ki nekaj da nase, tako napako vsaj raziskala, čeprav se je zgodila po več kot enem letu uporabe. No, to logiko o raziskovanju napak sem jim moral najprej vbiti v glavo in jim je očitno potegnilo. Saj nebi bil problem dat recimo 30eur za popravilo, če bi potem to držalo vsaj nekaj let.

Kolega tapetnik mi je rekel, da so sigurno šparali z materialom in dali v sedalni del premehko in premalo kvalitetno peno in se je sesedla, predlagal mi je, da mi ga on popravi in da uporabi tršo peno. Odločil sem se, da stola ne nesem popravit v firmo, ampak bova to storila s kolegom... v nekaj mesecih ga še vedno nisem dostavil kolegu, da to stori, sedalni del je še vedno tako kot je bil, stanje se zaenkrat še ni poslabšalo.

Omenjeni stol je za mojo scrkljano in zahtevno rit v redu, bi ga še kupil pod pogojem, da mi ekstra po naročilu montirajo gor tršo peno na sedalni del, lahko tudi tako, ki jim jo jaz dostavim in bo preverjene kakovosti (od kolega tapetnika, dela tudi za nautiko, kjer se pri kvaliteti ne špara).

Ker moram tako ali tako kupit vsaj še en stol za v delavnico, sem si rekel, da bi poskusil tole iz ebaya:
https://www.ebay.de/p/Sportsitz-Chefses ... 4097.l9055 ki ga je predlagal Matej

Sprašujem, kateri model točno, nekako mi je všeč tale model:
http://www.ebay.de/itm/Burostuhl-Sports ... SwdIFXx8mg
in
http://www.ebay.de/itm/Burostuhl-Sports ... Sw8oFXx8ie

Videti je v redu, čeprav ima podvozje plastično, kolesca niso gumirana.... v primerjavi s HP stoli, ki imajo kovinsko podvozje in močna kolesca, ki so gumirana.
Cena je temu primerna, plastična kolesca ki niso gumirana niso ovira, če je podlaga trpežna.

V delavnici imam ladijski pod, lakiran, ki ni bil kos niti gumiranim kolescom, zato sem tla na tem območju obnovil kar s tanko plastjo poliuretanskega dvokomponentnega lepila Mitopur A+B iz Mitol Sežana, namesto večplastnega lakiranja. Po več kot letu dni nikjer nobene razpoke, zelo trpežno :)
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a reber » 17 Sep 2017, 13:27

Tale je tudi videti v redu: http://www.ebay.de/itm/381276049077

Videti je v redu, všečen, druga stvar pa je, ali je udoben in kvaliteten.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 Sep 2017, 13:47

Jaz imam slabe izkušnje s kvaliteto blaga/usnja pri poceni stolih. To umetno usnje je večinoma zelo slabe kvalitete. Posledično se po pol leta, letu začne trgati. Ne verjamem, da je pri stolih na povezavi (ebaj) dosti drugače, predvsem za ta denar. Samo usnje, če je kvalitetno je že dražje od cene celega stola na teh linkih...
Leta nazaj sem kupil stol v jysk-u - tisti je bil nekaj čez 100€ in je držal kar nekaj časa, čeprav so se hitro poznale poškodbe usnja. Drugi je ravno tako iz jysk-a pa je po dveh letih praktično uničen, tako blago kot mehanika. No, je bil pa cca.50 evrov(kao razprodaja..) mislim, da je odveč napisati, da tretji ne bo več iz jyska...
Doma sem tapiciral sedežno cca. 10 let nazaj. Uporabil sem zelo kvaliteten "skaj" (umetno usnje) in zanj dal slabih 300 evrov (samo material, delal se, sam!), kar je bilo skoraj več kot za sedežno. No, zadeva po cca. 10 letih še nima ene raztrganine. Sestra pa je kupila poceni sedežno z umetnim usnjem in je po 3-4 letih že vsa strgana...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 180 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a cero » 17 Sep 2017, 16:05

Jaz pa imam slabe izkušnje s poceni kolesci in plastičnimi podnožji.
Zaradi moje kar velike teže 100+ se mi je podnožje že odomilo, zato vedno kupim stol ki ima kovinsko podnožje.
Na zrabljenem usnju se še vedno da sedet, tak stol ki se mu podnožje polomi je pa direkt za v kanto.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 96 krat
Prejel zahvalo: 222 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 24

Vrni se na Delovna soba, delavnica, garaža, ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost